dividibygear adlı üyeden alıntı

Ben 19 olsam ülkeden kaçarım. Dünyanın neresine gidersen git mutlu olursun. ülkenin durumuna bakınca düzelmesi değil 10 yıl 50 yıl sürer. Ailenin geliri aylık 100 bine çıksın harçlık gene 200 olmadı 300 lira verirler.
Türk ailelerin yapısını söyleyeyim, 19-20 yaşındaki gence, gece gündüz senden bir şey olmaz. tembelsin, kafan çalışmıyor gibi laflar her gün tekrarlanır. Hayattan soğuturlar sonra ondan mucize beklerler.

bir kızılay görevlisi anlatıyor somalide su olmadığı için baba içinde kum olan bir kaseye idrarını yapıyor alttan süzülen suyuda bir bardağa doldurup çocuğuna içiriyor
istersen seni oraya gönderelim o şekilde su iç belki akıllanırsın senin gibi düşünenlerde biraz haddinizi bilin bence herkesin sınavı farklı ayette kimseye zulmetmediğini söyler yaradan peki başımıza gelenler ne kendini sorgulayan var mı aranızda sürekli istiyorsunuz hep daha iyisini daha fazlasını peki karşılığında ne veriyorsunuz isyan şımarıklık tembellik en ufak sorunda isyan bence kendinizi sorgulayın hadi somaliyi bilmiyorsunuz arakanda uzak suriyede olanı görüyorsunuz ondan bari ders alın ve halinize şükredin bence yaradan indanları ve cinleri kendisine ibadet etmeleri için yarattığını söylüyor iyiliği emrediyor var mı ibadet eden iyilik yapan ibadet sadece namaz oruç vs değildir iyilikte ibadettir güzel bir sözde hatta içten bir gülümseme bile sokağa koyacağınız bir kap su yiyecek vs.bir yaşlıya yardım vs. vs. tabi bunları Allahın rızasının kazanmak için yapmalısınız bence halinize şükredin ve her vesilede iyilik yapmaya çalışın deniz erten kitaplarını videolarını izlemenizi tavsiye ediyorum