wmaraci reklam

bıktım artık böyle yaşamaktan

36 Mesajlar 5.196 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Karbon Karbon WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** M**
  • Mesajlar 238
  • Beğeniler 91 / 34
  • Ticaret 1, (%100)
selamlar herkese biraz içimi dökmek istedim.19 yaşındayım bu sene üniversiteye başladım.ailemle beraber kalıyorum haliyle maddi açıdan aileme bağlıyım.aylık olarak elime geçen para toplam 150-200tl arası bir şey.haliyle yetmiyor.yakın zamanda maddi açıdan rahatlayıp spor yapmak için neredeyse tüm arkadaşlarım ile konuşmayı kestim , günde 5-10tl bana kalmış oldu , baya işime geldi aslında.her neyse aldığım 100-200tl için sürekli hesap sorulması , param olmadığı için yeni insanlarla tanışmaktan kaçınmam , gençliğimi istediğim gibi yaşayamamamdan bıktım.sürekli yeni bir şeyler deniyorum , bir çok alana el attım ama hiç birinde başarılı olamadım.her neyse bu şekilde içimi dökmek istedim
j700

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

enrythink enrythink Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 755
  • Beğeniler 32 / 56
  • Ticaret 39, (%92)
Bir çoğumuz senin gibi dostum. Bu işin yaşla alakası yok. Dünyanın adaletsizliği ile alakalı...
Karbon Squalll

kişi bu mesajı beğendi.

Kanuni Kanuni WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 09.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Müh
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 767
  • Beğeniler 242 / 241
  • Ticaret 12, (%100)
Herkesin bir imtihanı var. İsyan etmek bize bir şey kazandırmaz. Yapabileceğimiz neler var, onlara bakmak daha iyi olur. Mesela devlete burs başvuru yapmış mıydın? Üniversiteler şu an yarım yamalak devam ediyor diye biliyorum. Çalışmadığın günler parttime iş yapmayı düşünür müsün?

Üniversite bitince arkadaşlarla eğlence amaçlı geçirilen zamanların (kazanç yönünden bakarsak) aslında büyük bir kayıp olduğunu görüyoruz.

Bir de ailen, imkanları olmadığı halde seni okumaya göndermişse ellerinden öpmek gerekir. Sıkboğaz etmek doğru olmasa da gönüllerini hoş tutmak iyi olur.
sogut15 Karbon asistan87

kişi bu mesajı beğendi.

Link Link WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1546
  • Beğeniler 379 / 426
  • Ticaret 46, (%100)
Arkadaslarin spor yapmani engelliyo mu
ercorc Karbon

kişi bu mesajı beğendi.

Deneme
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 02.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** M**
  • Mesajlar 238
  • Beğeniler 91 / 34
  • Ticaret 1, (%100)

Kanuni adlı üyeden alıntı

Herkesin bir imtihanı var. İsyan etmek bize bir şey kazandırmaz. Yapabileceğimiz neler var, onlara bakmak daha iyi olur. Mesela devlete burs başvuru yapmış mıydın? Üniversiteler şu an yarım yamalak devam ediyor diye biliyorum. Çalışmadığın günler parttime iş yapmayı düşünür müsün?

Üniversite bitince arkadaşlarla eğlence amaçlı geçirilen zamanların (kazanç yönünden bakarsak) aslında büyük bir kayıp olduğunu görüyoruz.

Bir de ailen, imkanları olmadığı halde seni okumaya göndermişse ellerinden öpmek gerekir. Sıkboğaz etmek doğru olmasa da gönüllerini hoş tutmak iyi olur.

hayır bir imkansızlık söz konusu değil hatta aksine durumumuz çok iyi.fakat bana normal harclık çok az veriyorlar onun da bir sürü hesabını soruyorlar.Part time çalışmayı düşündüm hatta çalıştım da ama paramı alamadım - 2 ay sonra yattı.Burs başvuruları açılınca başvuracağım.

Link adlı üyeden alıntı

Arkadaslarin spor yapmani engelliyo mu

Arkadaşlarım değil de ailem engel olmaya çalışıyor aslında.Ama fitness işi para ve disiplin işi.Protein ve karbonhidrat ağırlıklı besleniyorum , bunun da bir maliyeti var.Günde ortalama 10tl gibi bir şey.Salon ücreti 110tl.Arkadaşlarımla buluştuğumda sürekli börekçiye vs gidiyorlar mecburen ayak uyduruyorum.Bir iki gün yemiyorum ama canım çekince ben de alıp yiyorum.Hem maddi açıdan hem de mental açıdan bana zarar veriyorlar.

hepyasemin hepyasemin Şimdi tövbe zamanı.. Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 47 / 295
  • Ticaret 73, (%100)
Geceleri çişe kalkmaktan uyumanın tadını alamayan biri olarak diyorum ki hayattan bıkman için henüz erken. Bazen "ne çok yaşadım, bitmedi şu ömür" diye düşünsem de ben yaşamaktan bıkmadım, sen de bıkma.
Türk halkının %80'inin durumunu sana tarif edeyim:
Özel sektörde çalışırsan ay başında patronun sana asgari ücret parayı dilenciye bağ bağışlarmış gibi veriyor. Zaten de hep bir miktarını içeride tutuyor.
Türk kadınlarının %80'i AVM'ye gitmezse ölecek hastalığına tutulduğu için ayda 10 bin kazansan bile kendin için bir öğrenciden daha az harcama yaparsın.
Netice olarak organların damlatmaya başlayınca, geceleri uykuya hasret kalınca hayattan biraz bıkarmış gibi oluyorsun ama bıkmıyorsun.
wild Kanuni TheCompany

kişi bu mesajı beğendi.

Şimdi tövbe zamanı..

wmgtasarim wmgtasarim wmg.com.tr Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılım | Web Tasarım
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 1893
  • Beğeniler 545 / 550
  • Ticaret 8, (%100)
Boşver herkesin bir hikâyesi var şuan hikayemi yazsam şükredersin kardo imtihan deyip geçiyorum ama acıyı veren allah yaşama hakkınıda veriyor
Kanuni Karbon

kişi bu mesajı beğendi.

dividibygear dividibygear WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2019
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek reklamcılık hizmetleri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 148
  • Beğeniler 49 / 56
  • Ticaret 1, (%100)
Ben 19 olsam ülkeden kaçarım. Dünyanın neresine gidersen git mutlu olursun. ülkenin durumuna bakınca düzelmesi değil 10 yıl 50 yıl sürer. Ailenin geliri aylık 100 bine çıksın harçlık gene 200 olmadı 300 lira verirler.
Türk ailelerin yapısını söyleyeyim, 19-20 yaşındaki gence, gece gündüz senden bir şey olmaz. tembelsin, kafan çalışmıyor gibi laflar her gün tekrarlanır. Hayattan soğuturlar sonra ondan mucize beklerler.
sogut15 Muhammed j700

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.09.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** M**
  • Mesajlar 238
  • Beğeniler 91 / 34
  • Ticaret 1, (%100)

dividibygear adlı üyeden alıntı

Ben 19 olsam ülkeden kaçarım. Dünyanın neresine gidersen git mutlu olursun. ülkenin durumuna bakınca düzelmesi değil 10 yıl 50 yıl sürer. Ailenin geliri aylık 100 bine çıksın harçlık gene 200 olmadı 300 lira verirler.
Türk ailelerin yapısını söyleyeyim, 19-20 yaşındaki gence, gece gündüz senden bir şey olmaz. tembelsin, kafan çalışmıyor gibi laflar her gün tekrarlanır. Hayattan soğuturlar sonra ondan mucize beklerler.

Okulum bittikten sonra yurt dışı stajı düşünüyorum ondan sonra dikiş tutturabilirsem orada yaşamak istiyorum.O zamana kadar kendim kazanç sağlamadığım sürece 100-200tl ile geçinmek zorundayım.Aile yapısı hakkında tamamen katılıyorum.
dividibygear

kişi bu mesajı beğendi.

ciplakyazar ciplakyazar .com Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Satın Alma
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 729
  • Beğeniler 318 / 317
  • Ticaret 0, (%0)
Karnın doyuyor, faturaların ödeniyor, kira derdin yok ve diyorsun ki cebime az para koyuluyor.

Babanın o parayı ne şartlarda kazandığını bilseydin belki bugün bunları söylemezdin.

Hepimiz yaşadığımız hayattan daha iyisini hak ediyoruz, sen de öyle. Ama şartları göz önünde bulundurup, gerçeklerle de yüzleşmek lazım. Büyümek böyle bir şey.
Muhammed FARKHOSTiNG Karbon

kişi bu mesajı beğendi.

Ciplakyazar.com | Kişisel Blog ve Öyküler
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al