wmaraci reklam

Tatil Sitesi Açmak İsteseydiniz

16 Mesajlar 7.641 Okunma
smmexpress

heptasarim heptasarim Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 21.12.2011
    • Yaş/Cinsiyet 41 / E
    • Meslek Web Master
    • Konum 1
    • Ad Soyad G** T**
    • Mesajlar 220
    • Beğeniler 144 / 31
    • Ticaret 0, (%0)
    Selam. Diyelim ki tatil sitesi ile ilgili güzel bir temanız var veya scriptiniz var. Tatil sitesi açmak istiyorsunuz. Acaba nasıl bir tatil sitesi açardınız ? Hem kolaylık açısından hem de para kazandırma açısından en mantıklı seçenek hangisi olurdu ?

Firmanızın olduğunu, elemanlarınızın olmadığını, tatil veya turizmle ilgili pek bilginiz olmadığını ve henüz tatil firmalarıyla bir anlaşma içinde olmadığınızı varsayın.

Sadece reklamlardan kazandırsın da diyebilirsiniz, komple bir tur sitesi de olsun diyebilirsiniz.

wmaraci
    reklam

alkinkasap alkinkasap girişimci, öğrenci Kullanıcı
    • Üyelik 27.05.2012
    • Yaş/Cinsiyet 33 / E
    • Meslek girişimci, öğrenci
    • Konum Eskişehir
    • Ad Soyad H** K**
    • Mesajlar 277
    • Beğeniler 67 / 66
    • Ticaret 4, (%100)
    çoğu kişi gibi bende fırsatlarla ilgili bir site açardım.insanlar fırsat sitelerine tabiri caizse yumuluyor ama bunun için rekabetin bol olduğu tatil ve yakın kelimelerde ciddi bir seo rekabeti, sem uygulamaları, iyi bir kodlama vs vs epey bi para harcaman gerekir.istediğin sıraya gelirse siten harcağının kat be kat fazlasını alırsın orası ayrı :)

ek olarak altın üyeliğim bitti mavi garip göründü gözüme :D
    yeni uygulamalar gelecek onlar gelsin bi daha alacam altın üyelik :)
    heptasarim

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 21.12.2011
    • Yaş/Cinsiyet 41 / E
    • Meslek Web Master
    • Konum 1
    • Ad Soyad G** T**
    • Mesajlar 220
    • Beğeniler 144 / 31
    • Ticaret 0, (%0)

alkinkasap adlı üyeden alıntı

çoğu kişi gibi bende fırsatlarla ilgili bir site açardım.insanlar fırsat sitelerine tabiri caizse yumuluyor ama bunun için rekabetin bol olduğu tatil ve yakın kelimelerde ciddi bir seo rekabeti, sem uygulamaları, iyi bir kodlama vs vs epey bi para harcaman gerekir.istediğin sıraya gelirse siten harcağının kat be kat fazlasını alırsın orası ayrı :)

Teşekkürler. Kullanacağım tema veya script diyelim daha çok portal üzerine. Yani fırsat scripti değil. Bunu fırsat sitesi gibi kullan diyorsan mantıklı tabii. Bunu da düşünüyorum. Mesela tatil firmalarından turları alıp indirimli fiyatlarla sunmak güzel olur.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 12.02.2012
    • Yaş/Cinsiyet 38 / E
    • Meslek Grafiker
    • Konum Diğer
    • Ad Soyad C** Ş**
    • Mesajlar 1930
    • Beğeniler 1527 / 1150
    • Ticaret 25, (%100)
    Satış ortaklığı öneririm gerçekten güzelse domain tema script artık içeriğin ne anlamda bilemiyorum fakat direk oluşturamayacağın bir meta tatil hizmeti sunmak otelin yok tur şirketin yok . Acentalık falan da belli ihtiyaçlara gereksinim duyar. En temizi masrafsız acentalık yapmak. Yani satış ortaklığı . + Bir kaç turizmci arkadaşımla bir aralar düşünüyorduk toplist gibi bölgeler oluşturup bölgeleri tanıtırsın bölge içi otellerden de ilgili sayfaya ufak bir ücret karşıığı reklam alırsın. Şirketin var ve fatura kesebilirsen reklam gideri olarak vergiden düştükleri için onlara hiç bir maliyeti olmadan reklam verme olanağı sunar bu . Bu şekilde otel başı 5 lira yıllık bile alsan korkunç paralara ulaşır. Tabi domain script tema içerik kaliteli olmalı ve biraz ortaya da bişeyler koyulmalı + güzel bir pazarlamayla gerçekten kazandırır . Yine hem reklam hem satış ortaklığı da sunabilirsin. Aynı içerik dahilinde indirim kuponu sunarsın site üyelerine otelden de indirim kuponu karşılığı bir bedel alabilirsin.
    heptasarim 1SMHMedya

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
    wmaraci

Hurkal Hurkal Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 05.08.2011
    • Yaş/Cinsiyet - / E
    • Meslek Öğretmen
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad ** **
    • Mesajlar 382
    • Beğeniler 89 / 114
    • Ticaret 0, (%0)
    Fırsat sitesi yapmak için firma veya şirket arkasında çalışman gerekir. Haber portalları dışında ne yapacaksan yaptığın işi yasal zemine oturtmak zorunda kalabilirsin. Bunu sağlayacak imkanın şimdilik yoksa haber sitesi üzerinden gitmen gerekecektir. İşi haber scripti ile yapacaksan da bunu yerel olarak düşünmeyip tüm Türkiye için konuları barındırmanı öneririm. Çünkü sayfana fazla ziyaretçi çekmek zorundasın, dolayısıyla tüm Türkiye'yi ilgilendirecek içeriklerle hizmet vermelisin.
    heptasarim

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 21.12.2011
    • Yaş/Cinsiyet 41 / E
    • Meslek Web Master
    • Konum 1
    • Ad Soyad G** T**
    • Mesajlar 220
    • Beğeniler 144 / 31
    • Ticaret 0, (%0)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Satış ortaklığı öneririm gerçekten güzelse domain tema script artık içeriğin ne anlamda bilemiyorum fakat direk oluşturamayacağın bir meta tatil hizmeti sunmak otelin yok tur şirketin yok . Acentalık falan da belli ihtiyaçlara gereksinim duyar. En temizi masrafsız acentalık yapmak. Yani satış ortaklığı . + Bir kaç turizmci arkadaşımla bir aralar düşünüyorduk toplist gibi bölgeler oluşturup bölgeleri tanıtırsın bölge içi otellerden de ilgili sayfaya ufak bir ücret karşıığı reklam alırsın. Şirketin var ve fatura kesebilirsen reklam gideri olarak vergiden düştükleri için onlara hiç bir maliyeti olmadan reklam verme olanağı sunar bu . Bu şekilde otel başı 5 lira yıllık bile alsan korkunç paralara ulaşır. Tabi domain script tema içerik kaliteli olmalı ve biraz ortaya da bişeyler koyulmalı + güzel bir pazarlamayla gerçekten kazandırır . Yine hem reklam hem satış ortaklığı da sunabilirsin. Aynı içerik dahilinde indirim kuponu sunarsın site üyelerine otelden de indirim kuponu karşılığı bir bedel alabilirsin.

Bu da güzel. Ama satış ortaklığı hakkında öyle ahım şahım bilgim yok. Her sayfa için de özel reklam alanları yaratamayabilirim. Yani konu altı reklam olacaksa her konu altında aynı reklam görünür. Her sayfa için ayrı reklam biraz zor. Ha içeriğe monte edilirse sorun yok.

İndirim kuponu da pek sorun yaratmaz. Site üyelerine mail ile gönderilir. Belki mailchimp ile ayarlanır bu server sıkıntısı çıkarsa.

Firmam var ve fatura kesebiliyorum. Asıl istediğim işte başta ücretsiz reklamlar firmaları çekmek sonra da yıllık veya aylık ücretli reklamlar almak. Tam istediğim bu işte.

Düşüncem de söylediğinle hemen hemen aynı. Ben de çeşitli illeri ve bölgeleri tanıtarak içerik oluşturayım diyordum.

Ek Olarak:

Hürkal adlı üyeden alıntı

Fırsat sitesi yapmak için firma veya şirket arkasında çalışman gerekir. Haber portalları dışında ne yapacaksan yaptığın işi yasal zemine oturtmak zorunda kalabilirsin. Bunu sağlayacak imkanın şimdilik yoksa haber sitesi üzerinden gitmen gerekecektir. İşi haber scripti ile yapacaksan da bunu yerel olarak düşünmeyip tüm Türkiye için konuları barındırmanı öneririm. Çünkü sayfana fazla ziyaretçi çekmek zorundasın, dolayısıyla tüm Türkiye'yi ilgilendirecek içeriklerle hizmet vermelisin.

Sizin söylediğiniz de LikeSend'in ve benim düşüncelerimle hemen hemen aynı. Bir haber portalı yaratılır ve içeriklere firmaların reklamları alınır. Ha Likesend'in söylediği daha profesyonel, yani satış ortaklığı yapmak. Bunu yasal zeminde zorlansam da hallederim çünkü fatura kesecek firmam var. Gelgelelim beni aşar gibi o kısım.
    Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

eportaltr eportaltr Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 09.04.2012
    • Yaş/Cinsiyet - / E
    • Meslek
    • Mesajlar 232
    • Beğeniler 20 / 40
    • Ticaret 1, (%100)
    organizatör yada tur operatröleri ile anlaşarak tatil paketini site üzerinden satarak yakala .co tarzı tatil fırsat sitesi yapmak daha iyi herkesin tatile ayıracağı bütçe ve zaman tercihleri farklıdır tatilci bu tür fırsat sitelerinden yararlanarak istediği fırsatta ekonomik yada lüks tatil paketi alır. kolay ve temiz kazanç sistemi
    heptasarim

kişi bu mesajı beğendi.

AhmetYilmaz AhmetYilmaz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 15.11.2012
    • Yaş/Cinsiyet 39 / E
    • Meslek Seo Danışmanı
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad ** **
    • Mesajlar 258
    • Beğeniler 11 / 315
    • Ticaret 7, (%100)
    Ekibiniz yok ise, acentalarla anlaşmak, otel rezervasyonu alabilmek içinde otellerle tek tek anlaşmak zorundasınız.
    Diyelimki anlaştınız. Sitenizin masaüstü bir programı olmak zorunda. Bu programı ya siz kodlayacaksınız, yada hazırdaki firmalardan alacaksınız. Almaya kalktığınızı var sayarsak, yıllık 5 bin dolar civarında bir lisans bedeli var. Elbette aldıktan sonra bu yazılımı sitenize entegre etmeniz gerekecek, apileri bağlamak bazen bir i.t. ekibi ile bile bazen haftalar alabiliyor.
    Diyelimki bunu da yaptınız. Ama hala bir problem daha var. Satış yapabilmeniz için Türsab üyesi olmalısınız. Yani acenta. Olmak için sanırım 30 bin tl lik bir para ödemelisiniz.

Yani, paranızın olması da yeterli değil, ayrıca yazılım ekibine ihtiyacınız var, müteri hizmetleri departmanına ihtiyaç var. Birçok gereksinim olacak.

Fakat tüm bunları bedavaya getirmenin bir yolu da var. Siteni açarsın, içeriklerini girersin. Bu aşamadan sonra expe3dia yada booking.com gibi tek merkezli satış otaklığı yapan bir firmayla anlaşırsın ve onlar sana bir link verir. O linki sitene yerleştirirsin ve her ziyaretçin sayfana geldikten sonra eğer satın almak isterse rezervasyon linkine tıklar. Her rezervasyondan hesabına para aktarılır. Tek başına bile rahatça altından kalkabilirsin. Siten belli bir seo başarısı elde ettiğinde sen elini bile kıpırdatmadan oturduğun yerde para kazanırsın. Çünkü tüm işlemleri zaten bu firmalar hallediyor.

Nasıl başlayabilirim dersen o sitelerden istediğin birine domain adresini yazıp iş ortaklığı yapmak istiyorum diyerek bir mail at. Onlar sana bir üyelik ve bir link gönderecekler ve ne yapman gerektiğini sana anlatacaklar. Birçok firmaya destek veriyorum tatil sektöründe. Ve doğru yoldasın diyebilirim. En tatlı kazanç turizm sektöründe, ama çok fazla içerik girmen gerektiğini unutma. İletişim konusunda ingilizcen yoksa oradaki arkadaşlarımızla iletişime geçebilirim senin için.
    heptasarim cinar307

kişi bu mesajı beğendi.

ByPowerfuL ByPowerfuL E-Commerce Manager Kullanıcı
    • Üyelik 22.05.2011
    • Yaş/Cinsiyet 31 / E
    • Meslek E-Ticaret Uzmanı - A+++ SEO
    • Konum Konya
    • Ad Soyad M** Ö**
    • Mesajlar 1575
    • Beğeniler 533 / 459
    • Ticaret 18, (%100)
    Turizm sektöründe aktif olarak 7 yıldır bulunmaktayım tecrübelerimin getirisi olarak size tavsiyem herhangi bir seyahat firmasına bağlı değilseniz , tatil yerleri hakkında bilgiler kafeteryalar,restorantlar,konaklama hakkında makaleler yazmanız olacaktır. Yabancı turistler için de bir tavsiyem var bu makaleleri global bir dil olan İngilizce çevirilerini ekleyin , Bodrum'da bir bar sahibi abiyle tanışmıştım hoş muhabbet sonucu bir blogunun olduğunu söyledi blogunu günlük 60/70 kişinin girdiğini beyan etti adsenseden gerçekten güzel paralar kazandığını söyledi bazen tık başı 5 $ aldığım oldu dedi. Bende açmak istedim fakat vaktimin olmadığından olsa gerek pek oralı olmamıştım.
    heptasarim

kişi bu mesajı beğendi.

N11'de Ürünlerinizi İlk Sıraya Taşıyorum. Detaylar İçin P.m Atınız.

NovaCep NovaCep WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 09.02.2011
    • Yaş/Cinsiyet 35 / E
    • Meslek Sistem Yöneticiliği
    • Konum ABD
    • Ad Soyad S** Ş**
    • Mesajlar 2980
    • Beğeniler 258 / 257
    • Ticaret 16, (%100)
    Yurtiçi tur paketleri ve özgün şehir tanıtımları güncel bilgiler v.s
    heptasarim

kişi bu mesajı beğendi.

Youtube: NovaMobi Teknoloji
    wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al