wmaraci reklam
lidertakipci

Sitem hakkındaki düşünceleriniz nedir ?

28 Mesajlar 2.316 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Proje Proje Knight Online Files Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Web Proje Geliştirici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 111
  • Beğeniler 14 / 46
  • Ticaret 0, (%0)
Seo çalışması falan bir yere kadar başarı sağlar.

Olay, ziyaretçilerin sitenizi ziyaret etmesinde ve sitenizde uzun süre vakit geçirmesinde yatıyor aslında.

Sitenizin içeriği göz önünde bulundurulduğunda, çok fazla ziyaretçi çekecek bir olayı yok.

"Bu çalışmaya bu ziyaretçi" Tarzı bir serzenişte bulunuyorsunuz fakat bu işler sizin düşündüğünüz gibi kolay değil. Üstelik genel projeler için hiç kolay değil.

Bu tarz projeler amatörü eğlendirir. Hayalinizdeki hite, hiçbir zaman kavuşamayacaksınız. Çünkü, ziyaretçilere diğerlerinden farklı hiçbir şey sunmuyorsunuz.

Kim ne yapsın salatalık maskesini? Ya da kaç kişi bunu arayacak ve diğer yüzlerce aynı tarz sitenin arasından sizi bulacak? Boş işler bunlar.

Sadece bu projeniz için konuşuyorum. Dost acı söyler. Kolay gelsin.

wmaraci
reklam

Adler Adler WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.05.2020
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek web
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 45 / 27
  • Ticaret 0, (%0)
Proje bukadar olumsuz yorum yazacağınıza madem bukadar iyisiniz bu konuda neden fikir sunmuyorsunuz da kendimizi geliştirelim ? Ben bu forumda sizin tarzınızdaki insanları anlamış değilim. Fikir edinmek için konu açıyoruz bilmişlik taslamaktan başka birşey yapmıyorsunuz. Konunun başında kocaman yazıyor düşüncelerinizi ve öneri tavsiyelerinizi öğrenmek istiyorum. Forum sitelerinin amacı fikir paylaşımı bilgi edinme öğrenme öğretme v.s BİLMİŞLİK TASLAMAK DEĞİL. Yinede zaman ayırdığın için teşekkürler.

SiyahBeyaz

emrexbt8 emrexbt8 Mergen Bilişim GmbH Kullanıcı
  • Üyelik 24.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Çorum
  • Ad Soyad Y** B**
  • Mesajlar 912
  • Beğeniler 91 / 118
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam temayı pek sevemedim ben ama yinede güzel siteniz başarılar dilerim :)

• Üyelik 21.05.2020
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek web
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 45 / 27
  • Ticaret 0, (%0)
emrexbt8 hocam aslında temayı bilgiustam ı örnek alaraktan seçmiştim. Zaten bu tarz bir siteye başlamama neden olan sitede o. Teşekkür ederim yorumnuz için :)

SiyahBeyaz
wmaraci
wmaraci

beyler34 beyler34 Sosyaller.com Kullanıcı
  • Üyelik 22.06.2020
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** A**
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 11 / 10
  • Ticaret 1, (%100)
sade ve güzel hocam ben beğendim, siz beğenmediyseniz kendi kullandığım temayı verebilirim güzellik babında ) DemoTema
Adler

kişi bu mesajı beğendi.

kemalunlu70 kemalunlu70 kıyıdan kopa kopa derine indik Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 18 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad K** Ü**
  • Mesajlar 774
  • Beğeniler 294 / 295
  • Ticaret 3, (%100)

Adler adlı üyeden alıntı

Proje bukadar olumsuz yorum yazacağınıza madem bukadar iyisiniz bu konuda neden fikir sunmuyorsunuz da kendimizi geliştirelim ? Ben bu forumda sizin tarzınızdaki insanları anlamış değilim. Fikir edinmek için konu açıyoruz bilmişlik taslamaktan başka birşey yapmıyorsunuz. Konunun başında kocaman yazıyor düşüncelerinizi ve öneri tavsiyelerinizi öğrenmek istiyorum. Forum sitelerinin amacı fikir paylaşımı bilgi edinme öğrenme öğretme v.s BİLMİŞLİK TASLAMAK DEĞİL. Yinede zaman ayırdığın için teşekkürler.

Hocam başlıkta olumsuz yorum yasaktır gibi bir şey yazmıyor ki? Proje hocam da kendi fikirlerini belirtmiş ki ben bir bildiğinin olduğunu düşünüyorum çünkü gerçekten de genel kategorili siteler arasındaki rekabet çok sıkı ve çok büyük uğraş gerektiriyor , eğer diğer genel kategorili sitelerden farkınız olmazsa. Ha ben kimsenin avukatı da değilim, hem konunuza fikirlerimi yazmak adına hem de alıntılamış olduğum mesajınıza yanıt olarak fikirlerimi sundum yanlış anlamayın lütfen, amacım sizin moralinizi bozmak değil, asla; başarılı olmanızı çok isterim çünkü ortada verilen bir emek var.. Başarılar ve bol ziyaretçili günler diliyorum, iyi akşamlar.

Ekleme: Bu arada tasarımda iyileştirme yapmanızı veya daha az göz yorucu bir tasarıma geçmenizi öneririm, bu haliyle de fena değil bence ama farklı bir şey olsa daha güzel olur :)
Proje

kişi bu mesajı beğendi.

yalnız kalırım sanma, mutsuz olurum sanma

Proje Proje Knight Online Files Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Web Proje Geliştirici
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 111
  • Beğeniler 14 / 46
  • Ticaret 0, (%0)
Kusura bakmayın amacım kimseyi kırmak, üzmek ya da incitmek değildi. Ben de aynı yollardan çok defa geçtim daha önce. Geriye kalan boşa emek, para ve zaman kaybıydı.

Size bu uyarıları kimse yapmamış belli. Zamanı gelince söylediklerimi çok iyi anlayacaksınız. Umarım ben yanılırım ve web siteniz gerçekten hak ettiğiniz karşılığı size verir.

Bilgiustam dediğiniz site, 15 yıllık proje ve şu anda 10k tekile sahip.

15 yıllık çalışmaya, 10k hit. Gerisini siz düşünün. İyi forumlar.

• Üyelik 21.05.2020
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek web
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 45 / 27
  • Ticaret 0, (%0)

kemalunlu70 adlı üyeden alıntı

Hocam başlıkta olumsuz yorum yasaktır gibi bir şey yazmıyor ki? Proje hocam da kendi fikirlerini belirtmiş ki ben bir bildiğinin olduğunu düşünüyorum çünkü gerçekten de genel kategorili siteler arasındaki rekabet çok sıkı ve çok büyük uğraş gerektiriyor , eğer diğer genel kategorili sitelerden farkınız olmazsa. Ha ben kimsenin avukatı da değilim, hem konunuza fikirlerimi yazmak adına hem de alıntılamış olduğum mesajınıza yanıt olarak fikirlerimi sundum yanlış anlamayın lütfen, amacım sizin moralinizi bozmak değil, asla; başarılı olmanızı çok isterim çünkü ortada verilen bir emek var.. Başarılar ve bol ziyaretçili günler diliyorum, iyi akşamlar.

Ekleme: Bu arada tasarımda iyileştirme yapmanızı veya daha az göz yorucu bir tasarıma geçmenizi öneririm, bu haliyle de fena değil bence ama farklı bir şey olsa daha güzel olur :)

hocam benim kızdığım konu burası bir forum sitesi ve burda insanların asıl bulunma hedefi bilgi alma. Her ne konuda olursa olsun biri birşey yazdığında ona bilgi verme destek olmadır burdaki hedef. Benim bu siteyi ne için kurduğum hakkında bilgi sahibi olmadan kim ne yapsın salatalık maskesini boş işler getirisi olmaz tarzı yorumlar yerine, işte şöyle yaparsan daha iyi bir sonuç alabilirsin şunu yanlış yapmışsın şöyle düzeltirsen daha iyi olur şurada hata var gibi yorumlar yapıp yardımcı olunabilir. Ben kendi postum için değil genel anlamda konuşuyorum. Hiçbir zaman karşımdakini demotive edicek birşey yazmam. Neyse sonuç olarak ben bu siteden 10k gibi bir kazanç elde etmek için açmadım. 10 yıldır bu sektörden uzağım mirc sohbet siteleri varken bu sektördeydim daha sonrasından dizi film siteleri açtım ve 10 senedir de covid-19 sürecine kadar bu tarz işlerle ilgilenmedim. Şimdi bu siteyi açmamdaki neden çevre edinme bilgi edinme ve neler yapabiliyorumu görmek.

SiyahBeyaz

• Üyelik 21.05.2020
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek web
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 102
  • Beğeniler 45 / 27
  • Ticaret 0, (%0)

Proje adlı üyeden alıntı

Kusura bakmayın amacım kimseyi kırmak, üzmek ya da incitmek değildi. Ben de aynı yollardan çok defa geçtim daha önce. Geriye kalan boşa emek, para ve zaman kaybıydı.

Size bu uyarıları kimse yapmamış belli. Zamanı gelince söylediklerimi çok iyi anlayacaksınız. Umarım ben yanılırım ve web siteniz gerçekten hak ettiğiniz karşılığı size verir.

Bilgiustam dediğiniz site, 15 yıllık proje ve şu anda 10k tekile sahip.

15 yıllık çalışmaya, 10k hit. Gerisini siz düşünün. İyi forumlar.

hocam benin size kızdığım noktayı yukarda açıkladım. Mevzu kırılma v.s değil. Burda amaç karşımızdakini demotive yerine destek olmak. Yazış usturubunuz karşı taraftakini tamamen demotive etme yönünde. Belki dedikleriniz doğru olabilir ama bu şekilde anlatılmaz. Neyse konuyu daha fala uzatmanın anlamı yok yukardada dediğim gibi ben bu siteyi uzun bi aradan sonra bu sektöre girdiğim için açtım ve bilgi çevre edinme amaçlı açtım. Mesela bu zamana kadar adsense le hiç çalışmadım sohbet sitelerimde banner dizi film sitelerinde de farklı reklam firmaları kullanmıştım. Şimdi bu sitede adsense reklamları ekleyip neler yapabiliyorum görmek istiyorum. Günlük 2-3k gibi rakamlara gelmek zor olmasa gerek. Bilgiustam evet eski bir site fakat son zamanlarda düşüşte günlük 25 30k cıvarında olduğu zamanları biliyorum hatta daha fazlasıda oldu diye hatırlıyorum şuan siteyle pek ilgilenilmiyor gibi belki farklı sektöre geçmiş olabilirler. Benimde hedefim biraz bilgiler pekiştirip farklı alanlara yönelmek. Şuan günlük 1k bile benim için büyük bir başarı olucak.

SiyahBeyaz

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Adler
Site çalışması güzel, sade ve sayfalarda oldukça hızlı. Bazı makalelerde gözüme çarpan eksik gördüğüm bir nokta var, "Etiketler"

Her makalede "kendisi için" ortalama 4 etiket kullanman çok güzel ve yerinde olmuş, ancak etiketlerin diğer makaleler ile neredeyse hiç bağı yok. Oysaki makale konularında kullandığın etiketlerin birer tanesini diğer makalelerde kullanmış olsan, site google için tadından yenmez bir hal alırdı.

Makale içi bir etiteke tıklayın ve sadece barındığı makaleler karşınıza çıkacak. 5 etiketin 5 farklı makalede çıkmasını sağlamalısınız.
DOĞAL SAÇ BOYAMA
DOĞAL SAÇ BOYASI
ORAGABİK SAÇ BOYASI SARI
ORGANİK SAÇ BOYASI KIZIL
ORGANİK SAÇ BOYASI RENKLERİ
SAÇ BEYAZLARINI KAPATMAK

bu etiketler sadece bir tek sayfaya hitap ediyor. Arama botu gelip indeks alsa, bu sayfadan başka bir sayfaya gidemeyecektir.

Etiket yazım hatası: Oragabik saç boyası sarı

Örn: bir makalede kullandığın 4 etiketi, farklı farklı 4 makalede 1 er tane olarak geçmesini sağlayabilirsin. Bu google çin süper bir etiket zinciri oluşturacaktır.

Eğer varsa kaldırın;
etiketlerde ve kategorilerde açıklaması yada herhangi bir makalede geçmeyen boş duran etiket kategori varsa silmenizi öneririm.

Bazı makalelerde H1 bağlık uygulamasının olmadığı görünüyor. Ayrıca makale içi görsellerde mutlaka "Alternatif metin" girmelisiniz ve bunun mutlaka makale konusu ile ilgili olmasına dikkat etmelisiniz.

Bazı makaleleriniz çok uzun görünüyor. Bunları azaltıp zaman zaman bir makalenin devamı gibi makale eklemesi yapıp ileri tarihli yayın olarak programlarsanız çok daha iyi olur. Bu sitenizin dinamikliğini ortaya çıkartır. Arama motorları dinamik siteleri sever.
Adler

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al