freelance iş ilanları

Dolardan tarihi rekor

8 Mesajlar 1.108 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

BigSEO BigSEO Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Engineering
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 52 / 621
  • Ticaret 54, (%94)
Yükselme 15 Temmuza kadar sürerse Adsense bol kazançlı olacak :)

Serbest piyasada dolar 1,9531 liradan, euro ise 2,5559 liradan işlem görüyor.

Euro-dolar paritesi 1,3093 seviyesine geriledi.

Diğer yandan, geçtiğimiz hafta son iki yılın en büyük düşüşünü gösteren altın fiyatlarındaki düşüş sürüyor. Uluslararası piyasalarda ons altın 1 haftada 1.392 dolardan 1.284 dolara, çeyrek altın ise 134 liradan 131 lira seviyelerine kadar geriledi.

Geçen hafta Merkez Bankası döviz satım ihalelerinin ardından biraz sakinleşen dolar/TL paritesi yurt dışı kaynaklı gelişmelerin dolara olan talebi artırması ile 1,9500 seviyesini aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,9564'ü gördü.

Geçen hafta Merkez Bankası döviz satım ihalelerinin ardından biraz sakinleşen dolar/TL paritesi yurt dışı kaynaklı gelişmelerin dolara olan talebi artırması ile 1,9500 seviyesini aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,9564'ü gördü.

Haftanın ilk işlem gününe 1,9400 seviyesinin altından başlayan dolar/TL paritesi yurt dışında dolara olan talebin artması ile rekor seviyeye çıktı. Öte yandan Merkez Bankası'nın döviz satım ihalesi ile piyasaya bugün 150 milyon dolarlık döviz vermesi de doların Türk lirası karşısındaki yükselişine engel olamadı. Bu harekete paralel olarak döviz sepeti de 2,2560 ile tarihi zirvesine ulaştı.

Analistler Fed kararlarından sonra gelişmekte olan piyasalardan çıkışın süreceğine yönelik beklentiler ve bugün piyasaları etkisi altına alan Çin'deki nakit sıkışıklığı endişesinin dolara yönelik talebi artırdığını kaydediyor.

Ayrıca analistler ABD 10 yıllık tahvil faizlerinin yüzde 2,65 seviyelerine ve dolar endeksinin de 82.593 seviyesine yükselmesinin gelişmekte olan ülkelerden para çıkışını hızlandırdığını ve bu durumunda doların diğer para birimleri karşısında değer kazanmasına neden olduğunu ifade ediyor.

Kaynak: http://www.sondakika.com/haber/haber-dolardan-tarihi-rekor-4763157/

wmaraci
reklam

eMedya eMedya Aşk İle Sev Milliyeti Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 14 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
Göstericiler ve bizi dünyaya ırak,suriye,mısır gibi gösteren yahudi,ingiliz medya kuruluşlarının sayesinde dolar fırladı gitti. Benimde çok büyük bir forum sitem var illaki AdSense iyi getiri sağlayacak ama bu benim açımdan yüz güldürecek bir durum değil.
ers0be

kişi bu mesajı beğendi.

shateiel shateiel Biologist Kullanıcı
  • Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)
Kişi başına düşen milli gelir yıllık $18.009 ! olduğuna göre ay sonunda 3.000 TL'ye yakın para almam gerek!

• Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 14 / 11
  • Ticaret 0, (%0)

shateiel adlı üyeden alıntı

Kişi başına düşen milli gelir yıllık $18.009 ! olduğuna göre ay sonunda 3.000 TL'ye yakın para almam gerek!

Ne alakası var ? kişi başına düşen milli gelir ay sonu senin cebine giren para değilki. Senin cebine giren para özel sektörde isen anlaşmana, devlet dairesinde isen statüne, kendi işin isine çalışma performansına bağlı.

Kişi Başı Milli Gelir: bir ülkede yaratılan mal ve hizmetlerin parasal değerlerinin toplamının o ülkede yaşayanların sayısına bölümüdür.

Bu arada çok abartmışsın. Milli gelir bu yıl 10,576$

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)

eMedya adlı üyeden alıntı

Ne alakası var ? kişi başına düşen milli gelir ay sonu senin cebine giren para değilki. Senin cebine giren para özel sektörde isen anlaşmana, devlet dairesinde isen statüne, kendi işin isine çalışma performansına bağlı.

Kişi Başı Milli Gelir: bir ülkede yaratılan mal ve hizmetlerin parasal değerlerinin toplamının o ülkede yaşayanların sayısına bölümüdür.

Bu arada çok abartmışsın. Milli gelir bu yıl 10,576$

http://tr.wikipedia.org/wiki/T%C3%BCrkiye'de_iller_baz%C4%B1nda_ki%C5%9Fi_ba%C5%9F%C4%B1na_d%C3%BC%C5%9Fen_y%C4%B1ll%C4%B1k_milli_gelir

buranın yalancısıyım Ankara olarak $18.009 gösteriyor.
Yine vikiden;
Kişi başına düşen millî gelir ise bir ülkenin yurttaşlarının ortalama gelir düzeyi hakkında fikir verici bir göstergedir.

Türkiye'ye tamamen yabancı bir kişi olsaydım bana verdiği fikire göre insanlar ortalama ayda 3-4 bin TL kazanıyordur derim (bu istatistiklere göre).

Bence doğru bir fikir vermiyor.

Ekonomimiz (kağıt üzeri hariç) ne kadar iyidi de şimdi kötüleşti diyoruz ki...
Kağıt üzerinde her şey günlük gülistanlık her gün mü her ay mı artık umrumda bile değil haberlerde çıkıyordu büyüme hızımız % bilmem kaç..

Hiç etkisini gören oldu mu?

• Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 14 / 11
  • Ticaret 0, (%0)

shateiel adlı üyeden alıntı

http://tr.wikipedia.org/wiki/T%C3%BCrkiye'de_iller_baz%C4%B1nda_ki%C5%9Fi_ba%C5%9F%C4%B1na_d%C3%BC%C5%9Fen_y%C4%B1ll%C4%B1k_milli_gelir

buranın yalancısıyım Ankara olarak $18.009 gösteriyor.
Yine vikiden;

Türkiye'ye tamamen yabancı bir kişi olsaydım bana verdiği fikire göre insanlar ortalama ayda 3-4 bin TL kazanıyordur derim (bu istatistiklere göre).

Bence doğru bir fikir vermiyor.

Ekonomimiz (kağıt üzeri hariç) ne kadar iyidi de şimdi kötüleşti diyoruz ki...
Kağıt üzerinde her şey günlük gülistanlık her gün mü her ay mı artık umrumda bile değil haberlerde çıkıyordu büyüme hızımız % bilmem kaç..

Hiç etkisini gören oldu mu?

valla kardeş ne yalan söyliyeyim kahramanmaraş'ta haftalık reklam gazetem var ben ayda ortalama 3-4 bin TL yi rahat kazanıyorum. Ek olarak grafik tasarım hizmeti veriyorum internet üzerinden elimizden geldiği kadarda web tasarım işleriyle uğraşıyoruz. Çalışana Allah verir ama benim milli gelirim 3bin tl dersen oturduğun yerde kimse sana lüxemburg da bile vermez o parayı :)

Tabiki bu konuştuklarımızın konu ile hiç alakası yok ama laf açılmışken konuşuldu işte. Bence konu daha fazla dağılmasın.
shateiel

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 03.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 1703
  • Beğeniler 659 / 509
  • Ticaret 9, (%100)

valla kardeş ne yalan söyliyeyim kahramanmaraş'ta haftalık reklam gazetem var ben ayda ortalama 3-4 bin TL yi rahat kazanıyorum. Ek olarak grafik tasarım hizmeti veriyorum internet üzerinden elimizden geldiği kadarda web tasarım işleriyle uğraşıyoruz. Çalışana Allah verir ama benim milli gelirim 3bin tl dersen oturduğun yerde kimse sana lüxemburg da bile vermez o parayı :)

Tabiki bu konuştuklarımızın konu ile hiç alakası yok ama laf açılmışken konuşuldu işte. Bence konu daha fazla dağılmasın.

Allah bereket versin ustam :) Doğru söylüyorsun çalışan kazanır. Ama bu ülkede artık çalışabilen kazanır :) 2.8 milyon işsizimiz var. 10 milyon kişinin üstünde vatandaşımız asgari ücretle çalışıyor. Şu duruma bakarsak çalışanda kazanamıyor düzeltmek gerekirse çalıştığı ile geçinemiyor. Onun için diyorum ekonomi düzeldi diye bir çok kişi çıkıyor gazeteye televizyona ama ucu vatandaşlara dokunmuyor işte demek istediğim buydu :)

Tekrar hayırlı kazançlar dilerim.

Doların yükselmesi benim işimede yaradı aslında 1000 dolar birikmişim vardı geçen gün bozdurdum :D

ChuckBartowsKi ChuckBartowsKi www.mustafacelikm.com Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 476
  • Beğeniler 45 / 124
  • Ticaret 1, (%100)

İngiltere'de Fast Food mağazasının çalışanlarına brüt 2.100 Paund ile 3.200 Paund arası maaş verdiğini düşünürsek

Luxemburgo ve Norveç'in en çok kişi başına milli gelir gelen zengin ülkeler olduğunu düşünürsek...

Anladım :)

FİSKİYEYİ KİM KIRDI BELEDİYENİN ÖNÜNDEKİ !!!!!
isousluer

kişi bu mesajı beğendi.

ChuckBartowsKi
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al