wmaraci reklam

Yandex - Google Rekabeti Şimdi Başladı

33 Mesajlar 5.925 Okunma
smmexpress

Freezby Freezby IMZA YASSAKK :) Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)

trgy adlı üyeden alıntı

Yandex ilk önce sıralamalarını düzeltsin. sadece .tr uzantılı siteleri üstte çıkarmak işin kolayına kaçtığının göstergesidir. Hiç bir algoritması olmayan arama motoru biraz zor Google gibi bir arama motorunu.

Bakın sonuçlara hep .tr uzantılı domainler içerikleri alakasız olsa da üst sıralarda. Yandex'e yönelerek zengin olan şirketleri daha da çok zengin etmiş olursunuz şu anki durumuyla. :)

Benim etiketlerimde ne ararsam en tepedeyim. Ona bakılırsa google da da sponsor var :D

Şuan için senin için herşey OK. Durup dururken geçersiz etkinlikten ban yersen bu konuyu hatırlatırım :)

wmaraci
reklam

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)

ctylmz adlı üyeden alıntı

turkiyenin arama motoru sloganiyla yola cikan ara.com.tr bircogumuz tarafindan bilinmiyor vetercih edilmiyor tek konustugumuz google! simdi ise yandex oda yayinci olma hevesi ile...
bende dahil olmak uzere hicbirimiz bi rus kadar milliyetci olamadik ki kendi girisimlerimixe sahip cikalim. herseyimiz avrupa...

Siz ara.com.tr kullanın isterseniz, ancak ben ve sanıyorum birçok kişi saldırgan olarak bildirilmiş bir sitede vakit geçirmek istemeyecektir.

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)

Batuhan adlı üyeden alıntı

Siz ara.com.tr kullanın isterseniz, ancak ben ve sanıyorum birçok kişi saldırgan olarak bildirilmiş bir sitede vakit geçirmek istemeyecektir.

Hocam şu saldırgan muhabbeti nedir ? Konu hakkında bilgim yok ondan soruyorum.

• Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)

Freezby adlı üyeden alıntı

Hocam şu saldırgan muhabbeti nedir ? Konu hakkında bilgim yok ondan soruyorum.

Anasayfasında var mıydı hatırlamıyorum ancak sitenin bazı alt sayfalarında (tv, videolar vs.) site karalistede olduğundan erişim engelleniyor. Hoş bir şey değil, hedefi büyükl olan bir arama motoru bu gibi sorunları elinin tersiyle itmeli. Yanlış alarm ise bunu bildirip düzelttirmeli. Biz kendi sitelerimize daha fazla emek harcıyoruz.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)

Anasayfasında var mıydı hatırlamıyorum ancak sitenin bazı alt sayfalarında (tv, videolar vs.) arama motorları site karalistede olduğundan erişim engelleniyor.

Kara listeye alan mercii kim ? Googlemi ? Öyle ise bu şaşırtıcı değil. Yakında yandex google dan index ban yerse de şaşırmam.

Hatta facebook'a reklamda google a ciddi rakip olduğu için de bu tip birşey okumuştum bir makalede. Fakat facebook bu google nin diş geçirebileceği bir şirket değil :)

• Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)

Kara listeye alan mercii kim ? Googlemi ? Öyle ise bu şaşırtıcı değil. Yakında yandex google dan index ban yerse de şaşırmam.

Hatta facebook'a reklamda google a ciddi rakip olduğu için de bu tip birşey okumuştum bir makalede. Fakat facebook bu google nin diş geçirebileceği bir şirket değil :)

:) Sadece Google değil, birkaç firma da bu düşüncede. Ancak burda benim anlatmak istediğim, sitede virüs olduğu yada zararlı kod barındırdığı değil. Raporlara göre siteden çıkan bazı linkler var, siteler yada videolar bölümünden. Bu linklerdeki siteler zararlı olarak bildirilmiş siteler, ara.com.tr de bu sitelere çıkış verdiği için aracı, aracı olduğu için de saldırgan olarak görülüyor ki zaten ara.com.tr'nin tek kullanım amacı backlink kasmak.

Benim söylemek istediğim 12 kişilik (2010'da, büyüdü mü bilmiyorum) bir ekiple arama motoru yapılmaz. Senin benim sitesi bazı tarayıcılar yada firmalar tarafından zararlı olarak görünse, akşamına kalmaz çözümü bulmuş oluruz. Eğer linkleri barındırmak zorundaysak kafalarımızı çalıştırır, linkleri farklı birr şekile sokarak bu sıkıntıdan kurtuluruz.

Daha bunun gibi ibr çok küçük ama önemli ayrıntı var, yani ara.com.tr'den bir cacık olmaz. Müsiad altın proje ödülü kazanmış olmaları bir anlam ifade etmez. Düzgün bir proje ile çıksınlar, kullanılırlar ancak bir TÜRK arama motorunun mailoku.com.tr gibi bir projesi ve alanadı olması baştan kaybettiğinin göstergesidir.

ctylmz ctylmz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek insaat
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 1 / 22
  • Ticaret 0, (%0)

Saldırgan olarak bildiren kim? Google mi?
Freezby

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tamsurum.net
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1359
  • Beğeniler 88 / 287
  • Ticaret 5, (%100)
Yani arama sonuçlarından dolayı değil de direk sayfasından link çıkısımı ( Backlink tarzında) vermiş ? Eğer kendi sayfasından direk çıkış verdiyse zararlı site olduğu konusunda hemfikirim. Fakat arama sonuçlarına göre çıktıysa bunu şeffaf tüm arama motorları yapıyor.

trgy trgy Mühendis Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Macaristan
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 390
  • Beğeniler 32 / 209
  • Ticaret 16, (%100)

Benim etiketlerimde ne ararsam en tepedeyim. Ona bakılırsa google da da sponsor var :D

Şuan için senin için herşey OK. Durup dururken geçersiz etkinlikten ban yersen bu konuyu hatırlatırım :)

:) :) :)

BilisimHosting BilisimHosting İnternet Teknolojileri Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Sistem Engineer & CCNA
  • Mesajlar 59
  • Beğeniler 7 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
yandex de Türkiye için iyi gelişmeler var

metricaya kayıt oldum bir nevi google analytics gibi bende baya iyi

saygılarla

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al