wmaraci reklam
lidertakipci

Televizyona ve gazeteye reklam vermek

21 Mesajlar 5.514 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

3525 3525 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2967
  • Beğeniler 1073 / 440
  • Ticaret 0, (%0)

39ekran adlı üyeden alıntı

İzlenme sayısının en az ve en çok olduğu saatler.
En düşük olduğu saatler gece 2 ile 5 arasındaki saattir. 1. kategori olarak isimlendirmişler. En yüksek izlenme saati ise prime timedır. Saat 20.00 ile 23.00ı kapsar. Dizilerin veya çeşitli şovların oynatıldığı zaman olur ki çoğu insan işinden çıkmış, evlerinde televizyon izliyor oluyor o saatlerde. Onun için de en pahalı kategori prime time olur. Prime time 13. kategorinin de üstünde. En pahalı saattir. Onun için de 1000 lira istiyorlar saniye başı.

Ek Olarak: Hayır sanmam. Ürün kodu gibi düşünün. Gittigidiyorda "CEP TELEFONU" diye bir ürün satıyorsunuz. Buradan birisine girip konuma bakın diyorsunuz ürün kodunu veriyorsunuz. Böyle olur. Çünkü kategori sayısı aynı koyulmuş. Arayıp bilgi isterken K-13 kodlu alana reklam vermek istiyorum vs diyebilir mesela insanlar. Sistemlerinde de o kodlarla çalışıyor olabilirler.

Anladım saatler neye göre hesaplanıyor ondan bilginiz var mı?

wmaraci
reklam

ebulfeth ebulfeth Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek İnternet
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 278
  • Beğeniler 29 / 72
  • Ticaret 0, (%0)
Hakkını helal et tam okuyamadım ama mantıgı anladım sayılır.
Şimdi hocam tv de reklam vermek cok pahalıdır evet ama satıs yapanlar icin idealdir ama yok normal bir site icin diyorsan bence degmez ona verilen parayı adwors ve seoya verilse daha yi olur :)
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

39ekran 39ekran WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek İşletmeci
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 147
  • Beğeniler 13 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

ebulfeth adlı üyeden alıntı

Hakkını helal et tam okuyamadım ama mantıgı anladım sayılır.
Şimdi hocam tv de reklam vermek cok pahalıdır evet ama satıs yapanlar icin idealdir ama yok normal bir site icin diyorsan bence degmez ona verilen parayı adwors ve seoya verilse daha yi olur :)

Benim de düşüncem o yönde. Ama e-ticaret sistemi için parasını çıkartabilir mi emin değilim. Atıyorum prime time yani en çok izlenme saatinde reklam verdim. Bu reklamı 100.000 kişi gördü. Ki bu çok yüksek bir rakamdır bence televizyon reklamlarında ama örnek veriyorum. 10 saniyelik reklam 10.000 lira TV8 için +KDV. 100.000 kişinin 5.000 i merak etti ve siteye girdi. Bu sayının 500ü o gün veya ileri günlerde alışveriş yaptı. Yaptıkları alışverişlerden karım 10 ile 50 lira arasında vergi, paketleme, çalışan vs tüm giderlerini çıkartırsak. Ortalama satış başı karım 20 lira olsa. 25x500=12.500 lira
Bu hesap en kaba ve hayal ürünü hesaptır. Ürün hedeflemesi yok, kitle hedeflemesi yok, gösterim ve dönüşüm oranları hayal ürünü. Bu şekilde zarar edilir.
Ama güzel bir planlamayla da güzel karlar edilebilir diye düşünüyorum.
Diğer arkadaşların düşüncesi nedir bu konuda merak ediyorum. Bizlerle paylaşırlarsa sevinirim.

bu devirde tabiata güvenip işe başladık; ondan mı böyle oldu acaba?

calimerra calimerra Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek programlama
  • Mesajlar 63
  • Beğeniler 11 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
ben BU WEBSİTESİ İÇİN GÖRÜŞTÜM ntvspor televizyone ile hafta sonu yayınlanacaktı akşam 17.00 dan gece 23.59 kadar 35 saniye reklamda 1.100 tle fiyat vermiştiler bana ortalama 400 bine yakın üye alabilirsiniz diye garanti vermiştiler nerdeyse tv reklam işi iş yapar siten sağlam zeminde kurulu olsun yeterki
39ekran

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 25.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek İşletmeci
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 147
  • Beğeniler 13 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

calimerra adlı üyeden alıntı

ben BU WEBSİTESİ İÇİN GÖRÜŞTÜM ntvspor televizyone ile hafta sonu yayınlanacaktı akşam 17.00 dan gece 23.59 kadar 35 saniye reklamda 1.100 tle fiyat vermiştiler bana ortalama 400 bine yakın üye alabilirsiniz diye garanti vermiştiler nerdeyse tv reklam işi iş yapar siten sağlam zeminde kurulu olsun yeterki

Ciddiyseniz gerçekten güzelmiş ama bir spor kanalında webmaster forumu nasıl 400 bin üye alabilir onu merak ettim. Garanti vermeleri garibime gitti.
Ayrıca vergiler dahil mi? Toplam bir kaç kere yayınlanma ile 35 saniye mi yoksa reklam video olarak 35 saniye mi sürüyordu?

• Üyelik 18.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek programlama
  • Mesajlar 63
  • Beğeniler 11 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
ntvspor kanalını ortalama 15 35 yaş arası milyonlarca insan izliyor diğer kanalların hafta sonunda izlenme payı spor kanalları kadar yoktur 3 gün yayınlanacaktı toplamda fiyatı 1.100 tl idi 35 saniye olarak farklı istersen mesela video çekimi falan olursa birazdaha artıyor benim reklam masa üzerinden olacaktı yani video olursa fiyat artar

• Üyelik 25.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek İşletmeci
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 147
  • Beğeniler 13 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
1100 lira gerçekten çok güzel bir rakam. Denemek gerekir böyle bir şeyi. Herhangi bir site için bile çok güzel olur. Sadece e-ticaret olması gerekmez. Teşekkürler bilgi için.

• Üyelik 18.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek programlama
  • Mesajlar 63
  • Beğeniler 11 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
eğerki düşünüyorsanız sizi doğan haber ajansı reklam müdürü ile görüştürürüm arkadaşım eğerki ciddiyseniz bu işte

• Üyelik 25.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek İşletmeci
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 147
  • Beğeniler 13 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Ciddi olarak düşünüyorum fakat şu an hemen değil. Araştırmalarımı biraz daha sürdürdükten sonra bu işe girişmeyi düşünüyorum. Direkt bilgisiz olarak girmek istemem. Sağolun yine de ilginiz için. Güzel bir şey bunu söylemeniz bile.

• Üyelik 18.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek programlama
  • Mesajlar 63
  • Beğeniler 11 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
karar verin arkadaşım bana yazarsınız ben rabdevu alıp sizi onunla görüştürürüm arkadaşım umarım güzel yerlere gelirsiniz saygılar

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al