freelance iş ilanları

2 Tema Arasında Kaldım, Jannah mı Newspaper mı?

39 Mesajlar 7.863 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

SENibrahim SENibrahim ibocum Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 4598
  • Beğeniler 1727 / 1541
  • Ticaret 15, (%100)
Jannah kullanırım.

Herkez hata yapabilir, pardon herkes. | ibocum.com
wmaraci
reklam

yasinolmez yasinolmez WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Görsel İletişim Tasarımcısı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 55 / 33
  • Ticaret 0, (%0)

moflaz09 adlı üyeden alıntı

bugün Publisher tema aldım.

Nasıl çıktı hocam?

lastpavel lastpavel WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad P** A**
  • Mesajlar 1146
  • Beğeniler 339 / 339
  • Ticaret 2, (%100)
Newspaper +800 hazır şablonlar en iyi wp temasıdır. son versiyonuna ağır diyenler optimize yapmamış sanırım. özellikle dışarından çekilen fontları manuel block'lardan içerden çekilmesiyle çok hızlı ve işlevseldir.
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 12.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 55 / 33
  • Ticaret 0, (%0)

lastpavel adlı üyeden alıntı

Newspaper +800 hazır şablonlar en iyi wp temasıdır. son versiyonuna ağır diyenler optimize yapmamış sanırım. özellikle dışarından çekilen fontları manuel block'lardan içerden çekilmesiyle çok hızlı ve işlevseldir.

Teşekkürler hocam. Peki Jannah ya da publisher hakkında bilgin var mıdır?

wmaraci
wmaraci

alperi alperi alperperi.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Bilgiişlem
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 642
  • Beğeniler 216 / 215
  • Ticaret 4, (%100)

lastpavel adlı üyeden alıntı

X versiyonunda çok hızlı olacağız diye reklam yapıyorlar sanırım aynı newspaper theme dan bahsetmiyoruz ayrıca temada ki CSS yükü hafifletebilecek gibi değil.

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Newspaper dan uzak dururdum. Hem her yerde var hem dehşet hantal bir tema. Kullanıcıları da düşünün. Hızlı diyenlere aldanmayın indirdiği dosya boyutu bile çok fazla. Mobil veriden kimse sitenize girmez. İçine ne kadar özellik basıldıysa o kadar performans düşüşü, kaynak tüketimi artışı ve dosya boyutu (indirme) artar. Bu yüzden olabildiğince basit bir şey seçmek lazım.

Jannah tema son güncellemede büyük bir performans yaması yaptı. Biraz daha hızlı bir tema oldu ama şahsen eksiklikler görüyorum. Admin Ajax sayacı cok yavaş çalışıyor normalde. Bunu da direkt kullanmışlar. Tabi kapatabilirsiniz. Jannahta karşılaştığım en büyük problem sayfa kaldırmasında takilmalar oluşması. Google lighthouse da da bu problem görülüyor. Sayfa kaydirmada kullanilan javascript kodunda bir sorun var ama ayrıntılı bilgim yok. Bütün cihazlarda belirgin mi bilmiyorum ama testlerde görülebiliyor.

Publisher eskiden çok populerdi themeforestten ayrıldı. Tabi o zamanlar felaket hantal bir temaydı. Son durumu bilmiyorum ama özellik bakımından zengin fiyatı da diğerlerine nazaran daha uygundu.

Hangi temayı seçerseniz seçin optimasyon şart.

• Üyelik 12.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 55 / 33
  • Ticaret 0, (%0)

Mfa adlı üyeden alıntı

Newspaper dan uzak dururdum. Hem her yerde var hem dehşet hantal bir tema. Kullanıcıları da düşünün. Hızlı diyenlere aldanmayın indirdiği dosya boyutu bile çok fazla. Mobil veriden kimse sitenize girmez. İçine ne kadar özellik basıldıysa o kadar performans düşüşü, kaynak tüketimi artışı ve dosya boyutu (indirme) artar. Bu yüzden olabildiğince basit bir şey seçmek lazım.

Jannah tema son güncellemede büyük bir performans yaması yaptı. Biraz daha hızlı bir tema oldu ama şahsen eksiklikler görüyorum. Admin Ajax sayacı cok yavaş çalışıyor normalde. Bunu da direkt kullanmışlar. Tabi kapatabilirsiniz. Jannahta karşılaştığım en büyük problem sayfa kaldırmasında takilmalar oluşması. Google lighthouse da da bu problem görülüyor. Sayfa kaydirmada kullanilan javascript kodunda bir sorun var ama ayrıntılı bilgim yok. Bütün cihazlarda belirgin mi bilmiyorum ama testlerde görülebiliyor.

Publisher eskiden çok populerdi themeforestten ayrıldı. Tabi o zamanlar felaket hantal bir temaydı. Son durumu bilmiyorum ama özellik bakımından zengin fiyatı da diğerlerine nazaran daha uygundu.

Hocam tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Ben de kararsız kaldım bu sebepler yüzünden. Bu arada newspaper'ın beni en çok cezbeden özelliklerinden biri "infinite scroll" dedikleri yazıları okurken aşağı indikçe yeni yazılar açılması. Bu eklentiyle vs yapılabiliyor ama temanın kendi özelliği kadar iyi çalışmıyor diye biliyorum. Siz ne düşünürsünüz?

packer packer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek tekniker
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 52
  • Beğeniler 1 / 9
  • Ticaret 2, (%100)
Jannah almanı tavsiye ediyorum. Hem hızlı hemde amp uyumlu. Şuan temaforet %50 indirim uyguluyor.

• Üyelik 12.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 55 / 33
  • Ticaret 0, (%0)

packer adlı üyeden alıntı

Jannah almanı tavsiye ediyorum. Hem hızlı hemde amp uyumlu. Şuan temaforet %50 indirim uyguluyor.

Hocam publisher'a ne diyorsun bilgin var mı? https://betterstudio.com/publisher-wp-theme/demo/

Kuaza Kuaza paylaşımcı ol ;) Kullanıcı
  • Üyelik 08.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Coder
  • Konum Belçika
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 99 / 98
  • Ticaret 5, (%100)

alperi adlı üyeden alıntı

X versiyonunda çok hızlı olacağız diye reklam yapıyorlar sanırım aynı newspaper theme dan bahsetmiyoruz ayrıca temada ki CSS yükü hafifletebilecek gibi değil.

autoptimize eklentisini kullanabilirsiniz.

Mfa adlı üyeden alıntı

Bence bir temayi yerden yere vurmadan once ne kadar kisinin kullandigina bakin. 80 binden fazla satilan bir temayi hangi akla hizmet bu sekilde kotuluyorsunuz ?

Kendine ozel mobil eklentisi var, mobil gorunumuyle ayni gorunen amp uyumu var. Ozelliklerini saymakla bitmez ama ne kadar kullandiginizi bile soylemeden insanlari yanlis yonlendiriyorsunuz.

3 yildir belki daha fazla kullaniyorum, siteme giren 10k ziyaretcinin 9,5 i mobil. (amp artisda) siz kotu sonuc aldiysaniz ya tecrubesizliginizden yada iyi optimize yapamadiginizdan almissinizdir.

cache eklentisi, css, js optimize eklentisi varsa cdn hostunuz ile kullanmanizi oneririm. Bunu her tema icin yapin sadece newspaper icin degil.

Ben uzun yillardir newspaper kullanicisiyim ama jannah daki bildirim ozelligi ilgimi cekti. heralde ikinci tercihim bazen degisir, ilkide olabilir jannah i denemek isterdim.

https://sorucevap.com #sorucevap
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al