freelance iş ilanları

Sitenizin tüm seo sorunlarını bu başlık altında yanıtlıyorum

876 Mesajlar 164.450 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

hlnl hlnl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek -
  • Konum Karaman
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 84
  • Beğeniler 3 / 5
  • Ticaret 6, (%100)
Ahmet hocam sana pm attığım site sandbox'a düştü.Gittik sıra hitler,backlinkler,indexler v.s. düşüyor.Durduramıyorum.:)Bir görüşelim.

wmaraci
reklam

AhmetYilmaz AhmetYilmaz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

alperenkarip adlı üyeden alıntı

Bu arada ben *** un backlinkservisini kullanarak backlink aldim bu sabah sayfanin en altina ekledim bunlar kalsinmi kaldirayimmi ? Ve size siru sorup bilgi alacagim facebook hesabiniz varmi om olarak yazabilirsiniz tabi isterseniz :) kolay gelsin
Ve tam olarak benim neler yapmam gerekiyor hitimin dusme sebebi cok icerik girmemmi

*** backlink servisi hakkında bir bilgim yok. Backlink kalitesi önemli, bunu baz alarak yararlı mı zararlı mı olur sen karar verirsin. profesyonel bir çalışma duymadım ben bahsettiğiniz yerde, genelde alt seviye işlemler var diye biliyorum. Çok içerik sizin tutunduğunuz en güzel daldır. İlk etapta düşüyor gibi görünse bile oturduğunda baş yardımcınız olacaktır çok içerik. Çünkü, çok içerik, yeni çok url demektir ve bu url ler zamanla pr alacaklar, 1 olduklarında, (Pr 0 = 1 demektir, Nan=0'dır) ve bu 1 ler çok sayıda olduklarında hepsi anadomaine link gönderecektir. Birden çok veri girimi, şüphe uyandırır, bu yüzden ilk etapta linkler adam akıllı incelenir ve sonra hak ettiği yere konumlanır. İşte bu şüphe ve inceleme bir zaman aralığıdır. Siz bu zaman aralığındasınız.

Eğer sezonluk iş yapacaksanız hemen strateji değiştirmeniz gerekir. Yok yılın tüm zamanları ise aynen devam edin. Linkler ara güncellemeden geçtikten sonra seo çalışmasını siz bile çok rahatlıkla yapabileceksiniz. Sonuç olarak ziyaretçinin düşmesi, bir ceza değil sitenizde, aksine kuzuların sessizliği yada fırtına öncesi sessizliktir. Disiplini bozmazsanız linkler ara güncellemeden geçtikten sonra çok güzel bir konuma rahatça gelecektir.

Ek Olarak:

KobraFighterTR adlı üyeden alıntı

Hocam geçen pm ile yolladığım siteyi tekrar bir değerlendirebilir misiniz? Tema değiştirdim ve önerilerinizi uygulamaya çalıştım.

Fon renk değişmiş sanıyorum ama kalıp aynı kalıp. Anasayfada çok fazla link var, en azından etiketleri kaldırırsan iyi olur. Sitenin güncellenecek çok bi yere yok konu itibari ile. Yapabileceğin çalışma iç ve dış backlink çalışmaları olacaktır. İç linkleri belli kelimelere linkle, ve belli kelimeler üzerinden link al.
maxmajestic

kişi bu mesajı beğendi.

alperenkarip alperenkarip Merhaba (: Kullanıcı
  • Üyelik 12.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web programlama
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 111
  • Beğeniler 10 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
@AhmetYılmaz çok teşekkür ederim hocam .
Günlük 7 şiir ,7 Özlü söz, 2 Biyografi,2 Sesli şiir eklersem bir sıkıntı olurmu hocam ?

Kısa sözler , Sesli şiirler, Şiirler

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

somutgayrimenkul adlı üyeden alıntı

Merhabalar, yazılarınızı okurken 1.5 saat geçmiş ve hiç farkında olmadım.. Size gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederim.. Tebrik ederim.. Bende web sitem hakkında sizden yönlendirme isteyeceğim ama bunu yazarken diğer dostların sitelerini görünce çekindim açıkcası.. Ben tamamen amatörce ve wysiwyg ile hazırlıyorum. Yaklaşık 6-7 ay oldu, bu seviyeye geldi. Umarım olumlu bir şeyler söylersiniz.. Tekrar teşekkür ederim.. Saygılar
http://www.somutgayrimenkul.com

Sitenizi inceledim. Ama pek olumlu değil. Bu sistem ile bir satış gerçekleştirmek yada iş almak çok ama çok zor. Size tavsiyem ivedi olarak sisteminizi değiştirin. Web bilginiz ileri düzey olmayabilir. Ama bu kişiler için çareler var artık günümüzde joomla wordpress gibi. Anında kurulumla ve görsel yönden de sizi daha fazla tatmin edecektir. O yüzden bu site üzerinden şöyle yapın böyle yapın demicem. Ne yaparsanız yapın, bu sistem size en fazla tesadüfi para kazandırır. Siz güzel bir tema seçin emlak üzerine. Yönetim paneli de gerçekten çok basittir. Google ayrıca sever bu sistemleri. Hiç yapamazsanız, belirtin beraber hem wp kurulumu yapar hemde tema enjekte ederiz ve bu işlemler en fazla 20 dakika sürer. Yani uzun uzadıya uğraş gerektirmez hemen çözülür konu. Siz sadece veri girersiniz. Şiddetle bu değişikliği öneriyorum. İlk fırsatınızda hemen sistemi değiştirin. Yapamazsanız belirtin birlikte yapalım.

Ek Olarak:

muhammeteminucuncu adlı üyeden alıntı

Hocam imzamdaki sitelerim için öneri ve yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim.

Tebrik ederim. Beni etkiledi gerçekten. İşte böyle olun ya:) Herşey on numara. Sadece backlink ile güçlendireceksin ve marka çalışması yapacaksın. Tek söyleyeceğim şey, eğer yolun başında isen domaini değiştir. Sistem tutar ama domain eksi. Daha kısa ve kapsayıcı bir isim bul. Bu sistemle zengin olma yolun açık. Marka tutarsa iş bitti demektir. Bu yüzden isim hemradyohemtelevizyon olması zorlaştırır. Bu madde haricinde herşey çok güzel başarılı bir iş çıkarmışsınız.

Ek Olarak:

SkyWalker adlı üyeden alıntı

ahmet hocam benim duplicate content ile ilgili sorunlarım var. Duplicate content in nereden kaynaklandığını nasıl bulabilirim? mesela sitemizde

720p
1080p
diye 2 kategorimiz olduğunu düşünelim.

"matrix 1 1080p hd download" konu başlığı olan bir konumuz olsun.
konunun içindeki "1080p" kelimesine o kategorinin linkini versek. bu durum duplicate contente sebep olabilir mi?

Olmaz. dc olması için birebir tutması lazım ve bunun kelime değil tüm içerik olması lazım. elbette kategori kelimesi geçtiğinde bunu linkleyebilirsin ki, bu yararlıdır. Çok abartmadığın sürece hiçbir zararı olmaz. dc ler genelde botla veri çekenlerde sık görülür. Oysa 1-2 tane özgün serpiştirse araya yine sıkıntı olmayacak. Ama sitenin trustrankı da önemli. Puanı iyi ise clone da yapsa sıkıntı olmaz. Ama kötü ise ve özgün içerikte yoksa sıkıntı olur. Aslında sıkıntı index de olmaz. index alır ama sıralamalarda kalitesiz bulunduğu için ilk sayfalara bile çoğu kez yaklaşmaz.

Ek Olarak:

onlinebiletin adlı üyeden alıntı

bugün Ahmet Abi yok öksüz kaldık :)

kulağım bu yüzden çınladı demek bu gün:)

Ek Olarak:

ReCo adlı üyeden alıntı

Merhaba,
5-6 gündür sitemde açtığım konulardan index alamıyorum . Yani sadece bir etiketten index alıyorum. Diğerleri yok. Ana konunun indexi de yok nedeni nedir acaba? Yanıtlarken lütfen alıntı yaparak cevaplayınız...

Siteniz imzadaki mi yoksa başka bir siteyi mi kastediyorsunuz bilemediğim için genel olarak yanıtlayacağım.

Bahsettiğiniz problem genelde;

Yeni açılmış
İçeriği 200 ün altında
Nadir güncellenen
Az ve clone içerik barındıran
Sık tema değiştiren
Host sorunu ve yavaşlık (geç açılma) yaşayan
Sitemap dosyası bulunmayan
Çok linke veya reklama sahip
İçerikleri çok kısa (bir cümle, bir paragraf)
Aşırı etiket kullanan
warez script tema kullanan sitelerde görülür. Bahsettiğiniz siteler bu maddelerden birine giriyorsa değişiklik yapın sorun düzelir. Eğer site çok yeni ise, bu normald,r biraz zaman tanıyın ve bu zaman arasında güncel kalmaya özen gösterin.

Ek Olarak:

hlnl adlı üyeden alıntı

Ahmet hocam sana pm attığım site sandbox'a düştü.Gittik sıra hitler,backlinkler,indexler v.s. düşüyor.Durduramıyorum.:)Bir görüşelim.

Sitenizde yaptığınız son çalışmaları madde madde belirtir misiniz. Bahsettiğiniz şeylerin hepsinin aynı anda olması zor. Anti seo yapmış veya anti seo ya maruz kalmış olabilirsiniz. robots.txt dosyanızı kontrol edin. Sistem wp ise arama motorlarının indexlememelerini iste seçeneği aktif olmuş mu bakın ve son yaptığınız çalışmaları madde madde belirtin.

Ek Olarak:

alperenkarip adlı üyeden alıntı

@AhmetYılmaz çok teşekkür ederim hocam .
Günlük 7 şiir ,7 Özlü söz, 2 Biyografi,2 Sesli şiir eklersem bir sıkıntı olurmu hocam ?

Benim sesli şiirlerimi de eklersen sorun olmaz:) içerik girmekten korkmayın, önemli olan boşluk vermemek. bu gün 10 bi hafta sonra 10 yerine. her gün 1 gir. Önemli olan istikrar. Girebildiğin kadar gir:)
maxmajestic somutgayrimenkul

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

alperenkarip alperenkarip Merhaba (: Kullanıcı
  • Üyelik 12.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web programlama
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 111
  • Beğeniler 10 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
@AhmetYılmaz çok teşekkürler . Eklerim tabiki :)

Kısa sözler , Sesli şiirler, Şiirler

somutgayrimenkul somutgayrimenkul WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Emlak danışmanlığı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 8 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Wordpress mi? Joomla mı? Hostum windows hangisini seçmem lazım? karar veremedim....!!!

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

somutgayrimenkul adlı üyeden alıntı

Wordpress mi? Joomla mı? Hostum windows hangisini seçmem lazım? karar veremedim....!!!

aoov. Her ikisi de windows hostinglerde çalışmaz. Linux hosting gerekir. Siz hostunuzu yıllık mı aldınız aylık mı ödüyorsunuz?

somutgayrimenkul somutgayrimenkul WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Emlak danışmanlığı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 8 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

AhmetYılmaz adlı üyeden alıntı

aoov. Her ikisi de windows hostinglerde çalışmaz. Linux hosting gerekir. Siz hostunuzu yıllık mı aldınız aylık mı ödüyorsunuz?

Yıllık aldım..

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

Linux olmak zorunda. Değiştirmeye bütçeniz yoksa ben vds lerden alan veririm, varsa değiştirmenizi tavsiye edebilirim.
somutgayrimenkul

kişi bu mesajı beğendi.

onlinebiletin onlinebiletin onlinehaberin Kullanıcı
  • Üyelik 12.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek işletmeci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 24 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
Herkez dört gözle seni bekliyordu abi :) çınlaması normal

bu arada abi benim konuma bakabildinmi rrs haber çekimi ile ilgili birde site ilgili fikrini hala söylemedin www.onlinehaberin.com
(bayağı temayı görmezden gel değişecek)

not:önerebileceğin bir tema varmı hem seo açısından yararlı ben www.internethaber.com tasarımını beğeniyorum ona yakın bişeyler olacak sen ne dersin

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al