lostyazilim

Bu domainle ne yapabilirim?

19 Mesajlar 2.623 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

spinabifida spinabifida Sms Onayı Gerekli Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 440
  • Beğeniler 46 / 89
  • Ticaret 0, (%0)
Bence işe başlama yönteminiz yanlış. Doğru başlamak işin yarısıdır. Bilgi ve tecrübe birikiminiz, ekibiniz hangi konu ya da konularda çok iyi ise o konuyla alakalı bir site açmanız lazım ki başarılı olabileseniz. Ha bunlar yoksa zaten kimseye birşey veremezsiniz. Sağdan soldan çalıntı alıntı içeriklerle bir yere varılmaz.

Sorunuz şöyle olmalıydı:
Şu konularda hatırı sayılır bilgi ve tecrübe birikimim var. Ekibimdeki arkadaşlarım da şu konularda oldukça iyi. Bu konularda bir blog, ticaret ya da forum sitesi açmak istiyorum. Sizce hangisi olmalı? Domain önerileriniz var mı?

Yanlışınız şu:
Domain şu. Bununla ne yapılır?

Bu yanlışa da ancak şöyle cevap verilebilir:
Domain adına göre iş yapılmaz. Bilgi ve tecrübe birikiminize uygun bir domainle işe başlayın.
Domaine göre site değil, siteye göre domain arayışına girin.

wmaraci
reklam

BuckBarry BuckBarry WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 34 / 164
  • Ticaret 7, (%100)

serdar462 adlı üyeden alıntı

akinatör tarzında bir şey yapabilirsin :D

Akinatör nedir? Oyunmuydu.

Aslında düşünülebilir çok genel bir şey yapacağımıza mizah blogu iyi bir düşünce. Lakin bu blogda yazacak olan adam ben değilim sanırım :) mizahi dili güçlü birinin yazıyor olması gerekir.

spina bifida adlı üyeden alıntı

Bence işe başlama yönteminiz yanlış. Doğru başlamak işin yarısıdır. Bilgi ve tecrübe birikiminiz, ekibiniz hangi konu ya da konularda çok iyi ise o konuyla alakalı bir site açmanız lazım ki başarılı olabileseniz. Ha bunlar yoksa zaten kimseye birşey veremezsiniz. Sağdan soldan çalıntı alıntı içeriklerle bir yere varılmaz.

Sorunuz şöyle olmalıydı:
Şu konularda hatırı sayılır bilgi ve tecrübe birikimim var. Ekibimdeki arkadaşlarım da şu konularda oldukça iyi. Bu konularda bir blog, ticaret ya da forum sitesi açmak istiyorum. Sizce hangisi olmalı? Domain önerileriniz var mı?

Yanlışınız şu:
Domain şu. Bununla ne yapılır?

Bu yanlışa da ancak şöyle cevap verilebilir:
Domain adına göre iş yapılmaz. Bilgi ve tecrübe birikiminize uygun bir domainle işe başlayın.
Domaine göre site değil, siteye göre domain arayışına girin.

Aslında çok haklısınız ama belirttiğim gibi proje belliydi ve domain alındı. Sonradan iptal olunca elimde bu domain kaldı ve değerlendirmek istediğimi ama fikrim olmadığını söyledim.

eportaltr eportaltr Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 232
  • Beğeniler 20 / 40
  • Ticaret 1, (%100)
favicon. "
imageresize."
puan."
birimçevir."
banner."
metatag."
hesaplama."
ip."
cv."
pdf."
arama."
fiyat."
ürün."
araç."
tarife."

liste uzayıp gider. elinizdeki domaine buna benzer subdomainler açarak siteyi oldukça gelişmiş bir sihirbaz portal haline getirebilirsiniz üstelik bu tür sitelerde adsense de yayınlayabilirsiniz

serdar462 serdar462 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Frontend Developer
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 131 / 61
  • Ticaret 0, (%0)

bonibon adlı üyeden alıntı

Akinatör nedir? Oyunmuydu.

Akinatör; sen aklından bir kişi tutuyorsun sana sorular sorarak o kişinin kim olduğunu biliyor. Genellikle doğru biliyor.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 06.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 34 / 164
  • Ticaret 7, (%100)

eportaltr adlı üyeden alıntı

favicon. "
imageresize."
puan."
birimçevir."
banner."
metatag."
hesaplama."
ip."
cv."
pdf."
arama."
fiyat."
ürün."
araç."
tarife."

liste uzayıp gider. elinizdeki domaine buna benzer subdomainler açarak siteyi oldukça gelişmiş bir sihirbaz portal haline getirebilirsiniz üstelik bu tür sitelerde adsense de yayınlayabilirsiniz

dediğiniz sistemin domain uyumu sihirbazi.xxx şeklindedir aslında. He bu domainle yapılmazmı tabiki yapılır ama bunun için çok geniş bir kadroya sahip olmak gerekir. Hiç kimse tek başına böyle bir portalın altından kalkamaz ki.

KDOGAN KDOGAN Burada 13 Yıl Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1901
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)

bonibon adlı üyeden alıntı

Cidden size helal olsun herkes düşünür ama siz destan yazmışsınız :) ve şu an kafamda bu fikir fazlasıyla olumlu şekilde gelişti. yalnız bir pürüz var. ben ilizyonist olmadığım için bu siteye ekleyeceğim içeriği toplayarak yazacağım. buda kopya içerik olacak ve söylediğiniz gibi ilk sıralar ve adsense gelirleri hayalden başka bir şey olmayacak. Okuduğunuz bir sihirbazlığı ne kadar özgün bir halde yazabilirsiniz ki?

Okuduğum bir sihirbazlığı nasıl özgün yazabilirim ?

ÖRNEK

Özgünleştirilecek içerik;

PARMAĞA SİGARA BASMA HİLESİ

Bu numarayı yapmadan önce uyaralım; akıllı adamın yapacağı bir şov değil:) Bu gösteride parmağınıza yanık haldeki sigarayı basıyorsunuz ve hiç acı hissetmiyorsunuz, eğer arkadaşınız da sizden etkilenip parmağına sigara basmak isterse acıdan dolayı avazı çıktığı kadar bağıracaktır. Sizin canınızın acımamasının nedeni ise videoda açıklanıyor.

Kaynak: Tıkla

Özgünleştirilmiş hali;

PARMAĞINIZDA SİGARA SÖNDÜRME NUMARASI

Yapacağınız bu sihirbazlığı uygulamaya dökmeden önce bilmeniz gerekiyor ki bu sihirbazlık numarası akli dengesi yerinde olan insanlar tarafından yapılan numaralardan değildir. Yapacağınız sihirbazlık numarasını uygularken sigarayı bastığınız parmağınız herhangi bir zarar görmemektedir. Bu numarayı yaptığınız sırada sizi izleyen herhangi biri yaptığınız şeyin aynısını uygulamaya kalkarsa sigarayı bastığı parmağı oldukça fazla hasar görür. Peki yanmakta olan sigarayı parmağınıza bastığınızda parmağınız neden zarar görmüyor ? Videoyu izleyerek bu sorunuza cevap bulabilirsiniz. İyi seyirler.

Video: Tıkla

Eqen Eqen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Amasya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 2 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Nasıl mutlu oluyorsan öyle yap. Bir hosting e bağla öyle açık dursun baktıkça kendini tatmin edersin ben öyle yapıyorum şahsen :) Ne kapatıyorum nede uğraşıyorum :)

Öğrenmeye geldik

JackkerL JackkerL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 219 / 526
  • Ticaret 16, (%100)
kurayım sana whmcs sistem + güzel bir tema başla satışa dönme bu işten on numara domain başka işlere çekmeye hiç gerek yok.Hatta beraber çalışalım sana yardımcı olurum.

pm at bir örnek gostereyım sana,hazır.

• Üyelik 06.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 34 / 164
  • Ticaret 7, (%100)

KDOGAN adlı üyeden alıntı

Okuduğum bir sihirbazlığı nasıl özgün yazabilirim ?

ÖRNEK

Özgünleştirilecek içerik;

PARMAĞA SİGARA BASMA HİLESİ

Bu numarayı yapmadan önce uyaralım; akıllı adamın yapacağı bir şov değil:) Bu gösteride parmağınıza yanık haldeki sigarayı basıyorsunuz ve hiç acı hissetmiyorsunuz, eğer arkadaşınız da sizden etkilenip parmağına sigara basmak isterse acıdan dolayı avazı çıktığı kadar bağıracaktır. Sizin canınızın acımamasının nedeni ise videoda açıklanıyor.

Kaynak: Tıkla

Özgünleştirilmiş hali;

PARMAĞINIZDA SİGARA SÖNDÜRME NUMARASI

Yapacağınız bu sihirbazlığı uygulamaya dökmeden önce bilmeniz gerekiyor ki bu sihirbazlık numarası akli dengesi yerinde olan insanlar tarafından yapılan numaralardan değildir. Yapacağınız sihirbazlık numarasını uygularken sigarayı bastığınız parmağınız herhangi bir zarar görmemektedir. Bu numarayı yaptığınız sırada sizi izleyen herhangi biri yaptığınız şeyin aynısını uygulamaya kalkarsa sigarayı bastığı parmağı oldukça fazla hasar görür. Peki yanmakta olan sigarayı parmağınıza bastığınızda parmağınız neden zarar görmüyor ? Videoyu izleyerek bu sorunuza cevap bulabilirsiniz. İyi seyirler.

Video: Tıkla

iyi bir yazarsınız gerçekten. Söylediğiniz şeyleri değerlendiricem ama önce blog siteme biraz bakım yapmam lazım. bir tema ve fazlasıyla içerik. çünkü adsense onaylandı bugün :) diğer sitemde genel blog üzerine. önerebileceğiniz yerli (tercihimdir), yabancı bir tema varsa söyleyebilirsiniz. adres: bonibon

Eqen adlı üyeden alıntı

Nasıl mutlu oluyorsan öyle yap. Bir hosting e bağla öyle açık dursun baktıkça kendini tatmin edersin ben öyle yapıyorum şahsen :) Ne kapatıyorum nede uğraşıyorum :)

boşken hiç mi hiç mutlu olamadığımı söyleyeyim o zaman. şu anda bağladım resellerime ama askıda duruyo işte öyle :)

JackkerL adlı üyeden alıntı

kurayım sana whmcs sistem + güzel bir tema başla satışa dönme bu işten on numara domain başka işlere çekmeye hiç gerek yok.Hatta beraber çalışalım sana yardımcı olurum.

pm at bir örnek gostereyım sana,hazır.

pm gönderildi hocam

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al