wmaraci reklam
lidertakipci

Paypal Güvenli mi?

20 Mesajlar 9.408 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Mustafa Cakmak Mustafa Cakmak Front-End & Blogger Kullanıcı
  • Üyelik 05.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 392
  • Beğeniler 60 / 71
  • Ticaret 8, (%100)

Ghost adlı üyeden alıntı

Evet, kredi kartı eklemeden para gönderip para alabilirsin. Ancak sana tavsiyem bankanın internet işlemleri bölümünden bir sanal kart oluştur ve onunla paypalını onaylat. Böylece her hangi bir dolandırılma sorunuyla karşı karşıya gelmezsin.

Sanal kart oluşturmak daha mantıklı geliyor. Teşekkürler...

Ek Olarak:

Gladiotta adlı üyeden alıntı

Elbette kredi kartı eklemeden para kabul ede bilirsiniz.

Tabii ki hocam. Ben paypalı uzun yıllardır kullanıyorum. Ve 3kredi kartım, bir banka hesabım ekli. Hepsinde para dolu :)

ilk defa paypalla 2004-2005 yıllarında tanışmışdım. Ebay ve benzeri yurt dışı sitelerinden alış veriş yapmak ve tüm ödemeleri göndermek ve almak için kullanıyorum. Hiç bir sıkıntısı yoktur.

Paypal gibi bir çok site vardır. Payza ve moneybookers gibi. Moneybookerside sık kullanırım. Türk destek ekibi ve türkiye ofiside vardır.

Bugün okuduğum tüm yazı ve forumlarda paypalı övdüler. Bende güvenip üye olmaya karar verdim :) Değerli yorumlarınız için teşekkürler...

http://www.teknofiber.net - Teknoloji Blogu
wmaraci
reklam

Dogukan Dogukan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendislik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 443
  • Beğeniler 6 / 121
  • Ticaret 31, (%97)
kredi kartı eklemene vs gerek yok ben 1 yıldır aktif olarak kullanıyorum paypalı yabancı reklam şirketlerinden siteme aldığım reklamların ödemesini paypal yolu ile alıyorum daha sonrada banka hesbaıma çekiyorum 5 6 günde banka hesabımda oluyor para herhangi bir kredi kartı doğrulaması vs de yapmadım.

Kredi kartı doğrulaması sadece hesabınızı daha aktif kullanabilmenizi sağlıyor örnek vermek gerekirse kredi kartı onaysız bir hesaptan bir ayda banka hesabınıza maximum 750 TL çekebiliyorsunuz ama kredi kartı onaylı hespalarda bu limit yoktur.

Diğer türlü bir sorun yok hertürlü hesaptan size para gönderebilirler aynı şekilde sizde paypal hesabınızdan alışveriş yapabilir ve diğer paypal hesaplarına para gönderebilirsiniz.

Güvenlik konusuna gelecek olursak sanal dünyada hiçbir sistem %100 güvenli değildir fakat güvenli değil diye kullanmayacağız diye birşey yok bu şu duruma benziyor araba kazaları can alıyor fakat arabalar kaza yapıyor diye arabaya binmekten vazgeçmiyoruz.

Hayatta her adımımız bir risk içerir ama bu risklere rağmen devam ederiz.

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)

blogdostu adlı üyeden alıntı

Sanal kart oluşturmak daha mantıklı geliyor. Teşekkürler...

Ek Olarak:

Bugün okuduğum tüm yazı ve forumlarda paypalı övdüler. Bende güvenip üye olmaya karar verdim :) Değerli yorumlarınız için teşekkürler...

Paypalı olmayan webmaster yok biliyordum ama varmı. :)

Rica ederim hocam. İyi forumlar.

verdtone verdtone WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Futbol Hakemligi , Ticaret, Öğrenci
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 36
  • Beğeniler 0 / 4
  • Ticaret 2, (%100)
Almanya'daki insanlar lahmacunu bile paypalla ödeyerek alıyorlar bizden.

Gömlek
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 05.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 392
  • Beğeniler 60 / 71
  • Ticaret 8, (%100)

Dogukan adlı üyeden alıntı

kredi kartı eklemene vs gerek yok ben 1 yıldır aktif olarak kullanıyorum paypalı yabancı reklam şirketlerinden siteme aldığım reklamların ödemesini paypal yolu ile alıyorum daha sonrada banka hesbaıma çekiyorum 5 6 günde banka hesabımda oluyor para herhangi bir kredi kartı doğrulaması vs de yapmadım.

Kredi kartı doğrulaması sadece hesabınızı daha aktif kullanabilmenizi sağlıyor örnek vermek gerekirse kredi kartı onaysız bir hesaptan bir ayda banka hesabınıza maximum 750 TL çekebiliyorsunuz ama kredi kartı onaylı hespalarda bu limit yoktur.

Diğer türlü bir sorun yok hertürlü hesaptan size para gönderebilirler aynı şekilde sizde paypal hesabınızdan alışveriş yapabilir ve diğer paypal hesaplarına para gönderebilirsiniz.

Güvenlik konusuna gelecek olursak sanal dünyada hiçbir sistem %100 güvenli değildir fakat güvenli değil diye kullanmayacağız diye birşey yok bu şu duruma benziyor araba kazaları can alıyor fakat arabalar kaza yapıyor diye arabaya binmekten vazgeçmiyoruz.

Hayatta her adımımız bir risk içerir ama bu risklere rağmen devam ederiz.

Örneğiniz güzel :) teşekkürler yorumunuz için..

Ek Olarak:

verdtone adlı üyeden alıntı

Almanya'daki insanlar lahmacunu bile paypalla ödeyerek alıyorlar bizden.

yok artık :D

Ek Olarak:

Gladiotta adlı üyeden alıntı

Paypalı olmayan webmaster yok biliyordum ama varmı. :)

Rica ederim hocam. İyi forumlar.

o zaman bende webmasterlığa bir adım daha atayım :) daha kaç adım kaldı? yoruldum :)

• Üyelik 22.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 36
  • Beğeniler 0 / 4
  • Ticaret 2, (%100)
Söylediğimde ciddiydim. 1 i giyim 1 i yemek satışı olarak 2 sitemizden de gelen siparişlerin yaklaşık olarak %90' ı Paypal üzerinden. Şu an Türkiye'de bir e-ticaret sitemiz var. Ama gel görelim 1 sipariş bile paypal üzerinden gelmedi.Fazla kullanılmadığı için insanlar güvenmiyor olabilirler

Gömlek

• Üyelik 05.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 392
  • Beğeniler 60 / 71
  • Ticaret 8, (%100)

verdtone adlı üyeden alıntı

Söylediğimde ciddiydim. 1 i giyim 1 i yemek satışı olarak 2 sitemizden de gelen siparişlerin yaklaşık olarak %90' ı Paypal üzerinden. Şu an Türkiye'de bir e-ticaret sitemiz var. Ama gel görelim 1 sipariş bile paypal üzerinden gelmedi.Fazla kullanılmadığı için insanlar güvenmiyor olabilirler

Bence paypal Türkiyede pek bilindik değil, burada ofislerini açıp, reklamda verseler. Yine sizinde satışlarınız olur. Bir de şöyle bir şey var giyim sitesinden ben olsam bende alışveriş yapmam çünkü ben bir kıyafeti denemden yada canlı görmeden almam. Türkiyede yemek sitesi konusunda da yemeksepeti.com işi götürüyor. Türkiyede işiniz zor.. :)

• Üyelik 22.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 36
  • Beğeniler 0 / 4
  • Ticaret 2, (%100)
Türkiye'de yemek sektöründe bir satış sayfamız yok zaten. Giyim ürünleri satışı konusunda siz öyle düşünüyor olabilirsiniz ki bende almam bakmadan, fakat insanlar alışverişlerini yapıyorlar ;)

Gömlek

siyahh siyahh SEO Danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO DANIŞMANI / E.E Mühendisi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)
izninizle bende bir soru sorayım :)

PayPal'a banka kartı tanımlasak sorun olur mu? Ya da kabul eder mi?

Scrite Scrite WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek SEM - İnbound Marketing
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 747
  • Beğeniler 27 / 214
  • Ticaret 8, (%100)
Dünyada 125 milyon, türkiyede 1.6 milyon kullanıcısı var, ayrıca kayıt olurken kredi kartı girmeyebilirsiniz tick var onu kaldırarak sanırım görmediniz, paypal güvenlidir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al