freelance iş ilanları

Sitenizin tüm seo sorunlarını bu başlık altında yanıtlıyorum

876 Mesajlar 166.644 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

AhmetYilmaz AhmetYilmaz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

HeroTürk adlı üyeden alıntı

www.f5blog.net seo açısından neler yapmalıyım

Bol güncellik. Site içi linkleme. backlink, yani klasik çalışmalar. Önce zaten yapılması gereken temel çalışmaları bitirin. En çok içerik önemli. Bol bol içerik. Site kendini iki haftada toparlar zaten. O aşamadan sonra hedef kelimeler üzerinde yoğunlaş.

Ek Olarak:

Element adlı üyeden alıntı

eminaltin.com için peki hocam ?

ürün detaylarını arttırın. en ucuzu da olsa ssl sertifikası alın (Yoksa) ürün yorumları e ticaret siteleri için çok önemlidir. ürünlere yorum yapın. ürün sayfalarının aktifliği önemli. robots.txt dosyası oluşturun. sitemap dosyasını robots.txt e ekleyin. boş kategorileri ya doldurun ya yayından geri çekin. ilk etapta yapılacaklar bu şekilde

wmaraci
reklam

kenanc kenanc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek memur, bilgi işlem (tekniker)
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 43
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
www.hdfilmbak.com bu siteyide değerlendirir misiniz

www.hdfilmbak.com

hikomen hikomen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
http://www.jn7.net sitesini reklam yerleşimleri ve seo çalışmları bakımından değerlendirebilirmisiniz. Günlük 800-1000 arası hit var. Bu temaya geçeli 2-3 gün oldu .

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

Morbid adlı üyeden alıntı

Merhabalar. Sanalplanet.blogspot.com değerlendirir misiniz ?

Bloglara hiç hizmet vermedim. O yüzden blog sahibi arkadaşların önerileri daha gerçekçi yardım sayılır benim söyleyeceklerime göre.

Benim fikrim ise;

Yayında olan her sayfanın temel olarak hepsi için geçerli olan kıstasları vardır. Blogda olsa aşağı yukarı aynı durum sizin içinde geçerli olacaktır. Örneğin içeriğiniz çok az. İçeriklerinizi göze hitap eden bir şekilde eklemeniz internet kirliliğinin tavan yaptığı şu yıllarda iyi bir haber. İçeriğinizi arttırmalısınız. İçeriklerinizde iç linkleme yapmalısınız. Bu, hem ziyaretçiye kolaylık hemde arama motorundaki sağlamlık olarak size fayda olarak geri dönecektir.

125x125 reklam alanlarını boş bırakmamalısınız. Yani aynı resmi 4 kere çekmemelisiniz. Yine reklam alanı ibaresi bulunur ama farklı konsept görünüm olması, olmayan siteye göre daha avantajlı olacaktır.

Blog ne ile alakalı sorusuna tek bir yanıt veremiyoruz. Bir çok farklı alanda içeriğiniz var. Bu seo çalışması konusunda strateji değişikliği getirecektir. Anahtar kelimelere çalışma yaptığınız zaman diğer içeriklerinizin değeri azalacaktır. Çok çeşitli içerik kullanan siteler domaine odaklanmalıdır. sizde blog url nizi baz alarak seo çalışması yapmalısınız.

Anahtar kelime üzerine çalışmalarda, arama motoruna şu mesaj verilir: Benim sitem teknoloji konusunda çok iyi. Bu yapıldığında lise puanlarının ne işi var o zaman sitede olur, ki buda hedef kelimede çıkmanız için normale göre daha fazla çalışma yapmanızı gerektirir. Çok çeşitli konulardan oluşan bir yayıncı, seo çalışmalarını domaine odaklamalıdır. Domain değer kazandıkça otomatik olarak o domainin verdiği yayınlarda yayınlandığı anda diğerlerine göre 1-0 avantajlı rekabete başlayacaktır.

Logonuzu çok beğendim. Logoda önemli olan karizmatik olması değil, akılda kalıcı olmasıdır. Gereksiz şekiller ifadeler akılda kalıcılık oranını düşürür. Siz bir dış blog sahibisiniz.
Kısa bilgi :
İç blok : Yönetimi sizde olan bir web sitesinin ana sayfa haricinde başını yada sonunu kullanarak yayın yapma. ( blog.ahmet.uzantı & ahmet.uzantı/blog)
Dış blok : Yönetimi başkasına ait bir web sitesi üzerinden yayın yapma. (bizeaitisim.baskasınaaitsite.uzantı)

Bu yüzden urlniz zaten kısa olmayacaktır. Bu dez avantajı sizin logonuz tamamlamaya yardımcı olacaktır. Bu sebeple logonuz çok iyi.

Ek Olarak:

agg1401 adlı üyeden alıntı

Merhaba hocam.

http://indieoyun.wordpress.com için her türlü önerinizi alabilir miyim?

Bir önceki cevap aynen sizin içinde geçerli, logonuzda url ismini ayrıca muhakkak geçirin.

Ek Olarak:

Devrim adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar, yeni bir site kurdum.. Yaklaşık 3 haftalık. Herşeye rağmen, Google'da YouTube ve Twitter'ı geçemiyorum. Bir yardımcı olurmusunuz? (Wmaracı SEO analiz puanı: 76)

ythaber.com

Sorunuzu anlayamadım kusura bakmayın. Biraz daha açabilir misiniz sorunuzu, geçememeden kasıt ne, ne konuda geçememek?

Ek Olarak:

kenanc adlı üyeden alıntı

www.hdfilmbak.com bu siteyide değerlendirir misiniz

Belli bir konuya odaklı bir siteniz var. Sitemap dosyasını robots.txt dosyasına ekledikten sonra, hedef kelimelere odaklanmak yararlı olacaktır.

Örneğin hd film kelimesini ele alalım.

İçeriklerinizde geçen hd film kelimelerini anasayfaya iç link olarak yönlendirin. Bu yönlendirmeleri 3 gruba ayırın : hd, film, hd film
Yani bir içeriğinizden anasayfaya hd film kelimesine linkleme yaptı iseniz, diğer içerikte hd kelimesine, diğer içerikte film kelimesine link vererek kelime ve öbekleri anasayfaya yönlendirin.

hd ve film kelimeleri için bir kategori yahut etiket sayfası oluşturun. Her iki kelimenin ilgi düzeyinede bu url ye linkleme yapın. Örneğin; hd diye açtığınız url ye, hd kelimesini arayan kişilerin diğer yazdıkları kelimeleri yönlendirin. 720p kelimesi örneğin.

Eğer siteniz yeni ise, filmleri kendi sunucunuzda barındırmayın.

Filmlerinize mutlaka açıklama girin. Oyuncularından konusundan bahsedin. Fakat bu açıklama kısmı bir protokole bağımlı olmasın. Yani her filmde sabit düzenli şekilde

oyuncular:
yılı:
Konusu:

şeklinde olmasın.

Tüm bu bilgileri tek açıklamada girmeniz size çok büyük yarar sağlar. Açıklama ve bilgi farklı şeyler film sitelerinde. Açıklama filmin hangi yılda yapıldığı oyuncuları gibi bilgileri içerir. Bilgi ise film hakkında yorumunuzu bir makale statüsüne sokar, ki, hem video hemde bir makale yayınlamış olursunuz google gözünde o konu hakkında. Bu yüzden tüm bu bilgileri aynı yazıda geçirin.

Filmlere muhakkak yorum yapın. Anasayfanızda son yorumlananları gösterin. Filmlerinizi arşiv statüsüne sokmamaya çalışın. Uzun süre sabit kalan sayfa arşiv kategorisinde ele alınır. Yorumla o url leri diri tutun.

Ek Olarak:

yanıtlandı

Ek Olarak:

yanıtlandı

wmaraci
wmaraci

gazili18 gazili18 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Bilişim Teknolojileri Öğretmen
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad D** T**
  • Mesajlar 79
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
http://www.duralitekelioglu.com/

hocam sitemin hiti bir ara 1000 lerde idi. Şimdi 350-400 ü zor buluyor. İçerikleride bol bol eklemeye çalışıyorum. Seo ve reklam yerleşimi hakkında değerlendirir misiniz. Daha fazla hit ve gelir için neler yapabilirim.

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

gazili18 adlı üyeden alıntı

http://www.duralitekelioglu.com/

hocam sitemin hiti bir ara 1000 lerde idi. Şimdi 350-400 ü zor buluyor. İçerikleride bol bol eklemeye çalışıyorum. Seo ve reklam yerleşimi hakkında değerlendirir misiniz. Daha fazla hit ve gelir için neler yapabilirim.

Temanızı değiştirmekle başlayabilirsiniz. Link çıkışınız var ve bu size artı değil eksi olarak yansır. Temanız zaten çok fayda getirecek bir tema değil. Dış link vermeye değecek bir yapıda da değil.

Çok fazla kategoriniz var. Bu yüzden domainin kendisine çalışma yapmanız gerekecektir.

Logo altı reklamı kaldırmanız daha faydalı olacaktır.

Aynı eklentiyi iki kere kullanmamaya özen göstermelisiniz. En çok okunan yazılar hem sağ blok hem alt kısımda tekrar ediyor. Şöyle bir örnek verelim akıl karışmaması için. Diyelimki, bir makale girdiniz ve konusu eğitimde sağlık yönergesi açıklandı olsun. Bu makale hem eğitim hemde sağlık kategorinizi ilgilendirdiğinden yayınlarken her iki kategoriyide seçtiniz. Her iki kategori de ana sayfanızda gösterilmekte. Buna göre aynı şeyi anasayfada iki kere göstermiş olduğunuzdan bu problem olur mu?

Olmaz. Burada tekrar etmemesi gereken şey aynı kod yapısı. Örnekte farklı kodla yayınlar. İçerik aynıda olsa kategorilerin anasayfaya yazdırılması farklıdır. Ama aynı eklenti, aynı şeyin tekrarı olur. Anasayfaya iki aynı manşet koymak ne ise şu anki durumda eş değerdir.

taglarınızda duran tekelioğlu kelimesini geçirmeyin. Çünkü zaten buna ihtiyacınız da yok. Her şekilde bu aramada var olacaksınız. Zaten cepte olan bir kelimey tekrar ederek çöp tag kullanmış olursunuz. Sitenin gücüne göre, tag sayısı arttıkça tag lara yüklenen seo gücü azalır. Bu sebeple gereksiz tag kullanmamalısınız.

Aynı şekilde aynı linkin tekrarından kaçının. tag, tag, tag, tag gibi bir yazıya verilen link tek sayılır. Ya hiç virgül kullanmayın, yada rekabette önemli bir sonuç elde etmeyeceğiniz kelimeleri çıkartınız.

Sağ blok yönetim eklentisini kaldırın. Kalkması, kalkmamasından daha yararlı siteniz için.

İç reklamlarınız normal. Ama verimi arttırmak istiyorsanız reklamı yazının ortasında gösterin. İçerikle tam eşleşme sağlayacağı için yazıda verilen bir örnek olduğunu düşündürüpp tıklanma oranını daha verimli hale getirir.

Sağ blok kategoriler kısmının hemen altına küçük reklam kodu yerleştirirseniz o kısımda alt alta konu linkleri şeklinde reklam çıkacaktır. Buna göre yerleşim,
kategoriler
lütfen kategori seçin
linkler

Doğal olarak bazı kullanıcılar bunları site kategorisi sanarak tıklama oranına katkıda bulunacaktır.

İlk etapta genel değişiklik ve düzenlemeler bu şekilde. Siteyi gelişim sürecine sokup baştan aşağıya gözden geçirmek size uzun vadede daha yarar sağlar. Bahsettiklerimi dikkate alıırsanız tekrar sitenin durumunu gözden geçiririz birlikte.

hikomen hikomen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Kütahya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 0 / 2
  • Ticaret 0, (%0)

hikomen adlı üyeden alıntı

http://www.jn7.net sitesini reklam yerleşimleri ve seo çalışmları bakımından değerlendirebilirmisiniz. Günlük 800-1000 arası hit var. Bu temaya geçeli 2-3 gün oldu .

Hocam benim siteyi kaçırdınız sanırım. Seoyla ilgil neler yapmam gerekli? Birde reklam yerleşimleri konsunda fikriniz öğrenmek isterim.

metin27 metin27 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Devlet Memuru
  • Konum Kilis
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 12 / 1
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam pm attım sitem hakkında görüşünüzü bekliyorum

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

hikomen adlı üyeden alıntı

Hocam benim siteyi kaçırdınız sanırım. Seoyla ilgil neler yapmam gerekli? Birde reklam yerleşimleri konsunda fikriniz öğrenmek isterim.

Tam türkçe dil kullanın. Yayına açık olan kısımlar türkçe dil olsun.

İç linklemelere özen gösterin. Özellikle uzun vadede iç linkler aldığınız zamanlı dış linklerden çok daha fazlasını size verir.

reklamda aynı sayfa üzerinde 4 reklam görülebiliyor yazılarda. Bu en fazla iki olmalı. sitenizi bunun üzerine kurmuş tıklatmaya çalışıyor görünebiliyorsunuz bu şekilde ve google belli bir hitten sonrasını size aktarmıyor. Böyle durumlarda sitenin ziyaretçi sayısı sabitlendiğinde değişikliğe gitmeniz gerekiyor. Örnek vermek gerekirse,

sitenin ziyaretçisi her gün belli sayılarda gidip geliyor ise bunu anlayabiliriz. Çok kollu yayın yapan sitelerdee sabit ziyaretçi olmaz. İstikrarlı olarak her gün aynı kişi aynı şeyi aratıp sizin sitenize girmez. Eğer böyle bir durum varsa düzenlemeler yaparak bunu atlatmanız gerekir. Orta seviye siteler için 100-300 arası kişi oynama oluyorsa kotaya takılıyorsunuzdur.

Bu gün 1000 yarın 550 diğer gün 800 gibi ise sorun içerik sayı ve kalitesindedir.

Ek Olarak:

metin27 adlı üyeden alıntı

Hocam pm attım sitem hakkında görüşünüzü bekliyorum

yanıtlandı

sitesi sitesi Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek pazarlama
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 18
  • Beğeniler 21 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
domain ana kelimesi yazılınca dahi çıkmıyorum...
gerçekten haksızlık var.
badanaustasi.com

wmaraci
Konuyu toplam 10 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 10 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al