wmaraci reklam
lidertakipci

Oyun Siteleri Hakkında Sorularım Var!

21 Mesajlar 4.377 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Altay Altay MW Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 563
  • Beğeniler 111 / 121
  • Ticaret 11, (%100)
Benim de bir soru sormamda mahsur yoktur sanırım, Peki bu güzel ve önerebileceğiniz iş midir?
Ya da oyun geliştiren arkadaşlar fikir verilirse bu tip (iki boyutlu flash oyunları) ortalama olarak ne kadara yaparlar ?

Teşekkürler ...

PHP Coder,
Kişisel Blog: http://evrimaltay.net
wmaraci
reklam

mapacarta mapacarta HTML5/Flash Developer Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek HTML5/Flash Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 3 / 10
  • Ticaret 0, (%0)

Altay adlı üyeden alıntı

Benim de bir soru sormamda mahsur yoktur sanırım, Peki bu güzel ve önerebileceğiniz iş midir?
Ya da oyun geliştiren arkadaşlar fikir verilirse bu tip (iki boyutlu flash oyunları) ortalama olarak ne kadara yaparlar ?

Teşekkürler ...

Ben 13 adet flash geliştirmiş biri olarak fiyat konusunda fikir beyan edebilirim. Öncelikle benim yaptığım oyunlar flash oyunların geneline göre ortalamanın üzerinde oyunlar. Bunu ben değil, flash oyunların lisanslandığı site(fgl) diyor. Genelde bu sitede oyunlarımın aldığı puan 7/10. Bunu göz önünde bulundurarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki Flash oyunların fiyatı çok değişkenlik gösterir. Şimdiye kadar yaptığım oyunlarda, en ucuzunu 150 liraya, en pahalısını bin lira üzerine sattım. Yabancıların sattığı fiyata göre fiyatlarım düşük kalıyor genelde

Burada belirtmeden geçemeyeceğim; piyasada grafikleri, müzikleri sağdan soldan çalan bir çok flash oyun mevcut. Muhtemeldir ki bunlar daha ucuz fiyat verecektir. Daha yeni bir oyun gördüm grafiklerin bazılarını Heroes'tan almış

Flash oyunun ücreti genelde grafik kalitesi, kodlamanın ne kadar süreceğine, müziğe ve en önemlisi sponsor olmak isteyen sayısına göre değişiyor. Bu noktada doğal olarak freelancer olarak birisini tutup oyun yaptırmak size daha ucuza gelir. Sırf birden fazla sponsor ilgilendiği için fiyatı çok yükseklere çıkan oyunlar gördüm, benim bir oyunum da dahil :)

Altay Altay MW Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 563
  • Beğeniler 111 / 121
  • Ticaret 11, (%100)

mapacarta adlı üyeden alıntı

Ben 13 adet flash geliştirmiş biri olarak fiyat konusunda fikir beyan edebilirim. Öncelikle benim yaptığım oyunlar flash oyunların geneline göre ortalamanın üzerinde oyunlar. Bunu ben değil, flash oyunların lisanslandığı site(fgl) diyor. Genelde bu sitede oyunlarımın aldığı puan 7/10. Bunu göz önünde bulundurarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki Flash oyunların fiyatı çok değişkenlik gösterir. Şimdiye kadar yaptığım oyunlarda, en ucuzunu 150 liraya, en pahalısını bin lira üzerine sattım. Yabancıların sattığı fiyata göre fiyatlarım düşük kalıyor genelde

Burada belirtmeden geçemeyeceğim; piyasada grafikleri, müzikleri sağdan soldan çalan bir çok flash oyun mevcut. Muhtemeldir ki bunlar daha ucuz fiyat verecektir. Daha yeni bir oyun gördüm grafiklerin bazılarını Heroes'tan almış

Flash oyunun ücreti genelde grafik kalitesi, kodlamanın ne kadar süreceğine, müziğe ve en önemlisi sponsor olmak isteyen sayısına göre değişiyor. Bu noktada doğal olarak freelancer olarak birisini tutup oyun yaptırmak size daha ucuza gelir. Sırf birden fazla sponsor ilgilendiği için fiyatı çok yükseklere çıkan oyunlar gördüm, benim bir oyunum da dahil :)

Teşekkürler değerli yorumunuz için. Peki bir kaç oyun örneğinizi görebilir miyim acaba pm olarak?

Yani öğrenciyim belki ileride durumum olur ise böyle bir şey yaptırtmayı istiyorum. O yüzden iki boyutlu haxball tarzı ama sadece oyunu yani iki kişilik veya tek kişilim multiplayer oyunu ne kadara olur? Sponsor yok tek ben varım :D Teşekkürler ...

PHP Coder,
Kişisel Blog: http://evrimaltay.net

oyunoyna3com oyunoyna3com WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek tasarım
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 5 / 8
  • Ticaret 1, (%100)

muhammeteminucuncu adlı üyeden alıntı

Hocam benim de html ile yaptığım http://www.hololop.com diye bir flash oyun sitem var ama daha ufak çaplı bir site zamanla geliştireceğim.

Oyun yükleme işini embed kodlarıyla yapıyorum sunucumda oyunun dosyası bulunmuyor. Bu yöntem birazdaha kullanışlı ve kolay.

Şuan "oyun" "oyun oyna" gibi kelimelerde ilk sayfada çıkanlar mininmum 10 bin tl civarında kazanıyordur, ancak senin veya yeni açılan bir sitenin oraya girmesi uzun ve sıkı bir çalışma ister. Umarım güzel olur sizin için :)

oyun piyasasında söylediğiniz kadar rekabet yok, oyun sitesi fazla olabilir ama 1. sayfanıın çokta zor olamadığını gördüm , ondan önemlisi "oyun oyna" kelimesinde bir ara 2. sıraya yükseldim, 18 günlük kazanç 238 dolar, keşke dediğiniz gibi olsaydı :)
belki diğer sitlerin bu kadar düşük olmayabilir nedeni ise reklam yerleşimi, reklam politikası(bir ara sadece resim ve zengin medya reklamlarına ayarlamıştım),oyun sayısının düşük olması, güncellik falan...

-genel olarak oyun sitelerinde tbm oranının düşük olduğu söyleniyor, benimde tbm genel olarak düşük. bu işe girilecekse diğer arkadaşların dediği gibi çok emek gerektirir ve çabuk kazanç beklememek lazım.
GizemliLORD

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

GizemliLORD GizemliLORD Tof AŞ-K Kullanıcı
  • Üyelik 27.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Memur oldu
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Z**
  • Mesajlar 1331
  • Beğeniler 1632 / 280
  • Ticaret 34, (%100)

trgy adlı üyeden alıntı

Oyun sitelerinde 1k hit = 4-5 $ (yaklaşık olarak). oyun kelimesinde ilk sayfada kaçıncı sırada olduğun önemli. 1. sayfa 8. sırada 4k hit geliyor o da günlük 15-20$'a falan denk gelir.

ama;

Öncelikle domain güven kazanmalı aradan 1-2 yıl geçmeli ki o kelimeye geldiğinde kalıcı olabilesin. Aksi halde yeni siteye oyun diye yüklenirsen en fazla gelebileceğin yer 3. sayfa ve ondan sonra da o kelimeden filtre yersin.

Ha var mı istisnalar elbetteki var. 100 tane site deniyor diyelim o kelimeye spam yaparak 1 tanesi tutuyor. :)

Şuan 1 tane oyun sitemden ekran görüntüsü vereyim; Günde 10k hiti var. Kullanıcı siteyi beğenirse geri dönüş yapıyor.

Benim sitenin online sayısı 102 olsa cebimde para kalmaz sunucuya gider hepsi :D...

Neden TürkNet'li Olmalıyım>>> https://birurl.com/5nHED

• Üyelik 03.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 3 / 10
  • Ticaret 0, (%0)

oyunoyna3com adlı üyeden alıntı

oyun piyasasında söylediğiniz kadar rekabet yok, oyun sitesi fazla olabilir ama 1 sayfanıın çokta zor olamadığını gördüm , ondan önemlisi "oyun oyna" kelimesinde bir ara 2. sıraya yükseldim, 18 günlük kazanç 238 dolar, keşke dediğiniz gibi olsaydı :)
belki diğer sitlerin bu kadar düşük olmayabilir nedeni ise reklam yerleşimi, reklam politikası(bir ara sadece resim ve zengin medya reklamlarına ayarlamıştım),oyun sayısının düşük olması, güncellik falan...

-genel olarak oyun sitelerinde tbm oranının düşük olduğu söyleniyor, benimde tbm genel olarak düşük. bu işe girilecekse diğer arkadaşların dediği gibi çok emek gerektirir ve çabuk kazanç beklememek lazım.

Daha öncede dediğim gibi seo,trafik vs. bilgim çok yok ama dikkatimi çeken bir nokta var. Gördüğüm kadarıyla en çok önem verilen kelimeler oyun ve oyun oyna kelimeleri. Google'a oyun oyna yazdığımda ne kraloyun.com çıkıyor ne oyunlar1.com ne de oyunskor.com Bildiğim kadarıyla bunlar en çok ziyaret edilen oyun siteleri. oyun kelimesinde kraloyun ve oyunskor çıkıyor ama oyunlar1 çıkmıyor. Gelmek istediğim nokta bir sitenin ismi, markası da önemlidir. Sadece Google'da üst sıralara çıkarak marka olunabileceğini zannetmiyorum.
GizemliLORD

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 23.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek tasarım
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 5 / 8
  • Ticaret 1, (%100)

mapacarta adlı üyeden alıntı

Daha öncede dediğim gibi seo,trafik vs. bilgim çok yok ama dikkatimi çeken bir nokta var. Gördüğüm kadarıyla en çok önem verilen kelimeler oyun ve oyun oyna kelimeleri. Google'a oyun oyna yazdığımda ne kraloyun.com çıkıyor ne oyunlar1.com ne de oyunskor.com Bildiğim kadarıyla bunlar en çok ziyaret edilen oyun siteleri. oyun kelimesinde kraloyun ve oyunskor çıkıyor ama oyunlar1 çıkmıyor. Gelmek istediğim nokta bir sitenin ismi, markası da önemlidir. Sadece Google'da üst sıralara çıkarak marka olunabileceğini zannetmiyorum.

dediğiniz doğru,
ben sadece, bazı kelimelerde ilk sayfalardaki sitelerin çok kazandığı ile ilgili yanlış düşünceyi, yaşayan birisi olarak düzeltmek istedim.
ayrıca değindiğiniz marka olma konsu ayrı bir alan zaten, bütün siteler 1. sırada çıkıp, hit alıp marka olamak ister ama marka olma özel çalışma isteyen bir alan, kraloyun ve oyunskorun bu alanda prof. düzeyde çalışma yaptığını düşünüyorum.

flash oyun sektörünün hit durumu webmasterların iştahını kabartıyor,
açıkçası bende ilk başlarda bu düşünce ile sitemi açtım, o zamanda oyun siteleri çok kazanıyor dendiği için heves etmiştim.

trgy trgy Mühendis Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Macaristan
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 390
  • Beğeniler 32 / 209
  • Ticaret 16, (%100)

oyunoyna3com adlı üyeden alıntı

oyun piyasasında söylediğiniz kadar rekabet yok, oyun sitesi fazla olabilir ama 1 sayfanıın çokta zor olamadığını gördüm , ondan önemlisi "oyun oyna" kelimesinde bir ara 2. sıraya yükseldim, 18 günlük kazanç 238 dolar, keşke dediğiniz gibi olsaydı :)

Oyun sitelerinde rekabet yok mu? Ne zamandır bu piyasadasın bilmiyorum ama biraz daha olman gerekli sanırım. Oyun oyna kelimesinde 2. sıraya geldim diyorsun mesela. oyun oyna kelimesinde 2. sırada kusura bakma ama 18 günde 238 dolar değil 1000 doalr civarı kazanırdın. senin 2. sırada alacağın hit günde yaklaşık 7-10k arası değişir. bu da günde 30-40 dolar eder aya vurduğun zaman kazanacağın miktar ise yaklaşık 900-1200 dolar arası eder.

Yani bence sen o kelimede 2. sıraya gelemedin. Hatta şuanda 2. sırada bulunan çok yakın bir arkadaşım ona soracağım ne kadar hit aldığını o zaman daha net öğrenirsin.

Oyun işinde hit de çoktur para da. Ancak;
Para harcarsan para kazanırsın.

Örnek vereyim;
1 link aldın diyelim 3 aylık. 3 ayın sonunda o linki kaldırtmadan bir 3 aydaha uzatmalısın ki o kelimede kalıcı olduğunu gerçekten o sitenin seni önerdiğini google anlayabilsin.

3 aylık linki 75 tl ye aldın diyelim 10 tane 75 tl lik link aldığın zaman birşeyler elde edersin.

• Üyelik 03.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 3 / 10
  • Ticaret 0, (%0)

trgy adlı üyeden alıntı

Oyun sitelerinde rekabet yok mu? Ne zamandır bu piyasadasın bilmiyorum ama biraz daha olman gerekli sanırım. Oyun oyna kelimesinde 2. sıraya geldim diyorsun mesela. oyun oyna kelimesinde 2. sırada kusura bakma ama 18 günde 238 dolar değil 1000 doalr civarı kazanırdın. senin 2. sırada alacağın hit günde yaklaşık 7-10k arası değişir. bu da günde 30-40 dolar eder aya vurduğun zaman kazanacağın miktar ise yaklaşık 900-1200 dolar arası eder.

Yani bence sen o kelimede 2. sıraya gelemedin. Hatta şuanda 2. sırada bulunan çok yakın bir arkadaşım ona soracağım ne kadar hit aldığını o zaman daha net öğrenirsin.

Örnek vereyim;
1 link aldın diyelim 3 aylık. 3 ayın sonunda o linki kaldırtmadan bir 3 aydaha uzatmalısın ki o kelimede kalıcı olduğunu gerçekten o sitenin seni önerdiğini google anlayabilsin.

3 aylık linki 75 tl ye aldın diyelim 10 tane 75 tl lik link aldığın zaman birşeyler elde edersin.

Link derken, Flash oyunların içerisindeki linkler de backlink olarak kabul edilir mi?

• Üyelik 23.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek tasarım
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 5 / 8
  • Ticaret 1, (%100)

trgy adlı üyeden alıntı

Örnek vereyim;

Niye böyle ters konuşuyorsunuz anlamıyorum, 2. sıraya çıkmadınızda ne demek, söylediklerinize biraz dikkat edin lütfen, durup dururken yalan söyleyecek değilim, ama sizin, bilmediğiniz bir durum hakkında ahkam kestiğinizi görüyorum,ayrıca
-sadece oyun oyna kelimesinde ikinci sıradayken hafta içi "ortalama" hit 4k, hafta sonu 6k idi.
-adsense geliri hafta içi 10 hafta sou 15-20 dolar arası değişiyor.reklam tıklamaları fazla ama tbm düşük olduğundan adense az veriyordu, örneğin 12 aralıkta 658 tıklamaya 9.19 dolar vermiş google.
-ayrıca sitem son 2-3 aydır 4 ile 5. sıralar arasında gidip gelior bahsettiğim "18 gün" de aralık ayının içerisinde, elimde adsense ve hit istatistikleri var. ayrıca şuan 4. sırada zeten.

son olarak bilmediğiniz bi konu hakkında konuşamayın diyecem ama imzanızda oyun sitesi var yani bu piyasanın içindesiniz onun için, siz bildiğiniz bi konuda yanlış konuşuyorsunuz,
GizemliLORD

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al