wmaraci reklam
lidertakipci

Projeme destek nereden bulabilirim ? KOSGEB desteklemiyor...

20 Mesajlar 1.988 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

yakupdemir yakupdemir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Ön Muhasebe
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 252
  • Beğeniler 59 / 58
  • Ticaret 4, (%100)

Merhaba değerli abilerim ve kardeşlerim

3 aydır üzerinde çalıştığımız cafeterya projemizin neredeyse tamamını tamamladık ama kosgeb'e gittiğimiz zaman şahıslar için 5.000 şirket için ise max. 10.000 TL destek verdiğini söyledi !

Kapitalizm dur demelisin !!!

Buradan yola çıkıp neden bu cafeterya işletmeleri insanları sömürüyor diye uzun uzun düşündük ve ortaya tamamen 0'dan proje yaptık.Örnek olarak Sıcak çikolata'yı baz alalım.1 LT. süt şuan için en kalitelisi 5.50 TL market'ler de ve 1 LT.
süt'ten ortalama olarak 3 adet 330ml. sıcak çikolata çıkıyor ve Balıkesir'i baz alaraktan konuşuyorum en uygun 8 TL'ye bulabiliriz bunu. 3 adet dediğimiz zaman 24 TL 1lt sütten ortalama olarak toz'u bardak şeker vs düştüğmüz zaman 14 TL kâr bırakıyor şu buz gibi günlerde en çok giden çay sıcak çikolata ve salep olduğu için bunu örnek vermek istedim.

Biz de fiyatları minumum düşerebildiğmiz kadar düşürmüşştük idik ;

Sıcak çikolatan devam etmek istiyorum

Küçük boy 90ml 2 TL
Orta boy 200ml 4 TL
Büyük boy 330ml 5 TL

gibisinden örnek veriyorum burda tamamen..

Balıkesir bildiğiniz üzere öğrenci şehri ve Balıkesir halkı köyden indim şehre olduğu için fiyatlar oldukça uçuk .... tamamen öğrenci sömürme'ye dayalı kurulmuş bir şehir sanki ....

Bu gibi projelere destek veren firmalar varmı ? bilgisi olan paylaşmasını istiyorum konuyu baltalamak için gelenler uzasın hiç yazmasınlar.

wmaraci
reklam

berkaycatak berkaycatak Kendi Çapında Geliştirici Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 1242
  • Beğeniler 1278 / 406
  • Ticaret 9, (%100)
Haksız rekabetten ceza yemeyin de... sizin sektörde de var mı bilmiyorum ama

StreetStiLLs StreetStiLLs WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Matematik Öğretmeni
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 756
  • Beğeniler 6 / 57
  • Ticaret 3, (%100)
Projeleri destekleyen kişiler var fakat bu insanlar kendilerinin yapabileceği veya sıradan olan(herkesin yaptığı) şeyleri desteklemiyor. Mesela bir proje uzerine tam ne oldugunu belirtmeden örnek vereyim. (Ilerde yalabilecegimiz veya fikri satabilecegimiz için. Üniversite yıllarinda beraber kaldigim yabanci arkadasimin babasının bir gıda üzerine fabrikası vardı. Bu gıda ile hiç olmayacak gibi görünen bir konseptte satış yapan firmalar var. Çok ilginç bir yiyecek olarak satıyorlar. Bu işi yapan kişilere sadece gıda satışı yapılıyordu. Sonra arkadasim bir gün ben bunu burda 3gün festivalde satışını yapayım dedi ve inanılmaz derecede para kazandı. Daha sonra herkes bunun nasil yapildigini ve bu isi yapmak istediklerini belirterek devamlı evimizi ziyaret ettiler :)
En iyi kahveyi satsaydı bu sekilde bir teklifle gelmezlerdi bence.
Benim fikrim yurtdışında olan ama Türkiyede olmayan bir fikri getirin. O zaman destek çok kolay bulursunuz.

Bir de şu pencereden bakmak gerek. Ben yatırımcı olsam bu işe destek olur muyum?

Bu arada hep yatırımcı olarak yazdım cunku destek olan firmalar yatırımcı olarak destek oluyor. Yani kazancdan pay aliyor

darknov4 darknov4 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad V** S**
  • Mesajlar 3084
  • Beğeniler 1387 / 910
  • Ticaret 29, (%100)
Bedava vermeniz daha mantıklı böyle birşey kazanamazsınız
Browland

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

cansaridas cansaridas Dijital Satış Kullanıcı
  • Üyelik 12.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 301
  • Beğeniler 168 / 93
  • Ticaret 39, (%100)
vergiler, elektrik, su, internet vs. bunları neden eklemediniz?

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
hocam anladığım kadarı ile Balıkesirde kafe açmak istiyorsunuz. Kosgeb belgem var ve hiç kullanmayacağım zira verdikleri bölü börcük 30K için devlet nerdeyse tependen inmiyor.

şunda bir kafe açmanın maliyeti (abartmadan söylüyorum) min. 100K zira bunda kafenin tutması için Popilere sponsor olmayı dahil etmiyorum bile. Eğr siz zaten 100K Yatırım + 100K' öz sermaye bulunduramayacaksanız maalesef işletmeniz kısa vadeli olacaktır.

Sorunuza gelelim. Projeniz maalesef "proje" değil. Sonuçta siz sadece "düşük kar marjı güden" bir kaf açmak istiyorsunuz. Bunu da zaten size yatırım yapmaya niyetli olan "SİZSİZ" de açar. Nerede sizin bu projede katkınız? nerede sizin farkınız?
Pondas

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Ön Muhasebe
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 252
  • Beğeniler 59 / 58
  • Ticaret 4, (%100)

StreetStiLLs adlı üyeden alıntı

Projeleri destekleyen kişiler var fakat bu insanlar kendilerinin yapabileceği veya sıradan olan(herkesin yaptığı) şeyleri desteklemiyor. Mesela bir proje uzerine tam ne oldugunu belirtmeden örnek vereyim. (Ilerde yalabilecegimiz veya fikri satabilecegimiz için. Üniversite yıllarinda beraber kaldigim yabanci arkadasimin babasının bir gıda üzerine fabrikası vardı. Bu gıda ile hiç olmayacak gibi görünen bir konseptte satış yapan firmalar var. Çok ilginç bir yiyecek olarak satıyorlar. Bu işi yapan kişilere sadece gıda satışı yapılıyordu. Sonra arkadasim bir gün ben bunu burda 3gün festivalde satışını yapayım dedi ve inanılmaz derecede para kazandı. Daha sonra herkes bunun nasil yapildigini ve bu isi yapmak istediklerini belirterek devamlı evimizi ziyaret ettiler :)
En iyi kahveyi satsaydı bu sekilde bir teklifle gelmezlerdi bence.
Benim fikrim yurtdışında olan ama Türkiyede olmayan bir fikri getirin. O zaman destek çok kolay bulursunuz.

Bir de şu pencereden bakmak gerek. Ben yatırımcı olsam bu işe destek olur muyum?

Bu arada hep yatırımcı olarak yazdım cunku destek olan firmalar yatırımcı olarak destek oluyor. Yani kazancdan pay aliyor

O kadarlık bir araştırma yaptım %40'ını alıyorlarmış galiba okuduğum kadarıyla

darknov4 adlı üyeden alıntı

Bedava vermeniz daha mantıklı böyle birşey kazanamazsınız

Neden kazamayalım ki ? kazanamaz olsa neden uğraşalım bu kadar uzun süredir ?? ben orda ufak bir örnek verdim bu tarzda olan kahve-dükkanı var franchise bedeli olmak yerine neden kendi markamızı kurmayalım ?

cansaridas sizin gibi olaya küçük yerden bakmıyorum. nereden baksan bir elemanın ssk maaş cart curt 6000 TL gibi bir rakam hepsi düşünülmüş sizin yorum yapmanıza gerek yoktu teşekkür ederim..

• Üyelik 14.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Ön Muhasebe
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 252
  • Beğeniler 59 / 58
  • Ticaret 4, (%100)

cthax adlı üyeden alıntı

hocam anladığım kadarı ile Balıkesirde kafe açmak istiyorsunuz. Kosgeb belgem var ve hiç kullanmayacağım zira verdikleri bölü börcük 30K için devlet nerdeyse tependen inmiyor.

şunda bir kafe açmanın maliyeti (abartmadan söylüyorum) min. 100K zira bunda kafenin tutması için Popilere sponsor olmayı dahil etmiyorum bile. Eğr siz zaten 100K Yatırım + 100K' öz sermaye bulunduramayacaksanız maalesef işletmeniz kısa vadeli olacaktır.

Sorunuza gelelim. Projeniz maalesef "proje" değil. Sonuçta siz sadece "düşük kar marjı güden" bir kaf açmak istiyorsunuz. Bunu da zaten size yatırım yapmaya niyetli olan "SİZSİZ" de açar. Nerede sizin bu projede katkınız? nerede sizin farkınız?

Biz bu olayı cidden gerekli araştırmaları yaparak'tan başladık kendi proje'mize uygun olan bir cafe var ona benzer.Sonuçta bu cafe'ye grup'ta geliyor tek kişi de geliyor değil mi ? farklı saatler de sipariş alınmış fiş'ler mevcut mesala hafta içi salı gününü söylemek istiyorum. Sabah 9'da 0'dan fiş aldım ve sipariş numarası 0505 daha sonrasında saat 19:00 aldık fiş numarası 0940 daha sonra kapanmadan 23:00 da aldık 10631 adam günlük ortala olarak 5 bin sipariş geçiyor ve her siparişten 4 TL kazansa ( Grupta geliyor , tek de onu yukarda o yüzden dedim ) günlük kar marjı 20.000 küsür 9 işçi çalıştırdığımızı var sayalım ve her birinin aylık işletmeye masrafı 6000 tl aylık olarak 55 bin gibi bir rakam'a tekebül ediyor cafeterya 3 gün elemanlar için 15 gün de kendi için çalışsa geriye kalan 13 gün kâr'dır. ben burada uzun zamandır bu yana çalıştığıumızı belirtiyorum konu hakkında. Kendimizin şuan için 140 K sermayesi mevcut ama 2 katlı bir işletme için Balıkesir'de minumum 20 k YI GÖZDEN ÇIKARMANIZ GEREK. ve 1 senelik peşin kira istiyorlar buda demem o ki 240 K ...

darknov4 darknov4 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad V** S**
  • Mesajlar 3084
  • Beğeniler 1387 / 910
  • Ticaret 29, (%100)
Yorumlara karşı böyle saldırganca tavır alacaksan neden konu açtın?
cthax

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Ön Muhasebe
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 252
  • Beğeniler 59 / 58
  • Ticaret 4, (%100)
darknov4 saldırganca tavır değil ben ana konu başlığında da belirttim konuyu baltamak isteyenler uzasın diye gerçek bir bilgi sahibi olanlar yazsın diye burada sizin yaptığınız ayıp'tır.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al