wmaraci reklam
lidertakipci

Neden erkekler kadınlardan daha çok web tasarımına meraklı sizce?

32 Mesajlar 4.347 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

MstDrsn MstDrsn Yine Yeni Yeniden Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1872
  • Beğeniler 188 / 361
  • Ticaret 15, (%100)
Ama kadınlar yaptı mı da daha iyi yapıyorlar orası aşikar.. :D
burmeser

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

fatihmurat fatihmurat WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 04.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Radyoloji
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad F** M**
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 8 / 18
  • Ticaret 21, (%100)
Bence beceremediklerinden (en azından eşim öyle :)
burmeser

kişi bu mesajı beğendi.

Kaplan Kaplan ahmetkaplan.net Kullanıcı
  • Üyelik 26.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek User Interface Designer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1084
  • Beğeniler 304 / 530
  • Ticaret 4, (%100)
Bu başlık yanlış bence. Takıldığınız, göz gezdirdiğiniz forumlar içerisin de %98'i erkek olduğu için böyle bir izlenim yapabilir genelleme olarak fakat aslında bu durum böyle değil. Grafik ve web tasarımında benim tercihim her zaman bayanlar. Ben bile bir tasarım yapacağım zaman direk görüşlerini bayanlardan alırım. Öncelik kardeşim ile annem olurdu hep (:

Çünkü içlerin de doğuştan sahip oldukları bir yetenek var oda; renk uyumu.
Görsellik her zaman ön plandadır bir bayan için. Aynı şekil de fotoğrafçılık mesleği de dahil.

Not: Bu aralar yoğun olduğum için pek aktif olamıyorum.
burmeser

kişi bu mesajı beğendi.

bsakizli bsakizli Bilgisayar Programcısı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yönetim Bilişim Sistemleri Uzm
  • Mesajlar 925
  • Beğeniler 102 / 79
  • Ticaret 2, (%100)
Uzun bir cevap vermek istiyorum böyle içimi dökmek istiyorum ilk önce seni tebrik ediyorum böyle bir konu açtığın için neden diye soracak olursan sevmiyorlar bu kadar basittir saten kız milleti zora gelemez zoru sevmez onların işi kolaylıktır bu yüzden web tasarımı sevmezler kodlar tasarımlar uzantılar vb. daha bir çok şey var yani uğraşmak istemiyorlar ve erkekleri bu yüzden çekemiyorlar. biz kısa internetten projem var dediğiniz zaman oralı bile olmaz geçer gider ama bir arkadaşınıza söylediniğiniz o konu hakkında konuşmak ister bu çoğu kızlara göre boş iş olarak adlandırırlır bunda para yok der ve size kötü bakarlar siz web tasarımı ne kadar çok güzel yapsanız bile onlara kötüdür ve sizin gittiğiniz yol yol değildir. Bu yüzden her zaman yürüdüğüz yol en iyi ve doğru bir yoldur eğer web tasarıma bir baş koyduksak bu merak ve kendi özgüvenimizden gelir. Kadınlar bu işi sevmez çükü sıcak bakmıyor. ama bir şeyden haberleri yok internette gezikleri siteleri bizler yapıyoruz yani biz ekrekler web tasarıma düşkün olmasak düşünemiyorum gerisini ne olur ne biter internnete bile bağlanamazdılar o zaman sözüm meclisten dışarı :D

wmaraci
wmaraci

larenuf larenuf WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Seo Danışmanlığı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 25
  • Beğeniler 1 / 6
  • Ticaret 1, (%100)
Kesinlikle ilgi alanları gözlemlerime dayanarakta söylüyorum. Bir bayanın internette vakit geçirme sebebi ya alışveriş yada muhabbet etme. Ancak erkekler oraya burayı daha çok kurcaladığı için (:D) farklı alanlara web tasarım gibi alanlara yönelebiliyor. Bunun yegane nedeni bence budur.

Ama şunuda söylemeliyim ki bu işlerle uğraşan bir kaç bayan tasarımcı tanıdım. 'Gerçekten yaptıkları işte her zaman en iyisi olmaya adaylar. Yaptıkları işlerin görünce farklı bir zihin mi desem beyin mi desem öle bişe. Umarım uzun sürede daha bu alana yönelmezler. Yoksa bize burdan ekmek çıkmaz' :D
burmeser

kişi bu mesajı beğendi.

oktoz oktoz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Cafe İşletmecisi
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 105
  • Beğeniler 2 / 19
  • Ticaret 12, (%100)

larenuf adlı üyeden alıntı

Kesinlikle ilgi alanları gözlemlerime dayanarakta söylüyorum. Bir bayanın internette vakit geçirme sebebi ya alışveriş yada muhabbet etme. Ancak erkekler oraya burayı daha çok kurcaladığı için (:D) farklı alanlara web tasarım gibi alanlara yönelebiliyor. Bunun yegane nedeni bence budur.

Ama şunuda söylemeliyim ki bu işlerle uğraşan bir kaç bayan tasarımcı tanıdım. 'Gerçekten yaptıkları işte her zaman en iyisi olmaya adaylar. Kesinlikle farklı bir zihin mi desem beyin mi desem öle bişe. Umarım uzun sürede daha bu alana yönelmezler. Yoksa bize burdan ekmek çıkmaz' :D

güzel bir cevap olmuş yunus :D

Konyali Konyali furkan.konyali@gmail.com Kullanıcı
  • Üyelik 09.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Front-end Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 1043
  • Beğeniler 130 / 62
  • Ticaret 5, (%100)
:D aklıma hemen şu video geldi.

4531 4531 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 13.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 996
  • Beğeniler 210 / 211
  • Ticaret 3, (%100)
tasarlamaktan çok, kullanmak hoşlarına gidyor sanırım

Melek Melek Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 /
  • Meslek
  • Mesajlar 781
  • Beğeniler 224 / 218
  • Ticaret 1, (%100)
Yorumları tek tek okudum sabırla.. :D Cevap yazayım bari dedim :p Öncelikle şunu belirtmek istiyorum günümüzde bayan tasarımcı oranı gitgide artmaktadır. Yani bundan 4, 5 yıl öncesine kadar forumlarda 10 kişi varsa şuanda bu sayı daha fazladır ve artmaya da devam ediyor. İlgi olmamasının sebebi şu olabilir. Şimdi hiç bilmeyen biri açıp bir temanın kodlarını incelemeye kalksa zor gelir, sağını solunu karıştırır bozar ve işin içinden çıkamaz. Böylelikle çoğu kişi elini ayağını çeker, çok az kesim ise daha da inatlaşıp bir şeyler öğrenmeye çalışır.

Benim tanıdığım ve işini çok iyi yapan bayanlar var. Yakında bu sayının daha da artacağı kesin. Birde bakmışsınız ki 5 yıl sonra bu piyasada bayanlar daha fazla olur :D O zamanda bizler "Erkekler niye tasarımdan elini çekti" diye başlık açar ve tartışırız :p
Perenc Firatt

kişi bu mesajı beğendi.

Firatt Firatt Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 95
  • Beğeniler 44 / 27
  • Ticaret 2, (%50)

Melek adlı üyeden alıntı

Benim tanıdığım ve işini çok iyi yapan bayanlar var. Yakında bu sayının daha da artacağı kesin. Birde bakmışsınız ki 5 yıl sonra bu piyasada bayanlar daha fazla olur :D O zamanda bizler "Erkekler niye tasarımdan elini çekti" diye başlık açar ve tartışırız :p

Rekabet kaliteyi arttırır. :rolleyes:

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al