wmaraci reklam
lidertakipci

2 Tema Arasında Kaldım, Jannah mı Newspaper mı?

39 Mesajlar 7.184 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ilyasakkus ilyasakkus Never Stop Learning Kullanıcı
  • Üyelik 29.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Developer & Web Master
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 178
  • Beğeniler 94 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
Bimber Al bence... https://themeforest.net/item/bimber-viral-buzz-wordpress-theme/14493994

Dev.
wmaraci
reklam

yasinolmez yasinolmez WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Görsel İletişim Tasarımcısı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 55 / 33
  • Ticaret 0, (%0)

Kuaza adlı üyeden alıntı

autoptimize eklentisini kullanabilirsiniz.

Bence bir temayi yerden yere vurmadan once ne kadar kisinin kullandigina bakin. 80 binden fazla satilan bir temayi hangi akla hizmet bu sekilde kotuluyorsunuz ?

Kendine ozel mobil eklentisi var, mobil gorunumuyle ayni gorunen amp uyumu var. Ozelliklerini saymakla bitmez ama ne kadar kullandiginizi bile soylemeden insanlari yanlis yonlendiriyorsunuz.

3 yildir belki daha fazla kullaniyorum, siteme giren 10k ziyaretcinin 9,5 i mobil. (amp artisda) siz kotu sonuc aldiysaniz ya tecrubesizliginizden yada iyi optimize yapamadiginizdan almissinizdir.

cache eklentisi, css, js optimize eklentisi varsa cdn hostunuz ile kullanmanizi oneririm. Bunu her tema icin yapin sadece newspaper icin degil.

Ben uzun yillardir newspaper kullanicisiyim ama jannah daki bildirim ozelligi ilgimi cekti. heralde ikinci tercihim bazen degisir, ilkide olabilir jannah i denemek isterdim.

Hocam detaylı yorumların için teşekkür ederim. Benim internet sitem www.antreman.net fitness blog'u olduğu için SEO ve görsellik önemli. Yani çok hızlı olsun ama görsellik yavan olsun diyemiyorum çünkü fitness kategorisinde site tasarımı bile insanı motive etmekte. Son olarak newspaper, jannah ve publisher arasında kaldım ve bugün almam lazım indirimler bitecek. Siteme göz atabilirsen sen de yorumlayabilir misin tema tercihimi? Newspaper'ı auto next post özelliği için beğeniyorum, diğer temalarda bu özellik yok eklentiyle de verimli çalışmıyor. Jannah'taki bildirim özelliğini gördüm ama tercih ettirecek kadar önemli bir özellik midir?

yasinolmez yasinolmez WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Görsel İletişim Tasarımcısı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 55 / 33
  • Ticaret 0, (%0)

Hocam ona da ağır diyorlar. Bir de site içeriğiyle tam uyuşmuyor benim
ilyasakkus

kişi bu mesajı beğendi.

Kuaza Kuaza paylaşımcı ol ;) Kullanıcı
  • Üyelik 08.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Coder
  • Konum Belçika
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 99 / 98
  • Ticaret 5, (%100)

yasinolmez adlı üyeden alıntı

Hocam detaylı yorumların için teşekkür ederim. Benim internet sitem www.antreman.net fitness blog'u olduğu için SEO ve görsellik önemli. Yani çok hızlı olsun ama görsellik yavan olsun diyemiyorum çünkü fitness kategorisinde site tasarımı bile insanı motive etmekte. Son olarak newspaper, jannah ve publisher arasında kaldım ve bugün almam lazım indirimler bitecek. Siteme göz atabilirsen sen de yorumlayabilir misin tema tercihimi? Newspaper'ı auto next post özelliği için beğeniyorum, diğer temalarda bu özellik yok eklentiyle de verimli çalışmıyor. Jannah'taki bildirim özelliğini gördüm ama tercih ettirecek kadar önemli bir özellik midir?

newspaperi tercih edebilirsin, ama dedigim gibi jannahda iyi gibi ama newspaper kadar cesitli demodular goremedim, newpaperde her sektore uygun bir tasarim mevcut, fitnes icin olanida cok guzel, dusun bence.

https://sorucevap.com #sorucevap
wmaraci
wmaraci

alperi alperi alperperi.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Bilgiişlem
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 642
  • Beğeniler 216 / 215
  • Ticaret 4, (%100)

Kuaza adlı üyeden alıntı

Bence bir temayi yerden yere vurmadan once ne kadar kisinin kullandigina bakin. 80 binden fazla satilan bir temayi hangi akla hizmet bu sekilde kotuluyorsunuz ?

Kendine ozel mobil eklentisi var, mobil gorunumuyle ayni gorunen amp uyumu var. Ozelliklerini saymakla bitmez ama ne kadar kullandiginizi bile soylemeden insanlari yanlis yonlendiriyorsunuz.

3 yildir belki daha fazla kullaniyorum, siteme giren 10k ziyaretcinin 9,5 i mobil. (amp artisda) siz kotu sonuc aldiysaniz ya tecrubesizliginizden yada iyi optimize yapamadiginizdan almissinizdir.

cache eklentisi, css, js optimize eklentisi varsa cdn hostunuz ile kullanmanizi oneririm. Bunu her tema icin yapin sadece newspaper icin degil.

Ben uzun yillardir newspaper kullanicisiyim ama jannah daki bildirim ozelligi ilgimi cekti. heralde ikinci tercihim bazen degisir, ilkide olabilir jannah i denemek isterdim.

Temayı yerden yere vurmuyorum. Ben tecrübe ettiğim şeyleri aktarmaya çalışıyorum. Sonuçta newspaper bana kazandığı paradan vermiyor, almıyor da boşuna FANBOY'luk yapmanın kimseye getirisi yok. Bir temanın kaç kişi tarafından kullanıldığı o temanın çok hızlı olduğunu göstermez sonuçta mercedes iyi araba yapar ama her evin önünde yok! Gelelim diğer konulara Ngnix, varnish ve pagespeed modu kendim yönetecek kadar cache bilgim var. Burada algı yaratmak ve insanları yanlış yönlendirmek gibi bir amacım yok. Ayrıca çok saçma bir argüman! Şimdi gelelim asıl konuya! 3 yıldır newspaper teması kullanıyorsun öyle mi? 2 ay falan oldu v.10'a geçeli yakında x versiyonu gelecek ve aşağıya bir resim ekliyorum bak bakalım v.9 ile x versiyonu arasında nasıl bir hız değişkliği yapacaklarmış bunu ben söylemiyorum temanın kendi yapımcıları söylüyor.

Temanın ana satış sayfasında da verisyonlar arası yavaşlık zaten resmedilmiş sizde görebilirsiniz :https://themeforest.net/item/newspaper/5489609

daha fazla gereksiz polimik yapmayalım, isteyen istediği temayı alır kendi parası kendi isteği.

Kuaza Kuaza paylaşımcı ol ;) Kullanıcı
  • Üyelik 08.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Coder
  • Konum Belçika
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 296
  • Beğeniler 99 / 98
  • Ticaret 5, (%100)
1. ben fanboyluk yapmiyorum mesajimda dikkat edersen jannah icinde cok ilgimi cektigini soyledim.
2. yazdiklarim 3-5 senelik tecrubeler, kafana gore yorum yapma lutfen.
3. Bir temaya hantal demeden once kullananlarinda yorumlarini almani tavsiye ederim. iyi bir optimizasyonla en kotu tema bile kullanisli olur. Sehir efsanesi, kulakdan dolma bilgiler ve yanlis kullanici deneyimi yuzunden binlerce insanin emek verdigi sistemleri kotulemeye hakkiniz yok.
4. resim koymussun ama neyi kastetmissin anlamadim :/ anlatmak istedigin onceki versiyonla yeni versiyon arasindaki kalite farkiysa bende sana 10 yil onceki mercedesle simdiki mercedes arasindaki farkin resmini koyarim. Akillilik yapmaya gerek yok, teknoloji gelistikce yapilan seylerde herzaman daha iyiye gidecektir, bu mecburidir. geride kalan unutulur.

polemik icin zaman harcamaya gerek yok, herkes kendi ihtiyaci dogrultusunda kullanacagi temayi secsin, herkesin yorumunuda okusun tabi.
bage

kişi bu mesajı beğendi.

https://sorucevap.com #sorucevap

alperi alperi alperperi.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Bilgiişlem
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 642
  • Beğeniler 216 / 215
  • Ticaret 4, (%100)
Okuduğunuzu anladığınızdan emin değilim. Ne newspaper temasını ben yapıyorum ne jannahı. Newspaper kendi temasının ağır olduğunu vesiyon 9 da kabul etmiş ama siz kabul etmiyorsunuz daha diyecek birşey yok. Kraldan fazla kralcısınız. Neyi kast ettiğimi anlamıyorsunuz ama cevap yazıyorsunuz. Neyse zaten bu başlık altında yazacağım en son mesaj bu.

SmmPaneliComTR SmmPaneliComTR SmmPaneli.Com.T Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Serbest.
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 603
  • Beğeniler 113 / 112
  • Ticaret 5, (%80)
Jannah

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)

Kuaza adlı üyeden alıntı

Bu bana ithaf edilmiş herhalde. 3 yıldır kullanıyor olabilirsiniz. Ben 15 yıldır bu işlerle uğraşıyorum 100 den fazla web site deneyimim var. Bir kaç senedir yoğun optimizasyon üzerine yoğunlaşmış durumdayim. Bir temanın çok kullanılması kusursuz, harika, hızlı olduğu anlamına gelmez. Tema seçerken genelde görselliğine bakıyor insanlar. Ama temanın işlevsellik (bütün site) olduğunun çoğu insan farkında değil.

Newspaper temayla 10bin kullanıcı diyorsunuz belki daha hızlı bir temayla 2-3 kat daha fazla hit alırdınız biliyor musunuz?

Yaptım oluyorla yürümez bu işler, optimizasyon demek en iyi performans demek en verimli seçenek demek. Daha optimize bir temayla kat kat hızlı büyüme ihtimaliniz de vardı. Tabi tek bir şeye odaklanınca görmek zor.

Tema yapımcıları, satın alan kullanıcılar, optimizasyon uzmanları dahil herkes bu temanın ağır olduğunu kabul ediyor. Ama özelleştirilebilir olmasından dolayı tercih ediliyor. Bu kadar fanboyluk iyi değil haberiniz olsun. Kimse newspaper ı hızından dolayı seçmiyor.

Temaların mantığı zaten bir kere özelleştirip, ayar yapıp uzun süre öyle kullanmaktır. Zırt pırt kimse ayarlarıni değiştirmez. Bunun için kullanılmayan bütün özellikler ekstra yüke neden olur. Bu yüzden özelleştirme ayarları en az olan temalar daha iyi performans sağlar.

Webte kb ların bile çok önemi var. Google dahil bütün veri merkezleri dünyada 3g kullanımının çok fazla olduğunu uzun sürede bu hızlarda internete gidileceğini söylüyorlar. 3g bağlantısında sitenizi bir test edin kaç dakika sürüyor?

Optimizasyon konusunda yetersiz olduğumu kim söyledi? Her temayı hız testlerinde %95 üzeri seviyesine getirebiliyorum. Bu skorların çok değeri yok ama yüklenme sitelerini 1 saniye altına cekebiliyorum. Newspaper bu konuda beni fazla uğraştırmisti. optimizasyon konusunda orta üstü bilginiz yoksa yaptığınız şey fanboyluktan başka bir şey değil.

Forumda bu konuda daha uzman hocalar da var hepsi de aynı şeyi söylüyor biraz araştırın görürsünüz. "Ben kullanıyorum harika hızlı hafif" demekle olmaz. Tecrübe lazım bilgi lazım .

Şahsen bimber temasi da çok hantal bir tema. Buna rağmen yaptığım optimizasyonlarla icerisinde analitik ve adsense otomatik reklamlar gibi performans katili kodlar olmasına rağmen 1 sn altında yükleyebiliyorum. Normalde bu temayı kullananlar 10-15 sn yüklenme süresi alır en az.

Sözün özü bilginiz olmadığı konuda insanlara saldırmayın. Yanlış yönlendiren ben değilim fanatiklik yaparak insanları yanlış yönlendiren sizsiniz.

Öneri yaparken burada yaptığım yüzlerce testin ayrıntılı raporunu sunacak kadar vaktim yok. Özetle böyle böyle diyorum. Site adresinizi iletirseniz bakalım ne kadar performanslı

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)

yasinolmez adlı üyeden alıntı

Hocam tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Ben de kararsız kaldım bu sebepler yüzünden. Bu arada newspaper'ın beni en çok cezbeden özelliklerinden biri "infinite scroll" dedikleri yazıları okurken aşağı indikçe yeni yazılar açılması. Bu eklentiyle vs yapılabiliyor ama temanın kendi özelliği kadar iyi çalışmıyor diye biliyorum. Siz ne düşünürsünüz?

Bu temaların hepsinde infinite scroll var diye biliyorum. Tema özelliklerini incelediniz mi? Bu tür sitelerin hepsinde bu özellik dahil oluyor veya eklentiyle uyumlu yapılıyor

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al