wmaraci reklam
lidertakipci

Google adwords kullanımı ?

11 Mesajlar 1.829 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Umitoloji Umitoloji Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 50 / 56
  • Ticaret 2, (%100)
Arkadaşlar merhaba bir aile dostumuz google da reklamlarını yayınlatmak istiyor küçük bir işletme yapısı olmasına rağmen bu konuda ısrarcı ben internet sitesine seo çalışması yapılmasından yanayım fakat bu adwords olayınıda araştırmam gerekiyor.

Sorum şu sektör inşaat bu sektörden 5-10 kelime belirlenecek ve adwords kullanılacak bunun aylık gideri ne olur sizce site içi seo mu müşteri bazında daha faydalı olacaktır yoksa adwords mu ?

Bilgisi olan arkadaşlar boş geçmezse sevinirim.

wmaraci
reklam

okngny okngny WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Designer & Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 7 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar, adwords ün yararı hit artışını sağlar ama kalıcı olmaz sonuçta bir inşaat firması ve yaptığı projeler 1-2 senelik bazından düşünebiliriz. Adwords şu yönden kullanılabilinir, yeni Projeye başlar ve daire satışlarında reklam verilebilinir genellikle adw bu şekilde kullanılır.

Adwords giderini siz belirlersiniz, kelime bazlı TBM sistemi vardır her anahtarda (kelimede) farklı TBM göstermektedir.

Her halükarda uzmanlardan yardım almanız gerekiyor benim tavsiyelerim bakınız.

MstDrsn MstDrsn Yine Yeni Yeniden Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1872
  • Beğeniler 188 / 361
  • Ticaret 15, (%100)
Aylık max. 100-150TL gibi ufak bir bütçe ile kelime bazlı çok güzel reklam yapabilirsiniz. Fakat görsel reklam için 1000TL civarı harcamanız gerekir.

• Üyelik 16.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 50 / 56
  • Ticaret 2, (%100)

okngny adlı üyeden alıntı

Merhabalar, adwords ün yararı hit artışını sağlar ama kalıcı olmaz sonuçta bir inşaat firması ve yaptığı projeler 1-2 senelik bazından düşünebiliriz. Adwords şu yönden kullanılabilinir, yeni Projeye başlar ve daire satışlarında reklam verilebilinir genellikle adw bu şekilde kullanılır.

Adwords giderini siz belirlersiniz, kelime bazlı TBM sistemi vardır her anahtarda (kelimede) farklı TBM göstermektedir.

Her halükarda uzmanlardan yardım almanız gerekiyor benim tavsiyelerim bakınız.

Daira satışı değilde yapılan iş imalat ve dekorasyon üzerine olacak yani her türlü dekorasyon ve yapım işleri tavsiye edeceğiniz firma var mı adwords için yardım sağlayacak işletmelere ön ayak olup iş yapan bir firma ?

MstDrsn adlı üyeden alıntı

Aylık max. 100-150TL gibi ufak bir bütçe ile kelime bazlı çok güzel reklam yapabilirsiniz. Fakat görsel reklam için 1000TL civarı harcamanız gerekir.

Anladım hocam peki bir sorum olsun 10 kelimeye hergün çıkması için aylık ne kadar bir ücret gerekir tahmin yürütebiliyormusunuz yada bilginiz var mı ? Görsel reklam değilde google aramalarını baz alırsak..

wmaraci
wmaraci

okngny okngny WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Designer & Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 7 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
Şu ana kadar çalıştığım bir firma yok kendi deneyimimi kullanarak yürüttüm, ama iyimi kötümü bilemiyorum adresgezgini, adworld.c*m.tr adresleri aklımda, referans olamam ama google amcaya bir danışabilirsin hakkında ne demişler diye.

MstDrsn MstDrsn Yine Yeni Yeniden Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1872
  • Beğeniler 188 / 361
  • Ticaret 15, (%100)

Umitoloji adlı üyeden alıntı

Anladım hocam peki bir sorum olsun 10 kelimeye hergün çıkması için aylık ne kadar bir ücret gerekir tahmin yürütebiliyormusunuz yada bilginiz var mı ? Görsel reklam değilde google aramalarını baz alırsak..

Paranız bitene kadar zaten aramalarda çıkarsınız. Dediğim gibi aylık 100-150TL yeter. :)

onlinebiletin onlinebiletin onlinehaberin Kullanıcı
  • Üyelik 12.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek işletmeci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 24 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
bence şöyle yapın google da arkadaşa bir hesap açın sonrada destek hattına 0-212-467 14 55 nolu numarayı arayın yada destek kısmına yardıma ihtiyacım var diye mail atın 1 gün sonra size özel bir müşteri temsilcisi sizi arıyor(çokta yardımsever ve şeker bir tavırları var) ve size en uygun hizmeti minimum maliyet ve maksimum fayda ile sunmak için bütün herşeyi hazırlıyor ve bilgilendiriyorlar hatta uzaktan erişim ile adwords hesabınıza bağlanıp bütün ayarları sizinle beraber yapıyorlar daha ne olsun :)

yukarda yazdıklarım tecrübe ile sınırlıdır ben inanılmaz memnun kaldım tavsiye ederim hatta beni 3 kere aradılar ilkinden sonra nasılsınız diye 10 gün sonrası için yeniden sözleştik :)

• Üyelik 16.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 50 / 56
  • Ticaret 2, (%100)

onlinebiletin adlı üyeden alıntı

bence şöyle yapın google da arkadaşa bir hesap açın sonrada destek hattına 0-212-467 14 55 nolu numarayı arayın yada destek kısmına yardıma ihtiyacım var diye mail atın 1 gün sonra size özel bir müşteri temsilcisi sizi arıyor(çokta yardımsever ve şeker bir tavırları var) ve size en uygun hizmeti minimum maliyet ve maksimum fayda ile sunmak için bütün herşeyi hazırlıyor ve bilgilendiriyorlar hatta uzaktan erişim ile adwords hesabınıza bağlanıp bütün ayarları sizinle beraber yapıyorlar daha ne olsun :)

yukarda yazdıklarım tecrübe ile sınırlıdır ben inanılmaz memnun kaldım tavsiye ederim hatta beni 3 kere aradılar ilkinden sonra nasılsınız diye 10 gün sonrası için yeniden sözleştik :)

İlginiz için çok teşekker ederim arkadaşlar, son olarak tavsiyenize uyacağım hocam sağolun..
onlinebiletin

kişi bu mesajı beğendi.

mehmetokmen mehmetokmen Yaşasın web dünyası Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Tekstil
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 69
  • Beğeniler 45 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
bende adwords'e sitem için aylık 200 te reklam verdim ama çok memnun değilim. hitim arttı gerçekten ama. 2 gün durdurduğumda hitim taban yaptı yani gerçekten kalıcı değil.

http://www.modaliving.com/

• Üyelik 16.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 50 / 56
  • Ticaret 2, (%100)

mehmetokmen adlı üyeden alıntı

bende adwords'e sitem için aylık 200 te reklam verdim ama çok memnun değilim. hitim arttı gerçekten ama. 2 gün durdurduğumda hitim taban yaptı yani gerçekten kalıcı değil.

http://www.modaliving.com/

Aynen hocam bende öyle olacağını düşünmüştüm, hala karar vermedim site içi bir çalışmamı yoksa adwords mü kullanma konusunda, ilginiz için teşekkür ederim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al