wmaraci reklam
lidertakipci

Blog Sitemin Kazancını ve Trafiğini Nasıl Yükseltebilirim

7 Mesajlar 862 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

yunusdem yunusdem WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2020
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 4 / 1
  • Ticaret 2, (%100)
Merhabalar herkese
1-2 Ay önce açtığım blog sitemde ilk başlarda uğraşıp sonradan ilgilenmeyi bıraktım ve Adsense onayı göndermiştim önceden.
Dün gece ise siteyi kontrol ettim Adsense onayını almış üstüne sitede reklam dönmeye başlamış fakat sitenin hiç trafiği yok
google new kaydı yapıldı ilk başta bu konuda nasıl bir yol çizmem gerekiyor bir kaç bilgi verebilecek arkadaş var mı? acaba
Adsense kazancım suan;

Analytics İse;

Trafik ve adsense kazancını nasıl yükseltebilirim.
son 3 gündür günde 1-2 özgün makale eklemekteyim ve facebookve pinterest gibi yerlerde haberi paylaşmaktayım.

Sizinde değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Site Linki: http://uzaydayasam.com/

İyi Forumlar :)

wmaraci
reklam

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
Henüz çok erken... Unutmayın ki, benzer kulvarda yüzlerce binlerce site var. Bunların arasından sıyrılmak için insanların online olduğu platformlar olan sosyal medyayı kullanmak en etkin yöntemdir. Bunun en önemli etkisi backlink olayıdır. Sosyal medya hesaplarınızı aktif tutun. Günlük girdiğiniz yazıları paylaşın, insanları bunları paylaşmaya ikna edin. reklamlarınıza tıklamaları için sıcak diyalog kurun.

1.6 etkin ziyaretçi gayet iyi.
Birebir örtüşmeyen seo kullanmışsınız, bunlara dikkat edin. Kelimesi kelimesine uygun olursa daha iyi olur. Ekranda açılan popup ları da kapatın...

aspetbiebs aspetbiebs Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 339
  • Beğeniler 210 / 77
  • Ticaret 13, (%100)
News kaydını kendiniz mi yaptınız hocam? Destek amaçlı reklama tıkladım bu arada..

• Üyelik 14.05.2020
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 4 / 1
  • Ticaret 2, (%100)

enerjiveguc adlı üyeden alıntı

Henüz çok erken... Unutmayın ki, benzer kulvarda yüzlerce binlerce site var. Bunların arasından sıyrılmak için insanların online olduğu platformlar olan sosyal medyayı kullanmak en etkin yöntemdir. Bunun en önemli etkisi backlink olayıdır. Sosyal medya hesaplarınızı aktif tutun. Günlük girdiğiniz yazıları paylaşın, insanları bunları paylaşmaya ikna edin. reklamlarınıza tıklamaları için sıcak diyalog kurun.

1.6 etkin ziyaretçi gayet iyi.
Birebir örtüşmeyen seo kullanmışsınız, bunlara dikkat edin. Kelimesi kelimesine uygun olursa daha iyi olur. Ekranda açılan popup ları da kapatın...

İnstagramda suanda aktif değilim fakat suanda sadece facebook ve pint de aktifim genellikle şuan instagram hesabı takipçisi düşük olduğu için giremekte biraz zorlandım açıkcası :)

Seo için *** dan veya buradan araştırmam ile kendi çapımda birşeyler yapmaya çalıştım ne kadar doğru ne kadar yanlış onu bilemem bütçem fazla olmadığı için başkasına seo çalışması yaptıramadım.

Birebir örtüşmeyen seo kullanmışsınız derken hocam tam anlamadım az daha konuyu açarsanız sevinirim :) şimdi kapatıcam hocam popup reklamlarını. Değerlendirmeniz için teşekkür ederim :)

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 14.05.2020
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 4 / 1
  • Ticaret 2, (%100)

aspetbiebs adlı üyeden alıntı

News kaydını kendiniz mi yaptınız hocam? Destek amaçlı reklama tıkladım bu arada..

Bir arkadaşım yaptı fakat ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemiyorum açıkcası hocam. Tık için Teşekkür ederim hocam :)

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)

yunusdem adlı üyeden alıntı

İnstagramda suanda aktif değilim fakat suanda sadece facebook ve pint de aktifim genellikle şuan instagram hesabı takipçisi düşük olduğu için giremekte biraz zorlandım açıkcası :)

Seo için *** dan veya buradan araştırmam ile kendi çapımda birşeyler yapmaya çalıştım ne kadar doğru ne kadar yanlış onu bilemem bütçem fazla olmadığı için başkasına seo çalışması yaptıramadım.

Birebir örtüşmeyen seo kullanmışsınız derken hocam tam anlamadım az daha konuyu açarsanız sevinirim :) şimdi kapatıcam hocam popup reklamlarını. Değerlendirmeniz için teşekkür ederim :)

Seo hakkında çalışmalar aslında çok basittir, sadece belirli prensipleri vardır. Bunlar ise genel olarak;
-yazı adı
-link
-odak anahtar kelime
-snippet
-kısa isim (slug)
-yazı ile ilgili yazı içi görsel
-etiketler

Birebir örtüşmeyen seo:
https://uzaydayasam.com/kadinlarin-en-cok-tercih-ettigi-hos-parfumler/
En Çok Tercih Edilen Parfümler
Kokunuzla, girdiğiniz ortamı büyülemek isteyebilirsiniz. Bu yüzden mutlaka kendinize ait olan sizinle bütünleşecek bir parfümünüz olmalıdır. Bu parfümün kokusu hissedildiğinde, insanların aklına sizin gelmesini sağlayabilirsiniz. Parfüm piyasasına bakıldığı zaman pek çok farklı çeşitlerin olduğu görülüyor. Birçok parfüm markası tarafından piyasaya farklı çeşitleri sunuluyor. Fakat kadınlarında ağırlıklı olarak tercih etmiş oldukları bazı parfüm çeşitleri bulunuyor. Bunlar çok satılan kadın parfümleri olarak listeye girmektedir. Kadınların en çok tercih ettiği parfümler neler olduğunu şu şekilde sıralamaya başlayabiliriz.

bu örnekte odak anahtar kelimeniz link ile aynı değil, snippet ayarında kullandığınız metinde odak anahtar kelimelerinizin tamamı muhtemelen yok...

Olması gereken biçim:
Link üzerinden hareketle (link indeks almış olduğu için)
Başlık: Kadınların en çok tercih ettiği hoş parfümler olmalıdır.
Odak anahtar kelime: aynısı olmalıdır.
kısa isim (slug): kadinlarin-en-cok-tercih-ettigi-hos-parfumler olmalıdır (link ile aynı)
Snippet içeriği: Kadınların en çok tercih ettiği hoş parfümler; ile başlayan (burada dikkat edilemesi gereken nokta, ilk paragraftaki 160 karakter içerisinde tam metnin birebir geçmesi)

elbette bunlar da yeterli olmayacaktır...

Detayları makalemde bulabilirsiniz... Sabırla okuyun derim...
Sayfa içi seo yapılandırması

Mutlaka makale içi etiket uygulaması da yapın.
turkeytrick yunusdem

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.05.2020
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** D**
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 4 / 1
  • Ticaret 2, (%100)

enerjiveguc adlı üyeden alıntı

Seo hakkında çalışmalar aslında çok basittir, sadece belirli prensipleri vardır. Bunlar ise genel olarak;
-yazı adı
-link
-odak anahtar kelime
-snippet
-kısa isim (slug)
-yazı ile ilgili yazı içi görsel
-etiketler

Birebir örtüşmeyen seo:
https://uzaydayasam.com/kadinlarin-en-cok-tercih-ettigi-hos-parfumler/
En Çok Tercih Edilen Parfümler
Kokunuzla, girdiğiniz ortamı büyülemek isteyebilirsiniz. Bu yüzden mutlaka kendinize ait olan sizinle bütünleşecek bir parfümünüz olmalıdır. Bu parfümün kokusu hissedildiğinde, insanların aklına sizin gelmesini sağlayabilirsiniz. Parfüm piyasasına bakıldığı zaman pek çok farklı çeşitlerin olduğu görülüyor. Birçok parfüm markası tarafından piyasaya farklı çeşitleri sunuluyor. Fakat kadınlarında ağırlıklı olarak tercih etmiş oldukları bazı parfüm çeşitleri bulunuyor. Bunlar çok satılan kadın parfümleri olarak listeye girmektedir. Kadınların en çok tercih ettiği parfümler neler olduğunu şu şekilde sıralamaya başlayabiliriz.

bu örnekte odak anahtar kelimeniz link ile aynı değil, snippet ayarında kullandığınız metinde odak anahtar kelimelerinizin tamamı muhtemelen yok...

Olması gereken biçim:
Link üzerinden hareketle (link indeks almış olduğu için)
Başlık: Kadınların en çok tercih ettiği hoş parfümler olmalıdır.
Odak anahtar kelime: aynısı olmalıdır.
kısa isim (slug): kadinlarin-en-cok-tercih-ettigi-hos-parfumler olmalıdır (link ile aynı)
Snippet içeriği: Kadınların en çok tercih ettiği hoş parfümler; ile başlayan (burada dikkat edilemesi gereken nokta, ilk paragraftaki 160 karakter içerisinde tam metnin birebir geçmesi)

elbette bunlar da yeterli olmayacaktır...

Detayları makalemde bulabilirsiniz... Sabırla okuyun derim...
Sayfa içi seo yapılandırması

Mutlaka makale içi etiket uygulaması da yapın.

Görüşünüz ve önerilerileriniz için çok teşekkür ederim hocam.
Mutlaka okucam :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al