wmaraci reklam
lidertakipci

Sitenizin tüm seo sorunlarını bu başlık altında yanıtlıyorum

876 Mesajlar 147.749 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

AhmetYilmaz AhmetYilmaz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

onlinebiletin adlı üyeden alıntı

Herkez dört gözle seni bekliyordu abi :) çınlaması normal

bu arada abi benim konuma bakabildinmi rrs haber çekimi ile ilgili birde site ilgili fikrini hala söylemedin www.onlinehaberin.com
(bayağı temayı görmezden gel değişecek)

not:önerebileceğin bir tema varmı hem seo açısından yararlı ben www.internethaber.com tasarımını beğeniyorum ona yakın bişeyler olacak sen ne dersin

bot işine başladım merak etme. ama iki satır kod değil sonuçta:) birazcık bekleteceğim bitmesi için. ayrıca bi yoğunlukta var mağlum sıra ile destek olmaya calışıyorum. Ayrıca benim de işlerim var mağlum. Hepsine yetişmeye çalışıyorum o yüzden biraz bekleteceğim fakat yazmaya başladım onu bil:)
maxmajestic

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

onlinebiletin onlinebiletin onlinehaberin Kullanıcı
  • Üyelik 12.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek işletmeci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 24 / 25
  • Ticaret 0, (%0)

AhmetYılmaz adlı üyeden alıntı

bot işine başladım merak etme. ama iki satır kod değil sonuçta:) birazcık bekleteceğim bitmesi için. ayrıca bi yoğunlukta var mağlum sıra ile destek olmaya calışıyorum. Ayrıca benim de işlerim var mağlum. Hepsine yetişmeye çalışıyorum o yüzden biraz bekleteceğim fakat yazmaya başladım onu bil:)

tabi abi doğru söylyosun çok teşekkür ederim haberlerini bekliyorum...site ile ilgili yorum yapacakmısın :)

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

tabi abi doğru söylyosun çok teşekkür ederim haberlerini bekliyorum...site ile ilgili yorum yapacakmısın :)

Haber sitelerinin tutması için bazı şeyler gerekir.

Ya, aşırı güncellik
Ya, Manşetlerin takdir edilesi grafiklere sahip olması
Ya, haberlerin kendine has olması

Bakın bu seçeneklerde tasarım diye bir madde yok. Tasarım bunlardan sonraki konu haber sitelerinde. Maddeleri ele alalım,

Aşırı güncellik : Tüm ajanslardan haber çekimi yaparsan, il il haberlere kadar girebilir ve dakka başı sitede bir veri akışı olursa, arama motorlarında üst sıraya kolayca gelirsin.

Manşetlerin grafikleri : Ziyaretçi o habere baktığında haber resminin bir estetiğe sahip olması gerekir ki, hoşuna gitsin ve bir daha o siteye girsin. (Örn. ensonhaber sitesi modeli)

Haberin kendine has olması : Haberi sen yaratırsan kitle oluşturursun ve sana özellikle girerler. (Örn. zaytung, odatv)

Önce bunlardan hangisini yapabilirsin ona karar vermelisin. Sonra tasarıma geçmemiz gerekir.

• Üyelik 12.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek işletmeci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 24 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
[QUOTE=AhmetYılmaz;466623]Haber sitelerinin tutması için bazı şeyler gerekir.

Ya, aşırı güncellik

Bakın bu seçeneklerde tasarım diye bir madde yok. Tasarım bunlardan sonraki konu haber sitelerinde. Maddeleri ele alalım,

Aşırı güncellik : Tüm ajanslardan haber çekimi yaparsan, il il haberlere kadar girebilir ve dakka başı sitede bir veri akışı olursa, arama motorlarında üst sıraya kolayca gelirsin.

Manşetlerin grafikleri : Ziyaretçi o habere baktığında haber resminin bir estetiğe sahip olması gerekir ki, hoşuna gitsin ve bir daha o siteye girsin. (Örn. ensonhaber sitesi modeli)

Haberin kendine has olması : Haberi sen yaratırsan kitle oluşturursun ve sana özellikle girerler. (Örn. zaytung, odatv)

Önce bunlardan hangisini yapabilirsin ona karar vermelisin. Sonra tasarıma geçmemiz gerekir.[/QUOTE

değerlendirmen için teşekkürler abi ben tasarımın güzelliği hemen çıkma oranını azaltır ve siteyide sayende :) güncel tutarsam belki iyi olur diye düşünmüştüm manşet fotograflarına daha çok ağırlık vereceğim bundan sonra zate güncel tutmaya çalışıyorum bugün 124 haber girişi oldu siteye mesela çok teşekkürler

wmaraci
wmaraci

KobraFighterTR KobraFighterTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 120
  • Beğeniler 31 / 13
  • Ticaret 3, (%100)

Fon renk değişmiş sanıyorum ama kalıp aynı kalıp. Anasayfada çok fazla link var, en azından etiketleri kaldırırsan iyi olur. Sitenin güncellenecek çok bi yere yok konu itibari ile. Yapabileceğin çalışma iç ve dış backlink çalışmaları olacaktır. İç linkleri belli kelimelere linkle, ve belli kelimeler üzerinden link al.

Meta etiketleri kaldırdım hocam, sol bölümde listelenen linklerin üst tarafına 100-150 kelimelik anahtar kelimelerimle alakalı sabit yazı koymayı düşünüyorum. Bu yazı güncellik ister mi yani belirli bir zamanlarda değiştirilmesi gerekir mi? Ayrıca bu yazının bana faydasıda olur mu?
İç linklemeyide biraz detaylı anlatabilir misin? :)

Teşekkürler.

cepstilim cepstilim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek elektronik ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam, e-ticaret sitesi için ne tavsiye edersiniz? Şimdiden teşekkürler.

• Üyelik 12.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek işletmeci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 24 / 25
  • Ticaret 0, (%0)

[QUOTE=AhmetYılmaz;466623]Haber sitelerinin tutması için bazı şeyler gerekir.

Ya, aşırı güncellik

Önce bunlardan hangisini yapabilirsin ona karar vermelisin. Sonra tasarıma geçmemiz gerekir.[/QUOTE

değerlendirmen için teşekkürler abi ben tasarımın güzelliği hemen çıkma oranını azaltır ve siteyide sayende :) güncel tutarsam belki iyi olur diye düşünmüştüm manşet fotograflarına daha çok ağırlık vereceğim bundan sonra zate güncel tutmaya çalışıyorum bugün 124 haber girişi oldu siteye mesela çok teşekkürler

bugün güncellik ve manşet ile ilgili tavsiyelerine uydum abi umarım becerebilmişimdir :) photoshop ta çok iyi değilim ama öğreniyorum hergün yeni birşeyler

asimox asimox Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 5 / 1
  • Ticaret 6, (%100)

sitemap : htpp://domain.uzantı/sitemap.xml
en alt satıra bunu yazın robot.txt de.

flashoyun.txt, buraya istediklerinizi yazın. Bu kodu js ile ana sayfaya aktaracağız ama kimse o yazıları görmeyecek. Görmeyecek amaaaa, google görecek:) e rakibinizde de bu %99.9 olmadığından(tekniği bilmediğinden) siz 1.liğe yerleşeceksiniz.

hocam bu sitemap : http://kingoyuncu.com.sitemap.xml olarak ekledim robots'a en alta doğrumudur?

birde oyun oyna kelimesinde panda güncellemesinden midir anlamadım birden 14.sıralardan çok fazla geriledim neden böyle oldu acaba

ve o txt olarak hazırladım bilginiz olsun

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

KobraFighterTR adlı üyeden alıntı

Meta etiketleri kaldırdım hocam, sol bölümde listelenen linklerin üst tarafına 100-150 kelimelik anahtar kelimelerimle alakalı sabit yazı koymayı düşünüyorum. Bu yazı güncellik ister mi yani belirli bir zamanlarda değiştirilmesi gerekir mi? Ayrıca bu yazının bana faydasıda olur mu?
İç linklemeyide biraz detaylı anlatabilir misin? :)

Teşekkürler.

Kelime bazında olur, güncellik istemez. İç linkleme 2'ye ayrılır.

Basit iç linkleme
Profesyonel iç linkleme

Basit iç linkleme : Örneğin sitemiz, telefon.uzantı. Buna göre, yazılarımızın içinde telefon geçen kelimeleri telefon.uzantı url sine linklendiriyoruz.

Profesyonel iç linkleme : Örneğin sitemiz telefon.uzantı. Buna göre, yazılarımızın içinde telefon geçen kelimeleri telefon.uzantı url sine linklendiriyoruz. Ayrıca, kontör kelimelerini de, linklendirdiğimiz telefon kelimesinin olduğu yazıya linklendiriyoruz.

Ek Olarak:

cepstilim adlı üyeden alıntı

Hocam, e-ticaret sitesi için ne tavsiye edersiniz? Şimdiden teşekkürler.

Tema script olarak mı? E ticaret seo olarak mı? Belli bir domain yada kelimeden bahsetmediğiniz için ikileme düştüm sistem script olarak mı diye.

Ek Olarak:

[QUOTE=onlinebiletin;466630]

bugün güncellik ve manşet ile ilgili tavsiyelerine uydum abi umarım becerebilmişimdir :) photoshop ta çok iyi değilim ama öğreniyorum hergün yeni birşeyler

manşettekileri sen yaptı isen çok güzel olmuş:) Elinin altında bir kaç tasarım hazır bulunsun. Örneğin endakika flaşh haber, sondakika yuvarlak içinde vs vs.

Ek Olarak:

asimox adlı üyeden alıntı

hocam bu sitemap : http://domanim.com.sitemap.xml olarak ekledim robots'a en alta doğrumudur?

birde oyun oyna kelimesinde panda güncellemesinden midir anlamadım birden 14.sıralardan çok fazla geriledim neden böyle oldu acaba

ve o txt olarak hazırladım bilginiz olsun

Doğrudur, keşke domaininizi de yazsa idiniz. sitemap backlink olmuş olurdu:) Sitemap backlink çoğu kişiye uzak bir strateji, yeri gelmişken kısaca ondan da bahsedelim. Bir web sitesi için en değerli 3 backlink türü olsa, içinde muhakkak bu backlink türü de olacaktır. Çünkü backlinklerin en temel getirisi, karşıdaki siteye bot girdiğinde tarama neticesi ile sizin sitenize de uğraması. Fakat şöyle bir durum var. Eğer tarama esnasında 200 link sınırına ulaşmış ise, sadece ana domaininiz yada yönlenen url taranıyor. İşte bu problemi aşmak ve sık güncellenmek için, ayrıca tüm url leri index e aldırmak ve 0 pr leri 1 yapmak için devreye bu backlink türü girer. Bu yöntemde backlinkinizi sitemap üzerinden alırsınız. Ve alacağınız + etkiyi en az 10 ile çarparsınız.

Burada dikkat edilmesi gereken noktalar olacaktır. Aynı sitemap urlsine 3 ten fazla backlink almayın. Bu yöntemi anadomain kategori gibi url leriniz için değil de iç yazılar arada kaynamış arşivler için kullanın. Elbette diğeri de zarar vermez yarar verir ama, anadomain 1'e 2 verirken, arşiv 1'e 10 verir.

Ayrıca, karşılıklı backlink denen bir olgu var. Ahmet ve Mehmet'in sitesi var. İkisi de birbirlerine link veriyor. Kazandıkları fayda mağlum. Bunu hem arttırmak, hemde sitenin genel görünümüne artı sağlamak için profesyonel olarak kullanabilirsiniz. Örneğin, Ahmet sitemap dosyasını mehmete verir. Mehmet ftp sine atar. Mehmet de kendi sitemap dosyasını Ahmet'e verir ve Ahmet kendi ftp sine atar. Yani amaç hem backlink, hem daha fazla sık ve garanti index hemde kimse Ahmet'in Mehmete backlink verdiğini bilmemesi ve sitelerin birbirine pr katkısı olurken, bu verdiği backlink ile kendi pr sinden yememesi olarak sonuçlanır.
KobraFighterTR maxmajestic

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 12.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek işletmeci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 24 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
Ek Olarak: [QUOTE=onlinebiletin;467024]

manşettekileri sen yaptı isen çok güzel olmuş:) Elinin altında bir kaç tasarım hazır bulunsun. Örneğin endakika flaşh haber, sondakika yuvarlak içinde vs vs.

valla abi elimden şimdilik bu kadar geliyor sevindim beğendiğine hergün gelişecektir umarım evet söylediklerini hazırlıyorum şimdi hempi özgün siteye ait şablonlar olacak..kolay gelsin abim

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al