wmaraci reklam

BÜYÜK DÜŞÜNÜN! Artık hepimiz ÇOK DİLLİ (ingilizce ve diğer tüm dillerde) site YAPMAK ZORUNDAYIZ!

26 Mesajlar 5.721 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

UNKEF UNKEF WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek ARGE
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 2423
  • Beğeniler 995 / 744
  • Ticaret 17, (%100)

plutohendrix adlı üyeden alıntı

multi dilli site yapabilirsiniz hocam. adsense problem olmaz. bunun için wordpress eklentileri veya eklentisiz yollar da mevcut. youtube üzerinden detaylı anlatımları inceleyebilirsiniz. ancak benim fikrim direkt olarak ingilizce veya türkçe site açıp o siteyi o yönde geliştirmekte. sitenin gelişimi açısından daha hızlı olur. emek/performans açısından da daha karlı geliyor bana.

direkt multi dilli site değil de, türkçe sitede ingilizce içerik paylaşayım derseniz yanlış bir hareket oluyor. çünkü google sitenizi türkçe olarak görüyor araya attığınız ingilizce içerik abd'den arama yapan birinin sonuçlarında çok arka sayfalarda çıkar ve bu sayfayı çevir ibaresi yer alır yani boşa bir çaba teknik olarak.

Cevaplarınız ve katkılarınız için teşekkürler hocam. Sizin gibi insanlarda olmasa forumlarnı amacı kalmayacak. Ben de böyle her konuya az da olsa fikir vermeye ve biliyorsam tam anlatmaya çalışıyorum sağolun :) :angel:
plutohendrix

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

BEYAZMASTER BEYAZMASTER YÜCE ALLAH'IN aciz 1 kulu Kullanıcı
  • Üyelik 04.02.2020
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Yazılım...
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 597
  • Beğeniler 154 / 153
  • Ticaret 0, (%0)

UNKEF adlı üyeden alıntı

Cevap için teşekkürler. Peki alt klasor ile yeni bir site mi yapılandıracağız yani kuracağız yoksa mevcut siteyi alt klasorde gosterip, yabancı dil olan içerikleri orada mı göstereceğiz böyle bir şey mümkün mü? Bazen görüyorum yabancı bir site, tr olarak yazılarını gösterebiliyor bunu lokasyonla mı yapıyorlar bilmiyorum. Tam olarak teknik yönüne baktınız mı hiç? Yani alt klasor yaptık sub domainden daha iyi diyorsunuz, sonrasındaki işlem ne olmalı... Aynı siteyi orada gösterebilir miyiz veya farklı bir site kurup, tr olarak yazdığımız makaleleri tam bir ingilizceyle orada mı paylaşmalıyız? Biraz karışık sormuş olabilirim aklıma birçok şey geldiği için kusura bkamayın :)

Estafurullah.

Her alt dil klasörüne yeni bir site kurmayı gerekli görmüyorum.
Mimari açıdan bir bütünün parçası olmalı bence.
Sayfaların yapısı aynı olmalı ki bir portal gibi algılanabilsin... (renkler, bayrak vs değişebilir...)
Sadece içerikler o dile uygun hale gelmeli...

Her TÜRKÇE içeriği yabancı dile çevirmek yada tersini yapmak zorunda değilsiniz.
(Algoritmanızı ona göre kurmak koşulu ile...)

Her sitenin neler yaptığını bilemem...

Ben olsam mevcut linklerim çok fazla değilse yönlendirme yapıp tr/ klasörü altına taşırdım.

Başlayınca adım adım gerisi gelecektir...

ÖNCE "İYİ,DOĞRU,GÜZEL BİR İNSAN" OLMAK (VEFA,TEVAZZU,NAİFLİK,SAYGI,...) GEREK!
Sonra wm oluruz.

Honour35 Honour35 Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2021
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Özel sektör
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 13 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
güzel konuya değinmişsiniz ben de bu yüzden ingilizce blog sayfası açtım dün adsense başvurum onaylandı ancak 0,4 kuruş gibi rakamlar veriyor türkçe tıklama oranları veriyor gibi geldi bunu nasıl dolara çevirebiliyoruz çözemedim

• Üyelik 04.02.2020
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Yazılım...
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 597
  • Beğeniler 154 / 153
  • Ticaret 0, (%0)

Honour35 adlı üyeden alıntı

güzel konuya değinmişsiniz ben de bu yüzden ingilizce blog sayfası açtım dün adsense başvurum onaylandı ancak 0,4 kuruş gibi rakamlar veriyor türkçe tıklama oranları veriyor gibi geldi bunu nasıl dolara çevirebiliyoruz çözemedim

Üstadım henüz o konularda bilgi sahibi değilim şu an için...

Umarım bilen biri olur ve katkı sağlar.

Kolaylıklar dilerim...
Honour35

kişi bu mesajı beğendi.

Sonra wm oluruz.
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

plutohendrix plutohendrix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2021
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Y** Z**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 9 / 15
  • Ticaret 0, (%0)

Honour35 adlı üyeden alıntı

tr adsense hesabına sahip olduğunuzdan dolayı tl olarak görünüyor. çevirilmiyor hocam. ancak bu kazancınızı etkilemez 0.4 kuruş olmasaydı onun dolar hali gözükecekti muhtemelen yine de ingilizce içerik için az bir miktar kesinlikle eğer tıklama değerli ülkelerden geliyorsa. ben de merak etmiştim bu konuyu başka bir forumda kazancı etkilemediği yönünde bilgilendirmişlerdi. bide şöyle bir şey var, adsense onayınız yeniyse zamanla oturur ilk başlarda bir kilit mevcut oluyor yüksek tbm oranlarına karşı. belli bir tıklama aldıktan, zaman geçtikten sonra kazancınızın stabilleşeceğini düşünüyorum adsense onayınız yeniyse.
Yaman BEYAZMASTER Honour35

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 04.02.2020
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Yazılım...
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 597
  • Beğeniler 154 / 153
  • Ticaret 0, (%0)
plutohendrix

Güzel bilgiydi teşekkür ederiz...

3 konuyu danışmak isterim size üstadım;

1) Çok dilli sitelerde birden fazla para birimi müraacatı söz konusu olabiliyor mu?

2) Her subdomainin içeriğine uygun ayrı reklamlar yayınlanıyor mu?

3) Her kategori sayfasına uygun ayrı reklamlar yayınlanıyor mu?
plutohendrix

kişi bu mesajı beğendi.

Sonra wm oluruz.

plutohendrix plutohendrix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2021
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Y** Z**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 9 / 15
  • Ticaret 0, (%0)

BEYAZMASTER adlı üyeden alıntı

plutohendrix

Güzel bilgiydi teşekkür ederiz...

3 konuyu danışmak isterim size üstadım;

1) Çok dilli sitelerde birden fazla para birimi müraacatı söz konusu olabiliyor mu?

2) Her subdomainin içeriğine uygun ayrı reklamlar yayınlanıyor mu?

3) Her kategori sayfasına uygun ayrı reklamlar yayınlanıyor mu?

1) para birimi olayı şöyle hocam: örneğin u.k(birleşik krallık) kayıtlı bir adsense hesabınız varsa para biriminiz sterlin olur. u.s(united states) kayıtlı bir adsense hesabınız varsa para biriminiz dolar olur. almanya olursa euro olur. siteye göre para birimini değiştiremiyoruz tamamen adsense hesabının kayıtlı olduğu ülkeye bağlı. bu şekilde birleşik krallık, almanya adsense hesapları satanlar mevcut.

2) yayınlanır hocam. sitenizin içeriğine, giren ziyaretçinin ülkesine-konumuna göre ayrı, en uygun reklamlar çıkar.

3) evet hocam büyük oranda sayfanızın içeriğine en uygun reklamları çıkarır google.

ben teşekkür ederim.
BEYAZMASTER Honour35

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 04.02.2020
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Yazılım...
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 597
  • Beğeniler 154 / 153
  • Ticaret 0, (%0)
plutohendrix

Tekrar teşekkürler...
plutohendrix

kişi bu mesajı beğendi.

Sonra wm oluruz.

Honour35 Honour35 Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2021
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Özel sektör
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 13 / 4
  • Ticaret 0, (%0)

plutohendrix adlı üyeden alıntı

tr adsense hesabına sahip olduğunuzdan dolayı tl olarak görünüyor. çevirilmiyor hocam. ancak bu kazancınızı etkilemez 0.4 kuruş olmasaydı onun dolar hali gözükecekti muhtemelen yine de ingilizce içerik için az bir miktar kesinlikle eğer tıklama değerli ülkelerden geliyorsa. ben de merak etmiştim bu konuyu başka bir forumda kazancı etkilemediği yönünde bilgilendirmişlerdi. bide şöyle bir şey var, adsense onayınız yeniyse zamanla oturur ilk başlarda bir kilit mevcut oluyor yüksek tbm oranlarına karşı. belli bir tıklama aldıktan, zaman geçtikten sonra kazancınızın stabilleşeceğini düşünüyorum adsense onayınız yeniyse.

Çok teşekkür ederim bilgilendirme için evet daha dün onaylandı ileriki zamanlarda tecrübelerimi muhakkak paylaşırım sizinle 200₺ kilit mevcut şuan.Eğer ingilizce blog açmayı düşünüyorsanız ölümsüz içerikli bir blog açmanızı öneririm.Benim yemek tarifi üzerine yemek tarifleri hiç bir zaman değişmez mesala haber nitelikli içerikler ileride zamanla değerini kaybeder.Bu mantık üzerine içerik bulursanız daha güzel kazançlar sağlayabiliriz.Tabiki de kazanç birinci sırada değil sevdiğimiz iş gibi sevdiğimiz konuda yazmalıyız.Ben yemek üzerine araştırmayı okumayı tatmayı yapmayı çok severim hem zevkle yazıyorum hem belki ek gelir olur gibi gibi
plutohendrix

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 04.02.2020
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Yazılım...
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 597
  • Beğeniler 154 / 153
  • Ticaret 0, (%0)
Honour35

Güzel yaklaşım...
Honour35 plutohendrix

kişi bu mesajı beğendi.

Sonra wm oluruz.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al