wmaraci reklam

Google Pagerank Güncellemesi Ne Zaman?

280 Mesajlar 56.629 Okunma
smmexpress

ebulfeth ebulfeth Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek İnternet
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 278
  • Beğeniler 29 / 72
  • Ticaret 0, (%0)

Yok moralim yerinde bugün hamd olsun yoksa böle sacma sapan cümleleri bende sevmiyorum :)

wmaraci
reklam

SerkanERGUN SerkanERGUN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 2894
  • Beğeniler 1339 / 1338
  • Ticaret 249, (%100)
Hadi hayırlısı o zaman :D

Serkan ERGÜN - Her şeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım.

FilmlerBizden FilmlerBizden Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek SERBEST MESLEK
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 263 / 82
  • Ticaret 2, (%100)

Kakarotto adlı üyeden alıntı

Peki burada "yaş" faktörünü hiç hesaba kattınız mı ? Google yaşlı siteleri sıralamada öne getiriyor, bunu da unutmamak gerekli. ;)

Pekala bu halk dilinden anlatayım.
Bir kahvehaneye gittiniz. Orada böyle sakallı yaşlı yetişkin amcalar var.
Siz ise 20-21 yaşlarında çıtır bir delikanlısınız. Üniversite okuyorsunuz ve adeta bilgi damlıyor sizden. Ama o kahvehaneye girdiğinizde oradaki yaşlıların dedikleri sizin dediklerinizden daha fazla dikkat çekiyor... Acaba sebebi nedir ?

Bilgi mi ? Yaşam tecrübesi mi ?
13-15 yıllık site elbetteki Google gözünde değerli olacaktır. Sesli Chat gibi kelimede ilk sırada çıkan bir sitenin de hiti düşük olmaz. Yani eğer o açıdan bakarsak onun da PR değerinin yüksek olması lazım, ama neden 5 ?

http://mfyz.com/ bu blog 10 yıllık bir blog. Bu da PR5...
Ama sadece bir blog değil mi ? WMAracı ile aynı değeri paylaşıyor...

Evet, haklısınız. Ben anlamıyorum, çook adaletli dağıtılıyor.
Adalet damlıyor Google'ın ağzından.

valla hocam google yaşlı siteleri önce falan getirmiyor hiçte.. o çoook eskilerde kaldı. önemi vardır başka konularda ama öne getirmede gram faydası yok. aynı içerik, aynı tema,aynı eklentiler, herşey aynı,sadece hitler farklı iken 10 yıllık site yerine ilk 3 te çıkan site 1 yıllık site ise senin dediğin külliyen yalan olur. gugıl saçmalamış durumda artık algoritma açısından. şahsen hiçte uğraşmıyorum gugıl beni sevsin diye. tüm hepsine çalışıyorum gugıl inanki gelmesede olur. gelirsede otursun köşesinde alacağını alsın gitsin.
ki bu tek bir site için geçerli değil. bu bahsettiğim önde çıkan sitenin ne backlinki var ne başka şeyi. bildiğin düz seo çalışması açısından el değmemiş bir site. bence hiç gugıla kendinizi sevdirmeyle uğraşıp nazını çekmeyin gugılın :)
gelirse ekime, gelmezse kasıma kadar :)

ha bu arada pr nin adaletsiz olduğu fikrinizi paylaşıyorum.

Untouchable Untouchable Kendimim Kendim Kullanıcı
  • Üyelik 09.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Mesajlar 240
  • Beğeniler 18 / 84
  • Ticaret 0, (%0)
Bu pr neden önemli herkes google a bir kılıf uyduruyor herkes benim sitem 10k 20k olsun istiyor amacınız hizmetse google a çamur atmayınız çünkü paylaştıgınız konulara ihtiyacı olanlar sizin sitenizi bulacaktır mesela benim aradigim bir konu varsa 5 6 7 sayfa tarıyorum yok benim amacım para diyorsaniz para kazanamiyorsaniz google a camur atmak nasil bir anlayistir google in herseyi sacma oldugu icin tek el durumdalarsa sizde sacma sayfa hazirlayin kendinize ya da google a basvuru yapinda sacmaliklari duzeltin bizde rahat edelim sizde edin
goldenwings

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
Son 2 sayfada tartışılmış ama PR ın adaletli dağıtıldığını sanan varsa ya bu işe dün başlamıştır yada bu zamana kadar boş çalışmıştır darılmaca gücenmece yok. PR backlinklerinle orantılı olarak artar oyuncak kadar kolay da manipüle edilebilir asla da adaletli değildir.

Nihayetinde işe yarar üst sıralara yükselmenizi sağlar ( ilk sırada en yüksek pr olur diye bişey de yok ) yüksek pr aldığınızda link çıktığınız sitelerin sıralamalarına etki de eder içerik ne olursa olsun aynı olup olmaması da önemli değildir. Yalnız son bir kaç aydır sessiz sedasız gelen bitmeyen dalgalanmalar sıra değişiklikleri ile bazı değişiklikler olduğunu rekabetli kelimelerde yarışanlar görmüştür mutlaka. Backlink etkisi tartışılmaz her zaman vardır fakat sınırları daraltılmıştır. 3 ay önceye nazaran %70 değeri düşürülmüştür bile diyebilirim.

Yine de her ne olursa olsun PR mühim bişeydir fakat asla ve asla adaletli değildir. Ne kadar backlinkin var ise o kadar PR alırsın bu bu kadar basit . Yani boşuna yıllanmış site yok kaliteli site iyi site diye bunu ölçü kabul etmek tamamen yanlış olur . PR a bakarak sadece sitenin para harcanıp harcanmadığı ortaya çıkar , üstüne düşülüp düşülmediği ortaya çıkar başka da bi halta yaramaz. PR7 , PR8 sitem var varsın 2 sıra üste çıksınlar daha fazla hit alsınlar da pr0 olsunlar umrumda olmaz .Backlink tanıtım satarak gelir sağlayanlar için ise tam tersidir varsın 10 sıra geride olsunlar da PR7-8-9 olsunlar umurlarında olmaz.

Boşa birbirinizi kırdığınıza değmez. PR güncellemesinde sıra değişimi bekleyen arkadaş varsa da boşa yorulmasın sıralama anlık günlük değişir pr da anlık günlük değişir ama sadece 80-100 gün arası belirli aralıklarda sana gösterilir . PR yükseldi diye sıralaman da değişmeyecek bu gün , hitin de artmayacak 3 gün önceden farklı hiç bir şey olmayacak :)
AndroidMarket

kişi bu mesajı beğendi.

goldenwings goldenwings WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Z** Ö**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 71 / 104
  • Ticaret 73, (%100)

Untouchable adlı üyeden alıntı

Bu pr neden önemli herkes google a bir kılıf uyduruyor herkes benim sitem 10k 20k olsun istiyor amacınız hizmetse google a çamur atmayınız çünkü paylaştıgınız konulara ihtiyacı olanlar sizin sitenizi bulacaktır mesela benim aradigim bir konu varsa 5 6 7 sayfa tarıyorum yok benim amacım para diyorsaniz para kazanamiyorsaniz google a camur atmak nasil bir anlayistir google in herseyi sacma oldugu icin tek el durumdalarsa sizde sacma sayfa hazirlayin kendinize ya da google a basvuru yapinda sacmaliklari duzeltin bizde rahat edelim sizde edin

Katılıyorum kesinlikle. Hit çekmek biraz çalışma ile olabilir. Ama sitenin önemli bir kemik kitlesi varsa zaten kendini ispatlamıştır. Güzel bir tanıtım, kaliteli iş sonunda google pr vermiyorsa çok önemli değil. Çünkü trafiğinizi arama motoru değil direkt girişler ile alıyorsunuzdur. Böyle bir siteyide Google es geçemez. Pr sıfır olupta hedef kelimelerinde ilk sayfada olan çok site gördüm, demekki amacına ulaşan arkadaşlar da var.

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
4 senedir pr 0 Allah'a şükür hiçbir sıkıntı çekmedim. :D Sadece reklam alırken işe yarıyor. :)
NovaCep Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

abduko abduko Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek makina teknik ressam
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 175
  • Beğeniler 39 / 19
  • Ticaret 1, (%100)
arkadaşlar benim web sayfam 2 senedir pr 2 ne artıyor ne düşüyor :D iyimi kötümü bir türlü anlayamadım gitti

NarKo NarKo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** F**
  • Mesajlar 1356
  • Beğeniler 258 / 147
  • Ticaret 90, (%100)
bence pr güncellemesi 6 ayda bir yapılacak artık

Kitaplardan önce kendimizi okumaya çalışalım

Karyotip Karyotip .... Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Sağlık Çalışanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** E**
  • Mesajlar 1479
  • Beğeniler 312 / 379
  • Ticaret 42, (%100)
10-11 mayıs gibi gelir güncelleme

sosyalme.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al