wmaraci reklam
lidertakipci

Kötülediğim bir ticaret sayfası dava açma hakkında sahip mi?

15 Mesajlar 3.218 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

gokenim gokenim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Fotoğraf, Grafik, Radyoloji
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ç**
  • Mesajlar 1896
  • Beğeniler 766 / 351
  • Ticaret 4, (%100)

cthax adlı üyeden alıntı

İnstagram'da bir ürün sattığına göre yükske ihtimal vergiye tabi olmamaya çalışan bir satıcıdır. Cümlelerime bunu varsayarak devam ediyorum. Kendisi muhtelemen birşey yapamayacak. maksadı sizin gözünüzü korkutmak.

Yukarıda ki yazılarımın hepsi teoride olması gereken işleyiştir. Pratikte olacak olan konuyu açtığınızla kalacaksınız en ama en kötü durumda bile (hukuğa intkal etse bile) dosyanız takipsizlik kararı ile düşecektir.

Yani sonuçta ben haklıyım küfür vs. etmedim 2 aydır siparişimle ilgili hiçbir sonuç alamadım doğal olarak dolandırıldığımı düşündüm. Ki dava açsa bile hakim olaya objektif bi şekilde inince haklı olduğumu da görür öyle bi durumda.

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Marka sahibi kendi hakkını koruma adına dava açabilir.

Tüketici de markaya dava açabilir.

Burada iki taraf da hukuki haklara sahiptir.

Önemli olan; itibar zedeleyici kelimeler kullanılmamasıdır.

İtibar zedelemeden kasıt sadece hikayede kullandığım kelime "haram yemeye alışmışlar şikayet edin" diyip linklerini verdim :D

JimmyJoker adlı üyeden alıntı

Hocam siz ciddi misiniz? Mağdur olan sizsiniz istediği kadar dava açabilir. Marka diye hataları söylenmeyecek veya eleştirilmeyecek diye bir kaide yok.

Böyle bir durumda objektif ticaret kalmaz ortada o halde hepsiburada, n11 gibi markalarda kendi siteleri hakkında ki olumsuz yorumların hepsini silsinler öyle şey mi olur :)

Aynen mağdur benim her durumda ben haklı çıkarım zaten elimde instagram ve wp kayıtları var. Teşekkür ederim hepinize yorumlarınız için :):)

Selamunaleyküm.
wmaraci
reklam

• Üyelik 28.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ç**
  • Mesajlar 1896
  • Beğeniler 766 / 351
  • Ticaret 4, (%100)

OTTOMAN1453 adlı üyeden alıntı

Kötülemek ayrı ************** diye hakaret ayrı
Kötülemek aldığınız hizmeti değerlendirme diye geçer ************** demek hakaret demeye girer

Bunun ayrımını nasıl yapabilirim? 2 ay oldu aldığım ayakkabı hala gelmedi ne numara var ne bi şey. Adamlar ayakkabının görselini sayfalarında paylaşmaya devam ediyor bu süreçte bugün bana diyor ki o ayakkabı artık üretilmiyor elimizde kalmadı. Kalmadıysa neden sayfanda paylaşıyorsun. Ben doğal olarak dolandırıldığımı düşündüm. Çünkü https://www.sikayetvar.com/modaizin buraya bakarsanız benim gibi aynı sorunu yaşayan bi sürü insan var. Gitti 135 TL dedim ben de o şekilde bi muamele gösterdim. "canım benim ya ne güzel kazıkladılar" diye de yazamazdım ki :D

Selamunaleyküm.

Dolunay Dolunay Backlink Dnşman Gümüş Üye
  • Üyelik 15.11.2020
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 94 / 93
  • Ticaret 10, (%100)
Bu yüzden hakkımda dava açıldı.. Dolandırılmış dahi olsanız hakaret kapsamına giriyor haklıyken haksız duruma düşüyorsunuz.
gokenim

kişi bu mesajı beğendi.

Backlink & SEO Ajansı - Haber ve forum sitelerinden backlink satışı. forum sitesi

• Üyelik 28.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** Ç**
  • Mesajlar 1896
  • Beğeniler 766 / 351
  • Ticaret 4, (%100)

Kinn adlı üyeden alıntı

Bu yüzden hakkımda dava açıldı.. Dolandırılmış dahi olsanız hakaret kapsamına giriyor haklıyken haksız duruma düşüyorsunuz.

Hocam tüketici mahkemesine şikayette bulundum dekontumu attım ve ürünü göndermediklerini paramı iade etmediklerini söyledim 2 hafta önce cevap geldi bana neymiş FATURAM YOKMUŞ :D Ulen zaten fatura göndermedi ürün gelmedi :laugh:

Selamunaleyküm.
wmaraci
wmaraci

Dolunay Dolunay Backlink Dnşman Gümüş Üye
  • Üyelik 15.11.2020
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 94 / 93
  • Ticaret 10, (%100)

gokenim adlı üyeden alıntı

Hocam tüketici mahkemesine şikayette bulundum dekontumu attım ve ürünü göndermediklerini paramı iade etmediklerini söyledim 2 hafta önce cevap geldi bana neymiş FATURAM YOKMUŞ :D Ulen zaten fatura göndermedi ürün gelmedi :laugh:

Bilişimden anlamayan bilişimci yargılarsa olacağı bu kimse ne yapmış nasıl madur etmiş bakmıyor.
gokenim

kişi bu mesajı beğendi.

Backlink & SEO Ajansı - Haber ve forum sitelerinden backlink satışı. forum sitesi

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al