wmaraci reklam

Yerimde olsanız ne yapardınız ?

13 Mesajlar 1.819 Okunma
smmexpress

blueffect blueffect Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Mesajlar 353
  • Beğeniler 29 / 89
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba arkadaşlar,

Ne yazık ki başıma çok üzücü bir olay geldi, geçenlerde web siteme ücretli editör aranıyor şeklinde bir konu başlığını hem wmaracı'nda hem de başka bir web master forum sitesinde açtım, buradan bir arkadaşla çalışmaya başladık çok dürüst çok çalışkan bir arkadaş işini ziyadesiyle yaptı.

Diğer forumdan biri daha konuyla ilgili çalışmak istediğini belirtti, ödemeleri günlük alırım dedi, ben başlığı açarken %100 içerik olması konusunda özellikle hassasiyetimi vurguladım mesajlaşırken de aynı şekilde bu hassasiyetimden bahsettim, mesajlarında gayet resmi profesyonelce cevaplar verdi ve ilk 10 yazısını girdi, okudum gerçekten %100 özgün içerik girmişti hemen ödemesini yaptım.

Sonra arkadaşa güvendim 3 gün arkası arkasına içerik girdi bu kadar hızlı girmesinden şüphelendim önce ama çok da sorun yapmamıştım, sonra girdiği yazılardan birini düzenlerken yazısında bir gariplik sezdim, yazının içerisinde çok fazla eski türkçe kelimeler vardı örneğin geniş yerine enli, o anda yerine lahza gibi kelimeler gördüm, işte zaten ne olduysa tam bu anda oldu;

Girdiği tüm yazıları tek tek açıp kontrol ettim, aman allahım başka bir kaynaktan olduğu gibi alıp sadece belli başlı kelimeleri değiştirmiş, içerik aynı paragrafların yapısı bile aynı.

Çok üzgünüm şu anda tek tek adamın girdiği yazıları düzeltiyor çok sinirlenirsem siliyorum. Siz yerimde olsaydınız ne yapardınız ?
Being

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Graph Graph Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Webtasarım
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 18 / 34
  • Ticaret 7, (%86)
kendi işimi kendim yapardım bu alemde kimsenin ..... gerdeğe girilmez en temizi kendin yapıcaksın arkadaşım piyasa öyle bir noktaya geldiki millet 5 TL için adam dolandırıyor öyle lanet insanlar oldular çıktılar eskiden yoktu böyle şeyler adam dolandırıyosada 10 bin çarpıp gidiyodu 5 - 10 TL elini kirletmiyodu :) kişiliği bozuk insanlar ne diyebilirim

ayrıca sanada bir öneri özgün içeriiği takıntı olurcasına kafana takma.
TahsinCetinkaya

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 23.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Mesajlar 353
  • Beğeniler 29 / 89
  • Ticaret 2, (%100)

Graph adlı üyeden alıntı

kendi işimi kendim yapardım bu alemde kimsenin ..... gerdeğe girilmez en temizi kendin yapıcaksın arkadaşım piyasa öyle bir noktaya geldiki millet 5 TL için adam dolandırıyor öyle lanet insanlar oldular çıktılar eskiden yoktu böyle şeyler adam dolandırıyosada 10 bin çarpıp gidiyodu 5 - 10 TL elini kirletmiyodu :) kişiliği bozuk insanlar ne diyebilirim

Ben normalde her gün giriyorum site biraz farklı blog tarzı değil, sürekli içerik girilen bir sistem, sorun zaten %100 özgün olmaması da değil adam saçmalamış resmen anlamsız cümleler çıkmış ortaya sorun bu yazılar komik olmuş, birisi girip baksa ne boktan bi site lan deyip çıkar o derece komik görünüyor yazılar. görünce sinirden elim ayağım titredi.

KartPazar KartPazar Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ön Ödemeli Kart Satışı
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad B** U**
  • Mesajlar 1135
  • Beğeniler 160 / 373
  • Ticaret 16, (%100)

Graph adlı üyeden alıntı

Bu kimlik olmayışından kaynaklanıyor. Sadece nickini kirletiyor, adı yok ortada. 2 dk da bir nick daha yaratıyor kendine.
blueffect

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Graph Graph Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Webtasarım
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 18 / 34
  • Ticaret 7, (%86)

B Ulusoy adlı üyeden alıntı

Bu kimlik olmayışından kaynaklanıyor. Sadece nickini kirletiyor, adı yok ortada. 2 dk da bir nick daha yaratıyor kendine.

kimlik olup olmaması farketmez bu kişilik meselesi bunu sanalda yapan insan gerçek hayat'tada yapar kişilik bozukluğu yani.
isousluer blueffect

kişi bu mesajı beğendi.

lodos lodos Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 422
  • Beğeniler 281 / 92
  • Ticaret 1, (%100)
Ben sizin yerinizde olsaydım bende sinirlenirdim ama hatayı kendimde arardım. taşıma suyla değirmen dönmez hesabı kendi yazılarımı kendim yazmak için uğraşırdım. zaten bu kadar özgün yazı yazan kişi niye sizin siteye gelsin yazsın kendi sitesinde yazı yazar kısa sürede bir numara olur.. o yüzden geçmişe sünger çekip hayatıma devam ederim

KartPazar KartPazar Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ön Ödemeli Kart Satışı
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad B** U**
  • Mesajlar 1135
  • Beğeniler 160 / 373
  • Ticaret 16, (%100)

Graph adlı üyeden alıntı

kimlik olup olmaması farketmez bu kişilik meselesi bunu sanalda yapan insan gerçek hayat'tada yapar kişilik bozukluğu yani.

Ya tabii ki bu ahlak,vicdan meselesi ama en ahlaksız adam dahi 5-10 lira için adını kirletmek istemez.
blueffect

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 23.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Mesajlar 353
  • Beğeniler 29 / 89
  • Ticaret 2, (%100)

lodos adlı üyeden alıntı

Ben sizin yerinizde olsaydım bende sinirlenirdim ama hatayı kendimde arardım. taşıma suyla değirmen dönmez hesabı kendi yazılarımı kendim yazmak için uğraşırdım. zaten bu kadar özgün yazı yazan kişi niye sizin siteye gelsin yazsın kendi sitesinde yazı yazar kısa sürede bir numara olur.. o yüzden geçmişe sünger çekip hayatıma devam ederim

Sorun şu ki daha önce de bahsettiğim üzere blog değil bir inceleme sitesi, mecburen ekip çalışması gerekiyor tek kişi ile yapılacak bir iş değil bir nevi maaşlı adam tuttum gibi düşünebilirsiniz.

USglm USglm Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)
Ben de bu konuda şüpheliyim hocam. Tek başına site olması iyi olmuyor. Adam gibi ekip lazım. Adam gibi ekip arkadaşı bulmak da çok zor. Ya tanıdığın biri olacak ya da ticareti çok iyi biri olacak. Üste arkadaşımda söylemiş 5 TL için yapmadıklarını bırakmazlar. Ki insana bu dokunuyor. Sen güveniyorsun sonra olana bak.

Tekrar geçmiş olsun hocam inşallah tekrar etmez bu olay
blueffect

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 23.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Mesajlar 353
  • Beğeniler 29 / 89
  • Ticaret 2, (%100)
Adam özel mesaj atmış şimdi siteden evet ben xxx sitesinden alıp bazı kelimeleri değiştirdim tamamen özgün yazı çıkardım google'da aratın sadece sizin site çıkar demiş, hey allanım ne diyeyim ben bilemiyorum.

Bir de siz kötü niyetlisiniz muhtemelen paranız bitti söyleyemiyorsunuz demiş :)

Para konusunda şunu söyleyeceğim şu başlığı açan bir adam ne kadar parasız kalabilir ?
Fatma

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al