wmaraci reklam
lidertakipci

pr2 oldu hit dibe vurdu...

27 Mesajlar 3.899 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

AydinOzturk AydinOzturk WebMaster & SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Strateji Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)

ShaKa adlı üyeden alıntı

Tamam Hocam Okuyalım Bu Kadar Doldugunuzu Bilmiyorduk :)
Acıkcası Yeniyim Forum'larda ama Sitenize Bakdimda Baya Yararlı Gozukuyor Yeni Baslayanlara Kesinlikle Tavsiyemdir.

Doğru olan bütün bilgileri paylaşıyorum ama nedendir AİLEM(wmaraci.com üyeleri) Wiki paketidir, backlink paketidir, dizinidir, zartıdır zurtudur hep böyle şeylere yöneliyor.

Tamam onlarda yapılacak ama bilgileri yok bu konuda. Adam bir backlink paketi yapıyor tam 50TL rahat 2000Tane backlink kazanıyor. Eğer 200 300 RSS varsa 300x5 = 1500 Tane link oda = 3500 Tane backlink.

Adamın sitesine baksan ya 2 aylık ya 4 - 5 aylık. Ula birden bi siteye bu kadar backlink girerse ne olur hemde hepsi anahtar kelimeden hiç düşünmüyormusunuz... SEO danışmanları vardı, müşterileri "HIK" dese para istiyordu. 8 Ay iyi sabrettim ama "ACABA bende onlar gibimi olsam artık" demeye başladım...

Yüzlerce TL yatırıp alacağınız hizmeti ben 4 5 saat emek vererek yazıyor ve BEDAVA sunuyorum. O kadar da üstüne basa basa anlatıyorum makalemde her şeyi ama anlaşılmayan benim sanırım...

Not: Ücretli Seo İşleri Başlamıştır. On page / Off Page Seo işleriniz alınır.

wmaraci
reklam

siyahgiyen siyahgiyen SEO - E-Ticaret Gelir Arttırma Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek SEO - E-Ticaret Gelir Arttırma
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 649
  • Beğeniler 121 / 191
  • Ticaret 20, (%100)
Sitenizin hit düşüşleri arasında mutlaka algoritma değişikliği olduğu kadar da backlink düşüşleri de en az onlar kadar etkili. Yani yukarıda ufak bir hesap gördüm öyle her aldığınızda 3500 tane bir anda backlinkiniz olmaz. Aldığınız bir çok backlinki googlenin görmesi mutlaka uzun bir süre alır. Yani bu gece 1000 Wiki yaptırdınız sabah 1000 backlink olmaz. Benim bu forumda Seo hakkında görüşlerine saygı duyduğum 4-5 insan var. Her ne kadar onları tam tanımasam da , seomakale nickli arkadaş onlardan birisi ama neden bu kadar agresif blogu okunmuyor diye onu anlamadım :D

Ek Olarak: Benim tavsiyem de eğer bir backlink paketi alacaksanız büyüklüğüne göre bunu 15 güne kadar yaydırın ve gerçekten bu işi bilen ve çöp sitelerle uğraşmayan insanlardan alın. Hatta 3 günde bir rapor isteyip bu rapor ile size verilen linklere düzenli indexletme çalışması yaptırın. yani bir paket aldınız direk sitenize 300 link veriyorsa bunu bir aya yayarak günlük 10 link için indexletme çalışması yapın.

siyahh siyahh SEO Danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO DANIŞMANI / E.E Mühendisi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)

SeoMakale adlı üyeden alıntı

Doğru olan bütün bilgileri paylaşıyorum ama nedendir AİLEM(wmaraci.com üyeleri) Wiki paketidir, backlink paketidir, dizinidir, zartıdır zurtudur hep böyle şeylere yöneliyor.

Tamam onlarda yapılacak ama bilgileri yok bu konuda. Adam bir backlink paketi yapıyor tam 50TL rahat 2000Tane backlink kazanıyor. Eğer 200 300 RSS varsa 300x5 = 1500 Tane link oda = 3500 Tane backlink.

Adamın sitesine baksan ya 2 aylık ya 4 - 5 aylık. Ula birden bi siteye bu kadar backlink girerse ne olur hemde hepsi anahtar kelimeden hiç düşünmüyormusunuz... SEO danışmanları vardı, müşterileri "HIK" dese para istiyordu. 8 Ay iyi sabrettim ama "ACABA bende onlar gibimi olsam artık" demeye başladım...

Yüzlerce TL yatırıp alacağınız hizmeti ben 4 5 saat emek vererek yazıyor ve BEDAVA sunuyorum. O kadar da üstüne basa basa anlatıyorum makalemde her şeyi ama anlaşılmayan benim sanırım...

Not: Ücretli Seo İşleri Başlamıştır. On page / Off Page Seo işleriniz alınır.

Merhaba;

Değerli meslektaşım örnek alınacak insanlardan birisi sizsiniz.Bunu söyleyerek sözlerime başlıyorum izninizle...

Yazdıklarınız çok doğru.Bir çok webmaster platformunda da dile getiriliyor zaten.Ben hiçbir zaman inanmamışımdır zaten.Grafik gösterirler çalışma başlandığı gün şu kadar hit arttı,bu kadar hit arttı.Yok site ilk açıldığında 500 iken çalışma sonunda 10.000 oldu... Doğrudur olabilir ancak;

Çabuk yükselen,mutlaka düşer. Yani eninde sonunda düşecektir.Bu tip işlemler etkisini gösterir ancak kısa vadede.Bakın kesinlikle bu işler kötüdür vb... değil,kimsenin ekmeğine filan karışmak gibi bir niyetim asla yok ancak ziyaretçiler de bunu bilmeli.Bu tip çalışmalar kısa vadede veya tek yönlü etki eder.

Ayrıca şunu belirtmek istiyorum hocam. Backlink alımlarında tamamı siteye etki etmez.Yani hesaplama konusunda biraz daha açmak istiyorum;

Siz 5000 link alsanız bile bunun tamamı sitenize eklenmez.Yani şöyle;

Siz 5000 link aldığınız zaman raporlar size teslim edilir, iyi güzel bir durum buraya kadar.Buradan sonra Bazı linkler ölür,sayfalar kapanır vs... Yani hesaplama yaparken 5000 değil de o link sayısını 2500-3500 arası düşünün.Hepsi sitenize etki etmez bunu bilmelisiniz...

Saygılarımla,Kolay Gelsin...

SEO DANIŞMANLIĞI

kulturelbellek kulturelbellek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
Google bir sene içerinde 160 taneden fazla algoritma değişikliği yapıyor. Güncelleme diyince hemen milletin aklına penguen geliyor. Çünkü şimdiye kadar bizi en çok bu etkiledi. Sıralamalarda özellikle alakasız siteler çıkıyor. Benim asıl yakındığım durum bu. Benim de bu ülkede seo işini iyi bildiğine inandığım tek kişi seoteknikleri.com sahibi yiğit'tir. Bunun haricinde seo çalışmasının ne olduğunu bilen insan sayısı bir elin parmaklarını geçmez. İşte belki de yazılar ondan okunmuyordur.

wmaraci
wmaraci

arikan arikan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 11 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
ne çok madur varmıs benim gibi.
umarım yakın zamanda düzelir. emeğe yazık

AydinOzturk AydinOzturk WebMaster & SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Strateji Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)

siyahh adlı üyeden alıntı

Merhaba;

Değerli meslektaşım örnek alınacak insanlardan birisi sizsiniz.Bunu söyleyerek sözlerime başlıyorum izninizle...

Yazdıklarınız çok doğru.Bir çok webmaster platformunda da dile getiriliyor zaten.Ben hiçbir zaman inanmamışımdır zaten.Grafik gösterirler çalışma başlandığı gün şu kadar hit arttı,bu kadar hit arttı.Yok site ilk açıldığında 500 iken çalışma sonunda 10.000 oldu... Doğrudur olabilir ancak;

Çabuk yükselen,mutlaka düşer. Yani eninde sonunda düşecektir.Bu tip işlemler etkisini gösterir ancak kısa vadede.Bakın kesinlikle bu işler kötüdür vb... değil,kimsenin ekmeğine filan karışmak gibi bir niyetim asla yok ancak ziyaretçiler de bunu bilmeli.Bu tip çalışmalar kısa vadede veya tek yönlü etki eder.

Ayrıca şunu belirtmek istiyorum hocam. Backlink alımlarında tamamı siteye etki etmez.Yani hesaplama konusunda biraz daha açmak istiyorum;

Siz 5000 link alsanız bile bunun tamamı sitenize eklenmez.Yani şöyle;

Siz 5000 link aldığınız zaman raporlar size teslim edilir, iyi güzel bir durum buraya kadar.Buradan sonra Bazı linkler ölür,sayfalar kapanır vs... Yani hesaplama yaparken 5000 değil de o link sayısını 2500-3500 arası düşünün.Hepsi sitenize etki etmez bunu bilmelisiniz...

Saygılarımla,Kolay Gelsin...

SEO DANIŞMANLIĞI

Bir siteye 2500 tane linkin 1 günde girmesi ve 1 haftada net okunması sizin için ne kadar sağlıklı :) Benim takıldığım yer burası açıkçası. Üstelik bu çalışma 1 ile 5 aylık sitelere yapılıyor. 2500 Tane link demek hiç yoksa farklı sayfalara çalışıldığını varsayarsak 500 tane yazı demek. Hangi site karşılayabilir ki bu durumu...

kulturelbellek adlı üyeden alıntı

Google bir sene içerinde 160 taneden fazla algoritma değişikliği yapıyor. Güncelleme diyince hemen milletin aklına penguen geliyor. Çünkü şimdiye kadar bizi en çok bu etkiledi. Sıralamalarda özellikle alakasız siteler çıkıyor. Benim asıl yakındığım durum bu. Benim de bu ülkede seo işini iyi bildiğine inandığım tek kişi seoteknikleri.com sahibi yiğit'tir. Bunun haricinde seo çalışmasının ne olduğunu bilen insan sayısı bir elin parmaklarını geçmez. İşte belki de yazılar ondan okunmuyordur.

Seoteknikleri.com u bende takip ediyorum. Yazılarımın okunması benim için bir şeyi değiştirmez. Ben zaten bildiğim şeyleri yazıyorum. Bu yazı ve tezlerin amacı ziyaretçileri bilgilendirmek. Bunlar yapılmıyor sonra "ah sitem düştü, ah hitim düştü" yakınmaları benim canımı sıkıyor.

Google 1 yılda o kadar algoritmanın değiştirdiğini senin bilmen beni şaşırttı :) Çünkü ben bile bilmiyorum o kadar değiştirdiğini :) Öyle bir şeyi kim dediyse veya nerede okuduysan kaynak kodunu bana da atarsan sevinirim. Çünkü Google 1 yılda o kadar algoritma değiştiremez. 3 Ayda 1 algoritma güncelliyor, 160 nereden çıktı onu araştırmak istiyorum.(hiç değilse 4 yıldır böyleydi)

siyahh siyahh SEO Danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO DANIŞMANI / E.E Mühendisi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)

SeoMakale adlı üyeden alıntı

Bir siteye 2500 tane linkin 1 günde girmesi ve 1 haftada net okunması sizin için ne kadar sağlıklı :) Benim takıldığım yer burası açıkçası. Üstelik bu çalışma 1 ile 5 aylık sitelere yapılıyor. 2500 Tane link demek hiç yoksa farklı sayfalara çalışıldığını varsayarsak 500 tane yazı demek. Hangi site karşılayabilir ki bu durumu...

Hayır hocam benim orada bahsettiğim durum örnek bir rakam.Yani faydası filan var/yok kastım değil.Amacım matematiksel işlemi göstermek.

Buguludusler Buguludusler WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Mesajlar 66
  • Beğeniler 1 / 10
  • Ticaret 0, (%0)
Bu zamana kadar hiç backlink çalışması yaptırmadım.(Kendi çabamla ufak tefek dizinlere ekledigim haric ). Site yaklaşık 10 aylık . Bundan 2/3 hafta önce bir sosyal imleme yaptırayım dedim hiç bir faydasını görmedim . Genel anlamda dalgalanma olduğu söylentisine bende katılıyorum ..

SeoMakale hocam'a gelince yazdığınız bir çok yazıyı takip edenlerdenim son dönemde.Çünkü google'nin kendi sayfasında seo, meta taglar, title v.s v.s ile alakalı yayımladığı yazılarla aynı diye bilirim sizin yazılarınız için .

Ücretli danışmanlık hizmetine geçiş yapıcam demişsin. Eminim ki başarılı olacaksınız. Hayırlı olsun şimdiden ..

savaser savaser WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek webmaster
  • Mesajlar 409
  • Beğeniler 57 / 76
  • Ticaret 2, (%100)
Siz paket satamıyorsunuz,ama satanlar umut satıyor.Aranızda böyle bir fark var sanırım.Yani bu satış işinin seoyla değil umutla alakası daha fazla.İşini iyi yapanlar da vardır,onlara sözüm yok.
10 dolara wiki,10 dolara makale programı,warez bookmark programı,cracklı senuke ile yapılan paketler iyi satar.Faydası olur mu olur.10 siteye yapıarsınız 1 tanesi 2 tanesi fayda görür,

Bir tane genç arkadaş vardı.Abi şu sitenin kalıcı bağlantılarını yap diyen,şimdi benden çok kazanıyor.Seocu mu en iyi benim diyor:)

Drupal haber ve e-ticaret siteleri yapılır.

TDWeb TDWeb SEO Danışmanı - Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 04.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek SEO Danışmanı - Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 112 / 210
  • Ticaret 143, (%99)
2012 yılındayız hala 1000 - 2000 backlink paketi alan varsa. diyecek başka bişe yok. ozman bu arkadaşlar hiç araştıma yapmıyor demkki.
ErhanCelikk

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al