wmaraci reklam
lidertakipci

Site Hızı Yükselmiyor. Önerilerinizi bekliyorum!

35 Mesajlar 3.607 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Muratcam Muratcam mtcyazilim.com Kullanıcı
  • Üyelik 14.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mesleksiz
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 580
  • Beğeniler 198 / 198
  • Ticaret 12, (%100)

VTAhmet adlı üyeden alıntı

Hocam değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Hepsini dikkate alacağım. Gözlemlerinizi ben de yerinde buldum. Geliştirmeleri de yapacağım. Bir de optimizasyon için fiyat almıştım 125 TL dendi. Kullanılmayan CSS ve Javascript kodlarının kaldırılması resim optimizasyonu vs. Bu parayı vermeme gerek var mı bu eksikliklerin de giderilmesi gerekir mi?

Bir de site hakkında tabi daha tam oturmadı oturunca genel bir fikir alacağım ama şu an ki genel görüşünüz nedir konusu, tasarımı vs gibi? tutar mı?

Görüşlere ve eleştirilere açığım..

Şimdiden teşekkürler.

Üstadım kesinlikle kimseye para vermeyin siteniz oldukça iyi durumda inanın bu hızda doğru düzgün site yok ki biz bu işin içindeyiz bizim sitelerimiz bile bu kadar hızlı değil.

Vereceğiniz o parayı farklı yerlere kullanın Eğer yardım istersenizde elimden geldiğince yardım ederim şimdi başkaları kimseye para verme bana ver dermişim gibi algılayacak. Hayır kesinlikle bir talebim yok enerjiveguc iyi bilir ben elimden gelen yardımı bilgim dahilinde herkese gösteririrm. Adı üstünde yardım ve destek. Ama şunu da belirtmek isterim ki gerçekten yoğun çalışıyorum zaman buldukça sorularınızı cvplar bilmiyorsam da araştırırım.
enerjiveguc VTAhmet

kişi bu mesajı beğendi.

Muratcamoglu.com
wmaraci
reklam

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

Muratcam adlı üyeden alıntı

Üstadım kesinlikle kimseye para vermeyin siteniz oldukça iyi durumda inanın bu hızda doğru düzgün site yok ki biz bu işin içindeyiz bizim sitelerimiz bile bu kadar hızlı değil.

Vereceğiniz o parayı farklı yerlere kullanın Eğer yardım istersenizde elimden geldiğince yardım ederim şimdi başkaları kimseye para verme bana ver dermişim gibi algılayacak. Hayır kesinlikle bir talebim yok enerjiveguc iyi bilir ben elimden gelen yardımı bilgim dahilinde herkese gösteririrm. Adı üstünde yardım ve destek. Ama şunu da belirtmek isterim ki gerçekten yoğun çalışıyorum zaman buldukça sorularınızı cvplar bilmiyorsam da araştırırım.

Şuradaki amacın sadece "YARDIM" olduğunu idrak edemeyen su kurnazlarını ayıracak olursak, hakikatten forumda iyi niyeti ile yardım eden kişi sayısı 20 kişiyi geçmez. Çoğunluğu kurnazlık ve **************lık peşindedir. Eğer gerçekten para vereceğiniz sorunlarla karşılaştığınızda para verin. Ottan bottan sebepler için para ödemeyin kimseye... Bahse konu arkadaşlar zaten yardımcı olmak için bir şekilde yorum yapıyorlar...

Konuya gelecek olursak, Ana sayfanızın alt kısmında bulunan "Tüm Meslekler" kategorisi sayfayı gereksiz sarkıtmış. Oradan kaldırabilir ya da temanız destekliyorsa Carousel ile konuları kaydırabilir veya Grid blog yapabilirsiniz. En azından sayfa kenarındaki boş alan azalmış olur.

Makalelerinizde "bana göre" fazla görsel var. Her H2 ye bir görsel kullanmaya gerek yok. Ne kadar çok görsel kullanırsanız siteye o kadar çok yük olur.

Sitedeki görselleri toparlamak için yilmaz70 hocanın dediğine dikkat edin. Harici eklentilerin faydası olduğu kadar siteye yük olduğunu da unutmayın...

GTMetrix raporunda görünen "Optimize Images" sekmesindeki verilen "optimized version" görselleri alın ve sonlarındaki uzantıları silin, sunucudaki yolu linkinden takip ederek sunucudakiler ile değiştirin.

Örn: https://nekadarkazaniyor.net/wp-content/uploads/2019/11/favicon.png için verilen optimized versiondaki linkte görülen https://gtmetrix.com/reports/nekadarkazaniyor.net/bPtGLHjh/pagespeed/favicon_a48c12be3f60463c428bbaaca624fdb8.png kısmını silin ve görsel yolunu takip ederek sunucuya atın.

RAPOR: https://gtmetrix.com/reports/nekadarkazaniyor.net/bPtGLHjh

Sayfalarda çok fazla H2 başlığı var, bir kısmını H3 e çevirmeniz iyi olur. Görsellerde mutlaka Alternatif metin olmasına dikkat edin.

Kullanmadığınız fontlar varsa kaldırmanızı öneririm.
yilmaz70 VTAhmet

kişi bu mesajı beğendi.

VTAhmet VTAhmet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Dijital Oyun Tasarımcısı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** İ**
  • Mesajlar 69
  • Beğeniler 37 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

Muratcam adlı üyeden alıntı

Hocam şu an benim de biraz yoğunluğum var en yakın zamanda bir çalışma için size özel mesaj göndereceğim bugün yarın mesaj kutunuzu kontrol edin.

Dönüşler için de teşekkür ederim...

Akla Karşı Tezler

VTAhmet VTAhmet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Dijital Oyun Tasarımcısı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** İ**
  • Mesajlar 69
  • Beğeniler 37 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

enerjiveguc adlı üyeden alıntı

Şuradaki amacın sadece "YARDIM" olduğunu idrak edemeyen su kurnazlarını ayıracak olursak, hakikatten forumda iyi niyeti ile yardım eden kişi sayısı 20 kişiyi geçmez. Çoğunluğu kurnazlık ve **************lık peşindedir. Eğer gerçekten para vereceğiniz sorunlarla karşılaştığınızda para verin. Ottan bottan sebepler için para ödemeyin kimseye... Bahse konu arkadaşlar zaten yardımcı olmak için bir şekilde yorum yapıyorlar...

Konuya gelecek olursak, Ana sayfanızın alt kısmında bulunan "Tüm Meslekler" kategorisi sayfayı gereksiz sarkıtmış. Oradan kaldırabilir ya da temanız destekliyorsa Carousel ile konuları kaydırabilir veya Grid blog yapabilirsiniz. En azından sayfa kenarındaki boş alan azalmış olur.

Makalelerinizde "bana göre" fazla görsel var. Her H2 ye bir görsel kullanmaya gerek yok. Ne kadar çok görsel kullanırsanız siteye o kadar çok yük olur.

Sitedeki görselleri toparlamak için yilmaz70 hocanın dediğine dikkat edin. Harici eklentilerin faydası olduğu kadar siteye yük olduğunu da unutmayın...

GTMetrix raporunda görünen "Optimize Images" sekmesindeki verilen "optimized version" görselleri alın ve sonlarındaki uzantıları silin, sunucudaki yolu linkinden takip ederek sunucudakiler ile değiştirin.

Örn: https://nekadarkazaniyor.net/wp-content/uploads/2019/11/favicon.png için verilen optimized versiondaki linkte görülen https://gtmetrix.com/reports/nekadarkazaniyor.net/bPtGLHjh/pagespeed/favicon_a48c12be3f60463c428bbaaca624fdb8.png kısmını silin ve görsel yolunu takip ederek sunucuya atın.

RAPOR: https://gtmetrix.com/reports/nekadarkazaniyor.net/bPtGLHjh

Sayfalarda çok fazla H2 başlığı var, bir kısmını H3 e çevirmeniz iyi olur. Görsellerde mutlaka Alternatif metin olmasına dikkat edin.

Kullanmadığınız fontlar varsa kaldırmanızı öneririm.

Hocam öncelikle değerli analizleriniz ve görüşleriniz için çok teşekkür ederim. Hepsine dikkat edeceğim.

İlk konuda Tüm Meslekler dediğiniz kısmı Grid Layout yaptım dediğiniz gibi.

Makale görselleri konusunda sitenin temeli onun üstüne biraz da aslında fakat bunu en aza indirmek için aklımda bir fikir var, dediğiniz gibi görselleri ayarlayacağım.

Görsel optimizasyonu örneği için çok teşekkür ederim bu yöntemi biliyordum fakat benim görsellerin sitede bu kadar sıkıntı yarattığını bilmiyordum..

Sayfalarda H2 tagı ile ilgili yazarıma belirteceğim ona da bir çözüm bulabiliyorsak bulmaya çalışacağız.

Bütün görsellere alternatif metin, başlık ve tanım giriyorum. Gerek var mı bilmiyorum fakat giriyorum hepsini..

Font konusunda kullanmadığım fontları nereden kaldıracağım hakkında pek bir fikrim yok maalesef. Fakat analizlerde de fontların siteyi yavaşlattığını ben de gördüm.

Tüm bu dönüşleriniz için çok teşekkür ederim. Sizin gibi yardımsever insanların olması beni heyecanlandırıyor. Bol kazançlı, mutlu günler dilerim...

Akla Karşı Tezler
wmaraci
wmaraci

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)
Site Türkiyede, Hız testi yapılan ve metrik analizi yapılan bütün siteler ya canada yada amerika, sitenin kağnı gibi first byte olması gayet normal + blocking çıkmasıda normal takmayın fazla

Siteyi meridyenden gidip almanya Frankfurt'a koyun farkı anlayın :D
VTAhmet

kişi bu mesajı beğendi.

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

VTAhmet adlı üyeden alıntı

Hocam öncelikle değerli analizleriniz ve görüşleriniz için çok teşekkür ederim. Hepsine dikkat edeceğim.

İlk konuda Tüm Meslekler dediğiniz kısmı Grid Layout yaptım dediğiniz gibi.

Makale görselleri konusunda sitenin temeli onun üstüne biraz da aslında fakat bunu en aza indirmek için aklımda bir fikir var, dediğiniz gibi görselleri ayarlayacağım.

Görsel optimizasyonu örneği için çok teşekkür ederim bu yöntemi biliyordum fakat benim görsellerin sitede bu kadar sıkıntı yarattığını bilmiyordum..

Sayfalarda H2 tagı ile ilgili yazarıma belirteceğim ona da bir çözüm bulabiliyorsak bulmaya çalışacağız.

Bütün görsellere alternatif metin, başlık ve tanım giriyorum. Gerek var mı bilmiyorum fakat giriyorum hepsini..

Font konusunda kullanmadığım fontları nereden kaldıracağım hakkında pek bir fikrim yok maalesef. Fakat analizlerde de fontların siteyi yavaşlattığını ben de gördüm.

Tüm bu dönüşleriniz için çok teşekkür ederim. Sizin gibi yardımsever insanların olması beni heyecanlandırıyor. Bol kazançlı, mutlu günler dilerim...

Grid görünmüyor... sol sidebarı sağ ile birleştirip alan kazanmaya çalışmanız daha mantıklı olur.

Görsellerde anlatmak istediğinizi makale içerisinde anlatabiliyorsanız eğer, makale başına 2 görsel yeterli olacaktır.

H2 lerin bazılarını H3 yapabilirsiniz...

Bütün görsellerde SEO programları mutlaka alternatif metin olmasını ister. Görsellerde mutlaka makale ile ilişkili isimler vermeye ve görsel isminde asla türkçe karakter kullanmayın.
Görsel isim örneği olarak
nekadarkazaniyor.net_Askerler-180x180.jpg <<< YANLIŞ
askerler-ne-kadar-kazaniyor-net-80x180.jpg <<< DOĞRU

nekadarkazaniyor.net_Zabıta-564x300.jpg <<zabita-ne-kadar-kazaniyor-net-564x300.jpg <<< DOĞRU

Font konusunda BURADA açıklayıcı bir makale var.

Dahiturk Dahiturk sadece o'na yanarız. Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek amele
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** y**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 69 / 68
  • Ticaret 1, (%100)
siten hızlı zaten hocam
VTAhmet

kişi bu mesajı beğendi.

idraksiz can, hayvan canıdır.

KamilHanci KamilHanci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Tasarım / Programlama
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** H**
  • Mesajlar 553
  • Beğeniler 29 / 172
  • Ticaret 4, (%100)
Hız ve site optimazsyonu için ö.m atabilirsiniz. Ücretlidir.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

KamilHanci adlı üyeden alıntı

Hız ve site optimazsyonu için ö.m atabilirsiniz. Ücretlidir.

Bu kadar insan yardım için yorum yaparken sizin bu mesajınız ne kadar etik?

Ben de bu işi yapıyorum ve sizin gibiler yüzünden artık yorum atasım bile gelmiyor.

Gidin özelden ulaşın ne hizmeti veriyorsanız.
Supercalifirigida enesmrc

kişi bu mesajı beğendi.

KamilHanci KamilHanci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Tasarım / Programlama
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** H**
  • Mesajlar 553
  • Beğeniler 29 / 172
  • Ticaret 4, (%100)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Bu kadar insan yardım için yorum yaparken sizin bu mesajınız ne kadar etik?

Ben de bu işi yapıyorum ve sizin gibiler yüzünden artık yorum atasım bile gelmiyor.

Gidin özelden ulaşın ne hizmeti veriyorsanız.

Sizi ne ilgilendirir? Ücretli bir iş yapmak ne zamandır ayıp? Birde bu forumda benim yardım ettiğim yüzlerce insan var. Çoğu zaman ücret isteyip durumu elvermeyen öğrencilere vb. Yardımım dokunmuştur. Sırf dikkat çekmek için bu tür yorumlarınız etik değil.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al