wmaraci reklam
lidertakipci

Webmaster Birliği ?

16 Mesajlar 2.182 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ErhanCelikk ErhanCelikk Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Hosting Görevlisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 818
  • Beğeniler 141 / 178
  • Ticaret 3, (%100)
Okumaya başladıktan sonra lütfen yarısında bırakmayın veya okumaya hiç başlamayın.

Arkadaşlar her gün yeni siteler açılıyor ama bunlardan sadece %1'i çok başarılı oluyor. Bunun sebebini ben birlik olmamasına dayandırıyorum.

Çok araştırdım internette henüz hiçbir yerde webmasterların tamamen birlikte oluşturduğu bir site yok.
Aklımda şöyle bir şey var; hepimiz birleşelim bir topluluk kuralım bütün paylaşımlarımızı da bu topluluğumuzda paylaşalım. Herkesin belirli bir adresciği olsun mesela "topluluksitesi.com/mmobiti" bu adreste tamamen kendisine ait paylaşımlarını yapsın ama ona gelen hit tüm siteye geliyormuş gibi kabul edilsin.
Ayrıca bu adresciğin sahibi mevcut sitesini bu adresciğe yönlendirsin.
Reklam gelirleri vb. tüm sitelerde ortak olsun ve bir havuzda biriktirilsin ay sonunda herkese bölünsün. Bu bölünme kim daha çok hit almış ona göre %'lik dilim olarak yapılabilir.

Fikir nasıl size bir sorayım dedim. Ha bir de bu iş için eminim ki çok sağlam bir sunucu gerekir çünkü 1 sunucuya yüzlerce mevcut siteyi yüklemekten bahsediyoruz. Bundan dolayı fikri ben buldum diye illaki benim hayata geçirmem gerekmiyor. Umarım aranızdan bu şekilde bir fikre güç yetirebilecek birisi çıkar da internette görülmemiş bir topluluğa imza atarız.

Not:Tüm bu anlattıklarım ütopya olabilir ama yine de fikir fikirdir, yorum yaparken saygı sevgi çerçevesinden çıkmayalım.

wmaraci
reklam

kulturelbellek kulturelbellek Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
Buna benzer tek bir oluşum var o da Hürriyetin Bumerangı, yapılması çok zor. Hele ki böyle bir dayanışma ortamını yaratmak neredeyse imkansız.

• Üyelik 27.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 818
  • Beğeniler 141 / 178
  • Ticaret 3, (%100)

kulturelbellek adlı üyeden alıntı

Buna benzer tek bir oluşum var o da Hürriyetin Bumerangı, yapılması çok zor. Hele ki böyle bir dayanışma ortamını yaratmak neredeyse imkansız.

Çok zor bir iş ona eminim zaten ama Bumerang'dan çok farklı olacak. Bumerang tam olarak nasıl bir şey bilmiyorum ama kullanıcıların kendilerine ait tasarımları, temaları, scriptleri kullanılmıyor sanırım. Benim söylediğim birlikte her adrescik kendi içinde bağımsız olacak yani kendisine ait veritabanı, FTP sunucusu vb.

• Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
Bence böyle bir şeye değilde aynı içerikli siteler arasında tanıtım yazısı değişim programı gibi bir oluşum olsa daha iyi olur

wmaraci
wmaraci

KartPazar KartPazar Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ön Ödemeli Kart Satışı
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad B** U**
  • Mesajlar 1135
  • Beğeniler 160 / 373
  • Ticaret 16, (%100)
Duyduğum en saçma şey diyebilirim. Web sitelerinin hepsinin başarılı olmasını beklemek niye onu hiç anlamadım? Bunlar insan ya da hayvan değil ki başarısız olup kapatılanlar için üzülelim. Başarısız olduysa webmaster yeterince çalışmamış ya da yanlış konu seçmiş demektir. İnternet çöplüğüne bir konu daha.

• Üyelik 06.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 1387
  • Beğeniler 357 / 363
  • Ticaret 0, (%0)
Yazının tamamını oku diye arkadaşımız boşuna dememiş :)

KartPazar KartPazar Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ön Ödemeli Kart Satışı
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad B** U**
  • Mesajlar 1135
  • Beğeniler 160 / 373
  • Ticaret 16, (%100)
Hepsini okudum hatta sonrasında yazılanları da okudum ama mantılı tek bir yan göremedim.

cnkrblt cnkrblt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Müşteri Temsilcisi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 192
  • Beğeniler 45 / 31
  • Ticaret 13, (%100)
1.. Öncelikle çok ciddi bir altyapı gerektirir
2.. İşin içine reklam gelirlerini paylaşmak meselesi girerse anlaşmazlıklar baş gösterir
3.. Hiç bir proje adamın biri çıktı bu maddeden önce iki madde yazdı diye iptal edilmez :)

Ek Olarak:

B Ulusoy adlı üyeden alıntı

Hepsini okudum hatta sonrasında yazılanları da okudum ama mantılı tek bir yan göremedim.

bu yaklaşıma göre Tumblr tamamen mantıksız bir oluşum oluyor, bence eksikleri olabilir ama sonuçta fikirdir...

• Üyelik 27.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 818
  • Beğeniler 141 / 178
  • Ticaret 3, (%100)

Duyduğum en saçma şey diyebilirim. Web sitelerinin hepsinin başarılı olmasını beklemek niye onu hiç anlamadım? Bunlar insan ya da hayvan değil ki başarısız olup kapatılanlar için üzülelim. Başarısız olduysa webmaster yeterince çalışmamış ya da yanlış konu seçmiş demektir. İnternet çöplüğüne bir konu daha.

Fikirlere saygısı olmayana benim de saygım yoktur, cevap vermeyeceğim.

kulturelbellek adlı üyeden alıntı

Yazının tamamını oku diye arkadaşımız boşuna dememiş :)

Gelebilecek cevapları tahmin ettim :p

Ters mantığa düz bir şeyler söylersem tabii ki saçma gelir.
Fikirlere saygılı olmayı öğrenmen lazım.

cnkrblt adlı üyeden alıntı

1.. Öncelikle çok ciddi bir altyapı gerektirir
2.. İşin içine reklam gelirlerini paylaşmak meselesi girerse anlaşmazlıklar baş gösterir
3.. Hiç bir proje adamın biri çıktı bu maddeden önce iki madde yazdı diye iptal edilmez :)

Ek Olarak:

bu yaklaşıma göre Tumblr tamamen mantıksız bir oluşum oluyor, bence eksikleri olabilir ama sonuçta fikirdir...

Sadece fikir şu anda gerçekleştirilir veya gerçekleştirilmez tam bir şey söylemek zor ama bence de çok büyük bir altyapı gerekir.
Tumblr benzeri bir şey ama daha gelişmişi diyelim.

cnkrblt cnkrblt WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Müşteri Temsilcisi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Ö** K**
  • Mesajlar 192
  • Beğeniler 45 / 31
  • Ticaret 13, (%100)

MMO Biti adlı üyeden alıntı

Fikirlere saygısı olmayana benim de saygım yoktur, cevap vermeyeceğim.

Gelebilecek cevapları tahmin ettim :p

Ters mantığa düz bir şeyler söylersem tabii ki saçma gelir.
Fikirlere saygılı olmayı öğrenmen lazım.

Sadece fikir şu anda gerçekleştirilir veya gerçekleştirilmez tam bir şey söylemek zor ama bence de çok büyük bir altyapı gerekir.
Tumblr benzeri bir şey ama daha gelişmişi diyelim.

Hocam ben her fikre saygı duyuyorum ancak olabilirliğinin tartışılarak yapılabileceğini düşünüyorum, bugün egonomik.com yazarı kendi cms sistemimizi yapalım diye bir fikir attı ortaya destek büyümeye devam ediyor, ve şu an geliştirme aşamasındalar, neden sizin fikriniz de değerlendirilmesin ki?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al