wmaraci reklam
lidertakipci

Bu kitaplardan hangisini önerirsiniz ?

27 Mesajlar 2.948 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

yaziverelim yaziverelim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 0 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Rıza Çelik Adan Zye PHP ;)
Rıza Çelik HTML CSS gibi bi kitap olması lazım yine:) Bu ikisini öğrensen yeterde artar
HasanA

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

huseyintemizyurek huseyintemizyurek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 /
  • Meslek Yazılım geliştirici
  • Mesajlar 506
  • Beğeniler 29 / 25
  • Ticaret 1, (%100)

yaziverelim adlı üyeden alıntı

Rıza Çelik HTML CSS gibi bi kitap olması lazım yine:) Bu ikisini öğrensen yeterde artar

Alıp kullandınız mı Rıza Çelik' in kitaplarını ?

yaziverelim yaziverelim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 0 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Hayır ancak inceledim.Ve bir çok konuda türkçe kaynak bulamayacağınız,ve bugün phpciyim diye ortalarda dolaşan ama bir çoğunun değil neredeyse hepsinin bilmediği bir çok konuya değinmiştir kitapta.Gayet güzel bir kaynak olduğunu düşünüyorum kendim.Ve ilk boş vaktimi bulunca da alacağım.(Soap CURL vs gibi konuları da anlatmıştır bahsettiğim konular bunlar )
huseyintemizyurek

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 /
  • Mesajlar 506
  • Beğeniler 29 / 25
  • Ticaret 1, (%100)
İlk önce Rıza Çelik' in A'dan Z'ye CSS kitabını daha sonra da HTML5 kitaplarından bunu yada bunu alıcam.. Sanırım . :)

Ek olarak yine de tavsiyelerinizi bekliyorum daha almadım.. :) Stajım haftaya cumartesi günü bitiyor. Pazar günü alacağım

wmaraci
wmaraci

NuCLeuS NuCLeuS sistemlinux.org Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 110 / 318
  • Ticaret 1, (%100)
Sen bence insanlara sormak yerine önce kendine bir hedef belirle. Okuduğum kadarıyla senin herhangi bir hedefin yok ve insanlardan akıl almaya çalışıyorsun. Böyle yaparak bence hata yaparsın.

Bir sürü farklı alanlarda kitap ismi vermişsin. Sen hangisini öğrenmek istiyorsan veya hangi dalda ilerlemek istiyorsan o konuda ilerle. Örneğin PHP mi öğrenmek istiyorsun. Piyasadaki kitapları araştır ve kararsız kaldığın kitapların isimlerini yazıp insanların fikrini alabilirsin.

Yorum yazanlardan bir kişi de dememiş ki senin hedefin ne, ne yapmak istiyorsun diye. Böyle yaparak o bir ayını boşa geçirirsin ancak. Başkasına sormak yerine kendi kararını kendin ver.

• Üyelik 26.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 /
  • Mesajlar 506
  • Beğeniler 29 / 25
  • Ticaret 1, (%100)

NuCLeuS adlı üyeden alıntı

Sen bence insanlara sormak yerine önce kendine bir hedef belirle. Okuduğum kadarıyla senin herhangi bir hedefin yok ve insanlardan akıl almaya çalışıyorsun. Böyle yaparak bence hata yaparsın.

Bir sürü farklı alanlarda kitap ismi vermişsin. Sen hangisini öğrenmek istiyorsan veya hangi dalda ilerlemek istiyorsan o konuda ilerle. Örneğin PHP mi öğrenmek istiyorsun. Piyasadaki kitapları araştır ve kararsız kaldığın kitapların isimlerini yazıp insanların fikrini alabilirsin.

Yorum yazanlardan bir kişi de dememiş ki senin hedefin ne, ne yapmak istiyorsun diye. Böyle yaparak o bir ayını boşa geçirirsin ancak. Başkasına sormak yerine kendi kararını kendin ver.

Dedikleriniz konusunda haklısınız bir hedef belirlemek en doğrusu. Kitapları sorduğumda aklımda bir kaç hedef vardı zaten ama bir kaç hedef.. Android kitabını sordum ama kararsızdım çünkü mobil programlama yapmak için java, C# gibi dillere hakim olmak gerekiyor.Bende ikisinde de başlangıç seviyedeyim mobil programlamaya başlamak için daha erken diyerek eledim. Python' u sordum ama Türkiye ' de geçerliliği hakkında hiç fikrim yok o yüzden eledim.Daha CSS i tam bilmiyorken HTML5 e başlamak doğru gelmedi böylece onu da eledim Böylece elimizde Çok öğrenmek istediğim Java, kendileri hakkında biraz bilgim olan CSS ve PHP kitapları kaldı geriye. PHP 'den son staj yaptığım yerde biraz soğudum bende tercihimi CSS den yana kullandım.

HasanA HasanA . Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek .
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 203
  • Beğeniler 176 / 26
  • Ticaret 0, (%0)

hseyin temizyurek adlı üyeden alıntı

Dedikleriniz konusunda haklısınız bir hedef belirlemek en doğrusu. Kitapları sorduğumda aklımda bir kaç hedef vardı zaten ama bir kaç hedef.. Android kitabını sordum ama kararsızdım çünkü mobil programlama yapmak için java, C# gibi dillere hakim olmak gerekiyor.Bende ikisinde de başlangıç seviyedeyim mobil programlamaya başlamak için daha erken diyerek eledim. Python' u sordum ama Türkiye ' de geçerliliği hakkında hiç fikrim yok o yüzden eledim.Daha CSS i tam bilmiyorken HTML5 e başlamak doğru gelmedi böylece onu da eledim Böylece elimizde Çok öğrenmek istediğim Java, kendileri hakkında biraz bilgim olan CSS ve PHP kitapları kaldı geriye. PHP 'den son staj yaptığım yerde biraz soğudum bende tercihimi CSS den yana kullandım.

Hedefin belirlemedin mi daha ? HTML ve css değil mi ?

Ek Olarak:

yaziverelim adlı üyeden alıntı

Kardeşimin de dediği gibi HTML, CSS ve PHP'in en iyi kitapları tavsiye ederim. Hepsi var.

NuCLeuS NuCLeuS sistemlinux.org Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 110 / 318
  • Ticaret 1, (%100)

hseyin temizyurek adlı üyeden alıntı

Ne diyeyim. Umarım her şey istediğin gibi olur.

• Üyelik 26.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 /
  • Mesajlar 506
  • Beğeniler 29 / 25
  • Ticaret 1, (%100)

HasanAkdenz adlı üyeden alıntı

Hedefin belirlemedin mi daha ? HTML ve css değil mi ?

Ek Olarak:

Kardeşimin de dediği gibi HTML, CSS ve PHP'in en iyi kitapları tavsiye ederim. Hepsi var.

Evet onları öğrenmek hedefim

AhmetK AhmetK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 2503
  • Beğeniler 64 / 327
  • Ticaret 23, (%100)
Ne öğrenmek istediğine bağlı?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al