lostyazilim

Google Hızlı İndex Garantili Yolu!

74 Mesajlar 35.185 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
çok güzel anlatım olmuş harfiyen uyguladım inş. zamanla şu index olayı sitemde anlık olmaya başlar. zamana dayalı içerik üretiyorum ve büyük sıkıntı yaşıyorum indexlenme yüzünden
AydinOzturk

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Bilginform Bilginform WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / K
  • Meslek Portalcı
  • Mesajlar 408
  • Beğeniler 56 / 49
  • Ticaret 1, (%100)

SeoMakale adlı üyeden alıntı

İçeriğinizi Google Hızlı İndexleme Yolları İle Koruyun!

Merhabalar Google SEO bilimcileri. Bugünkü makalemde tüm webmasterler için problem ve gerektiğinde tehdit olan google tr index için yapılacak Google site indexleme yollarından bahsedeceğim. Bildiğiniz üzere özgün içerik yazdığımızda hızlı index için uğraştığımızı onlarca ping ve imleme sitesi kullandığımızı sıkıntı yaparak "acaba içeriğimi kopyalarlar mı?" diye sorduğunuz ve bununla ilgili en iyi, garantili ve etkili hızlı index çözümünü sizlere sunacağım…

Google Site İndexleme Bu Kadar Kolay!

Normal bir yazı yazdığınızda ve içeriğinizi pinglettirdiğinizde Google indexleme süresi yaklaşık olarak 5 dakika ile 1 saat arasında değişebiliyor. Bu sonuca cevap en iyi ve en garantili hızlı index için yol pingleme servislerinin katkısı ve imleme siteleri ile fayda sağlıyor. Google hızlı index için en etkili ve garantili yol yine webmaster araçlarından geçiyor ve dizine kendi içeriğinizi en hızlı şekilde gönderiyor ve içeriğinizi önce gönderilmesini arkasından da aramalara yerleştirilmesini bekliyorsunuz… Bu geçen sürede içeriğinizi kim alırsa alsın aklınızda problem olmayacak en doğal yöntemle siteyi Google indexleme yoluna webmaster araçlarından direkt olarak dizine göndereceksiniz…

Peki Nasıl Yapılır?

Bu yolu bu konuda 3 aylık deneyimlerime göre anlatacağım. Bu işlemden ger zaman %100 sonuç almış bulunmaktayım… Hemen uzatmadan konuya gireyim… Webmaster araçlarına giriyorsunuz ve aşağıdaki yönergelere göre sitenize botu çağırıyor ve göz gezdirerek hemen almasını sağlıyorsunuz…

Sol tarafta gördüğünüz gibi webmaster araçlarına girdiğimiz zaman tanımlamalar kısmından Google bot gibi tara alanına giriyoruz ve içeriğimizi Türkiye için Google tr index yol ve mantığına göre uyarlıyoruz.

Üstteki resimdeki gibi de sayfasını yayınladığımız adresi başında "/" olmadan ve sonuna dosya adı ile "html, php, asp vb." olarak yazıp tamamen emin olduğumuzda getir butonuna basıyoruz… Google site indexleme için yapacağımız %80 lik kısım bitti… Şimdi son kısma geliyor ve sitemizi dizine aşağıdaki resimdeki gibi gönderiyoruz…

Önce dizine gönder sekmesini tıklıyoruz ve karşımıza bir pencere açılıyor. O kısımdan sadece "URL" kısmını seçiyorsunuz ve URL dizine gönderildi kısmını gördüğünüz zaman hızlı index olayınız tamamlanmış oluyor…

Üstteli resimde dizine gönder diyoruz ve başarılı durumunu görene kadar bekliyoruz… Başarılı dedikten sonra hızlı index olayı tamamlanmış bulunuyor…
Bugünkü makalemizin de sonuna geldik arkadaşlar… Bir sonraki makalemizde görüşmek üzere.

WMA için Ek Olarak: Siteniz hemen index almıyor. Sitenizin tüm içeriğini html kodlarından tutunda içeriğe kadar Google a gönderiyorsunuz. Google üzerinde indexleniyor ve ondan sonra Google dizinlerine yerleşiyor. 1 dakika ile 1 saat arasında değişiyor ve kopya olma şansı imkânsız oluyor. Çünkü tüm içeriği Google getir diyerek sitenize direk alıyorsunuz...

Kaynak: http://www.seomakale.com/google-tr-index-ile-google-hizli-index-yollari.html

Bu kadar detaylı anlatım için teşekkürler.

Bilginin Kaynaksız Olmadığı bilginform.com sitemize herkezi bekliyoruz. Kaliteyi gözlerinizle görün!

mexnet mexnet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek İşletme Yönetimi
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 275
  • Beğeniler 71 / 55
  • Ticaret 1, (%100)
Çok teşekkürler..

AkLımın İpLerini SaLdım !

aLbioN aLbioN Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 20.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Elektrik-Elektronik Müh.
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Bunu ben de denemek istedim ama Googlebot gibi tara seçeneği, bendeki Webmaster Yönetici Araçlarında yok. Tanılamalar kategorisi de yok. Onun yerine Optimizasyon var. Ekleyemedim kısacası. Heralde içerik değiştirilmiş, emin değilim.

wmaraci
wmaraci

NedensizPostalar NedensizPostalar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web Project Manager
  • Mesajlar 488
  • Beğeniler 163 / 41
  • Ticaret 12, (%100)
birşey sormak istiyorum yeni siteler için indexlenme gecikebiliyormu?

zapata625 zapata625 Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 87
  • Beğeniler 5 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
güzel paylaşım teşekürler

AydinOzturk AydinOzturk WebMaster & SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Strateji Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)

mexnet adlı üyeden alıntı

Çok teşekkürler..

Rica ederim...

aLbioN adlı üyeden alıntı

Bunu ben de denemek istedim ama Googlebot gibi tara seçeneği, bendeki Webmaster Yönetici Araçlarında yok. Tanılamalar kategorisi de yok. Onun yerine Optimizasyon var. Ekleyemedim kısacası. Heralde içerik değiştirilmiş, emin değilim.

Evet değiştirildi açıkçası. Sonra ben tekrar uygulayacağım değişenleri. Ufak tefek değişiklikler olmuş ama kalıp ve mantıklar aynı.

zapata625 adlı üyeden alıntı

güzel paylaşım teşekürler

Sağolun, teşekkür ederim.

Ek Olarak:

gsmdestek adlı üyeden alıntı

birşey sormak istiyorum yeni siteler için indexlenme gecikebiliyormu?

Yeni siteler için gecikme elbette olabilir. Bu hızlı indeksin mantığı sitenize Google bot çağırınca var olan tüm kodsal yapıyı 1 defada çekip, dizine gönderiyor. Mantık olarak daha hızlı. Sitenin yaşına ve güncelliğine göre değişiklik gösterebiliyor.

NovaCep NovaCep WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Sistem Yöneticiliği
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 2980
  • Beğeniler 258 / 257
  • Ticaret 16, (%100)
Evet bu en son çare..

Youtube: NovaMobi Teknoloji

GizemliLORD GizemliLORD Tof AŞ-K Kullanıcı
  • Üyelik 27.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Memur oldu
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Z**
  • Mesajlar 1335
  • Beğeniler 1632 / 281
  • Ticaret 34, (%100)
Bende kaç gündür bu konuyu arıyordum saolun.

Neden TürkNet'li Olmalıyım>>> https://birurl.com/5nHED

semih016 semih016 Yazılım Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek yok
  • Konum Belçika
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 140
  • Beğeniler 8 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Güzel bilgi teşekkürler.

wmaraci
Konuyu toplam 23 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 23 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al