wmaraci reklam

Themeforest in ücretsiz paylaştığı temaları paylaşmak ?

19 Mesajlar 2.323 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

farukkarahan farukkarahan StarDust Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek technical expert
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 783
  • Beğeniler 107 / 218
  • Ticaret 5, (%100)
Muratcam Haklısınız.

Bende aynı fikirdeydim yinede sormak için açmıştım bu konuyu.

Birilerinin benim paylaştığım temaları ücretli satabilme yada içerisine zararlı içerik ekleyerek paylaşma ihtimaline karşı dosyaları ve paylaştığım yazıyı siliyorum.
Muratcam

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

gknyldrmm gknyldrmm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2020
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Y**
  • Mesajlar 105
  • Beğeniler 7 / 17
  • Ticaret 2, (%50)
Kaynak vererek paylaşabilirsiniz.

Baska bir kaynaktan alınıp paylaşılan her turlu bilgi ve icerikte kaynak vermek zorundasınız.

emre57 emre57 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Bilgisayar Müh. Öğrencisi
  • Konum Konya
  • Ad Soyad Ş** A**
  • Mesajlar 383
  • Beğeniler 57 / 38
  • Ticaret 9, (%100)
Bu konu altında yazmam doğru olabilir sanırım.Elinde güzel blog teması olan varsa paylaşabilir mi ? Özel mesaj yoluyla atarsa çok sevinirim.

Msasn Msasn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 202
  • Beğeniler 50 / 61
  • Ticaret 0, (%0)
İndirilen her ücretsiz tema tek bir sitede kullanılmak üzere lisanslanmıştır. Birden çok kez indirip bu temaları dağıtamazsınız.

wmaraci
wmaraci

Muratcam Muratcam mtcyazilim.com Kullanıcı
  • Üyelik 14.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mesleksiz
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 580
  • Beğeniler 198 / 198
  • Ticaret 12, (%100)

emre57 adlı üyeden alıntı

Bu konu altında yazmam doğru olabilir sanırım.Elinde güzel blog teması olan varsa paylaşabilir mi ? Özel mesaj yoluyla atarsa çok sevinirim.

14 tane tema var hepsi ücretsiz ve hızlı hem de oldukça başarılı Buradan bakabilirsiniz.

Muratcamoglu.com

Muratcam Muratcam mtcyazilim.com Kullanıcı
  • Üyelik 14.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mesleksiz
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 580
  • Beğeniler 198 / 198
  • Ticaret 12, (%100)

gknyldrmm adlı üyeden alıntı

Kaynak vererek paylaşabilirsiniz.

Baska bir kaynaktan alınıp paylaşılan her turlu bilgi ve icerikte kaynak vermek zorundasınız.

Yanlışınız var 59 Dolar a satılan bir temayı adamlar 1 aylığına kendi üyeelerine ücretsiz veriyor. 1 ay sonra tekrar satışa sunuyor.

Siz o ücretsiz verildiği zaman temayı indirip. Her hangi bir yere yükleyip kendi adınıza aylar sonra dağıtamazsınız. Kaynak gösteremezsiniz. Çünkü o temalar sizin dağıttıgınız dönemde satışta.

He dağıtırsınız bu size kalmış bir şey ama ne kadar etik olduğu tartışmaya bile acık değil.

Bende bir dönem dağıttım ama sonrasında vazgeçtim. Cünkü kendi sitem hit alsın diye insanların emğinin üstüne çökmeyi doğru bulmadım.

Muratcamoglu.com

farukkarahan farukkarahan StarDust Kullanıcı
  • Üyelik 20.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek technical expert
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 783
  • Beğeniler 107 / 218
  • Ticaret 5, (%100)
Baya düşünmüştüm bu konunun üzerine.

1 ay ücretsiz dağıtılıyor. Sadece üyelerine diye düşünmedim herkese olarak düşündüm çünkü üye olmak ücretli değil.

1 ay sonrasında bu temalar ücretli oluyor ama temalar güncelleniyor. Paylaşan eski versiyonunu paylaşmış oluyor. Bunu da göze alıyor ki 60 dolarlık temaları bedava indirmeye izin veriyor diye düşünmüştüm.

Ben indirdim ve bana standart lisanslı bir tema hediye etti. Benim bunu başkasına hediye etmem de bir sakınca yok bence o ay içinde ya da 5 ay sonra çünkü temaları dünyaya indirmeye açıyorlar.

Bence yapılmaması gereken bu dosyaları tekrar dünyanın indirmesine açmak. Upload etmek ve bir sayfa da paylaşmak.

Bir kişi bir temayı istediğinde paylaşmanın doğru olacağını düşünüyorum. Zaten themeforest in amacı da bu diye düşünüyorum.

Bir sayfa da paylaşarak yararlı olacak diye zararlı hale gelmesine yol açabiliriz.

Birileri bu temaları lisanslı diye ücret alarak satabilir. Yada warez paylaşımlara ekleyip içerisinde değişiklik yapabilir. Gerçi bunu yapacak kişiler ücretsiz iken de indirip bunu amaçlayabilir biraz çelişkili bir konu :)

Bu arada sitemde yazı google da ilk sayfaya gelmek üzereydi en çok hit gelen yazılardan biriydi. Ama konu bu değil. Bunun tartışılması bile yeterli. + sı - sini tartışırsam site warez sitesine dönebilir böyle bir önyargıya ihtyacım yok.

awoken awoken WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 19 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 1002
  • Beğeniler 250 / 478
  • Ticaret 41, (%100)
Themeforestta geliştirdiğiniz temanın ücretsiz yayınlanması için bile başvuru yapmanız gerekli, geliştiriciler her şeyin farkında yani. Bir tür reklam tekniği diyebiliriz.
Benim kişisel düşüncem ücretsiz dağıtıldıgı halini istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

gknyldrmm gknyldrmm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2020
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Y**
  • Mesajlar 105
  • Beğeniler 7 / 17
  • Ticaret 2, (%50)

Muratcam adlı üyeden alıntı

Yanlışınız var 59 Dolar a satılan bir temayı adamlar 1 aylığına kendi üyeelerine ücretsiz veriyor. 1 ay sonra tekrar satışa sunuyor.

Siz o ücretsiz verildiği zaman temayı indirip. Her hangi bir yere yükleyip kendi adınıza aylar sonra dağıtamazsınız. Kaynak gösteremezsiniz. Çünkü o temalar sizin dağıttıgınız dönemde satışta.

He dağıtırsınız bu size kalmış bir şey ama ne kadar etik olduğu tartışmaya bile acık değil.

Bende bir dönem dağıttım ama sonrasında vazgeçtim. Cünkü kendi sitem hit alsın diye insanların emğinin üstüne çökmeyi doğru bulmadım.

Makale yazip altına kaynak linki koyabilir.
Kaynak vererek paylaşabilirsiniz ne demek hocam ?
Anlamamissiniz ki

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al