wmaraci reklam
lidertakipci

Sitenizin tüm seo sorunlarını bu başlık altında yanıtlıyorum

876 Mesajlar 147.562 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

AhmetYilmaz AhmetYilmaz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

alpinepro adlı üyeden alıntı

Ahmet bey öncelikle teşekkür ediyorum , bunca kişiye yardımcı olmak bilgiden ziyade ,
gönülle de alakalı Allah razı olsun tekrardan ..

www.accordioncam.com sitem 7 - 5 . sıra arası gidip gelmekte cam balkon kelimesinde ,
ne yapmak gerekli ilk 3 de varolmak için , sektörel bir kelime de olduğumdan ,
sürekli güncellenebilecek bir durum yok , bunu artıya nasıl çevirebilirim ..

Sağolun, teşekkür ederim.
Siteniz konusunda sağlam kalmak istiyorsanız öbeklerde çıkmalısınız ve sitenizde bu öbeklere yer vermelisiniz. Bunlar;

cam balkon fiyat
cam balkon sistemleri
cam balkon modelleri
cam balkon fiyatları
cam balkon perdeleri
cam balkon fiyat hesaplama
cam balkon fiyatları hesaplama

olarak başlayabilirsiniz.

Ayrıca menü üstündeki görseli önbellekleme yöntemi ile daha rahat ve hızlı kullanıcı deneyimi yaşatabilirsiniz. Her defasında tekrar yüklenmemesi hızlı ve duyarlı açılması için. Ve sitenizin footer kısmına "kullanıcı sözleşmesi" linki koyun. Yapabiliyorsanız bizden haber, gibi bir sayfa açın ve yeniliklerinizi sektörden haberleri vs paylaşın yayınlayın. Burada amaç güncellik getirmek. Aynı sektördeki rakiplerinizin siteleri de çoğunlukla sabit olduğundan güncellik getirmeniz sizin işinizi çok fazla kolaylaştıracaktır. Örneğin bir yazı yayınlayın o kategoride ve diyelim ki, cam balkon fiyatları düşecek mi? ve devamını anlatın. bu kelimeye anasayfanıza linklendirin. Öbekleri bu şekilde anasayfanıza linklendirdikçe o kelimelerde yükselmeye başlayacaksınız. dolayısı ile ana kelimenizi de yukarı çıkarmış olursunuz bu şekilde
fredico

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

derdar derdar Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek diğer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 4 / 11
  • Ticaret 4, (%100)
Merhabalar, böyle bir konu açıp yardımcı olduğunuz için teşekkürler. Imzamda yer alan siteyi inceleyebilir misiniz, hızı, görselliği ve seo uyumu konusunda? Ayrıca özel mesajla size sitemin en çok gösterildiği ve tıklandığı arama terimlerinin capsini yolladım, terimlerle ilgili yorum ve önerilerinizi alabilir miyim?

cngzhnyldz cngzhnyldz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Rize
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 443
  • Beğeniler 245 / 126
  • Ticaret 0, (%0)
Bir sorum daha olacaktı, mesela şimdi WMA üzerinde Seo analiz bölümü var, orada sitemi aratınca bazı kısımlar hatalı gösteriliyor bunları nasıl düzeltebilirim, hatalı kısımlar:

Dosya Sıkıştırma X
Tarayıcı Önbellekleme X
Resim Optimizasyonu
CSS Sprite
H (Heading Tags) Etiketleri

genel olarak halletmek istediklerim bunlar, yanına X koyduklarım ilk olarak halletmek istediklerim, sistem wordpress kuruludur imzamdaki site için hocam.

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

derdar adlı üyeden alıntı

Merhabalar, böyle bir konu açıp yardımcı olduğunuz için teşekkürler. Imzamda yer alan siteyi inceleyebilir misiniz, hızı, görselliği ve seo uyumu konusunda? Ayrıca özel mesajla size sitemin en çok gösterildiği ve tıklandığı arama terimlerinin capsini yolladım, terimlerle ilgili yorum ve önerilerinizi alabilir miyim?

Hızı yavaş, üstteki playeri kaldır, gereksiz eklentileri devre dışı bırak, iç sayfalardaki facebook özelliğini kaldır, aynı yazıda aynı kelimeye birden fazla link verme, aynı yazıda (Senin yazı uzunluğunu baz alarak) 2 den fazla linkleme yapma, yazı içi linklemelerini ilk kelime ile yapma, yayında olan boş kategori henüz hazır değilim demektir ya kategorileri kaldır ya içine yazılar gir, wordpress sistemlerde google o bloğun reklam alanı olduğunu tanıyor bu yüzden defaul resımlerı kaldır, boş olduğunu anlıyor ve kaliteli bir sitede 4 alanın 4 üde boş kalmaz mantığı ile hiç beklemediğin yerden seni boş olmayandan geriye atıyor. Öncelikle bunları yapmalısın. sonrasında anahtar kelimelerini yazılarda geçir ve sitenin iç yazı linkini sosyal bir iki ağda paylaş. Sonrasında zaten çıkacaksın

Ek Olarak:

Mecruh adlı üyeden alıntı

Bir sorum daha olacaktı, mesela şimdi WMA üzerinde Seo analiz bölümü var, orada sitemi aratınca bazı kısımlar hatalı gösteriliyor bunları nasıl düzeltebilirim, hatalı kısımlar:

Dosya Sıkıştırma X
Tarayıcı Önbellekleme X
Resim Optimizasyonu
CSS Sprite
H (Heading Tags) Etiketleri

genel olarak halletmek istediklerim bunlar, yanına X koyduklarım ilk olarak halletmek istediklerim, sistem wordpress kuruludur imzamdaki site için hocam.

Sitenizdeki sabit görsellerin (kategori arka plan, site fon resmi vs gibi) tek bir resim dosyasında toplanması css sprite tekniğidir. Fakat kod bilginiz yoksa bunu yapan siteler var ama yinede bir kod bilgisine sahip olmanız gerekiyor, css sprite tekniği anlatımı nasıl yapılır gibi ararsanız adım adım dökümanlar yayında bir çok yerde zaten. Ama bunlara çok takılı kalmayın bunların olup olmaması hayati önem taşımıyor. Tasarımı değiştirecekseniz zaten yeni temalarda bu özellikler var o temalardan birini seçerseniz kod bilgisi olmadanda çözmüş olursunuz hepsini. Nerden bileceğim dersen temadan sabit resimlerin olduğu klasöre bak eğer tek bir resimde sitedeki tüm sabit görselleri görürsen var demektir.
fredico

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 23.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek diğer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 4 / 11
  • Ticaret 4, (%100)

AhmetYılmaz adlı üyeden alıntı

Hızı yavaş, üstteki playeri kaldır, gereksiz eklentileri devre dışı bırak, iç sayfalardaki facebook özelliğini kaldır, aynı yazıda aynı kelimeye birden fazla link verme, aynı yazıda (Senin yazı uzunluğunu baz alarak) 2 den fazla linkleme yapma, yazı içi linklemelerini ilk kelime ile yapma, yayında olan boş kategori henüz hazır değilim demektir ya kategorileri kaldır ya içine yazılar gir, wordpress sistemlerde google o bloğun reklam alanı olduğunu tanıyor bu yüzden defaul resımlerı kaldır, boş olduğunu anlıyor ve kaliteli bir sitede 4 alanın 4 üde boş kalmaz mantığı ile hiç beklemediğin yerden seni boş olmayandan geriye atıyor. Öncelikle bunları yapmalısın. sonrasında anahtar kelimelerini yazılarda geçir ve sitenin iç yazı linkini sosyal bir iki ağda paylaş. Sonrasında zaten çıkacaksın

Ek Olarak:

Sitenizdeki sabit görsellerin (kategori arka plan, site fon resmi vs gibi) tek bir resim dosyasında toplanması css sprite tekniğidir. Fakat kod bilginiz yoksa bunu yapan siteler var ama yinede bir kod bilgisine sahip olmanız gerekiyor, css sprite tekniği anlatımı nasıl yapılır gibi ararsanız adım adım dökümanlar yayında bir çok yerde zaten. Ama bunlara çok takılı kalmayın bunların olup olmaması hayati önem taşımıyor. Tasarımı değiştirecekseniz zaten yeni temalarda bu özellikler var o temalardan birini seçerseniz kod bilgisi olmadanda çözmüş olursunuz hepsini. Nerden bileceğim dersen temadan sabit resimlerin olduğu klasöre bak eğer tek bir resimde sitedeki tüm sabit görselleri görürsen var demektir.

Verdiğin bilgiler için teşekkürler, dediklerini yapmaya çalıştım: öncelikle mmusic playerı kaldırdım. iç sayfalardaki facebook özelliği dediğin popup facebook begen penceresi sanırım. onunda görünme sayısını azalttım, ayrıca facebook yorumlara ayar çektim. kelimelerdeki linkleri simple tags eklentisi veriyordu, onunda en az 1 en çok 2 oto link olarak ayarladım. ilk kelime olmamasına bundan sonra dikkat ederim. kategorileri güncelledim, boş olanları sildim. boş reklamları kasttetin sanırım, o bileşenide kaldırdım. anahtar kelimeler yazılarda geçiyor ve geçecektir. sprite tekniğini bilmiyorum ama araştırıcam. temayı değiştirince google sıralamalarında düşmeler olabiliryormuş? doğruysa değiştirmeyi düşünmüyorum. şu anki haliyle yapacaklarım bu kadar sanırım. siz ne düşünürsünüz ? teşekkürler. bir şey daha sormak istiyorum; mesela 2 hafta önce indekslenmiş bir yazım ilk sırada çıkıyor fakat eski olduğu için hemen çıkma oranı yükseliyor, benim yeni yazdığım ve güncel olan yazı onun yerine neden geçmiyor? arama terimi aynı

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

Verdiğin bilgiler için teşekkürler, dediklerini yapmaya çalıştım: öncelikle mmusic playerı kaldırdım. iç sayfalardaki facebook özelliği dediğin popup facebook begen penceresi sanırım. onunda görünme sayısını azalttım, ayrıca facebook yorumlara ayar çektim. kelimelerdeki linkleri simple tags eklentisi veriyordu, onunda en az 1 en çok 2 oto link olarak ayarladım. ilk kelime olmamasına bundan sonra dikkat ederim. kategorileri güncelledim, boş olanları sildim. boş reklamları kasttetin sanırım, o bileşenide kaldırdım. anahtar kelimeler yazılarda geçiyor ve geçecektir. sprite tekniğini bilmiyorum ama araştırıcam. temayı değiştirince google sıralamalarında düşmeler olabiliryormuş? doğruysa değiştirmeyi düşünmüyorum. şu anki haliyle yapacaklarım bu kadar sanırım. siz ne düşünürsünüz ? teşekkürler. bir şey daha sormak istiyorum; mesela 2 hafta önce indekslenmiş bir yazım ilk sırada çıkıyor fakat eski olduğu için hemen çıkma oranı yükseliyor, benim yeni yazdığım ve güncel olan yazı onun yerine neden geçmiyor? arama terimi aynı

Daha önce hit düşmesi konusunda aynı sorudaki cevabı yineleyeyim

Olur. Fakat kısa süreli olur. Sebebi, kullandığınız temanın kendine has kodları ve yapıları vardır. Bu yapı ve kodlar değişir. Bu değişiklik esnasında bir takım farklılıklar da buna ivme kazandırır.

Örneğin, ilk temada tekil yazı sayfasının konu bitiminde benzer yazılar eklentisi vardır ve o içeriğe güç katmış ve o içerik üste çıkmıştır. Tema değiştiğinde benzer yazılar eklentisi artık yoktur ve o yazı yanlız kalmıştır. Güç kaybından ötürü daha aşağılara çekilmiştir.

Yani tema değişikliğinde dalgalanma olur, ama örneklediğim şeylerde varsa bunun süresi biraz daha artacaktır. Eğer örnekteki gibi iç seoyu kötü yönde tetikleyecek bir değişiklik söz konusu değilse, siteniz tekrar eski konumuna gelecektir merak etmeyin.

Diğer konuda her benzersiz url kendinden sorumludur ve standartlarına göre değişir. aynı url ye bile sahip olsa aynı yazı değilse sonuç kalitesine göre değişebilir, normaldir.
fredico

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 23.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek diğer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 4 / 11
  • Ticaret 4, (%100)

Daha önce hit düşmesi konusunda aynı sorudaki cevabı yineleyeyim

Olur. Fakat kısa süreli olur. Sebebi, kullandığınız temanın kendine has kodları ve yapıları vardır. Bu yapı ve kodlar değişir. Bu değişiklik esnasında bir takım farklılıklar da buna ivme kazandırır.

Örneğin, ilk temada tekil yazı sayfasının konu bitiminde benzer yazılar eklentisi vardır ve o içeriğe güç katmış ve o içerik üste çıkmıştır. Tema değiştiğinde benzer yazılar eklentisi artık yoktur ve o yazı yanlız kalmıştır. Güç kaybından ötürü daha aşağılara çekilmiştir.

Yani tema değişikliğinde dalgalanma olur, ama örneklediğim şeylerde varsa bunun süresi biraz daha artacaktır. Eğer örnekteki gibi iç seoyu kötü yönde tetikleyecek bir değişiklik söz konusu değilse, siteniz tekrar eski konumuna gelecektir merak etmeyin.

Diğer konuda her benzersiz url kendinden sorumludur ve standartlarına göre değişir. aynı url ye bile sahip olsa aynı yazı değilse sonuç kalitesine göre değişebilir, normaldir.

Anladım söyledikleriniz mantıklı geliyor, peki siz ne önerirsiniz temam hakkında, değiştirmeli miyim sizce ? yaptığım değişikliklerle bana biraz hızlandı gibi geldi.

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

Anladım söyledikleriniz mantıklı geliyor, peki siz ne önerirsiniz temam hakkında, değiştirmeli miyim sizce ? yaptığım değişikliklerle bana biraz hızlandı gibi geldi.

Bana tam olarak sitede ne olacağını neler üzerine olacağını, ne sıklıkla güncelleyeceğini iletirsen, senin için en uygun temayı birlikte seçeriz
fredico

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 23.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek diğer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 4 / 11
  • Ticaret 4, (%100)

Bana tam olarak sitede ne olacağını neler üzerine olacağını, ne sıklıkla güncelleyeceğini iletirsen, senin için en uygun temayı birlikte seçeriz

Sıklıkla paylaştığım üzere sıklıkla haftalık radyo listeleri olacak, bunlar youtube üzerinden player ile dinlenebilecek ayrıca müzik haberleri ve arada blog yazıları da olacak. yani çoğunlukla müzik ile ilgili olacak.

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

Sıklıkla paylaştığım üzere sıklıkla haftalık radyo listeleri olacak, bunlar youtube üzerinden player ile dinlenebilecek ayrıca müzik haberleri ve arada blog yazıları da olacak. yani çoğunlukla müzik ile ilgili olacak.

Eğer kendi çapımda birşey istiyorum diyorsan yarın bakarız orta çaplı temalara. Yok eğer Türkiye'de listeleri merak eden herkes girecek bu siteye, facede paylaşacak sevdiği sarkı birinciyse vs vs yani o konuda otoriter yapıcam ise hedefin, sadece seo yetmez, seo seni 1. yapar, ama tasarım ve kullanım 1. kalmanı sağlar. O yüzden senin ilacın şu tema;

http://jinsonathemes.com/galleria/

Bu temayı editleyeceksin sektörüne göre. Ana sayfadaki 9 kolona listesini yayınlayacağın yerler olsun, örneğin kral fm logosu best fm logosu gibi logoları koyacaksın ve text alanına işte best fm top 40 kralfm top 20 neyse onu yazacaksın. Yani siteye giren kişi ne için girdiğini bilecek, tesadüfen bir arama sonucu giren kişi, nereye ne amaçlı bir siteye geldiğini bilecek ve kullanımı çok basit olacağından eğer o konuyla ilgileniyorsa devamlı siteni ziyaret edecek ve kullanacak. Dahasıda var ama beğenmezsen boşuna yazdırma şimdi :)
derdar fredico

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al