wmaraci reklam

Google Analytics tarafından kandırılıyor muyuz?

23 Mesajlar 2.854 Okunma
smmexpress

Almina Almina WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / K
  • Meslek Genel olarak makaleci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1066
  • Beğeniler 111 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
Başlıkla ilgi çekmeye çalışan direk bir reklam aslında. Bu tepki falan değil, arkadaş zaten konusuna da yazmış, başlığın ilgi ç.ekici olduğu için konuya geldiğimizi. Bence de site tanıtımını, Google'yi kullanmadan yapsa daha başarılı olacaktı.
Ben, Google tarafından nasıl kandırıldığımızı ''öğrenebilmek'' adına girdim konuya; ama Google ile alakalı bir konu dahi değilmiş bunu gördüm. Onun dışında, elbette destek verilir; herkes kendi kısmetini alır ayrıca; kaldı ki bu alanda bir sitemiz, çalışmamız falan da yok, çalışması olanları kullanıyoruz hepimiz, neden tepki verelim...
EchoDizayn

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

rephole rephole WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım ve Veri Tabanı Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 31
  • Beğeniler 18 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam tabiri caizse eşeğini sağlam kazığa bağlıyacaksın. İlla herşey Google ve Amung değilki liveinternet.ru var hadi onuda geçtim kodlamasını yapman 10 dakikanı almaz.

Neyse görüşüme gelirse sistem güzel fakat tanıtımı daha farklı olabilir. Hem yaptığınız tanıtıma göre wmaraci.com desteğiylede geliştirebilirdiniz. Bu tür yazılar akılda kötü şüphe uyandırır ki daha yeni üyesiniz ortamı ve gelişen olayların farkında değilsin galiba. Sistemden beklentini alabilirsin inşallah.

Profesyonel iş dünyasına yıllardır hakimim (Necati Özal); ancak haklısınız ki şu anda bu platform sosyal bir yapı ve elbette rahatlıkla farkediliyor yabancı olduğum. Yanlış anlaşılmalardan dolayı hepinizden özür diliyorum; gerçekten amacımın reklam olmadığına yürekten inanmanızı temenni ediyorum.

Sadece yorum yazmış olmak için yazan üyelerin bulunduğu diğer webmaster forumlarına yazmadım. WMAracı'nın benim için ayrıcalığı; bilinçli yazılımcıların, geliştiricilerin olmasıydı. Üye olmamam, takip etmediğim anlamına gelmiyor :)

Fakat konuyu açıkladığım ve aradaki farkları belirttiğim halde "reklam kokan hareketler" temelinden ileriye gidemeyen yorumlara üzüldüm. Olaya reklam değil de aradaki farkların ve kandırıldığımız gerçeğini görmek için bakarsanız ne demek istediğimi daha iyi görebilirsiniz.

Ayrıca bunu bir Türk değil de, başkası yapacak olsaydı; "Şu Google'a bak, gerçekten böyleymiş" diyeceğinize eminim. "liveinternet.ru" örneğini sunan arkadaş, sanırım Ruslar'ın bizlerden daha iyi iş başarabileceğine inanıyor. Bir çok uluslararası projeye katıldım, bir çok banka ile çalıştım; ancak unutmayın Türk'ler kadar iyisi yok. Bunu ben söylemedim, genelde takdiri zor duyacağınız bir İngiliz firmasından işittim. O yüzden hala sizden birşeyler daha katmanızı bekliyorum. Biraz daha eleştirmenizi, ekleyeceğiniz var ise benimle paylaşmanızı. :)

Neyse görüşüme gelirse sistem güzel fakat tanıtımı daha farklı olabilir. Hem yaptığınız tanıtıma göre wmaraci.com desteğiylede geliştirebilirdiniz. Bu tür yazılar akılda kötü şüphe uyandırır ki daha yeni üyesiniz ortamı ve gelişen olayların farkında değilsin galiba. Sistemden beklentini alabilirsin inşallah.

Artık siteye girmenize gerek yok, sadece bu yazıyor çünkü :)

"Site sahipleri, çevrimiçi kullanıcı sayısını öğrenmek istediğinde akıllarına ilk Google Analytics veya Amung.us gelir; ancak sanılanın aksine mevcut servislerin hiçbiri gerçek zamanlı değildir ve hepsi birkaç dakikalık zaman aşımına sahiptir. Kullanıcılar sayfayı/siteyi terkettikleri takdirde dahi bu süre boyunca çevrimiçi varsayılırlar. Aynı zamanda 6-9 dakikadan daha uzun sürede sayfada/sitede bulunanlar ise çevrimdışı sayılır ve toplam rakamdan çıkartılır. Bu yüzden mevcut servisler ile gerçek çevrimiçi kullanıcı sayısını asla elde elemezsiniz. Peki neden "Gerçek Zamanlı"?

Yarung ile diğer alternatiflerinin aksine gerçek rakamları elde edersiniz. Çünkü Yarung'un mimarisinde zaman aşımı mantığı yerine, yeni nesil teknolojiler tercih edilmiş ve çok daha farklı opsiyonlar sunulmuştur. Yarung ile sayfayı/siteyi açan kullanıcılar anında çevrimiçi kullanıcı sayısına eklenir, sayfayı/siteyi terk edenler ise çevrimiçi kullanıcı sayısından çıkartılır. Yarung, sayfa/site ilk açıldığında kullanıcının aktif olduğuna dair bir ping gönderir; sayfada bir dakikadan fazla kalındığı takdirde ise kullanıcının durumunu beklemeye alınır. Sayfa/site terk edildiğinde ping gönderimi durur ve birkaç saniye içerisinde kullanıcı çevrimdışı sayılır. Tüm bu akış neticesinde, ziyaretçilerdeki widgetlar da belirli periyorlarla otomatik olarak güncellenir."

Kaynak: yarung.com
yorumcu

kişi bu mesajı beğendi.

O kadar uğraştık, bir beğen istersen?

yorumcu yorumcu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek ISP Manager
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 6 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Türkiye'de yazılımcı olup bir şeyler üretip bir şeylerin farkındalığında varmanın ve bunu duyurmanın en zor yanı işte bu tepkilerdir.

Reklam kokan hareketler bunlar diyen kimse siteye girip yazılan açıklamayı okuma ihtiyacı bile hissetmemiş, sitenin reklamını yapmaya çalıştığını yazmış ki bu içler acısı bir hal demektir.

Adam bir eksikliği bulmuş ve bunu yazıyor, duyuruyor elbette reklam kokan hareket olarak algılanacak hangi site telepati yaparak sitesini duyurdu bırakın Allah aşkına.

Eğer bu içerikteki bir siteyi, bir TÜRK değilde, yurt dışından bir kişi yapmış, bir TÜRK konuyu okuyup buraya yazmış olsaydı gelecek yorumları şimdien tahmin edebiliyorum, "Vay be yıllardır kullanıyordum gerçek anlık rakamları görmüyor muydum ben şimdi yazık be" cevapları gelecekti.

Ama siteyi yapan arkadaşa şunu söylemek istiyorum, bu proje ciddi anlamda global bir rekabet yaratacaktır, tabiki bu tür yorumlar gelecektir, bunlara kulak asmadan siz yolunuzda devam edin. Eğerki hakkını vererek devam edecek bir proje olursa herkes bir gün reklam kokan hareketleri görecektir.
rephole

kişi bu mesajı beğendi.

EchoDizayn EchoDizayn www.echotasarim.com Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 263
  • Beğeniler 150 / 120
  • Ticaret 10, (%100)
Evet bir Türk olarak rus sistemlerini kullanırım beklentileri veriyor. Reklam kokan hareketler derim konu başlığına bak açıklamaya bak uyum yok. Derseniz ki yanılıyorsun bu size göredir. Bir site tanıtımı yapıp bunuda burada herkese göster ozmn tepkileri kontrol et. Yemleme gibi bir konu çok saçma.
Bana karşı gelen tepkilere baktığımda sadece baktım tiye almadım onu bilesiniz. Çünkü yapılan işin global rekabet olduğunu düşünende var ama konunun başlığına bak böyle globalleşme olmaz. İsterseniz bu konu hakkında Google ceo su ile görüşün ben şahsen bu sistemi kullanmam. Temiz olabilir ama birilerini kötüleyerek bir yerlere varanla çalışılmaz. Yapacaksan doğru dürüst bir şekilde hakkınla kazanacaksın. Sunacaksın sanal pazarı bu sistemi geri dönüşüne sunacaksın.

Google bizi kandırıyoru diyip yıllardır süren bir sistemi 1 saniyede silmeniz olmaz. Silemezsinizde ama sisteminizi geliştirisiniz pastadan sizde pay alırsınız ama google analyticsi kötüleyerek bir yere varamazsınız.

Ek Olarak:

yorumcu adlı üyeden alıntı

Türkiye'de yazılımcı olup bir şeyler üretip bir şeylerin farkındalığında varmanın ve bunu duyurmanın en zor yanı işte bu tepkilerdir.

Reklam kokan hareketler bunlar diyen kimse siteye girip yazılan açıklamayı okuma ihtiyacı bile hissetmemiş, sitenin reklamını yapmaya çalıştığını yazmış ki bu içler acısı bir hal demektir.

Adam bir eksikliği bulmuş ve bunu yazıyor, duyuruyor elbette reklam kokan hareket olarak algılanacak hangi site telepati yaparak sitesini duyurdu bırakın Allah aşkına.

Eğer bu içerikteki bir siteyi, bir TÜRK değilde, yurt dışından bir kişi yapmış, bir TÜRK konuyu okuyup buraya yazmış olsaydı gelecek yorumları şimdien tahmin edebiliyorum, "Vay be yıllardır kullanıyordum gerçek anlık rakamları görmüyor muydum ben şimdi yazık be" cevapları gelecekti.

Ama siteyi yapan arkadaşa şunu söylemek istiyorum, bu proje ciddi anlamda global bir rekabet yaratacaktır, tabiki bu tür yorumlar gelecektir, bunlara kulak asmadan siz yolunuzda devam edin. Eğerki hakkını vererek devam edecek bir proje olursa herkes bir gün reklam kokan hareketleri görecektir.

İnşallah devam ederde Tüm wm aracından teker teker özür dilerim. Ama bu şekilde en fazla gideceği google 10. sayfa 10. sıra olur oda olursa. Arkadaşa bol şans yıllardır herkesin kafasının bir yer edinmiş olan google analytics ve amongs u silecek çok ilerlemesi lazım.

wmaraci
wmaraci

rephole rephole WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım ve Veri Tabanı Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 31
  • Beğeniler 18 / 11
  • Ticaret 0, (%0)

EchoDizayn adlı üyeden alıntı

Evet bir Türk olarak rus sistemlerini kullanırım beklentileri veriyor. Reklam kokan hareketler derim konu başlığına bak açıklamaya bak uyum yok. Derseniz ki yanılıyorsun bu size göredir. Bir site tanıtımı yapıp bunuda burada herkese göster ozmn tepkileri kontrol et. Yemleme gibi bir konu çok saçma.
Bana karşı gelen tepkilere baktığımda sadece baktım tiye almadım onu bilesiniz. Çünkü yapılan işin global rekabet olduğunu düşünende var ama konunun başlığına bak böyle globalleşme olmaz. İsterseniz bu konu hakkında Google ceo su ile görüşün ben şahsen bu sistemi kullanmam. Temiz olabilir ama birilerini kötüleyerek bir yerlere varanla çalışılmaz. Yapacaksan doğru dürüst bir şekilde hakkınla kazanacaksın. Sunacaksın sanal pazarı bu sistemi geri dönüşüne sunacaksın.

Google bizi kandırıyoru diyip yıllardır süren bir sistemi 1 saniyede silmeniz olmaz. Silemezsinizde ama sisteminizi geliştirisiniz pastadan sizde pay alırsınız ama google analyticsi kötüleyerek bir yere varamazsınız.

Ek Olarak:

İnşallah devam ederde Tüm wm aracından teker teker özür dilerim. Ama bu şekilde en fazla gideceği google 10. sayfa 10. sıra olur oda olursa. Arkadaşa bol şans yıllardır herkesin kafasının bir yer edinmiş olan google analytics ve amongs u silecek çok ilerlemesi lazım.

Rica ediyorum, diğer arkadaşlara müsade verelim. Aynı şeyi bir kere söylemeniz ile, üç kere söylemeniz arasında pek fark yok. Sonuç olarak bundan benim çıkardığım; aynı zihniyetteki arkadaşlar için "İngilizce" bir site hazırlayacağım.

Endişelenmeyin; sizin zihniyette insanlar olduğu sürece, bence de bir yere gelemeyecektir ki dolayısıyla özür dilemenize gerek kalmayacaktır.
doktor

kişi bu mesajı beğendi.

O kadar uğraştık, bir beğen istersen?

yorumcu yorumcu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek ISP Manager
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 6 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

rephole adlı üyeden alıntı

Rica ediyorum, diğer arkadaşlara müsade verelim. Aynı şeyi bir kere söylemeniz ile, üç kere söylemeniz arasında pek fark yok. Sonuç olarak bundan benim çıkardığım; aynı zihniyetteki arkadaşlar için "İngilizce" bir site hazırlayacağım.

Endişelenmeyin; sizin zihniyette insanlar olduğu sürece, bence de bir yere gelemeyecektir ki dolayısıyla özür dilemenize gerek kalmayacaktır.

Bir Türk Olarak Arkadaş kendi milletine başarıyı yakıştıramayıp başka milletlerin başarıları ile gurur duyup tercih ederse, sizin bu zihniyete verebileceğiniz bir şey tabiki yoktur.

Sizden ricam projenize bir ingilizce sayfa koyup global webmaster forumlarında tanıtımını yapmanızdır, emin olun hak ettiğiniz övgü ve desteği başka uluslar zaten size verecektir.

Konu artık polemiğe gideceğinden ve diğer webmaster forum sitelerinden farkı kalmayacağından ve konunuzu daha fazla kirletmeyelim.

EchoDizayn EchoDizayn www.echotasarim.com Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 263
  • Beğeniler 150 / 120
  • Ticaret 10, (%100)
Başarılar hocam.
rephole

kişi bu mesajı beğendi.

ata350 ata350 Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 112
  • Beğeniler 8 / 14
  • Ticaret 2, (%100)
Konudaki bu kadar anlamsız ve saçma yorumlara karşın; sistemin faydası ve amacı açık ve net. Necati hocamı takdir ediyorum, ama sistem için değil; bu kadar tepkiler karşısında soğuk kanlılığıyla beklediği için. Kusura bakmayın ama, insanları eleştirmeden önce katagori ismini okumanız faydalı olabilirdi. Zira burası Site Tanıtım ve Fikir Alışverişi katagorisi. Merak ettim diyen arkadaşlar, zahmet edip yarung.com ' a bile girmemiş sanırsam çünkü sitede detaylı bir açıklama mevcut. Yazıklar olsun ülkemizde yapılan Dünya devlerine karşı açılan böyle bir projeye desteksizliğinize.
rephole yorumcu

kişi bu mesajı beğendi.

Telepoon Telepoon Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Danışman
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 10 / 34
  • Ticaret 1, (%100)
hocam başarılar. ancak dediğim gibi sistemi daha basite indirgemeniz iyi olur
rephole

kişi bu mesajı beğendi.

Dogukan Dogukan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendislik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 443
  • Beğeniler 6 / 121
  • Ticaret 31, (%97)
Yorum yapan sözde webmasterlar herşeye ne kadar önyargılı yaklaşdıklarını açıkca belirtmişler.

Şahsen bende uzun zamandır Analytics Gerçek Zamanlı Ve Amung dan muzdaribim birisinde anlık online kişi sayısı 1.000 gösterirken diğerine girip kontrol ediyorum 800 kerde gözüküyor arada 200 kişilik bir fark var bu azımsanacak bir fark değil.

Ayrıca reklam kokan hareketler denmiş Devasa şirketler bile yeni bir ürün çıkarırken rakip firmanın eksiklerini reklamlarına koyarak ordan vurmaya çalışıyorlar siz neyin tartışmasını yapıyorsunuz? Samsung İphone 5 çıktığında İphone 5 ile dalga geçen bir reklam yayınlayıp S3 reklamı yapmıştı keza bunun gibi onlarca örnek verilebilir bundan daha doğal ne olabilirki.Siz bir sistem geliştiriyorsunuz ve rakiplerinizin açıklarını kapatarak bunu yapıyorsunuz bunun reklamını tabiki rakiplerin açıklarını dile getirerek yapıcaksınız yoksa tutunamazsınız piyasada.

Arkadaşın sistemine gelecek olursak öncelikle siteyi görsellik açısından geliştirmenizi öneririm daha sonra 24 saatlik online sayıları takip edebilmemiz için Amung daki gibi özel bir kullanıcı sayfası oluşturmanızı öneririm.

İnş hedeflediğiniz noktaya gelirsiniz önünüzde uzun ve zorlu bir yol var yapılan haksız ve yersiz eleştirileri kafaya takmayın o eleştrilerden daha fazla güç almanız gerek bu sayede güzel yerelere gelebilirsiniz.
rephole yorumcu

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al