freelance iş ilanları

Sitenizin tüm seo sorunlarını bu başlık altında yanıtlıyorum

876 Mesajlar 166.023 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

cngzhnyldz cngzhnyldz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Rize
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 443
  • Beğeniler 245 / 126
  • Ticaret 0, (%0)
Pm ile gönderdim sitemi, düşüncelerinizi bekliyorum :)
ayrıca teşekkürler.

wmaraci
reklam

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
Bu konular webmasterların seo konusunda ne kadar çok yardıma ihtiyacı olduğunu gösteriyor.
Bunu bilip piyasada seocu diye geçinip milletin parasını yiyen o kadar çok kişi var ki.
@AhmetYılmaz dan Allah razı olsun.
KobraFighterTR

kişi bu mesajı beğendi.

AhmetYilmaz AhmetYilmaz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

radyoloji adlı üyeden alıntı

Bir de ben şansımı deneyim sayın AhmetYılmaz SEO olarak aşağıda ki iki siteyi değerlendirir misiniz?

Uyandırma Projesi

Yeni Dünya Düzeni

Yeni dünya düzeni

Copyright © 2012 yazısını siyah yap.

Onun haricinde sitenin tek ihtiyacı olduğu şey daha fazla içerik. İçerik sayın 100'ü geçsin. bir kerede hepsine yüklenme. Bu gün 5 giredi isen bi hafta sonra 7 girme. Her gün gir istikrarlı gir. Trustrankın temeli istikrara dayanır. Güvenilirlik oranını arttırman gerek. İstikrarlı içerik gir. Sitenin güncelliğe ihtiyacı var. Zaten yapıyorsun ama devamlılığından bahsediyorum. Site içi linklemeye önem ver. Yazılarını sosyal ağda paylaş ve siteni rss dizinlerine kaydet. Hangi ülkeden ziyaretçi gelmese de olur diyorsan, o ülkenin google motorunda sitenin konusunda yayın yapan en büyük kendini ispatlamış siteyi bul ve o siteye bir yazında atıfta bulun.

Uyandırma projesi

Video sitelerine video yükle ve altına sitenin linkini koy. Videoların açıklamalarını yazman gerekecek. Bu açıklamalarda anahtar kelimene yer ver. Her videonun açıklaması aynı olmasın. Örnek. Şimdi izleyeceğiniz videoyu çok beğeneceğinizi umuyorum. gibi otomatik açıklama değilde videoyu tanıtıcı açıklamada bulun. Yani neredeyse sanki içerik girmişsin de videoyu konuya örnek olarak vermişsin gibi. Ayrıca backlinke ihtiyacın var video sektöründe olduğun için. Backlinklerini footer kısmına ekletme. mümkünse videoyu sunucuna ekle o videoyu dağıtmaya siteye ekletme çalış. Embed kodu ile başkalarının sitesinde yer vermesini sağlamaktan bahsediyorum. Biraz bi ayağa kalksın site bu şekilde yine inceleriz gidişatına göre

Ek Olarak:

Mecruh adlı üyeden alıntı

Pm ile gönderdim sitemi, düşüncelerinizi bekliyorum :)
ayrıca teşekkürler.

Sanırım taleplerde gördüğüm en disipli site. Tebrik ederim. Başlık seçimi, link. Yazı içi vurgulama kullanımı vs tebrik ederim hem bazı şeyleri iyi öğrenmiş hem de doğru yolda ilerliyorsunuz. Şimdi önünüzde iki yol var. Ya backlink temeline dayalı bir site olacak ve her kelime için backlink yapacak ve bu sonsuza kadar giderek temeli boş backlinke dayalı sıralamalarla devamlı mücadele edeceksiniz. Yada sitenin gidişatını hiç bozmayarak aynı kalıba uygun yazılara devam edip, bir iki ay umutsuzluğa kapılmayıp siteyi aslolan otoriteler arasına sokacaksınız. Güncel tutun vurgulamalarınızı yapın ve site içi linkleme yapın. Oturduğunda ziyaretçi derdiniz artık olmayacaktır.
cngzhnyldz fredico

kişi bu mesajı beğendi.

radyoloji radyoloji Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Radyoloji Teknikeri
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 198
  • Beğeniler 4 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
Yorumlar ve görüşleriniz içi teşekkürler.

wmaraci
wmaraci

fredico fredico WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Bartın
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 52
  • Beğeniler 35 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
ahmet hocam çok faydalı bir iş yapıyorsun..eksikliğini hissettirme

Ek Olarak: Kelime öbeklerini çapraz olarak linklendirmenin video ya da resimli anlatımı demek istemiştim

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

Hit Adam adlı üyeden alıntı

Bu konular webmasterların seo konusunda ne kadar çok yardıma ihtiyacı olduğunu gösteriyor.
Bunu bilip piyasada seocu diye geçinip milletin parasını yiyen o kadar çok kişi var ki.

Teşekkürüne teşekkür ediyorum. Diğer bahsettiğin kişilere ben hiç girmeyeyim şimdi, yoksa o geçinenlere hoş olmayan şeyler söylemek zorunda kalırım siz gerekli açıklamayı yapmışsınız zaten onlar hakkında

Ek Olarak:

fredico adlı üyeden alıntı

ahmet hocam çok faydalı bir iş yapıyorsun..eksikliğini hissettirme

Ek Olarak: Kelime öbeklerini çapraz olarak linklendirmenin video ya da resimli anlatımı demek istemiştim

Siz hissettirin ama:) kendinizi eksik hissettiğiniz her konuyu sorabilirsiniz, yeter ki öğrenmeye hevesli olun. Diğer konuda Konumum gereği görsel açıklamalara giremiyorum. Online Seminere giriyor. Biz burda sadece sohbet ediyoruz karşılıklı bilgi alışverişi yapıyoruz ama takıldığınız noktaları açıklarım yine ayrıca tabiki

Ek Olarak:

Hit Adam adlı üyeden alıntı

Sanırım başka türlü bakmak gerek. Webmaster'in seo bilmesi gerekir mi? Gerekir ama belli konuda. Yani self link, yani siteyi kodlarken ki yeni kodlamaların yararını bilip ona göre kod temeli oluşturması, hızlı bir sitenin etkili olduğunu bilecek ve daha duyarlı bir kodlama ile hızlı bir site yapabilecek kadarını bilmesi gerekir. Ama hepsi bu. Seo bilmek zorunda değiller, çünkü seoda kod değil zeka konuşur.

Diğer konuda aslında cevap cümlenin içinde;
Bunu bilip piyasada seocu diye geçinip milletin parasını yiyen o kadar çok kişi var ki

Seocu milletin parasını yemez, şirketlerin kurumların parasını yer. Bakın gerçekleri bilmelisiniz. Ben aşağı yukarı 12 yıldır bilgisayar ve internet konusunda 15 yaşından beri ilgiliyim. ilk kez gerçekten bi foruma üye olup paylaşımda bulunuyorum. Ve bunun sebebi forum içinde okuduğum bir mesajın beni etkilemesiydi. (Bilgi vermek ile ilgiliydi konu) Ve forumu inceledim, gördüm ki çoluk çocuk forumları gibi değil. Hatalı bir üyeden savunma isteniyor, hemen silen yok yani demokrasi var. Yan baktın diye üyeler silinmiyor. Yani demokratik bir yer.. Ben bunca yılda ilk kez yaptığım gibi, hiç bir arkadaşım(Alanımdaki) hiçbir foruma üye değil. Bakın burası çok önemli. Bizleri forumda aramayın zaten. Gerçek bir seocunun forumda ne işi var elinizi vicdanınıza koyun yani. seocu bir yerde çalışmaz, birden fazla kuruma hizmet verir. 100 tl ye 1000 tl ye seo olmaz. O piyasa dediğiniz yerdeki seo temel seodur. Seo firmadan alınmaz, seo şahıstan alınır. Seo danışmanlığı da budur zaten. Hangi gerçek seo danışmanı bir firmada çalışır ki? ayda bir toplantıya katılıp çayını içip geleceksin. yarım saat yol göstereceksin, en azı 4 bin tl alacaksın ve bunu bir çok firmaya yapacaksın. sen olsan bir firmada maaşa talim eleman olur musun?100-200-500-1.000 tl gibi rakamlarla seo çalışması yapılmaz. Neden?

Çünkü, seo çalışması gerçekten uluslararası, kamusal, çok yüksek rekabet gibi durumlar için söz konusudur ve bu yüzden 200-500 tl ye 1000 tl ye ancak ":D" bu işaret yapılır. Sizin çoğunuz zaten seo desteğine ihtiyacı olan kişiler değilki. Siz otel kelimesinde, tatil kelimesinde, türkiye kelimesinde mi çıkmak istiyorsunuz? Sizin çıkmak istediğiniz kelimeler film ize, chat sohbet, oyun, flash vs yani. Siz seo yu yanlış anladınız sanırım.

Arkadaşlar sizin istediğiniz kelimeler için yapmanız gereken sitenizi olması gerektiği gibi düzenlemek sadece. sizin istediğiniz kelimeler yüksek rekabet kelimeleri değil. Seo danışmanlığı almanızı gerektiren bir durum yok. Sizin seo danışmanlığı almanız için;

Tüm temel ve detay optimizeleri yapmış olmanız ve yetersiz kalıp 1. olamamanız gerekir. Çünkü banka diye aratıldığında, tüm rakiplerde zaten sitelerini en uygun şekilde düzenlediklerinden konu sizi aşar. Ve seo danışmanına başvurursunuz. Siz zaten olması gereken herşeyi yaptığınızda alanlarınızda ilk sayfa olacaksınız:)

Sonuç olarak o 200 500 lük seo hizmetleri, temel seo yapar. self link yayılmış backlink site içi düzenleme gibi. İleri düzey seo yapamazlar. Öyle backlink almayla olmuyor bu işler. Yok ben yaparım 200 e diyen varsa

"bank"
"banka" bu iki kelimeyi 1. yapsın forum altına da yazsın senden aldım sırayı diye.

Sizde bilinçli olun hizmet alırken, fakat söylediğim gibi sizlerin seo yu temel olarak bilmeniz bile size yeter de artar zaten. Ben kod bilmem anlamam uğraşamam derseniz işte o zaman bu kişilerden yardım isteyebilirsiniz verirsiniz 100 200 tl, size sitenizi optimize eder verir buna tamam sözüm yok. o kadar uzun yazdım ki bu konuya kim getirdi beni nerden geldik hatırlamıyorum :)
fredico SuhaMete

kişi bu mesajı beğendi.

fredico fredico WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek serbest
  • Konum Bartın
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 52
  • Beğeniler 35 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
ahmet hocam cpu limiti hakkında ne düşünüyorsun hangi durumlarda bunu aşarız

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

fredico adlı üyeden alıntı

ahmet hocam cpu limiti hakkında ne düşünüyorsun hangi durumlarda bunu aşarız

Cpu limitleri default %10-15 felan verirler. Genelde site limitlemelerden iki şekilde kapanır. Trafik - Cpu limiti

Trafik
Görsel dosyaların yoğun oluşu, videonun sunucuda barınması ve yoğun izlenmesi, diğer dosyaların kullanıcı tarafından indirilebilmesi gibi kıstasları içine alır.

Cpu
Bunu bilgisayarlarımızdaki Cpu ile aynı görebilirsiniz. Çok işlem yapıldığında donmalar bu yüzden olur. Yada bir insana benzetirsek cpu için kaslarımız diyebiliriz. Güçümüzün bir sınırı vardır ve ötesini kaldıramayız.

Web sitelemerimizde host sağlayıcı tarafından limitlenen bir izin yüzdesi vardır. Bazen bu limiti kaldıramaz ve sistem erişime kapanır. (Geçici olarak) Bir sitenin cpu limitini aşmasının bir çok sebebi olabilir. Bazılarına değinmek gerekirse,

Sitenin kodlarındaki sorgulama hataları
Site kodlarında gereğinden fazla sorgu olması
Sitede gerçek zamanlı işlemlerin yapılması (Online sohbet gibi)
Site verilerine başka bir sitenin sorgu göndermesi
Sitede aşırı iframe kodu kullanımı
Sitede site veritabanında anlık sayaç kullanımı
Host sağlayıcısının olması gerekenden daha fazla siteyi aynı dizine koyması
Siteye dos saldırısı
Siteiçi aramanın yoğun kullanımı

Normal şartlarda bir html site 100 bın kişi kaldırabilir rahatlıkla, php 15 bın asp 10 bin kişi civarındadır. eğer ziyaretçi oranı bu limitlerde ise cpu limit aşımı normaldir zaten. Bu hallerin dışında ise, üstteki maddelere bakın demicem :) gerek yok, sadece konuyu biraz olsun anlayın diye yazdım, böyle bir durumda sağlayıcınıza sorun eğer gerçekten sağlayıcılarsa hakkıyla, zaten size neyin ters gittiğini söyleyeceklerdir.
fredico

kişi bu mesajı beğendi.

alpinepro alpinepro WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 2 / 6
  • Ticaret 15, (%100)
Ahmet bey öncelikle teşekkür ediyorum , bunca kişiye yardımcı olmak bilgiden ziyade ,
gönülle de alakalı Allah razı olsun tekrardan ..

www.accordioncam.com sitem 7 - 5 . sıra arası gidip gelmekte cam balkon kelimesinde ,
ne yapmak gerekli ilk 3 de varolmak için , sektörel bir kelime de olduğumdan ,
sürekli güncellenebilecek bir durum yok , bunu artıya nasıl çevirebilirim ..

cngzhnyldz cngzhnyldz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Rize
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 443
  • Beğeniler 245 / 126
  • Ticaret 0, (%0)
Teşekkür ediyorum, şimdilik siteyi güncel tutup yazılarla devam edeceğim, kısa süre içerisinde sitemizin tasarımını yenilemeyi planlıyorum. Bu tasarım sürecini de atlattıktan sonra artık sıkıntı kalmadan yola devam edebileceğimi umuyorum, daha sonra zaten sizin de dediğiniz gibi site oturacak ve ziyaretçi sıkıntısı olmayacaktır,
ayrıca çokta teşekkür ediyorum bilgilerinizi bizlerle paylaşıp bizleride bilgilendirdiğiniz için,
ne demişler bilgi paylaştıkça çoğalır. teşekkür ederim tekrar, kolay gelsin hocam.

wmaraci
Konuyu toplam 9 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 9 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al