wmaraci reklam
lidertakipci

2.El Araçta Ayıplı Mal Davası

20 Mesajlar 2.137 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

SmmUzmani SmmUzmani WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Yazılım
  • Konum Macaristan
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 447
  • Beğeniler 65 / 136
  • Ticaret 16, (%100)
Ukalalık yapan arkadaşlara inat tekrar söylüyorum bir şey olmaz içiniz rahat olsun :)

Adam zaten arayıp aracı geri al dememiş 3-5 bin ateşle mantığı ile ne koparırsam diye yaklaşmış. Dosya savcıya gidecek, savcı davayı acacak, duruşma görülecek, bilir kişi işin içine girecek ölme eşşeğim ölme.

Siz galerici değilsiniz, oto tamircisi de değilsiniz! Arabanın bir arızası veya kusuru varsa da bilmeniz mümkün değil. Ekspertiz firmaları bunun için var.

Zaten her ay %10 zamlanan bir ikinci el piyasası var 3-5 sene sonra adam arabayı perte çıkartmasa, paraya sıkışıp satmazsa.. Mahkemede aynı fiyattan alın geri diye hüküm açıklarsa beni arayın ben alırım :)
theharunuysal PgOFF

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

AzveNet AzveNet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 367
  • Beğeniler 69 / 147
  • Ticaret 0, (%0)
sevgili arkadaşım savcı direkt dava açmayacak. açamazda. uzlaşma kapsamında olan bir suç çünkü. dava açılmadan uzlaşma aşamasında halledilebilir. ama dediğinize katılıyorum 3-5ne koparırsam mantığındadır bu tipler.

Yalnız konuşmanızdan anladığım hiçadliye kapısından bile geçmemiş olduğunuz.işler öyle yürümüyor işte bu memlekette. yani tabii mevlam geçirmesin adliyeden :) kötü anlamdada söylemedim yani. ama maalesef bu memlekette artık kanunlarla ilerlemiyor. ilerlese farklı olacak ama :)

Bir hakim karşısına çıkın gülsemmi ağlasammı dersiniz. HUkukun temel ilkelerinin nasıl çiğnendiğini bir bilseniz...

Birşey olma deme mantığınızı anlamıyorum işte. Yahu bu memlekette **************lar ilamsız takip gönderiyor tanımadığı bir sürü insana. 1 haftada itiraz etmezsenvay haline. hadi uğraş. o zamanda dersin bişey olmaz diye :)

Bu insanlar maalesef ince noktalardan bağlanıp bir kaç yerede para yedirip hallediyor.o yüzden birşey olmaz demeyin. Mahkemeler bilirkişi raporunun aksine karar veremezler. neyseki çiğnemedikleri bir bu var :) onun dışında evet süreç uzayacak. amaç zaten uzatmak. bakın bu arkadaşların muhtemelen benzer bir sürü davaları zaten hala yargıdadır. cezalar kesinleşip üstüste binene kadar para biriktirme peşindeler.

İmkansız olduğunu düşünürsen hiç birşey başaramazsın.

Link Link WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1546
  • Beğeniler 379 / 426
  • Ticaret 46, (%100)
1 ay sonra 4 binliralik masraf cikaracak arabayi kimse almaz bence o sikintiyi soylemedin.

Deneme

yasinnalaca yasinnalaca WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 4 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

theharunuysal adlı üyeden alıntı

AzveNet

PgOFF

Çok net söyleyeceğim burada yazanlar ezbere yazıyor şuanda benim davam var ve şikayetçi taraf benim ben ve benim gibi 120 kişi dolandırdılar. 2017 de açıldı dava hala da sürüyor ve hala sonuçlanmadı. Merak etmeyin en kötü olacakları söyleyim dava 2-3 yıl sürecek en az 2-3 yıl sonra o arabayı aynı fiyattan alırsan zaten kar edeceksin. 35 eden aracı bana 41 e sattılar ve ekspertiz polis ve noter birlik olup dolandırdılar davamda polis memuru olanları da gördüm. Şimdi hakim karar verse ************** bayram eder 41 e geri al aracı dese süper olur onun için araç şuanda 55 civarında ediyor. Merak etme davayı sürdürebildiğin kadar sürdür fiyatları yükselecek illaki sonrada davada ben anlaşmak istiyorum sattığım fiyata geri alıyorum dersin. Dolar üzerinden ver diyemezler, faiz koyabileceklerini sanmıyorum koysalarda %10 koyar senelik en fazla araba fiyatları özellikle geçen seneye göre en az %50 arttı.

Bunu kendim zarar ettiğim için duygusal olarak yazmıyorum olacakları yazıyorum ve davam hala açık 3 sene oldu.

arkadaşım keşke tek davadan yola çıkarak ezbere konuşuyorlar demese idin. bu işin ilmini biliyoruz ki konuşuyoruz. sana buradan yüz tane karar gösteririm. ikincisi yanlış bildiğin o kadar belli ki. o kadar belli yani. sattığın fiyattan alma diye bir şey yok. onun faizi var. ikincisi tazminatı var. bir olaydan genelleme yapıp koskoca forumu yanlış yönlendirmeyelim.

wmaraci
wmaraci

theharunuysal theharunuysal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek .
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 1879
  • Beğeniler 596 / 202
  • Ticaret 19, (%95)
yasinnalaca en kötü ihtimalden bahsediyoruz tamam faizi olsun avukatla konuştuğumda en fazla yıllık %10 demişti. %8 civarında söylemişti ama ben %10 diye söyledim. Yani bu arkadaş en kötü ihtimal davayı kaybetse bile o araç %50 değerlenecek dava bitene kadar. Peki şöyle yapalım
PgOFF lütfen dava bitince seneler sonra buraya tekrar yazın olur mu zararlı mı çıktınız karlı mı. Bir kaç tane karar atabilir misiniz ? İncelemek istiyorum.
PgOFF

kişi bu mesajı beğendi.

waliente22 waliente22 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.12.2019
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Zabıt katibi
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 1, (%100)
Bana ezbere yazıyor diyen arkadaş profilimdeki meslek yerine baksın mahkemenin vereceği en aleyhte karar aracı noter satış bedeliyle tekrar almana hükmeder tekrar ediyorum

yasinnalaca yasinnalaca WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.02.2019
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 4 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

waliente22 adlı üyeden alıntı

Bana ezbere yazıyor diyen arkadaş profilimdeki meslek yerine baksın mahkemenin vereceği en aleyhte karar aracı noter satış bedeliyle tekrar almana hükmeder tekrar ediyorum

SmmUzmanı adlı üyeden alıntı

Ukalalık yapan arkadaşlara inat tekrar söylüyorum bir şey olmaz içiniz rahat olsun :)

Adam zaten arayıp aracı geri al dememiş 3-5 bin ateşle mantığı ile ne koparırsam diye yaklaşmış. Dosya savcıya gidecek, savcı davayı acacak, duruşma görülecek, bilir kişi işin içine girecek ölme eşşeğim ölme.

Siz galerici değilsiniz, oto tamircisi de değilsiniz! Arabanın bir arızası veya kusuru varsa da bilmeniz mümkün değil. Ekspertiz firmaları bunun için var.

Zaten her ay %10 zamlanan bir ikinci el piyasası var 3-5 sene sonra adam arabayı perte çıkartmasa, paraya sıkışıp satmazsa.. Mahkemede aynı fiyattan alın geri diye hüküm açıklarsa beni arayın ben alırım :)

Zaten şu ilk cümleden sonra bir şey söylemeye gerek yok hocam :) İnsan gerçekten hayret ediyor...

PgOFF PgOFF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Hollanda
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 28
  • Beğeniler 17 / 12
  • Ticaret 5, (%100)
Yorumlarınız için teşekkürler.Şimdilik 15 gün süresi olan ihtarname'nin bitmesini ve dava açılmasını bekleyeceğim.Konu hakkında bilgilendirmeleri buradan yapacağım.

theharunuysal theharunuysal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek .
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** U**
  • Mesajlar 1879
  • Beğeniler 596 / 202
  • Ticaret 19, (%95)

waliente22 adlı üyeden alıntı

Hocam aslında aynı şeyleri söylüyoruz, ben 1 sene sonra noter satış bedelinden kesinlikle satmam araç 20 bin ₺ değerlendi ikinci defa mağdur olmuş olurum. 41 bin tl ye 2012 ford fiesta titanium x aldım şimdi aynı araç 65 bin üzerinde noter satış bedelinden satıcıya verirse arabayı adam ikinci kez vurgun yapar :)

MRCBOX MRCBOX <?echo "Hello wmaraci";?> Kullanıcı
  • Üyelik 24.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Webtasarim
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 365 / 296
  • Ticaret 18, (%100)
Hocam araca tedbir karari isteyin araci yedi emine ceksinler yoksa adam araci yipratir 200km de verdiyseniz 300 de alirsiniz hicbirsey diyemezsiniz

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al