wmaraci reklam
lidertakipci

PlusOOO Webmaster Forumu

39 Mesajlar 5.014 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

AhmetK AhmetK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 2503
  • Beğeniler 64 / 327
  • Ticaret 23, (%100)
Kendi profilime girdiğimde ve ayarlarını yapmaya çalıştığımda böyle bir hata alıyorum:

"Üzgünüz.. Bu bölüme erişim izinleriniz bulunmamakta.. Eğer misafirseniz lütfen giriş yapınız.."

wmaraci
reklam

GsliKahraman GsliKahraman Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci :)
  • Konum Uşak
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1345
  • Beğeniler 761 / 199
  • Ticaret 2, (%100)

kralizasyon adlı üyeden alıntı

Kendi profilime girdiğimde ve ayarlarını yapmaya çalıştığımda böyle bir hata alıyorum:

"Üzgünüz.. Bu bölüme erişim izinleriniz bulunmamakta.. Eğer misafirseniz lütfen giriş yapınız.."

Aktivasyon yapmamış olabilir misiniz?

cnkymz cnkymz Araştır Dur ! Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Kimya Mühendisliği
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 169
  • Beğeniler 41 / 43
  • Ticaret 0, (%0)
Forumunuzu gezdim biraz. Naçizane görüşlerimi söylemek isterim. Temanız çok hoş olmuş. Sade ve güzel bir tema. Ellerinize sağlık. Fakat bazı hatalar var sanırım. Dikkat ederseniz bazı ş harfleri büyük.. Örneğin satış bölümüne tıkladığınızda, orada yazan alışveriş sepeti yazılarındaki hatalar var. Ayrıca üstte giriş yap kısmında da ş sorunu var. Türkçe karakter sorunu yok gibi ama bu hata öyle bir şey algılatabilir.

Forum içerisindeki konuları gezdim biraz. Temaya uyumlu fakat konu içinde yazılan mesajlar çok karışık gözüküyor. Göz yoruyor biraz. Mesajı yazan kişinin profil kısmını biraz daha düzenlerseniz sanırım bu sıkıntı gidecektir. Bir de konuyu açan kişinin avatar resmi konu başlığında var. Bu da sanki konu başlığından ziyade özel mesaj gibi hava veriyor. Tabi bu söylediklerim artık alışılagelmişlikten. Çünkü bunca zamanki vbulletin, joomla, phpbb gibi forum sistemlerinde düzen genel anlamda aynıydı o yüzden sanırım. O konu başlıklarındaki avatarlar, sitenin anasayfasında da gözüktüğünden biraz karışık bir görüntü yaratıyor.

Yanlış anlamamanız dileğiyle.. Başarılar :)
GsliKahraman

kişi bu mesajı beğendi.

berkaykuzu berkaykuzu a successful creation Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 1 / 23
  • Ticaret 2, (%100)
Webmaster forumlarından webmaster forumuna kullanıcı çekmek mümkün tabiki :)
Konuya dönersek, bana kalırsa bir forum için fuub'uda göz önüne alırsak alan adının pek bir önemi yok.
Mail aktivasyonundan bahsetmişsiniz, eğer sitenizde bunu uyguluyorsanız en sevmediğim şey aktivasyondur :)

Eğer kaliteli bir çevreniz yoksa ve içeriklerinizi dışardan toplamayı düşünüyorsanız site ömrünün fazla olacağı gibi bir düşüncenizin olmamasını tavsiye ederim.

Bir de sitedeki kodları paylaşırken code ve /code tagları olayı gibi bir şey yok sanırım. Kod paylaşımlarında uygulanmamışta :(

wmaraci
wmaraci

supheli supheli Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Türkçe Öğretmeni
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1441
  • Beğeniler 245 / 238
  • Ticaret 40, (%100)
Ekip iyi olursa geleceği var. Bence tema, alan adı orta derecede. Ne iyi ne kötü. İçerik kısmını sağlam tutarsan neden olmasın?

• Üyelik 15.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Uşak
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1345
  • Beğeniler 761 / 199
  • Ticaret 2, (%100)

cnkymz adlı üyeden alıntı

Forumunuzu gezdim biraz. Naçizane görüşlerimi söylemek isterim. Temanız çok hoş olmuş. Sade ve güzel bir tema. Ellerinize sağlık. Fakat bazı hatalar var sanırım. Dikkat ederseniz bazı ş harfleri büyük.. Örneğin satış bölümüne tıkladığınızda, orada yazan alışveriş sepeti yazılarındaki hatalar var. Ayrıca üstte giriş yap kısmında da ş sorunu var. Türkçe karakter sorunu yok gibi ama bu hata öyle bir şey algılatabilir.

Forum içerisindeki konuları gezdim biraz. Temaya uyumlu fakat konu içinde yazılan mesajlar çok karışık gözüküyor. Göz yoruyor biraz. Mesajı yazan kişinin profil kısmını biraz daha düzenlerseniz sanırım bu sıkıntı gidecektir. Bir de konuyu açan kişinin avatar resmi konu başlığında var. Bu da sanki konu başlığından ziyade özel mesaj gibi hava veriyor. Tabi bu söylediklerim artık alışılagelmişlikten. Çünkü bunca zamanki vbulletin, joomla, phpbb gibi forum sistemlerinde düzen genel anlamda aynıydı o yüzden sanırım. O konu başlıklarındaki avatarlar, sitenin anasayfasında da gözüktüğünden biraz karışık bir görüntü yaratıyor.

Yanlış anlamamanız dileğiyle.. Başarılar :)

Kullanılan fontta Ş harfinin desteği olmadığından farklı fonttan kullanıyor Türkçe karakter olduğu için :) Font farklı olduğundan boyut farkı oluşuyor :)

berkaykuzu adlı üyeden alıntı

Webmaster forumlarından webmaster forumuna kullanıcı çekmek mümkün tabiki :)
Konuya dönersek, bana kalırsa bir forum için fuub'uda göz önüne alırsak alan adının pek bir önemi yok.
Mail aktivasyonundan bahsetmişsiniz, eğer sitenizde bunu uyguluyorsanız en sevmediğim şey aktivasyondur :)

Eğer kaliteli bir çevreniz yoksa ve içeriklerinizi dışardan toplamayı düşünüyorsanız site ömrünün fazla olacağı gibi bir düşüncenizin olmamasını tavsiye ederim.

Bir de sitedeki kodları paylaşırken code ve /code tagları olayı gibi bir şey yok sanırım. Kod paylaşımlarında uygulanmamışta :(

Mail aktivasyonunu sevmiyor olabilirsiniz ama şunu da belirtmek isterim ki *** a üye olurken mail + cep telefonu aktivasyonu ve davetiye gerekiyordu..
Yine wmaracına üye olurken site uzantılı mail gerekiyor..

Yani anlatmak istediğim aktivasyonsuz üye kabul edemeyiz ama şuan için aktivasyondan başkada şart yok üyeliğe :)

supheli adlı üyeden alıntı

Ekip iyi olursa geleceği var. Bence tema, alan adı orta derecede. Ne iyi ne kötü. İçerik kısmını sağlam tutarsan neden olmasın?

Sağlam bi şekilde ilerlemeyi düşünüyoruz umarım herşey yolunda gider :)

Teşekkürler arkadaşlar güzel yorumlarınız için :)

cnkymz cnkymz Araştır Dur ! Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Kimya Mühendisliği
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 169
  • Beğeniler 41 / 43
  • Ticaret 0, (%0)
@gslikahraman: Önerim diğer Ş'nin olduğu fontu tüm siteye ayarlayın. Ayrıca dili utf-8 olarak ayarladığınızda benim bildiğim türkçe karakter sorunu olmuyor. Tasarımdaki kodlarınız kontrol edin mutlaka. Farklı olmak istiyoruz derken bu tarz fark olmasın bence :)

Sonuçta şuan yeni bir forumsunuz ve içerik konusunda zengin olmadığınız için (henüz) tasarımdan fire vermemenizi öneririm. Birde konu içerisindeki görüntülerle oynayın mutlaka gerçekten yorucu ve karışık görünüyor. İnsanlar gelip içeriğinize bakmak istediklerinde görüntü kötüyse "bu ne karışıklık böyle" deyip gitme durumu var. Olacak demiyorum ama herkes bilgi vermeye gelmez, almaya gelir ağırlıkla. Diğer webmaster forumlarından fark yaratmak istiyorsanız önce tasarım farkı yaratın, içerik zamanla olacak bir şey

Naçizane fikirlerim :)

• Üyelik 15.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Uşak
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1345
  • Beğeniler 761 / 199
  • Ticaret 2, (%100)

cnkymz adlı üyeden alıntı

@gslikahraman: Önerim diğer Ş'nin olduğu fontu tüm siteye ayarlayın. Ayrıca dili utf-8 olarak ayarladığınızda benim bildiğim türkçe karakter sorunu olmuyor. Tasarımdaki kodlarınız kontrol edin mutlaka. Farklı olmak istiyoruz derken bu tarz fark olmasın bence :)

Sonuçta şuan yeni bir forumsunuz ve içerik konusunda zengin olmadığınız için (henüz) tasarımdan fire vermemenizi öneririm. Birde konu içerisindeki görüntülerle oynayın mutlaka gerçekten yorucu ve karışık görünüyor. İnsanlar gelip içeriğinize bakmak istediklerinde görüntü kötüyse "bu ne karışıklık böyle" deyip gitme durumu var. Olacak demiyorum ama herkes bilgi vermeye gelmez, almaya gelir ağırlıkla. Diğer webmaster forumlarından fark yaratmak istiyorsanız önce tasarım farkı yaratın, içerik zamanla olacak bir şey

Naçizane fikirlerim :)

Teşekkürler dikkate alacağız önerilerinizi :)
cnkymz

kişi bu mesajı beğendi.

berkaykuzu berkaykuzu a successful creation Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 1 / 23
  • Ticaret 2, (%100)

GsliKahraman adlı üyeden alıntı

Kullanılan fontta Ş harfinin desteği olmadığından farklı fonttan kullanıyor Türkçe karakter olduğu için :) Font farklı olduğundan boyut farkı oluşuyor :)

Mail aktivasyonunu sevmiyor olabilirsiniz ama şunu da belirtmek isterim ki *** a üye olurken mail + cep telefonu aktivasyonu ve davetiye gerekiyordu..
Yine wmaracına üye olurken site uzantılı mail gerekiyor..

Yani anlatmak istediğim aktivasyonsuz üye kabul edemeyiz ama şuan için aktivasyondan başkada şart yok üyeliğe :)

Sağlam bi şekilde ilerlemeyi düşünüyoruz umarım herşey yolunda gider :)

Teşekkürler arkadaşlar güzel yorumlarınız için :)

Forumunuzu bir *** ve wmaraci ile bir tutuyorsanız sizde mail + ceptelefonu aktivasyonu koyun o zaman. Bakalım gelen olacak mı?

• Üyelik 15.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Uşak
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1345
  • Beğeniler 761 / 199
  • Ticaret 2, (%100)

berkaykuzu adlı üyeden alıntı

Forumunuzu bir *** ve wmaraci ile bir tutuyorsanız sizde mail + ceptelefonu aktivasyonu koyun o zaman. Bakalım gelen olacak mı?

Bir tutuyorum oldu mu?

Mail aktivasyon olması neden bu kadar olay yarattı?
Benimkisi sadece bir örnekti birço webmaster forumunda özel site domaini isteniyor vs.

Bizde sadece e-mail aktivasyonu var.. Önüne geleni alamam ya siteye.. Aktivasyon yapmaya üşeniyorsa benim yapacak bişeyim yok ona :)
Aktivasyonu kaldırınca botlar basıyor genellikle forumları ;)
cnkymz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al