freelance iş ilanları

Facebook sayfası olanlara Fb reklamları konusunda önemli uyarı

6 Mesajlar 1.287 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

seyircikedi seyircikedi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 52 / K
  • Meslek gazeteci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 25 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar...

Web portalıma ilişkin haberlerimi paylaştığım, tamamen organik bir müzik sayfam vardı. Sayfanın like sayısını artırmak için Facebook'a sayfayı tanıtıcı reklam da veriyorduk.

Geçtiğimiz günlerde sayfamızda bugüne kadar hiçbir yanlışa sapmadığımız halde spam iletiye yer verdiğimiz gerekçesiyle sayfamız kapandı. Kapandığında 60K izleyicisi vardı. İtiraz hakkımızın saklı olduğu belirtildi ama hiçbir yanıt gelmedi.

Yabancı forumlardan sonradan öğrendik ki sayfamızın linkiyle reklam vermemiz bir hataymış. Facebook eninde sonunda spam olarak işaretleyip kapatıyormuş. Siz siz olun Facebook reklamı verecekseniz dahi web portalınızın direkt linkini verin, asla Facebook sayfa linkinizi paylaşmayın....

wmaraci
reklam

chalap chalap Mühendis Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Mühendis
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 60 / 44
  • Ticaret 25, (%100)
Ben 32k sayfanın yaklaşık 1 yıldır reklamını aralıklarla vermekteyim ve bir sorunla karşılaşmadım...
Sizin durum ne oldu da böyle oldu bilmem ama yazık olmuş sayfaya.

10679 10679 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 03.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 458
  • Beğeniler 124 / 125
  • Ticaret 7, (%100)
Benim anlamadığım adam ister sayfasının ister sitesinin reklamını verir. facebook buna niye spam muamelesi yapıyor ki acaba.

• Üyelik 23.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 52 / K
  • Meslek gazeteci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 25 / 15
  • Ticaret 0, (%0)

imamet adlı üyeden alıntı

Benim anlamadığım adam ister sayfasının ister sitesinin reklamını verir. facebook buna niye spam muamelesi yapıyor ki acaba.

Ben hiç anlamadım. Bizim sayfanın 15 bin izleyicisini Facebook reklamı ile kazanmıştık, gerisi kendi çabamızla reklamsız olmuştu. Dünya kadar Facebook'a para kazandırdık, o sayfaya yatırım yaptık. Sonucu da bu oldu. Üstelik Facebook sayfa reklamlarına kendisi teşvik ediyor, sonra da bunu yapıyor. Bilemiyorum. Üstelik itirazımıza yanıt da gelmiyor ne olumlu ne de olumsuz...

wmaraci
wmaraci

CrOSsFIRE CrOSsFIRE cvindir.org Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Tekstil
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 507
  • Beğeniler 57 / 46
  • Ticaret 16, (%100)
Facebook kendi reklam şirketi varken, kendi reklam yapması varken kendi para kazanmasi varken neden bunu sayfa sahiplerine yetirsin ki demi? senin 2. bir eksinden müzik sayfan olması belkide zamanında benmde 100 k üzerinde bir müzk sayfam vardi ve müzik iceriği yuzunden kapatıldı.. Son dönemde facebookta video paylasimi pek tutmaz oldu diye dusunuyorum..

• Üyelik 23.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 52 / K
  • Meslek gazeteci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 25 / 15
  • Ticaret 0, (%0)

infected adlı üyeden alıntı

Facebook kendi reklam şirketi varken, kendi reklam yapması varken kendi para kazanmasi varken neden bunu sayfa sahiplerine yetirsin ki demi? senin 2. bir eksinden müzik sayfan olması belkide zamanında benmde 100 k üzerinde bir müzk sayfam vardi ve müzik iceriği yuzunden kapatıldı.. Son dönemde facebookta video paylasimi pek tutmaz oldu diye dusunuyorum..

Müzik videosu paylaşmıyorduk bizde müzik haberleri vardı sadece bu birincisi... ikincisi de zaten Facebook'a reklam veriyorduk, bir sürü para ödedik onlara yani, buna karşın kapattılar

Ek Olarak:

chalap adlı üyeden alıntı

Ben 32k sayfanın yaklaşık 1 yıldır reklamını aralıklarla vermekteyim ve bir sorunla karşılaşmadım...
Sizin durum ne oldu da böyle oldu bilmem ama yazık olmuş sayfaya.

Ne olduğunu biz de anlayamadık zaten, üstelik de sayfa kapandığı için hitimiz düştü. Siz de dikkatli olun yine de. Facebook aracılığıyla spam yayıldığı için insanlar tüm reklamlara spam'i çakıveriyor, şikayet ediyorlar yani

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al