wmaraci reklam
lidertakipci

Sitenizin tüm seo sorunlarını bu başlık altında yanıtlıyorum

876 Mesajlar 147.902 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Ibolac Ibolac #php #mysql #wordpress Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 294
  • Beğeniler 46 / 49
  • Ticaret 25, (%96)
Indexlenmiyor sitem hocam. Ne yapmalıyım sizce? Günlük düzenli içerik giriyorum.

Tüm PHP İşleriniz Yapılır # BOT # SCRIPT # EDIT
wmaraci
reklam

AhmetOztasci AhmetOztasci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek asfwf
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 906
  • Beğeniler 199 / 232
  • Ticaret 11, (%100)
Teşekkürler hocam.

boş çuval dik durmaz

Cesefen Cesefen DogushanBalci.com.TR Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 1 / 31
  • Ticaret 3, (%67)
Üstadım şu şekilde, herşeyi yaptım ama çözümü bulamadım.
imzamdaki siteyi yükseltmek için ne gibi çalışmalar yapmalıyım. imlemeyi nasıl yapmalıyım?

bilgisepetim bilgisepetim Bilgisepetim Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek yazılım uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 559
  • Beğeniler 25 / 55
  • Ticaret 10, (%100)
pm attığım siteye bakar mısınız?

wmaraci
wmaraci

karolla karolla WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazar
  • Mesajlar 398
  • Beğeniler 13 / 67
  • Ticaret 6, (%100)
Sitemiz japonca eğitimi veriyor. Tüm derslerimizi ingilizceye çeviriyoruz. Google'ın ingilizce olanında yükselmek istiyoruz. Zira Türkçe googleda japanese lessons diye aratınca sitemiz çıkıyor ama ingilizce googleda ilk 20 sayfada çıkmıyor. Bunun için ne yapabiliriz?

AhmetYilmaz AhmetYilmaz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

braveturks adlı üyeden alıntı

Merhaba,
Hocam ben google'a düşünce yazınca dusuncesistem.com sitesinin ilk sayfada çıkması için uğraşıyorum.
Bu yüzden düşünce üzerine düşünceceler diye bir yazı yayınladım. İşe yaradı. İlk sayfa son sıralarda site çıktı. Sonra ikinci sayfa ilk sıraya geriledi. Bir kaç gün sonra düşünce ve sosyal medya bir yazı daha yazdım. Fakat işe yaramadı. Şu an site 2. sayfa 4. sıraya geriledi.

Sizce düşünce kelimesinde arama sonuçlarında yükselmek için ne yapmalıyım?

İç url ile çıkmaya çalışmayın. Seo stratejinizi rakipleriniz belirler her zaman. Bahsettiğiniz kelimede iç url ile değil ana domain ile çıkmanız neredeyse şart. Ayrıca ilk sayfada çıkmaya çalışıyorum cümlesi yanlış. İlk sayfaya çıkmaz başarı değil başarısızlıktır. Ya 1.sindir ya hala başaramamışsındır. Seo çalışmalarında bunu baz al her zaman. Hedefini küçük tutma.

Bahsettiğin kelimede rekabet yok. Dolayısı ile 1. olman kolay olacaktır. Yapman gerekenler,
Öncelikle tag linklemesini kaldır ve düşünce kelimesine domain.com/tag/dusunce değilde direkt ana domaine linkle. Her yazıda sadece 1 linkleme yap. Ve düşünce kelimesini linklediğin yazı sayısı en az 50 olmalı. Sen yazılarını yaz, linkle. Her gün ekle bu yazıları. İndex aldıkça sıralaman devamlı yükselecektir merak etme.

Ek Olarak:

Siteniz güzel, disiplinli ve sade bir site. Yazılarınız ve şekli yerinde. Siteniz için şöyle bir durum var. Uzmanlık alanında yayın yapan bir site değil. Her telden çalıyor yani. Dolayısı ile yapmanız gereken ana domaininizi güçlendirmek olacak.

Ek Olarak:

Ibolac adlı üyeden alıntı

Indexlenmiyor sitem hocam. Ne yapmalıyım sizce? Günlük düzenli içerik giriyorum.

User-agent: *
Disallow: /wp-admin/
Disallow: /wp-includes/

Sitemap: http://www.ibolac.com/sitemap.xml.gz

Robots.txt dosyasınızda sitemap yolunu;

Sitemap: http://www.ibolac.com/sitemap.xml

Bu şekilde değiştirin

Ek Olarak:

Cesefen adlı üyeden alıntı

Üstadım şu şekilde, herşeyi yaptım ama çözümü bulamadım.
imzamdaki siteyi yükseltmek için ne gibi çalışmalar yapmalıyım. imlemeyi nasıl yapmalıyım?

Yükseltmek derken kelimede mi yoksa her girdiğiniz içeriğin ilk sayfalarda çıkması mı.

Ek Olarak:

bilgisepetim adlı üyeden alıntı

pm attığım siteye bakar mısınız?

+1 butonunun yerini değiştir.
Sağ bloklardaki reklam alanlarının resimlerini farklı yap.
Öne çıkan görseli olan temalarda mutlaka resim kullan, yoksa default foto çıkar, ki, bunun sana zararını tahmin bile edemezsin. Mutlaka resim kullan.
Açtığın kategorilerin içini doldur.
Bilgi veren sitelere girdiğinden öncelikli sınavların yazım şekli, yazım hatası yapılıp yapılmadığı, bu bilgileri başka sitelerinde onaylayıp onaylamadığı (Yazılarına link vermeleri) gibi olacaktır. Mümkün olduğunca wiki tekniği kullan. Bir yazında geçen başka bir kelime hakkında bilgi varsa o url ye linkle. İç backlink çalışması hayati önemli siten için. Bilgilerin birbirine olan koordinesini yapabilirsen içeriklerinde otorite olmaya başlayacaksın.

Ek Olarak:

karolla adlı üyeden alıntı

Sitemiz japonca eğitimi veriyor. Tüm derslerimizi ingilizceye çeviriyoruz. Google'ın ingilizce olanında yükselmek istiyoruz. Zira Türkçe googleda japanese lessons diye aratınca sitemiz çıkıyor ama ingilizce googleda ilk 20 sayfada çıkmıyor. Bunun için ne yapabiliriz?

domain uzantınız .uzantı.tr ise çıkmak için başka, eğer sonunda tr yoksa başka yol izlemeniz gerekir. Önce bilmemiz gerekenler var,

1-domain uzantınız ne?
2-Site içeriği hangi dilde?
3-Birden fazla dil varsa karışık mı, yoksa /en - /us gibi ayrı bir dil versiyonu bölümünde mi?
4-Hostunuzun lokasyonu hangi ülke?
5-İngilizce aramada çıkarmak istediğiniz sonuç ana domain mi, alt sayfa yahut subdomain mi?

karolla karolla WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazar
  • Mesajlar 398
  • Beğeniler 13 / 67
  • Ticaret 6, (%100)
@AhmetYılmaz

Sitem .com uzantılı.
Ana sitemde dil Türkçe
Alt klasörde ise ingilizce. Bu konuda sıkıntı yok. 2 ayrı wordpress kurulu yani. Domain adı ingilizce ve japonca sözcükten oluşuyor. Hostumun Türkçe bölümünün lokasyonu Türkiye, ingiilizce bölümününki ise Amerikaya ayarladım.

İngilizce aramalarda çıkarmak istediğim alt klasörde yer alan ingilizce sitem. İngilizce sitemin klasör adı: japanese-lessons

Yükselmek istediğim kelime: japanese lessons.

Cesefen Cesefen DogushanBalci.com.TR Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 223
  • Beğeniler 1 / 31
  • Ticaret 3, (%67)

AhmetYılmaz adlı üyeden alıntı

İç url ile çıkmaya çalışmayın. Seo stratejinizi rakipleriniz belirler her zaman. Bahsettiğiniz kelimede iç url ile değil ana domain ile çıkmanız neredeyse şart. Ayrıca ilk sayfada çıkmaya çalışıyorum cümlesi yanlış. İlk sayfaya çıkmaz başarı değil başarısızlıktır. Ya 1.sindir ya hala başaramamışsındır. Seo çalışmalarında bunu baz al her zaman. Hedefini küçük tutma.

Bahsettiğin kelimede rekabet yok. Dolayısı ile 1. olman kolay olacaktır. Yapman gerekenler,
Öncelikle tag linklemesini kaldır ve düşünce kelimesine domain.com/tag/dusunce değilde direkt ana domaine linkle. Her yazıda sadece 1 linkleme yap. Ve düşünce kelimesini linklediğin yazı sayısı en az 50 olmalı. Sen yazılarını yaz, linkle. Her gün ekle bu yazıları. İndex aldıkça sıralaman devamlı yükselecektir merak etme.

Ek Olarak:

Siteniz güzel, disiplinli ve sade bir site. Yazılarınız ve şekli yerinde. Siteniz için şöyle bir durum var. Uzmanlık alanında yayın yapan bir site değil. Her telden çalıyor yani. Dolayısı ile yapmanız gereken ana domaininizi güçlendirmek olacak.

Ek Olarak:

Sitemap: http://www.ibolac.com/sitemap.xml.gz

Robots.txt dosyasınızda sitemap yolunu;

Sitemap: http://www.ibolac.com/sitemap.xml

Bu şekilde değiştirin

Ek Olarak:

Yükseltmek derken kelimede mi yoksa her girdiğiniz içeriğin ilk sayfalarda çıkması mı.

Ek Olarak:

+1 butonunun yerini değiştir.
Sağ bloklardaki reklam alanlarının resimlerini farklı yap.
Öne çıkan görseli olan temalarda mutlaka resim kullan, yoksa default foto çıkar, ki, bunun sana zararını tahmin bile edemezsin. Mutlaka resim kullan.
Açtığın kategorilerin içini doldur.
Bilgi veren sitelere girdiğinden öncelikli sınavların yazım şekli, yazım hatası yapılıp yapılmadığı, bu bilgileri başka sitelerinde onaylayıp onaylamadığı (Yazılarına link vermeleri) gibi olacaktır. Mümkün olduğunca wiki tekniği kullan. Bir yazında geçen başka bir kelime hakkında bilgi varsa o url ye linkle. İç backlink çalışması hayati önemli siten için. Bilgilerin birbirine olan koordinesini yapabilirsen içeriklerinde otorite olmaya başlayacaksın.

Ek Olarak:

domain uzantınız .uzantı.tr ise çıkmak için başka, eğer sonunda tr yoksa başka yol izlemeniz gerekir. Önce bilmemiz gerekenler var,

1-domain uzantınız ne?
2-Site içeriği hangi dilde?
3-Birden fazla dil varsa karışık mı, yoksa /en - /us gibi ayrı bir dil versiyonu bölümünde mi?
4-Hostunuzun lokasyonu hangi ülke?
5-İngilizce aramada çıkarmak istediğiniz sonuç ana domain mi, alt sayfa yahut subdomain mi?

aslında iki şekilde de üstadım.

AhmetYilmaz AhmetYilmaz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

karolla adlı üyeden alıntı

@AhmetYılmaz

Sitem .com uzantılı.
Ana sitemde dil Türkçe
Alt klasörde ise ingilizce. Bu konuda sıkıntı yok. 2 ayrı wordpress kurulu yani. Domain adı ingilizce ve japonca sözcükten oluşuyor. Hostumun Türkçe bölümünün lokasyonu Türkiye, ingiilizce bölümününki ise Amerikaya ayarladım.

İngilizce aramalarda çıkarmak istediğim alt klasörde yer alan ingilizce sitem. İngilizce sitemin klasör adı: japanese-lessons

Yükselmek istediğim kelime: japanese lessons.

Teknik olarak söylediğiniz şey imkansız. Siz sizin gösterdiğiniz bilgiden yahut ibraz ettiğiniz bilgiden bahsediyorsunuz sanırım. Domain lokasyonu ile subdomain lokasyonu farklı olamaz. Bana mesajla sitenizin adresini yollarsanız size net bir açıklama yapabilirim.

maxmajestic maxmajestic Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Gezi Yazarı, Veteriner Hekim,
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 31
  • Beğeniler 75 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Site içi seo için linkleme yaparken, daha önce indekslenmiş sayfaları wiki tekniğiyle birbirine bağlarsak eğer bu seo için ne kadar faydalı olur. Bunlar ne sıklıkla yeniden indekslenir? 1 yıl önce yayınlanmış bir postu, URL değiştirmeden, bazen büyük ölçüde değiştirip iç linkleme yapıyorum, daha kaliteli ve optimize dilmiş fotoğraflar rekliyorum. ALLinSEO plug-ini alanlarını da seoya uygun olarak doldurup, anahtar kelimeleri giriyorum. Sosyal like ve paylaşımları kaybetmemek için URL değiştirmiyorum, ancak post ismini yeniden giriyorum.

Bu işlem doğru mudur? Ne kadar faydalıdır? Smart Link gibi eklentileri kullanmaya çok sıcak bakmadım, sizin bu konudaki görüşünüz nedir. Elle yapmak daha iyidir diyeceğinize eminim sanki.

Her gün bu sayfayı kontrol ediyorum, yeni birşeyler paylaşılmış mı diye. Şimdiye kadar SEO için çğrendiklerimi çöpe atıp, yaptığınız yorum ve yönlendirmeleri not ederek yendiden öğreniyorum. Minnettarız, emeğinizi sağlık.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al