wmaraci reklam
lidertakipci

Wordpress Optimizasyon Yardım

20 Mesajlar 2.532 Okunma
wmaraci reklam

AhmetCakmak34 AhmetCakmak34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 2472
  • Beğeniler 934 / 1174
  • Ticaret 41, (%100)

TheLacivert adlı üyeden alıntı

Merhaba, öncelikle mesajınız için teşekkür ederim. Dediğiniz eklentiyi tema eklentileri tarafında bulamıyorum. Litespeed eklentisinin ayarlarında da her şey açık. Görsel boyutlandırmalarını nasıl ve nerden kapatacağım? FTP temizliğimi yaptım. Daha fazla ne yapacağımı bilemedim açıkçası.

Görsel boyutlandırmalarını modul block vs ayarları var, oradan kullandığınız yazı şablonuna göre ayar yapabilirsiniz. Zaten yanında şu boyutlardaki görseller şu yazı şablonunda gözükür vs diye yazıyor. Bahsettiğim eklenti rar dosyası içerisinde olabilir. Benim kullandığım sürüm şuan 9 ve uzun yıllardır newspaper kullanan birisi olarak bildim bileli o eklenti var. Ultra fayda sağlamaz belki ama deneyin diye demiştim. Gereksiz kod sorgularını da kapatabilirsiniz.

wmaraci
reklam

TheLacivert TheLacivert Invictus Maneo Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Psikolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 1400
  • Beğeniler 497 / 496
  • Ticaret 0, (%0)

AhmetCakmak34 adlı üyeden alıntı

Görsel boyutlandırmalarını modul block vs ayarları var, oradan kullandığınız yazı şablonuna göre ayar yapabilirsiniz. Zaten yanında şu boyutlardaki görseller şu yazı şablonunda gözükür vs diye yazıyor. Bahsettiğim eklenti rar dosyası içerisinde olabilir. Benim kullandığım sürüm şuan 9 ve uzun yıllardır newspaper kullanan birisi olarak bildim bileli o eklenti var. Ultra fayda sağlamaz belki ama deneyin diye demiştim. Gereksiz kod sorgularını da kapatabilirsiniz.

Eklenti klasöründe olacağı hiç aklıma gelmemişti. Orayı hemen kontrol edeyim :) Tamamdır ben tek bir modül kullanacağım gibi duruyor. Diğerlerini kapatıp sadece onu açsam sorun kalmaz sanırım.

AhmetCakmak34 AhmetCakmak34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 2472
  • Beğeniler 934 / 1174
  • Ticaret 41, (%100)
TheLacivert Evet kullandığınızı açın sadece. Newspaper kullandığım sitemde ip sınırı koyduğum için evdeki bilgisayarım dışında girip bakamıyorum admin panele. :) Zaten kullandığınız modülün ayarını kapatırsanız yazının görselinde açmanız gereken boyutu gösteriyor. Yani sorun olmayacaktır.
TheLacivert

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 11.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Psikolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 1400
  • Beğeniler 497 / 496
  • Ticaret 0, (%0)

AhmetCakmak34 adlı üyeden alıntı

TheLacivert Evet kullandığınızı açın sadece. Newspaper kullandığım sitemde ip sınırı koyduğum için evdeki bilgisayarım dışında girip bakamıyorum admin panele. :) Zaten kullandığınız modülün ayarını kapatırsanız yazının görselinde açmanız gereken boyutu gösteriyor. Yani sorun olmayacaktır.

Plugins klasörüne baktıysam da booster gözükmüyor eklenti olarak ancak tema klasörü içerisinde birleşik olarak gözüküyor. Dediğiniz gibi yapacağım.

Mertcan adlı üyeden alıntı

Newspaper benim de yıllardır kullandığım tema. Tagdiv Booster pek işe yaramadı bende. Özellikle search console hız testlerine başladığından beri kırmızı-turuncu arasında gidip geliyordu. Optimizasyonu ağırlıklı olarak LS Cache ile yaptım, şuan yeşil-turuncu gidip geliyor. Genel olarak hantal bir tema olduğu için, özellikle JS sıkıştırması mutlaka yapılmalı.

LiteSpeed Cache "Optimize" kategorisinde hepsi açık "Combine" seçeneği hariç.

enerjiveguc adlı üyeden alıntı

Daha iyi görünüyor

Before

After

Yine de yapılması gereken bir şeyler var... Ajax loading için tema ayarlarınızdan Preloader ı kapatmanız katkı sağlayacaktır.
RAPOR da YSLOW bölümünü inceleyin ve orada yapabilecekleriniz için ipuçları bulacaksınız.

Öneri: Görseldeki sorunları çözmeye çalışın. Görsellerinize mutlaka "alt" açıklaması ekleyin.

H2 başlıkları da mutlaka kullanın. CSS ve JS leri gözden geçirip Minimize edin.

SEO anlamında önerdiklerinize dikkat edeceğim. Preloader'ı nerden kapatabilirim acaba?

WebTeknolojileri adlı üyeden alıntı

site gerçektende yavaş..
optimizasyon çok zayıf, sanki sunucudan kaynaklı hız düşüklüğüde var gibi duruyor..

Bu eklentiyi kurun ve deneyin..
İşe yarayacağını düşünüyorum, bayağı iş gören bir eklentidir..

https://tr.wordpress.org/plugins/autoptimize/

Merhaba, dediğiniz eklentinin yaptıklarını LiteSpeed Cache yapıyor sanırım genede bu eklentiyi kullanmalı mıyım sizce?

wmaraci
wmaraci

WebTeknolojileri WebTeknolojileri Yazılım Mühendisliği Kullanıcı
  • Üyelik 30.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek SEO | Yazılım Mühendisliği
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 27 / 50
  • Ticaret 1, (%100)
denemenizde fayda var derim, benim bayağı beğendiğim bir eklentidir..

SEO | Web Tasarım | Panel Satışı

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
[QUOTE]
SEO anlamında önerdiklerinize dikkat edeceğim. Preloader'ı nerden kapatabilirim acaba? [QUOTE]
Özelleştir yada Tema Options içerisinde bulabilirsiniz.

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
En yüksek verim aldığım eklenti LS cache, ben de aynı o şekilde kullanıyorum.

Autoptimize ile aynı sonucu alamadım. Zaten birinden birini seçmek gerek, ikisi aynı anda yarardan çok zarar getirir, yanlış kullanımdır.

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Google harita 1.25 sn de yükleniyor. Onun haricinde Twitter eklentisi geç yüklenmeye neden oluyor.

Ana sayfa 3.50 sn de açılıyor ve bunun nedeni tema değil maalesef. Temanın hiç bir suçu yok yani :)

webpagetest üzerinde siteyi analiz ederseniz detaylarda neyin ne kadar sürede yüklendiğini görebilirsiniz.

Mesela logoyu optimize ederseniz, 27.8 Kb yerine 11.4 Kb olacaktır ki bu açılış için olumlu yönde fark eder.

Bu arada iletişim sayfası bozulmuş, kontrol ederek düzenleyin derim.

Sercans Sercans www.sercansevincer.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Wordpress Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 330
  • Beğeniler 100 / 63
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam siteni tekrar mı aktif ettin? Yazılarını bekliyorum bilmem hatırladın mı? =) Link vs bekliyorum.

• Üyelik 11.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Psikolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 1400
  • Beğeniler 497 / 496
  • Ticaret 0, (%0)

WebTeknolojileri adlı üyeden alıntı

denemenizde fayda var derim, benim bayağı beğendiğim bir eklentidir..

Mertcan'ın da dediği gibi aynı şeyi yapıyorlar, ben de LS Cache kullanıyorum, teşekkürler

Mertcan adlı üyeden alıntı

En yüksek verim aldığım eklenti LS cache, ben de aynı o şekilde kullanıyorum.

Autoptimize ile aynı sonucu alamadım. Zaten birinden birini seçmek gerek, ikisi aynı anda yarardan çok zarar getirir, yanlış kullanımdır.

Aynı şekilde düşünüyorum, veridyen hosting de LS Cache öneriyor zaten.

enerjiveguc adlı üyeden alıntı

[QUOTE]
SEO anlamında önerdiklerinize dikkat edeceğim. Preloader'ı nerden kapatabilirim acaba? [QUOTE]
Özelleştir yada Tema Options içerisinde bulabilirsiniz.

Bütün preloadlar kapalı hocam zaten.

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Google harita 1.25 sn de yükleniyor. Onun haricinde Twitter eklentisi geç yüklenmeye neden oluyor.

Ana sayfa 3.50 sn de açılıyor ve bunun nedeni tema değil maalesef. Temanın hiç bir suçu yok yani :)

webpagetest üzerinde siteyi analiz ederseniz detaylarda neyin ne kadar sürede yüklendiğini görebilirsiniz.

Mesela logoyu optimize ederseniz, 27.8 Kb yerine 11.4 Kb olacaktır ki bu açılış için olumlu yönde fark eder.

Bu arada iletişim sayfası bozulmuş, kontrol ederek düzenleyin derim.

Temayı güncellemiştim o yüzden bozuk gözüküyordu her yer. Şimdi dediğiniz siteden bakıyorum. Elimden geleni yapacağım valla canımı sıktı bu olay :)

Sercans adlı üyeden alıntı

Hocam siteni tekrar mı aktif ettin? Yazılarını bekliyorum bilmem hatırladın mı? =) Link vs bekliyorum.

Yok hocam, benlacivert'i açmadım. Hatta domain süresinin birmesini bekliyorum, boşa düşecek :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al