freelance iş ilanları

Yandex'ten Ramazan Bayramı İçin Logo

33 Mesajlar 5.788 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Muhsin ASLAN Muhsin ASLAN Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 1120
  • Beğeniler 1086 / 244
  • Ticaret 1, (%100)
Google'ı geçtik ara.com.tr de bile bir değişim yok :D "Türkiye'nin Türk Arama Motoru" bak bak bak.

wmaraci
reklam

Kanuni Kanuni WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 09.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Müh
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 767
  • Beğeniler 242 / 241
  • Ticaret 12, (%100)

vBasic adlı üyeden alıntı

Sanırım sen Yıl başını ve cadılar bayramını dini bayram zannediyorsun :)
[size=1]Biraz wikipedia araştırması yap lütfen.[/size]

Wikipedia diyor ki: Noel (christmas), her yıl 25 Aralık tarihinde İsa'nın doğumunun kutlandığı Hıristiyan bayramı. Ben "christmas" dedim, yılbaşı demedim. Örnek video istersen buradan izleyebilirsin.

Müslümanlar için kutsal sayılan hangi günlere özel doodle gördün?

Arkadaşlar, ben size sadece gerçeği söylüyorum. Mesela Google ve Facebook, Türk güvenlik güçlerince gerekli görünlen kişilerin bilgilerini paylaşmıyor. Nedendir bu? Azıcık düşünün. Ezbere konuşmuyoruz. "Google'ı sevmeyin." demiyorum. Ancak gerçekleri de görmek lazım. Boşuna inat etmeyin.

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1151
  • Ticaret 1, (%100)

Enes Yiğit adlı üyeden alıntı

Wikipedia diyor ki: Noel (christmas), her yıl 25 Aralık tarihinde İsa'nın doğumunun kutlandığı Hıristiyan bayramı. Ben "christmas" dedim, yılbaşı demedim. Örnek video istersen buradan izleyebilirsin.

Müslümanlar için kutsal sayılan hangi günlere özel doodle gördün?

Arkadaşlar, ben size sadece gerçeği söylüyorum. Mesela Google ve Facebook, Türk güvenlik güçlerince gerekli görünlen kişilerin bilgilerini paylaşmıyor. Nedendir bu? Azıcık düşünün. Ezbere konuşmuyoruz. "Google'ı sevmeyin." demiyorum. Ancak gerçekleri de görmek lazım. Boşuna inat etmeyin.

Noel ve Cadılar Bayramı, dini kaynaklı olmalarına rağmen seküler bir biçimde kutlanan bayramlar.
Yani dinden, ahiretten soyutlanmış ve dünyevi yaşama odaklanmış bayramlar.

Noel, her yıl 25 Aralık tarihinde İsa'nın doğumunun kutlandığı Hıristiyan bayramı. Ayrıca Doğuş Bayramı, Kutsal Doğuş veya Milât Yortusu olarak da bilinir. 20. yüzyıl'ın başlarından itibaren Noel, Hıristiyan olmayanlar tarafından da kutlananan,[1] dinî motiflerinden arınmış,[1] hediye alışverişi etrafında yoğunlaşan bir bayram olarak da kutlanmaya başlamıştır.

Kaynak: http://tr.wikipedia.org/wiki/Noel

Ramazan ve Kurban Bayramı ise, dinden ayrılmamış ve dine ait bayramlardır.

• Üyelik 09.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Müh
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 767
  • Beğeniler 242 / 241
  • Ticaret 12, (%100)

Kakarotto adlı üyeden alıntı

Noel ve Cadılar Bayramı, dini kaynaklı olmalarına rağmen seküler bir biçimde kutlanan bayramlar.
Yani dinden, ahiretten soyutlanmış ve dünyevi yaşama odaklanmış bayramlar.

Demek Google bayramların; dini kaynaklı olmalarına rağmen seküler bir biçimde kutlanan, dinden, ahiretten soyutlanmış ve dünyevi yaşama odaklanmış bayramlar olup olmadığını araştırıyor ve ona göre bir şeyler yapıyor. Ne diyeyim, güzelmiş.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1151
  • Ticaret 1, (%100)

Demek Google bayramların; dini kaynaklı olmalarına rağmen seküler bir biçimde kutlanan, dinden, ahiretten soyutlanmış ve dünyevi yaşama odaklanmış bayramlar olup olmadığını araştırıyor ve ona göre bir şeyler yapıyor. Ne diyeyim, güzelmiş.

Ne zaman ki, Ramazan Bayramı komple "Şeker Bayramı" olarak değişirse, o zaman Google, Şeker Bayramı logosu yapar. Zaten gidişat da onu gösteriyor. Ayrıca araştırmasına gerek yok, Noel'in ne olduğunu bilen herkes bunun seküler bayram olduğunu az çok biliyordur. Ülkemizdeki insanların bunu bilmiyor olması, Google'ın gidip dakika başı bunu araştıracağını göstermiyor.

Ulusoy Ulusoy Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 107 / 74
  • Ticaret 0, (%0)

Kadının etek boyundan namusunu, erkeğin pantolon renginden şerefini ölçen milletin algılama kabiliyetinde çok ileri düzey bir gelişme daha yaşandı: "Logodan müslümanları sevip sevmemesini anlamak !"

Hitaplarınıza dikkat edin. Zira sizde bu milletin mensubusunuz. Kişisel kavgalarınıza Türkiye devletinin milletinin kültürünü katmayın.

Neyse umarım konu seyrini değiştirmez amacım sadece yorum yaparken dikkatli olun. Kendi milletinizi nefsinize aracı kılmayın. Buna kimsenin haddi yetmez.
Kanuni

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1151
  • Ticaret 1, (%100)

Ulusoy adlı üyeden alıntı

Hitaplarınıza dikkat edin. Zira sizde bu milletin mensubusunuz. Kişisel kavgalarınıza Türkiye devletinin milletinin kültürünü katmayın.

Neyse umarım konu seyrini değiştirmez amacım sadece yorum yaparken dikkatli olun. Kendi milletinizi nefsinize aracı kılmayın. Buna kimsenin haddi yetmez.

Maalesef cümlemi anlamamışsınız ya da ben anlatamamışım.
Eğer orada yazan "milletin" kelimesinden önce "Kadının etek boyundan namusunu, erkeğin pantolon renginden şerefini ölçen" diye bir cümle kurmamış olsaydım, dediklerinizde haklı olurdunuz, genelleme yapmış olurdum. Fakat burada o önceki cümleyi kullanmış olmam, sadece bizim millet için değil, o davranışı sergileyen bütün milletlerin mensuplarını işe katıyor.

Türkçe'nin esnekliği diyelim, iki taraf da hatalı duruma düşmesin. :)
Ulusoy

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 09.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Müh
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 767
  • Beğeniler 242 / 241
  • Ticaret 12, (%100)

Maalesef cümlemi anlamamışsınız ya da ben anlatamamışım.
Eğer orada yazan "milletin" kelimesinden önce "Kadının etek boyundan namusunu, erkeğin pantolon renginden şerefini ölçen" diye bir cümle kurmamış olsaydım, dediklerinizde haklı olurdunuz, genelleme yapmış olurdum. Fakat burada o önceki cümleyi kullanmış olmam, sadece bizim millet için değil, o davranışı sergileyen bütün milletlerin mensuplarını işe katıyor.

Türkçe'nin esnekliği diyelim, iki taraf da hatalı duruma düşmesin. :)

İyi çevirmişsin lafı. ^^

• Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1151
  • Ticaret 1, (%100)

İyi çevirmişsin lafı. ^^

Millet kelimesi esnek bir kelimedir. Arkadaş çevrene de millet diye hitap edersin, önüne bir cümle ekleyerek belirttiğin millete/milletlere de hitap edersin. Dur tahmin edeyim, arkadaşlarına "naber millet?" dediğinde sen bütün ülkeye seslendiğini düşünerek kendinle haklı bir gurur duyuyorsun ?

• Üyelik 09.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Müh
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 767
  • Beğeniler 242 / 241
  • Ticaret 12, (%100)

Millet kelimesi esnek bir kelimedir. Arkadaş çevrene de millet diye hitap edersin, önüne bir cümle ekleyerek belirttiğin millete/milletlere de hitap edersin. Dur tahmin edeyim, arkadaşlarına "naber millet?" dediğinde sen bütün ülkeye seslendiğini düşünerek kendinle haklı bir gurur duyuyorsun ?

Tamam kardeşim sen haklısın. ^^

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al