wmaraci reklam
lidertakipci

İran Google’a erişimi kesti

81 Mesajlar 14.170 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

archaeopteryx archaeopteryx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 55 / 43
  • Ticaret 0, (%0)

radyoloji adlı üyeden alıntı

Koyun ile insanın aynı şey olmadığı gibi basit birşeyi biliyorsun ama verdiğim örneği idrak edemiyorsun.

Bakın "namaz kılınız." kelimesi sizce zorlama mıdır? Size kılmanız "emrediliyor". Siz böyle şeyleri zorlama olarak görürseniz ohooo... çok işimiz var.

"Başkaldırdıklarında kadınlara öğüt verin , hafifçe dövün.."
"çocuk namaz kılmazsa hafifçe dövün.."
Siz gelip burada nerde eşitlik? Nerde insan hakları? Nerde özgürlük, zorla namaz mı kıldırılır? vs. derseniz hiçççç konuşmayalım sizle..
Bizim ateistlerden ayrılan yanımız da işte budur. Onlar ezberci insanlardır, anti gerçekçilerdir.

İşte bunları kabullenebilen insanlardan tiksiniyorum. Ülkemizde layt diye tabir ettiğim Müslüman kesimin çoğunun haberi yok bunlardan. Uyandırma projesiymiş. Umarım uyanmayız..

wmaraci
reklam

Bugras Bugras WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek M.I.S
  • Mesajlar 771
  • Beğeniler 75 / 73
  • Ticaret 0, (%0)

archaeopteryx adlı üyeden alıntı

İşte bunları kabullenebilen insanlardan tiksiniyorum. Ülkemizde layt diye tabir ettiğim Müslüman kesimin çoğunun haberi yok bunlardan. Uyandırma projesiymiş. Umarım uyanmayız..

Dostum şöyle söyleyeyim sen bu dünyaya rastgele hiçbir nedensiz şekilde yaşamak için geldiysen ve sen bunu böyle kabullenebiliyorsan ilk başta sen kendini yargılaman sonra müslümanları yargılaman gerekiyor.

radyoloji radyoloji Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Radyoloji Teknikeri
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 198
  • Beğeniler 4 / 23
  • Ticaret 0, (%0)

Benim sorunum asıl sorumlularla değil ki zaten. Bu olayın siyasi yönünü sabaha kadar tartışırız problem değil.

Sorun şudur ki birkaç bildiriyle Sivas'ın ortasında binlerce kişi gaza gelerek insanları diri diri yakacak seviyeye gelebiliyor. İnsanlara Allah, din, kitap denerek linç için hedef gösterilince koşarak başlıyorlar tekbirlere. Sonucu da ortada. Bu bütün Ortadoğu'daki İslami ülkelerde böyle.

Bu cehalet, nefret, ayrılıkçılık elbette ki ateist diye yadırgadığınız insanların tepkisini çekecektir.

Acaba tepki verip, eleştiren ve kınayan ateistler mi daha suçludur yoksa her fırsatta kan döken Müslümanlar mı? Haa pardon, onlar gerçek Müslüman değillerdi değil mi? :)

Tepki verseydiniz ya o çakma Müslümanlara. Dava düştüğünde çıksaydınız milyonlarca Müslüman "bizim adımızı kirletiyorlar" deseydiniz. Niye rutin günlerde Hizbullahçı olan bu millet, Hizbullah dinsizleri domuz bağıyla bağlayınca onlara Müslüman değiller diyor?

Neden sisteme karşı olmak adına El-Kaide militanlarına vicdani destek veren insanlar; onların kafa kesme görüntülerini görünce Müslümanlıklarını beğenmiyor. Bırak hocam.

Ben Müslümanları genellerim. Neden mi? Çünkü Müslüman olmak demek bir öğretiyi hiçe saymaksızın benimsemek demektir. Ben bu öğreti üzerinden insanları genellerim. Ama yalnızca sebep bu da değil. Tecrübelerimden faydalanarak da genellerim. Kusura bakmayın, arada sizin gibi istisnaları da atlıyoruz. ;)

Oh ne güzel keyfine göre insanları genelle.

Gaza gelen yüzlerce kişi tekbir getirdi vs. Peki yananları kurtacak olan devlet nerede? Yakanları arayacak olan devlet nerede?

Siz tekbir getiren yüzlerce insanı görüyorsunuz da olayın iç yüzünü bildiğiniz halde neden suçu o insanlara atıyorsunuz. Onların suçu varsa dolduruluşa gelmekten başka birşey değildir. Ama yine o insanları yakan kişilerin hiç biri sivaslı değildir.

Dava düştüğünde kaç ateist(aleviler değil) toplanıp karşı çıktınız? Yüz mü? Bin mi? Gerisi nerde?
Siyasi bir komployu gelmiş dini bir oluşummuş gibi anlatıyorsunuz.

İnanmadığınız için dini duygular ile düşünmeniz imkansız. Dini duygular ile düşünmediğiniz için her insanı bir görürsünüz. Bu büyük bir hatadır.

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)

Koyun ile insanın aynı şey olmadığı gibi basit birşeyi biliyorsun ama verdiğim örneği idrak edemiyorsun.

Bakın "namaz kılınız." kelimesi sizce zorlama mıdır? Size kılmanız "emrediliyor". Siz böyle şeyleri zorlama olarak görürseniz ohooo... çok işimiz var.

"Başkaldırdıklarında kadınlara öğüt verin , hafifçe dövün.."
"çocuk namaz kılmazsa hafifçe dövün.."
Siz gelip burada nerde eşitlik? Nerde insan hakları? Nerde özgürlük, zorla namaz mı kıldırılır? vs. derseniz hiçççç konuşmayalım sizle..
Bizim ateistlerden ayrılan yanımız da işte budur. Onlar ezberci insanlardır, anti gerçekçilerdir.

Konuyu namaza getirdiniz ya sizi ayakta alkışlıyorum.
Konumuz "yetişkin içerikli sitelere girilmesini ZORLA ENGELLEMEK".
Namazla ilgili tekbir konuya dahi değinmedim. Değinmediğim şeylerle beni itham etmeniz de çaresizlik sanırsam.

Yazdığım konularla ilgili cevap verirseniz daha iyi olur. Zira bir koyun örneği veriyorsunuz, kıyaslamanızın yanlış olduğunu söylüyorum bu sefer buna cevap vermeden konuyu değiştirerek namaza getiriyorsunuz.

Kuranı bana anlatmayın, hayal edebileceğinizden daha fazla şekilde inceliyorum kuranı. Neyin emir neyin emir olmadığın biliyorum yani. ;)

Ayrıca ezberci olanlar da bir dini hiç sorgulamadan kabul edenlerdir. Çünkü sorgulamamak zaten başlı başına ezberdir. Farkındaysanız HZ. İbrahim, Hz. Musa dahi ilk başlarda Allahı ve diğer tanrıları sorguluyorlar..

Açın hemen İbrahim A.s ile ilgili olan ayetleri o zaman. Bakın bakalım Hz. İbrahim demiyor mu Allaha "Allahım insanları nasıl dirilteceksin?" diye...

Gerçekçiliğe gelince göreceli bir kavramdır bu. ;)
Sen bana gerçeklik kavramını tanımla bakalım.

wmaraci
wmaraci

Bugras Bugras WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek M.I.S
  • Mesajlar 771
  • Beğeniler 75 / 73
  • Ticaret 0, (%0)

Oh ne güzel keyfine göre insanları genelle.

Gaza gelen yüzlerce kişi tekbir getirdi vs. Peki yananları kurtacak olan devlet nerede? Yakanları arayacak olan devlet nerede?

Siz tekbir getiren yüzlerce insanı görüyorsunuz da olayın iç yüzünü bildiğiniz halde neden suçu o insanlara atıyorsunuz. Onların suçu varsa dolduruluşa gelmekten başka birşey değildir. Ama yine o insanları yakan kişilerin hiç biri sivaslı değildir.

Dava düştüğünde kaç ateist(aleviler değil) toplanıp karşı çıktınız? Yüz mü? Bin mi? Gerisi nerde?
Siyasi bir komployu gelmiş dini bir oluşummuş gibi anlatıyorsunuz.

İnanmadığınız için dini duygular ile düşünmeniz imkansız. Dini duygular ile düşünmediğiniz için her insanı bir görürsünüz. Bu büyük bir hatadır.

Vallahi helal olsun :)

• Üyelik 25.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 198
  • Beğeniler 4 / 23
  • Ticaret 0, (%0)

Ateist bey, insanlardan tiksinmek size yakışan bir durum mu? Size göre herkes eşittir. Size ne kimin neyi kabul ettiğinden?

Elbet insanlar uyanacaktır bir gün.

Ek Olarak:

Kakarotto adlı üyeden alıntı

Konuyu namaza getirdiniz ya sizi ayakta alkışlıyorum.
Konumuz "yetişkin içerikli sitelere girilmesini ZORLA ENGELLEMEK".
Namazla ilgili tekbir konuya dahi değinmedim. Değinmediğim şeylerle beni itham etmeniz de çaresizlik sanırsam.

Yazdığım konularla ilgili cevap verirseniz daha iyi olur. Zira bir koyun örneği veriyorsunuz, kıyaslamanızın yanlış olduğunu söylüyorum bu sefer buna cevap vermeden konuyu değiştirerek namaza getiriyorsunuz.

Kuranı bana anlatmayın, hayal edebileceğinizden daha fazla şekilde inceliyorum kuranı. Neyin emir neyin emir olmadığın biliyorum yani. ;)

Ayrıca ezberci olanlar da bir dini hiç sorgulamadan kabul edenlerdir. Çünkü sorgulamamak zaten başlı başına ezberdir. Farkındaysanız HZ. İbrahim, Hz. Musa dahi ilk başlarda Allahı ve diğer tanrıları sorguluyorlar..

Açın hemen İbrahim A.s ile ilgili olan ayetleri o zaman. Bakın bakalım Hz. İbrahim demiyor mu Allaha "Allahım insanları nasıl dirilteceksin?" diye...

Gerçekçiliğe gelince göreceli bir kavramdır bu. ;)
Sen bana gerçeklik kavramını tanımla bakalım.

Kakarotto sana sormazlar mı Hz. İbrahim de konumuz değil ama sen örnek vermişsin, diye??

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)

Ateist bey, insanlardan tiksinmek size yakışan bir durum mu? Size göre herkes eşittir. Size ne kimin neyi kabul ettiğinden?

Elbet insanlar uyanacaktır bir gün.

Ek Olarak:

Kakarotto sana sormazlar mı Hz. İbrahim de konumuz değil ama sen örnek vermişsin, diye??

Örnek vermişim adı üstünde. Konuyu değiştirmemişim değil mi? ;)

Edit: Yaptığınız suçlamanın "ezbercilik" haksız olduğunu belirttim örneğimde. Yine konuyla alakalı sanırsam.

ismailBayram ismailBayram Hatır işi yapma! Kullanıcı
  • Üyelik 17.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 432
  • Beğeniler 93 / 90
  • Ticaret 7, (%71)
iran ve rusyayı bu tip durumlarda çok takdir ediyorum darısı bizim başımıza

ovelibudak ovelibudak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek ------
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 384 / 265
  • Ticaret 2, (%100)

Deli Ruzgar adlı üyeden alıntı

aynısını ülkemizdende bekliyorum...

Hocam güzel diyorsun, doğru diyorsun da bizim ülke kendi motorunu koymaz ki ortaya. Yine gider bi' gâvur malı koyar önümüze.

• Üyelik 25.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 198
  • Beğeniler 4 / 23
  • Ticaret 0, (%0)

Kakarotto adlı üyeden alıntı

Örnek vermişim adı üstünde. Konuyu değiştirmemişim değil mi? ;)

Yav bırak Allahını seversen. Konuyu ben ne kadar değiştirmişim? Hep zorlamadan bahsettim.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al