wmaraci reklam

Pes 2014 Geliyor..!

12 Mesajlar 2.935 Okunma
smmexpress

Spor Spor WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek bilgi işlem
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 1, (%100)
Yakın zamanda ilk detayları duyurulan FIFA 14'ün ardından gözler bir diğer futbol oyunu PES 2014 'e çevrilmiş durumda.

Konami tarafından geliştirilen PES 2014, devrettiği tahtı geri almak için iddialı geliyor. Fox Engine isimli yeni bir grafik motoru kullanacak olan oyun için yapımcılarından yeni açıklamalar da gelmeye başladı. Son olarak PES 2014'ün yapımcılarından Kei Masuda, FIFA 14'ü geçmek için PES 2014'te uygulayacakları metoda değindi. FIFA serisini alt etmek için oyuna farklı bir denge getirmeye çalışacaklarına değinen Masuda, temelde her takımın her takımı yenebileceği bir maç ortamı oluşturmak istediklerini söyledi.

Alabileceğiniz küçük bir takımla bile, eğer doğru oynarsak, yenebileceğimiz büyük takımlar olacağını söyleyen Masuda, FIFA 14'ün bu konuda eksik kaldığına, bu yüzden yeni oyunlarında bu noktaya önem vererek rakiplerini geçeceklerini dile getirdi.
Gerilim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

0Derece 0Derece WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** U**
  • Mesajlar 355
  • Beğeniler 27 / 104
  • Ticaret 0, (%0)
Adamlar hala akıllanmadı... Gerçekcilik konusunda Electronic Artsın gerisinde kaldıkları için yıllardır binlerce oyuncuyu FIFA'ya kaptırdılar ama görünen o ki hala akıllanmamışlar. Bir de çok iyi birşey beceriyormuş gibi her takım her takımı yenebilecek diyorlar.

Buradanda anlaşılacağı üzere KONAMI başına taşlar düşmeye başlamadan binanın yıkılacağını bile anlamayacak durumda.
Gerilim

kişi bu mesajı beğendi.

Bonestiqa Bonestiqa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 4 / 12
  • Ticaret 6, (%83)

0Derece adlı üyeden alıntı

Adamlar hala akıllanmadı... Gerçekcilik konusunda Electronic Artsın gerisinde kaldıkları için yıllardır binlerce oyuncuyu FIFA'ya kaptırdılar ama görünen o ki hala akıllanmamışlar. Bir de çok iyi birşey beceriyormuş gibi her takım her takımı yenebilecek diyorlar.

Buradanda anlaşılacağı üzere KONAMI başına taşlar düşmeye başlamadan binanın yıkılacağını bile anlamayacak durumda.

Hocam gerçekçilikle bitmiyor yalnız. Ben Sakarya'da nerede gördüysem %75lik kesim KONAMI'den yana. Internet cafenin birisinde gördüydüm. Adamlar Fifa 13 oynanmıyor diye bilgisayarlardan temizliyodu hatta. Tamam gerçekçilik konusunda Electronic Arts önde ama oyunlarının akıcılığı sürüklemesi yönünden olarak da KONAMI önde denilebilir.
BlackCat

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** U**
  • Mesajlar 355
  • Beğeniler 27 / 104
  • Ticaret 0, (%0)

Bonestiqa adlı üyeden alıntı

Hocam gerçekçilikle bitmiyor yalnız. Ben Sakarya'da nerede gördüysem %75lik kesim KONAMI'den yana. Internet cafenin birisinde gördüydüm. Adamlar Fifa 13 oynanmıyor diye bilgisayarlardan temizliyodu hatta. Tamam gerçekçilik konusunda Electronic Arts önde ama oyunlarının akıcılığı sürüklemesi yönünden olarak da KONAMI önde denilebilir.

Söylediğin laf doğru ama olaya geniş pencereden bakmıyorsun. Sırf Türkiye'yi düşünme olaya Dünya çapında bak. Türkiye'de satılan orjinal oyun dünyadakinin yüzde kaçlık kısmını oluşturuyor ki? %1 eder mi?

Türkiye'de eline snopy oyun kolu alan kendini pro gamer ilan ediyor. Tamam kardeşim sen PES oynuyorsun ama FIFA'nın hiç mi PES'ten iyi yanı yok desen 5. maddeye gelmeden tıkanır. Abisinden amcasından öyle duymuş ondan sonra o da en iyi oyun PES demeye başlamış. Hepsi için konuşmuyorum tabiki bilinçli olarak PES oynayanlarda var ama senin o bahsettiklerinin %95'i bu şekilde. Zaten o bilinçsiz kısım PES 13'deki statları değiştirip PES 14 diye önüne sunsan yine farkına varmaz PES 14, FIFA 14'den iyi der. Adamların kafa yapısını ben anlamıyorum Galatasaray'ı Fenerbahçe'yi tutar gibi PES'i tutuyorlar, kardeşim sen bu oyun için para veriyorsun takım tutar gibi oyun tutma hangisi daha iyiyse onu al.

Yurt dışında ise bilinçli oyuncuların sayısı bize göre bir hayli fazla, adamlar oynadıkları oyunun hakkını veriyor. Düşünsene sırf oyun oynayarak geçimini sağlayan insanlar var, bu insanların oluşturduğu takımlara ünlü firmalar sponsor oluyor şehir şehir gezdiriyorlar. O internet cafede PES oynayanlara seni şehir şehir gezdirip oyun oynatacağız yetmeyecek birde üstüne para verecez o da yetmeyecek ufak çapta şöhret yakalayacaksın kendi hayran kitlen olacak desen dalga geçerler.

Bu konuda çok dertliyim ama daha fazla konuşmayacam iki oyunun dünya genelindeki yıllık satış rakamlarını verip çıkıyorum

2013 Yılı
FIFA 13(PS3) - 5,598,082 - Genel listede 5. sırada
FIFA 13(X360) - 4,078,927 - Genel listede 10. sırada
PES 13(PS3) - 991,776 - Genel listede 74. sırada
FIFA Street(PS3) - 864,446 - Genel listede 87. sırada

İlk 100'de PS3'den başka bir konsolda PES bulunmuyor

2012 Yılı
FIFA 12(PS3) - 4,863,389 - Genel listede 12. sırada
PES 12(PS3) - 1,654,620 - Genel listede 49. sıra

wmaraci
wmaraci

BigSEO BigSEO Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Engineering
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 52 / 621
  • Ticaret 54, (%94)
PES 2013 olarak söyleyecek olursam C.Ronaldo ve Messi üzerine kurulu bir oyun. Böyle olunca çok basit bir sistem oluyor. Takımına Ronaldoyu al her pozisyon gol olsun. Bunu gidermeleri lazım.

Bonestiqa Bonestiqa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 91
  • Beğeniler 4 / 12
  • Ticaret 6, (%83)

0Derece adlı üyeden alıntı

Söylediğin laf doğru ama olaya geniş pencereden bakmıyorsun. Sırf Türkiye'yi düşünme olaya Dünya çapında bak. Türkiye'de satılan orjinal oyun dünyadakinin yüzde kaçlık kısmını oluşturuyor ki? %1 eder mi?

Türkiye'de eline snopy oyun kolu alan kendini pro gamer ilan ediyor. Tamam kardeşim sen PES oynuyorsun ama FIFA'nın hiç mi PES'ten iyi yanı yok desen 5. maddeye gelmeden tıkanır. Abisinden amcasından öyle duymuş ondan sonra o da en iyi oyun PES demeye başlamış. Hepsi için konuşmuyorum tabiki bilinçli olarak PES oynayanlarda var ama senin o bahsettiklerinin %95'i bu şekilde. Zaten o bilinçsiz kısım PES 13'deki statları değiştirip PES 14 diye önüne sunsan yine farkına varmaz PES 14, FIFA 14'den iyi der. Adamların kafa yapısını ben anlamıyorum Galatasaray'ı Fenerbahçe'yi tutar gibi PES'i tutuyorlar, kardeşim sen bu oyun için para veriyorsun takım tutar gibi oyun tutma hangisi daha iyiyse onu al.

Yurt dışında ise bilinçli oyuncuların sayısı bize göre bir hayli fazla, adamlar oynadıkları oyunun hakkını veriyor. Düşünsene sırf oyun oynayarak geçimini sağlayan insanlar var, bu insanların oluşturduğu takımlara ünlü firmalar sponsor oluyor şehir şehir gezdiriyorlar. O internet cafede PES oynayanlara seni şehir şehir gezdirip oyun oynatacağız yetmeyecek birde üstüne para verecez o da yetmeyecek ufak çapta şöhret yakalayacaksın kendi hayran kitlen olacak desen dalga geçerler.

Bu konuda çok dertliyim ama daha fazla konuşmayacam iki oyunun dünya genelindeki yıllık satış rakamlarını verip çıkıyorum

2013 Yılı
FIFA 13(PS3) - 5,598,082 - Genel listede 5. sırada
FIFA 13(X360) - 4,078,927 - Genel listede 10. sırada
PES 13(PS3) - 991,776 - Genel listede 74. sırada
FIFA Street(PS3) - 864,446 - Genel listede 87. sırada

İlk 100'de PS3'den başka bir konsolda PES bulunmuyor

2012 Yılı
FIFA 12(PS3) - 4,863,389 - Genel listede 12. sırada
PES 12(PS3) - 1,654,620 - Genel listede 49. sıra

Hocam yanlış anlama benim fifayı kötülediğim yok zaten. Öyle birşey var ki bizde genel olarak pes geçiyor. Oyundan anlayan zaten fifa ile pesin arasındaki farkı bilir. Ben sadece yaptığım tespitin bir sonucunu söyledim.

3525 3525 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2967
  • Beğeniler 1073 / 440
  • Ticaret 0, (%0)
PES'te atağa girmek kolay oluyor, ayrıca oyun çok akıcı. Yemişim FIFA'yı, gerçekçilik var ama oynanış dersen 0.
BlackCat

kişi bu mesajı beğendi.

ufonomen ufonomen gg.com Kullanıcı
  • Üyelik 29.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ççç
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad m** k**
  • Mesajlar 567
  • Beğeniler 27 / 117
  • Ticaret 1, (%100)
Salonlarda veya internet cafelerde daha hızlı oyuna başlandığı ve hızlı oynandığı için PES tercih ediliyor. Oyuna gir, takımını kur ve maça başla. Bu durum FIFA'da daha detaylı ve oyun daha gerçekçi. Örn: PES'te oyuncu oyuncunun içinden geçmesi gibi birçok saçma sapan hatalar var. Ancak bu FIFA'da en aza indirilmiş durumda. Daha gerçekçi maç keyfi için FIFA ancak daha hızlı oyun için PES. Buda kişiden kişiye göre değişir.

Bana göre FIFA her zaman PES'ten öndedir. Hem oynanış hem gerçekçilik her alanda FIFA üstün durumda bence.

3525 3525 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2967
  • Beğeniler 1073 / 440
  • Ticaret 0, (%0)

ufonomen adlı üyeden alıntı

Salonlarda veya internet cafelerde daha hızlı oyuna başlandığı ve hızlı oynandığı için PES tercih ediliyor. Oyuna gir, takımını kur ve maça başla. Bu durum FIFA'da daha detaylı ve oyun daha gerçekçi. Örn: PES'te oyuncu oyuncunun içinden geçmesi gibi birçok saçma sapan hatalar var. Ancak bu FIFA'da en aza indirilmiş durumda. Daha gerçekçi maç keyfi için FIFA ancak daha hızlı oyun için PES. Buda kişiden kişiye göre değişir.

Bana göre FIFA her zaman PES'ten öndedir. Hem oynanış hem gerçekçilik her alanda FIFA üstün durumda bence.

Haklısın onlarda giderilir inş.

• Üyelik 08.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** U**
  • Mesajlar 355
  • Beğeniler 27 / 104
  • Ticaret 0, (%0)

Bonestiqa adlı üyeden alıntı

Hocam yanlış anlama benim fifayı kötülediğim yok zaten. Öyle birşey var ki bizde genel olarak pes geçiyor. Oyundan anlayan zaten fifa ile pesin arasındaki farkı bilir. Ben sadece yaptığım tespitin bir sonucunu söyledim.

Yanlış anladın, sana birşey dediğim yok. Benim sitemim amcadan, abiden duymayla pesi savunanlarda.

edit: bu arada, bu tartışmadan en kârlı çıkan heralde oyun-hilesi.net sitesiyle spor oldu :D. Adamdan fazla özgün yazı yazdık :D :D

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al