wmaraci reklam

Wordpress Optimizasyon Yardım

20 Mesajlar 2.584 Okunma
smmexpress

TheLacivert TheLacivert Invictus Maneo Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Psikolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 1400
  • Beğeniler 497 / 496
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar, kendime mesleğimle ilgili bir websitesi açtım. TagDiv'in NewsPaper temasını kullanıyorum. Siteyi oluşturdum ancak Google Insights Speedtest biraz düşük, baya düşük hatta. Aşağıdaki linklerde hem web, hem de mobil versiyonların raporlarını ekliyorum. Önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar, çok makbule geçer :) Ücretli yardım edebilecek arkadaşların da fiyat bilgisi iletmesi hoş olur :)

https://eksiup.com/p/aw300818jpbv

https://eksiup.com/p/pr300819wsm8

wmaraci
reklam

wpuzman wpuzman WordPress Developer Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 2773
  • Beğeniler 293 / 949
  • Ticaret 33, (%100)
Litespeed cache yükleyip, css ve js kodlarını sıkıştırmayı denediniz mi? Ayrıca tagdiv in kendi hızlandırma eklentisi de var diye biliyorum.

• Üyelik 11.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Psikolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 1400
  • Beğeniler 497 / 496
  • Ticaret 0, (%0)

wpuzman adlı üyeden alıntı

Litespeed cache yükleyip, css ve js kodlarını sıkıştırmayı denediniz mi? Ayrıca tagdiv in kendi hızlandırma eklentisi de var diye biliyorum.

TagDiv'in eklentisi sanırım artık birleşik tema ile, yani ekstra bir seçenek sunmuyor tema. Dediğiniz gibi LiteSpeed kurulu ancak ona rağmen bu kadar kötü durumda site. Mobil için TagDiv'in AMP eklentisini kurabilirim sanırım ancak çok mu fazla eklenti olacak onu da bilmiyorum.

AhmetCakmak34 AhmetCakmak34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 2472
  • Beğeniler 934 / 1174
  • Ticaret 41, (%100)
Newspaper ile birlikte gelen eklentiler arasında "tagDiv Speed Booster" mevcut. Onunla bir deneyin. Olmazsa css ve js'leri sıkıştırın. Kullanılmayan görsel boyutlandırmalarını ayarlardan kapatın, kapattıktan sonra image optimizer ile görselleri komple revize edin, kullanmadığınız tüm dosyaları ftp'den silin ve gereksiz çağrıları header ve footer'dan temizleyin.

wmaraci
wmaraci

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Gereksiz bir çok yönlendirme görünüyor. yandex.ru ya giden yönlendirmeleri bir kontrol edin ve yapabilirseniz js dosyalarının minimalize etmenin yoluna bakın.

Rapor

• Üyelik 11.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Psikolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 1400
  • Beğeniler 497 / 496
  • Ticaret 0, (%0)

AhmetCakmak34 adlı üyeden alıntı

Newspaper ile birlikte gelen eklentiler arasında "tagDiv Speed Booster" mevcut. Onunla bir deneyin. Olmazsa css ve js'leri sıkıştırın. Kullanılmayan görsel boyutlandırmalarını ayarlardan kapatın, kapattıktan sonra image optimizer ile görselleri komple revize edin, kullanmadığınız tüm dosyaları ftp'den silin ve gereksiz çağrıları header ve footer'dan temizleyin.

Merhaba, öncelikle mesajınız için teşekkür ederim. Dediğiniz eklentiyi tema eklentileri tarafında bulamıyorum. Litespeed eklentisinin ayarlarında da her şey açık. Görsel boyutlandırmalarını nasıl ve nerden kapatacağım? FTP temizliğimi yaptım. Daha fazla ne yapacağımı bilemedim açıkçası.

enerjiveguc adlı üyeden alıntı

Gereksiz bir çok yönlendirme görünüyor. yandex.ru ya giden yönlendirmeleri bir kontrol edin ve yapabilirseniz js dosyalarının minimalize etmenin yoluna bakın.

Rapor

Merhabalar, öncelikle mesajınız için teşekkür ederim. Yandex ile ilgili sadece Metrica kodu vardı, onu da sildim. Yukarıda da belirttiğim gibi Litespeed Cache ayarlarında bütün optimizasyonları açık bıraktım, daha fazla öneriniz olursa lütfen belirtin.

Muhammedalican Muhammedalican Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Sosyal Medya Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 252
  • Beğeniler 72 / 83
  • Ticaret 0, (%0)
TheLacivert

Temayı kullanan biri olarak söylüyorum siteyi alt üst ediyor. Çok sıkıntılı tema sürekli hatalar çıkarıyor search console üzerinde ve hız bakımından çok aşağıda.

Ben bıraktıp temayı kullanmayı, umarım çözüm sağlarsınız..

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
Newspaper benim de yıllardır kullandığım tema. Tagdiv Booster pek işe yaramadı bende. Özellikle search console hız testlerine başladığından beri kırmızı-turuncu arasında gidip geliyordu. Optimizasyonu ağırlıklı olarak LS Cache ile yaptım, şuan yeşil-turuncu gidip geliyor. Genel olarak hantal bir tema olduğu için, özellikle JS sıkıştırması mutlaka yapılmalı.

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

TheLacivert adlı üyeden alıntı

Merhaba, öncelikle mesajınız için teşekkür ederim. Dediğiniz eklentiyi tema eklentileri tarafında bulamıyorum. Litespeed eklentisinin ayarlarında da her şey açık. Görsel boyutlandırmalarını nasıl ve nerden kapatacağım? FTP temizliğimi yaptım. Daha fazla ne yapacağımı bilemedim açıkçası.

Merhabalar, öncelikle mesajınız için teşekkür ederim. Yandex ile ilgili sadece Metrica kodu vardı, onu da sildim. Yukarıda da belirttiğim gibi Litespeed Cache ayarlarında bütün optimizasyonları açık bıraktım, daha fazla öneriniz olursa lütfen belirtin.

Daha iyi görünüyor

Before

After

Yine de yapılması gereken bir şeyler var... Ajax loading için tema ayarlarınızdan Preloader ı kapatmanız katkı sağlayacaktır.
RAPOR da YSLOW bölümünü inceleyin ve orada yapabilecekleriniz için ipuçları bulacaksınız.

Öneri: Görseldeki sorunları çözmeye çalışın. Görsellerinize mutlaka "alt" açıklaması ekleyin.

H2 başlıkları da mutlaka kullanın. CSS ve JS leri gözden geçirip Minimize edin.

WebTeknolojileri WebTeknolojileri Yazılım Mühendisliği Kullanıcı
  • Üyelik 30.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek SEO | Yazılım Mühendisliği
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 27 / 50
  • Ticaret 1, (%100)
site gerçektende yavaş..
optimizasyon çok zayıf, sanki sunucudan kaynaklı hız düşüklüğüde var gibi duruyor..

Bu eklentiyi kurun ve deneyin..
İşe yarayacağını düşünüyorum, bayağı iş gören bir eklentidir..

https://tr.wordpress.org/plugins/autoptimize/

SEO | Web Tasarım | Panel Satışı
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al