wmaraci reklam
lidertakipci

Büyük Haber Sitelerindeki Kopya İçerikler

35 Mesajlar 6.689 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

netman netman netman Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Danışman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** İ**
  • Mesajlar 725
  • Beğeniler 202 / 201
  • Ticaret 10, (%90)
Yenişafak da olmasa hotmail giremeyeceğiz :D

// Acta est fabula
wmaraci
reklam

hlsbhr hlsbhr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Kumaş AR/GE Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 887
  • Beğeniler 189 / 192
  • Ticaret 0, (%0)

netman adlı üyeden alıntı

Yenişafak da olmasa hotmail giremeyeceğiz :D

Bu ve bunun gibi daha birçok şey haber sitelerinde çıkıyor ve işin kötüsü bu siteleri google eskisi gibi altlarda değil birinci sırada gösteriyor :(
turkeytrick netman

kişi bu mesajı beğendi.

İf you fight, you won't always win. But if you don't fight, you will always lose.

porfavor porfavor WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.04.2020
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Blogger, Freelancer
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 79
  • Beğeniler 5 / 15
  • Ticaret 0, (%0)

gaometri adlı üyeden alıntı

Şuan piyasada olan bir çok haber sitesi nish çalışıyor. 2014 yıllarında haber siteleri haber ile alakası olamayan konulardan yazmaya başladı. Çünkü 2014 yılında bir çok büyük internet sitesi, haber sitesi kuruldu. Hızlı bir şekilde büyüyebilmek için nish konularına, haber siteleri oldukça fazla yazdılar. Hatta bir konuyu o kadar abartıp defalarca farklı başlık atıp yazdıklarını biliyorum.

Tabi o zaman bizimde altın çağımızdı. Adsense üzerinden manyak para kazanıyorduk. Geriye dönük vergi muhabbetinden bizde nasibimizi aldık.

Haber siteleri, haber değeri taşımayan konuları yazar, news kayıtlı olan sitelerin hepsi bunu yapıyor.

Kopyalama muhabbetine hiç bakmıyorlar, kopyalayıp yapıştırıp gönderiyorlar. Ne kadarda iletişime geçmek istesen de ilgilenen yok. Ancak mahkeme yoluyla bir şeyler yapabilirsiniz. Haber sitelerin spam içerik girmesini şuan ki büyük alışveriş merkezlerine benzetiyorum. A101, BİM, ŞOK...

Sömürüyorlar...

Google spam, şikayet, kopya bildirme: https://www.google.com/webmasters/tools/spamreportform?hl=tr

Geriye dönük vergiden hangi oranlarda ceza aldınız hocam?

emrexbt8 emrexbt8 Mergen Bilişim GmbH Kullanıcı
  • Üyelik 24.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Çorum
  • Ad Soyad Y** B**
  • Mesajlar 912
  • Beğeniler 91 / 118
  • Ticaret 1, (%100)
Vallaha anlamıyorum nedir bu haber siteleriyle alıp veremediğiniz yok şunu yazıyo, yok bunu yazıyo vs. vs. Adam istediğini yazar yani o senin sitenin hitiyle alakalı sitenin ziyaretçisi, okuyucusu çoksa senin yazılarında üst sıralarda çıkar. İlgisizde yazsa yazıyı google demek ki ilgili bulmuş dimi? yoksa tutupta arattığın şeyle ilgili yazıyı en üstte bi haber sitesinde çıkartmaz dimi ama :)

wmaraci
wmaraci

gorkemyabgu gorkemyabgu tulparav.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.09.2020
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 135
  • Beğeniler 28 / 43
  • Ticaret 0, (%0)
gerekli otoriteyi sağlayınca haber sitelerinin önüne bile geçebiliyorsun.
seo (yazı içeriği) çok önemli. pek kafaya takılmayacak bir şey bence haber siteleri evet sinir bozucu fakat bizlerin de rekabeti kabul edip ona göre daha iyi yazmamız ve çalışmamız gerekiyor. ayrıca ben kendi alanımda bir haber yaptığımda büyük haber siteleri ile aynı sırada olabiliyorum veya onlardan üstte.
turkeytrick

kişi bu mesajı beğendi.

tulparav.com

• Üyelik 23.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 887
  • Beğeniler 189 / 192
  • Ticaret 0, (%0)

emrexbt8 adlı üyeden alıntı

Vallaha anlamıyorum nedir bu haber siteleriyle alıp veremediğiniz yok şunu yazıyo, yok bunu yazıyo vs. vs. Adam istediğini yazar yani o senin sitenin hitiyle alakalı sitenin ziyaretçisi, okuyucusu çoksa senin yazılarında üst sıralarda çıkar. İlgisizde yazsa yazıyı google demek ki ilgili bulmuş dimi? yoksa tutupta arattığın şeyle ilgili yazıyı en üstte bi haber sitesinde çıkartmaz dimi ama :)

Haber siteleriyle alıp veremediğim şu sevgili kardeşim; Bunlar adı üstünde haber siteleri ya hani insanlar haber sitesinden ne bekler güncel haberleri takip etsin insanlara doğru bilgileri özgün bir şekilde hızlı iletsin vs. ama bu söz konusu haber sitelerinin yaptığı tamamen haber niteliği olmayan isim anlamlarından tut da çiçek böcek yemek tariflerine kadar birçok konuda özgün olmayan basit bir şekilde makale spin yöntemi ile aynı kelimeyi tekrar tekrar yazı içinde kullanarak konu alanındaki uzman siteden önde çıkmasıdır. Gel gelelim ki senin gibi bazı genç arkadaşlar hala durumun farkında değil. Adamlar istilacı çekirge gibi hurriyet, milliyet ve sabah.com.tr şimdi bu gruba birde haberler.com katıldı. Benim el emeğim yazımı alıp birkaç kelimeyi değiştirerek benden önde çıkmaya başladılar. Hangi biriyle rekabet edeyim bunların?? site otoritesini bir düşün. Zaten sitelerinde reklamlardan dolayı birşey okumak mümkün değil ama google`ın patron olarak buna dur demesi gerekli. Ortada haksız rekabet var ve rekabet kuruluda dahil olaya el atması incelemesi gerekli

gorkemyabgu adlı üyeden alıntı

gerekli otoriteyi sağlayınca haber sitelerinin önüne bile geçebiliyorsun.
seo (yazı içeriği) çok önemli. pek kafaya takılmayacak bir şey bence haber siteleri evet sinir bozucu fakat bizlerin de rekabeti kabul edip ona göre daha iyi yazmamız ve çalışmamız gerekiyor. ayrıca ben kendi alanımda bir haber yaptığımda büyük haber siteleri ile aynı sırada olabiliyorum veya onlardan üstte.

Kafaya takıyorum çünkü birden fazla yazımda bu 4 lü çete ile rekabet etmeye çalışıyorum. Sitemin hitini neredeyse %35 düşürdüler. Umarım başına gelmez ama geldiği zaman bana hak vereceksin.

İf you fight, you won't always win. But if you don't fight, you will always lose.

emrexbt8 emrexbt8 Mergen Bilişim GmbH Kullanıcı
  • Üyelik 24.01.2020
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Çorum
  • Ad Soyad Y** B**
  • Mesajlar 912
  • Beğeniler 91 / 118
  • Ticaret 1, (%100)
Nasıl ajasnlardan abonilik almadan bir haberi kopyalamak suçsa buda suçdur madem yazdığın makaleler çalınıyor şikayette bulunursun olur biter

• Üyelik 23.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 887
  • Beğeniler 189 / 192
  • Ticaret 0, (%0)

emrexbt8 adlı üyeden alıntı

Nasıl ajasnlardan abonilik almadan bir haberi kopyalamak suçsa buda suçdur madem yazdığın makaleler çalınıyor şikayette bulunursun olur biter

Bunlar hırsızlığı kılıfına uydurarak yapıyorlar. Makale spin yönteminde uzmanlar

turkeytrick turkeytrick Tanıtım Yazısı / Reklam Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 618
  • Beğeniler 154 / 153
  • Ticaret 5, (%100)
Resim silinmiş gözükmüyor?

Teknoloji Haberleri Sitesinden 🔥 Tanıtım Yazısı 🚀 Satın Al! > https://bit.ly/3xzclQd

• Üyelik 23.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 887
  • Beğeniler 189 / 192
  • Ticaret 0, (%0)

turkeytrick adlı üyeden alıntı

Resim silinmiş gözükmüyor?

Konu eski biraz ondandır. Ekran görüntüsünde sanıyorum bir kumaş türüyle ilgili arama sonuçları vardı. 1 sırada milliyet 2 hürriyet 3 sabah gibi bişeydi.
turkeytrick

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al