mehmet01 adlı üyeden alıntı

2022 ve 2023 çok ileri bir tarih. Teknoloji çok hızlı değişiyor. 2009dan beri site yapan biri olarak yetişmekte ve adapte olmakta zorlanıyorum/yavaş kalıyorum işin içinde olan biri olarak. Siz sadece dışarıdan bakıp analiz ederek 2 yıl sonrasına plan yapıyorsanız ayağınız takılabilir ve bu zamanı boşa harcamış olabolirsiniz ki tekafisi olmayan tek şey zamandır. İyi araştırıp takip etmeniz güzel tabi. Ama duruma içeriden de bakmanızı tavsiye ederim. 2023te kendi sitenizi açana kadar şimdi bir site açın deneme amaçlı, ve 2 yıl boyunca deneme tahtası gibi üzerinde oynayın mesela. Kategori ekleyin, kaldırın, evirin çevirin... Kafanızda canlandırdıklarınızı gerçeğe dökün, hayaller her zaman gerçekçi olmayabiliyor. Belki de düşündüğünüz bir çok şey en ufak sebeplerle tutmayacak şeylerdir.

Unutmayın ki binlerce insan sürekli bir şeyleri deniyor olmuyor, defalarca deneyenler bile tutturamayabiliyor. "İnsanlar sabredemiyor, ben sabırlıyım" diye yola çıkıp 7-8 ay sonra hevesi kalmayandan tutun, "her gün düzenli paylaşırım, güncel olursa tutar" deyip 3 ayda 90 paylaşım yapıp hala bir şey olduğunu görmeyene kadar deneyen deneyene. Sizin kafanızda belki 10 soruna çare vardır ama işin içine girdiğinizde 11. sorun başınıza geldiğinde geç kalmış olabilirsiniz. Mesela 1-2 sene önce hazır flash oyun sitesi açan bir arkadaş vardı. Şuan flash sistemi tamamen kaldirilmaya başlandı. Planlari baştan yapacak artık...

Hocama kesinlikle katılıyorum. Bir aylık iyi bir planla hemen girebilirsiniz bence. 2 sene oldukça uzun bir süre. ben sitemi 7 yıl önce kurdum. Anca gelir elde etmeye başladım. Adsense reklam vermediği zamanlar oldu. Çömezliğin verdiği hatalar vs oldu. Yanlışlıkla içerikleri sildiğim bile oldu. Ama şu anda geldiğim noktadan çok memnunum. Bir blog sitesi içerik sayısı, içerik özgünlüğü ve içeriğin etkileşimi ile kendini kanıtlar. Bu yüzden ne kadar erken o kadar iyi olacaktır. Uzaya astronot göndermiyorsunuz sonuçta. 2 yıl uzun süre... Kolaylıklar gelsin