freelance iş ilanları

Seo saçmalığı bayıldım buna :)

17 Mesajlar 2.516 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Optimus Optimus Optimus Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Bilişim / İnternet
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 55 / 103
  • Ticaret 13, (%100)
Seo saçmalığı diye arattım aşağıdaki makale çıktı karşıma paylaşmak istem. Adam bu saçmalıkla ilk sıraya çıkmış :) Özellikle arama motorunun amacı kısmına dikkat edin çok komik :)

önceki yazılarımda belirttiğim üzere;

seo uzmanlığı diye bir şey yoktur! tamamen safsatadır! seo uzmanlığı adında salak bir meslek(!) dalı türemiştir. bu işle uğaraşan tüm “en iyi seocu benim” diyenler sahtekardır! sitenizi birinci yapalım,en üste çıkaralım diyen bu seo uzmanı(!) kişi ve/veya şirketlerin tamamı **************dır!

olmayan bir işin çalışanı olmaz!

arama motorunun amacı, arama motoru olmasıdır. arama motoru olma iddaasıyla ortaya çıkmış bir arama motoru, optimize olmuş olmamış tüm sayfaları indekslemek durumundadır. oturup her web sayfası sahibinin “aman google beni çabuk bulsun” diye optimizasyon yapması saçmalıktır. eğer google; “en iyi arama motoruyum ben” diyorsa, optimize olmuş/olmamış sayfaları zaten bulmak ve indekslemek zorundadır!

se optimization diye bir saçmalık olamaz. iyi site zaten iyidir ve en üsttedir. google’ın lütfedip gelip onu yukarı çıkarmasına ihtiyacı yoktur.

iyi site iyidir, önemli olan tasarım ve içeriktir, tekil ziyaretçidir, küresel dağılım çeşitliliğidir. gerisi hikayedir.

iyi site, se optimization olmadan da en üstte yer alabilir. ne sitemap.xml’e, ne pagerank’a, ne keywords’e, ne link exchange’e, ne zarta ne zurta gereksinim olmadan en üstte yer alabilir.

seo terimi kendi içinde saçmalıktır. tek arama motoru kullanan gezegende, terim; “seo” değil “go*” olmalıdır. (*google optimization)

kodların legal spam yapacak şekilde düzenlenmesine, google’ın suyuna gidilmesine, onun emirlerine uyulmasına seo denir.

bütün net google ekseninde dönemez, dönmemesi gerekir, aksi takdirde tekel ve hegemonya oluşur!

göremediğiniz şey bu. tam da google’ın istediği!
http://seosacmaligi.wordpress.com/

wmaraci
reklam

Tikkafali Tikkafali Kabul Edilmedi Kabul Edilmedi
  • Üyelik 17.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Elektronik
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 822
  • Beğeniler 16 / 188
  • Ticaret 0, (%0)
site tam bir spam saçmalığı :P
Muhsin ASLAN

kişi bu mesajı beğendi.

shateiel shateiel Biologist Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)
bütün net google ekseninde dönemez, dönmemesi gerekir, aksi takdirde tekel ve hegemonya oluşur! adam haklı valla :)

BuckBarry BuckBarry WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 34 / 164
  • Ticaret 7, (%100)
seo uzmanlarının hoşuna gitmeyecektir ama cidden hak verdim. Ama yinede google ın emirlerine uymak durumundayız. huyuna gitmeliyiz. tekil ziyaretçiden söz etmiş. google amca sana bunu sağlıyor işte. kimse durduk yerde iyi site olmuyor.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 17.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Elektronik
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 822
  • Beğeniler 16 / 188
  • Ticaret 0, (%0)

bonibon adlı üyeden alıntı

seo uzmanlarının hoşuna gitmeyecektir ama cidden hak verdim. Ama yinede google ın emirlerine uymak durumundayız. huyuna gitmeliyiz. tekil ziyaretçiden söz etmiş. google amca sana bunu sağlıyor işte. kimse durduk yerde iyi site olmuyor.

hocam biz google un huyuna gittikçe google sapıtıyor

Adsense hesablarında onay geri çevriliyor
indexleme sorunları yaşanıyor
kopya içerikli web sitesini ozgün içerikli sitenin üstüne çıkarıyor
ve pr1 de bulunduruyor

google Türklere karşı kafasına göre takılıyor anlıyacağınız

benimde bu yüzden google amcayı pek sevesim gelmiyor :rolleyes:
KaanCelik Kanuni FilmlerBizden

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 34 / 164
  • Ticaret 7, (%100)

Tikkafalı adlı üyeden alıntı

hocam biz google un huyuna gittikçe google sapıtıyor

Adsense hesablarında onay geri çevriliyor
indexleme sorunları yaşanıyor
kopya içerikli web sitesini ozgün içerikli sitenin üstüne çıkarıyor
ve pr1 de bulunduruyor

google Türklere karşı kafasına göre takılıyor anlıyacağınız

benimde bu yüzden google amcayı pek sevesim gelmiyor :rolleyes:

Haklısınız özellikle son dönemlerde illet olmuş herkes. Ama zamanında ayıya dayı demeyi bilen bir milletiz. Böyle sürüp gitmeyeceğini google da biliyordur. Yandex baya geliştirdi ama ben bu atılımı bir türk şirket yapmadan işlerin yoluna gireeceğini pek sanmıyorum.

• Üyelik 17.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Elektronik
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 822
  • Beğeniler 16 / 188
  • Ticaret 0, (%0)

bonibon adlı üyeden alıntı

Haklısınız özellikle son dönemlerde illet olmuş herkes. Ama zamanında ayıya dayı demeyi bilen bir milletiz. Böyle sürüp gitmeyeceğini google da biliyordur. Yandex baya geliştirdi ama ben bu atılımı bir türk şirket yapmadan işlerin yoluna gireeceğini pek sanmıyorum.

katılıyorum hocam yandex de birgün gelecek biz bu Türkleri yanlış değerlendirmişiz diyecek ve oda google gibi katı davranmaya başlıyacak bizim dilimizden anlayan bir türk girişimci olmayınca taşlar yerine oturmayacak gibi :)

• Üyelik 06.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 972
  • Beğeniler 34 / 164
  • Ticaret 7, (%100)

Tikkafalı adlı üyeden alıntı

katılıyorum hocam yandex de birgün gelecek biz bu Türkleri yanlış değerlendirmişiz diyecek ve oda google gibi katı davranmaya başlıyacak bizim dilimizden anlayan bir türk girişimci olmayınca taşlar yerine oturmayacak gibi :)

Aslında bizi tanıyorlar. Yanlış anlamak değil de sanki gönüllere girmek istiyor şimdilik. Oda dereyi geçmeye çalışıyor aslında :)

Ama takdir etmek lazım çok büyük bir atılım çok büyük projeler var. Kısa süre içinde bilmeyen kalmadı. Araçlarını arama motorunu kullanan sayısı milyonları aştı. Haritalar gibi özelliklerde google ın önüne geçtiği söyleniyor.

Yani seo saçma bir şey bence de :)

hibestil hibestil Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 274
  • Beğeniler 16 / 111
  • Ticaret 0, (%0)
önce seo diye bir şey yoktur diyor sonra "kodların legal spam yapacak şekilde düzenlenmesine, google’ın suyuna gidilmesine, onun emirlerine uyulmasına seo denir."diyor.Ben bu işi anlamadım :)

snndgny snndgny WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 322
  • Beğeniler 6 / 73
  • Ticaret 22, (%100)
kaliteli içerik vs. bunlardanda bahsediyorsun e zaten bunlar site içi optimizeyi kapsıyor. seo demek gidip link değişimi yapmak değildir. Sen sadece bunlardan " ne sitemap.xml’e, ne pagerank’a, ne keywords’e, ne link exchange’e " bahsetmişsin. Optimizenin bunlarla genel olarak bir alakası var diğer türlü herşey bunlar değildir yani bunlara kafa yorma sen artık ik siteleri bile SEO Uzmanlığını bir kategori olarak görürken sen görmesen bişey değişmez. Madem seo denen birşey yok o zaman neden dünya çapındaki şirketler bundan daha önce ihtiyaç duymadıkları şeye günümüzde ihtiyaç duyup eleman arayışına girmişler. ???

wmaraci
Konuyu toplam 8 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 8 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al