freelance iş ilanları

Yeni merakım | Soru cevap sitesi ve twitter

16 Mesajlar 2.029 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Browland Browland WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Melaturji ve Malzeme Mühendisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba,
Yeni bir merak aldı beni. Yeni bir projeye başladım, elbette ticari odaklı.

Kişisel bilgilerimi kısmen yayınlayarak ve bazı alanlarda ücretli hizmet verebileceğim soru cevap sitesi kurdum. Site adına sıfır twitter hesabı açtım. Tek sosyal platformda ilerlemeyi düşünüyorum.

Daha önce soru cevap tarzı site konularını okudum. Projem kısmen farklı olduğundan yapmaya karar verdim. Sitede adsense yok ve olmayacak ta.

Twitter sosyal platformunda sitede yayınlayacağım bilgileri paylaşmayı düşünüyorum. Ara ara etkinlik te yapabilirim.

@SesiPara twitter hesabımdır.

Kendime hayırlı olsun. "Bindik bir alamete"

Not: Twitter konusunda tecrübeli kişiler ile ortak çalışmalar yapabiliriz.

wmaraci
reklam

aries aries WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek işçi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 828
  • Beğeniler 150 / 384
  • Ticaret 1, (%100)
Hayırlı olsun Browland umarım istediğiniz şekilde ilerleme sağlarsınız... Mesela hangi alanlarda ücretli hizmet vereceksiniz... Başarılar dilerim...

selcuksofta selcuksofta Bronz Üye
  • Üyelik 15.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 1273
  • Beğeniler 445 / 444
  • Ticaret 61, (%100)
Hayırlı olsun, Twitter zor bir mecra. En azından son 1-2 yıldır. Örnek 8-10 yıl önce bir Twit atıyordum 1.000 RT ve FAV alıyordu, şu an çoğu zaman sıfır :))

Twitter feomenim 50 K 40 K 30 K 22 K 55 K ve 5-6 K translator hesaplarım var. % 100 organik ama bunu asla ne paraya dönüştürebiliyorsunuz. Ne de projenizi coşturur.

Ama şu net Twitter hesaplarım olmasa 14 yaşında haber sitem şu an ki konumuna gelemezdi. Yine de tek sosyal medyadan yürümenizi önermem.

Özellikle Twitter benim 500-600 tane hesabımı kapadı :) içinde milyon takipçili hesaplar vardı (takibe takip, hilesiz), yani tam emek verirsin, büyütürsün, cartttt diye kapatır Twitteranlamazsın bile.

Hele ki bir Atatürkçü hesabım vardı durup dururken kapadı, 100 K takipçili,tek yaptığı sadece Atatürk resmi atmak, ama şu sıralar Twitter Atatürkçü paylaşım yapan hesapları da kapıyor.

İyi forumlar.

• Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
aries Teşekkür ederim,

Ücretli hizmetler kendi uzmanlık alanım ve hali hazırda para kazandığım sistemler ile ilgili olacak.

Örneğin pinterest tarzı manuel sistem WordPress site kurma
Pinterest tarzı otomatik site kurma
Pinterest reklam yerleşimi
Pinterest seo eğitimi
Gibi.

Kendimi sürekli geliştirmeye özen gösteriyorum. Kazanırken yan taraftan diğer sektörlere de giriş yapmak istiyorum.

Web sitem biraz ilerledikten sonra buradan bir kaç etkinlik düzenleyebilirim.

Özellikle bilginin karşılıklı paylaşılmasından ve ekip ruhundan yanayım. Bir insanın her işe koşturması çok zor. Bu nedenle twitter platformunda tecrübeli kişilerle ortak çalışma yapabilirim.
aries

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)

selcuksofta adlı üyeden alıntı

Hayırlı olsun, Twitter zor bir mecra. En azından son 1-2 yıldır. Örnek 8-10 yıl önce bir Twit atıyordum 1.000 RT ve FAV alıyordu, şu an çoğu zaman sıfır :))

Twitter feomenim 50 K 40 K 30 K 22 K 55 K ve 5-6 K translator hesaplarım var. % 100 organik ama bunu asla ne paraya dönüştürebiliyorsunuz. Ne de projenizi coşturur.

Ama şu net Twitter hesaplarım olmasa 14 yaşında haber sitem şu an ki konumuna gelemezdi. Yine de tek sosyal medyadan yürümenizi önermem.

Özellikle Twitter benim 500-600 tane hesabımı kapadı :) içinde milyon takipçili hesaplar vardı (takibe takip, hilesiz), yani tam emek verirsin, büyütürsün, cartttt diye kapatır Twitteranlamazsın bile.

Hele ki bir Atatürkçü hesabım vardı durup dururken kapadı, 100 K takipçili,tek yaptığı sadece Atatürk resmi atmak, ama şu sıralar Twitter Atatürkçü paylaşım yapan hesapları da kapıyor.

İyi forumlar.

Teşekkür ederim. Twitter hep uhte kalan bir platform. Tr piyasasında gelir ve imkanlar kısıtlı o nedenle dış piyasa daha etkili benim için. Diğer sosyal platformlarda enerji sarf etmek istemiyorum. Tr de geri dönüşler çok zor. Mevcut enerjiyi farklı dillerde değerlendirmek amacım. O nedenle twitter tr hesap için daha makul, instagram çıkalı twitter kullanıcıları biraz daha bilinçli kesim olmaya başladı, başı boşların çoğu instaya kaydı. (Başı boştan kastım sosyal medyayı para değilde günlük paylaşımlar için kullananlar, yoksa kimseye bir şey dediğim yok.)

Para kazanmayacağım sistemlerle vakit öldürmek istemiyorum.

• Üyelik 15.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 1273
  • Beğeniler 445 / 444
  • Ticaret 61, (%100)

Browland adlı üyeden alıntı

Teşekkür ederim. Twitter hep uhte kalan bir platform. Tr piyasasında gelir ve imkanlar kısıtlı o nedenle dış piyasa daha etkili benim için. Diğer sosyal platformlarda enerji sarf etmek istemiyorum. Tr de geri dönüşler çok zor. Mevcut enerjiyi farklı dillerde değerlendirmek amacım. O nedenle twitter tr hesap için daha makul, instagram çıkalı twitter kullanıcıları biraz daha bilinçli kesim olmaya başladı, başı boşların çoğu instaya kaydı. (Başı boştan kastım sosyal medyayı para değilde günlük paylaşımlar için kullananlar, yoksa kimseye bir şey dediğim yok.)

Para kazanmayacağım sistemlerle vakit öldürmek istemiyorum.

aynen para kazancı yoksa bence kalan her şey boş, ben sitemin paylaşım sayısının artması için her sosyal platformda varım (yabancılar dahil). sitem daha fazla paylaşıldığı için da/pa değerleri çok sağlam. yolun açık olsun, Twitter konusunda güçlüyüm ama illegal işlerde paylaşım yapmaktan korkarım. mesela birilerinesistemi anlattık başladılar,sonra doğal olarak pinterest hesapları ya da adsenseleri banlandığı zaman bizi gelirler, ben üzülürüm. benim hesaplarım tanınan şahsi hesaplarım o yüzden ne kadar sağlam görünsede pinterests sitemine giren bir çok insanın adsensei banlı. ama sen işini biliyorsun sanırım o yüzden bence başarırsın.

• Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
selcuksofta
Ben 1 yıldır pinterest üzerinden kazanıyorum. Hiç bir ihlal olmadı ve hit Pinterest üzerinden geliyor. Elbette bu banlanmayacak demek değil. Eğer oto sistem yapıyorsan farklı adsense kullanman gerekli zaten. Başka sitelerin olduğu adsenseyi kullanmak ciddi risk.

Ban sebebi pinterest değil, kalitesiz siteler. Kısa zamanda yüksek hit ve yüksek gelir. Buna rağmen sitede durma süresi az, hemen çıkma süresi fazla. Bu durum kalitesiz içerik ve kalitesiz trafik demek ki, banlar genelde geçersiz trafik ve tıklamadan kapanıyor.

Düzgün bir site yapılırsa google de sever, ziyaretçiler de...

• Üyelik 15.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 1273
  • Beğeniler 445 / 444
  • Ticaret 61, (%100)

Browland adlı üyeden alıntı

selcuksofta
Ben 1 yıldır pinterest üzerinden kazanıyorum. Hiç bir ihlal olmadı ve hit Pinterest üzerinden geliyor. Elbette bu banlanmayacak demek değil. Eğer oto sistem yapıyorsan farklı adsense kullanman gerekli zaten. Başka sitelerin olduğu adsenseyi kullanmak ciddi risk.

Ban sebebi pinterest değil, kalitesiz siteler. Kısa zamanda yüksek hit ve yüksek gelir. Buna rağmen sitede durma süresi az, hemen çıkma süresi fazla. Bu durum kalitesiz içerik ve kalitesiz trafik demek ki, banlar genelde geçersiz trafik ve tıklamadan kapanıyor.

Düzgün bir site yapılırsa google de sever, ziyaretçiler de...

kesinle katılıyorum dediğinize, kaliteli site şart. benim adsense gelirim 0,10 kuruş :) bana hit tablo atmayın :) ben günde 5 TL bile görsem aferin insanlara diyorum :) ben tanıtım yazısı satıp geçiniyorum, yani haber sitemden tanıtım yazısı yayınlıyorum. pinterest hesabımda kendi çapımda aylık 100 bin görüntüleme 5,1 k takipçili, hepsi % 100 organik asla hile bilel hep takibe takip, Tumblr'da pa değerleri 45-53 olan bloglarım dolu hep emek. ama mesleğim muhasebe olduğu için öyle ciddi kazançlara dökemedim işi. hatta keşke mesleğimi bırakıp yaşım 46, evde oturup 24 saat bu işlerle uğraşsam günde 50 TL kazansam yeter gider, fazlası forumdaki canların olsun. Pinteresti görüyorum bu sizin attığınız bile az, nasıl oluyor elbet bilmiyorum ama günde 1.000 TL kazanıyorum diye resim atan bir sürü kişi var, tebrik ediyorum.
berkaycatak

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
selcuksofta
Günde 1k üzeri kazanç sağlayan bir çok kişi var. Bunlar daha çok 1 domain altına 50-100 sub domain açarak pintereste otomatik pin atan kişiler. Evet adsensesi banlanmayıp kazananlar da var. İlk yatırım maliyeti var.

Yeni adsense de domain onayda, onaylanınca en azından 10 - 15 site açıp ilerleyebilirim yukarıdaki gibi.

Mevcut tr sitem ise sizinkine benzer bir mantık, adsense zaten yok, temiz bir site olsun istiyorum.

Hazırda yaptığım sistemde 3 sitem var. Kazanç 3 siteden gelmektedir. Manuel olarak ilgileniyorum ben. Otomatik sistem şuanda yok.

• Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
Soru cevap sitemi yeni açtım, amacım doğru düzgün kaliteli çevre edinmek. Bu nedenle samimi bir şekilde yazmaya gayret edeceğim.

Örneğin az önce yazdığım kısa makaleyi mutlaka okumalısınız?

Reklam değil, zaten sitede reklam yok. Maksat farklı fikirleri görebilmeniz.

https://www.parasesi.net/3/altin-hesabi-acmak-mantikli-mi

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al