wmaraci reklam
lidertakipci

Sitenizin tüm seo sorunlarını bu başlık altında yanıtlıyorum

876 Mesajlar 147.974 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

tont10 tont10 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad N** B**
  • Mesajlar 164
  • Beğeniler 11 / 8
  • Ticaret 8, (%100)
SEO Ultimate eklentisi hakkında görüşlerinizi alabilirmiyim. daha önce tüm sitelerimde platinium seo pack kullandım ancak şuanda yeni bir proje için açtığım sitemde seo ultimate kullanmayı düşünüyorum. sizce yine platinium seo pack mı kullanmalıyım yoksa bunumu ?

wmaraci
reklam

Utopya Utopya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek bilgi işlem VHKİ
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 11 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle emeklerinize saygılar üstad..

web sitemi pm olarak attım lütfen ilgilenirmisiniz,teşekkürler..

alcaysalih alcaysalih Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 74
  • Beğeniler 0 / 19
  • Ticaret 0, (%0)

patentofisi adlı üyeden alıntı

aylık 1.000 TL maaşla,sitelerimizle ilgilenecek seo uzmanı aranıyor.

ayrıntılı iş detayı için pm alabilir miyim

AhmetYilmaz AhmetYilmaz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

izmirotokiralama adlı üyeden alıntı

Merhaba,
Özel mesaj gönderdim. İlgilenirseniz sevinirim.
Teşekkürler.

Yanıtlandı

Ek Olarak:

ütopya adlı üyeden alıntı

Öncelikle emeklerinize saygılar üstad..

web sitemi pm olarak attım lütfen ilgilenirmisiniz,teşekkürler..

Yanıtlandı

Ek Olarak: Alıntı:
patentofisi Adlı Üyeden Alıntı Mesajı göster
aylık 1.000 TL maaşla,sitelerimizle ilgilenecek seo uzmanı aranıyor.

alcaysalih adlı üyeden alıntı

ayrıntılı iş detayı için pm alabilir miyim

Hiçbirşey anlaşılmadı

Ek Olarak:

tont10 adlı üyeden alıntı

SEO Ultimate eklentisi hakkında görüşlerinizi alabilirmiyim. daha önce tüm sitelerimde platinium seo pack kullandım ancak şuanda yeni bir proje için açtığım sitemde seo ultimate kullanmayı düşünüyorum. sizce yine platinium seo pack mı kullanmalıyım yoksa bunumu ?

Önemli olan nasıl kullanıldığı. Bu yüzden tavsiyedeki önceliğimiz, eklentiye tam olarak hakim misiniz? Eğer evet ise kullanabilirsiniz.

wmaraci
wmaraci

tont10 tont10 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad N** B**
  • Mesajlar 164
  • Beğeniler 11 / 8
  • Ticaret 8, (%100)
eklentilerin ikisine de hakim olduğum söylenemez. bu eklentilerin kullanımıyla alakalı tavsiyeleriniz nelerdir? kısaca nelere dikkat ederek yapmak lazım ayarları

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
Hocam kısa bir soru.Kalıcı bağlantı ayarlarında .html yapan var .htm yapan var yada hiç birşey yapan da var.Hangisini seçmemiz gerekir.Şuan imzamdaki site için söylüyorum bunu, belirteyim dedim.

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

tont10 adlı üyeden alıntı

eklentilerin ikisine de hakim olduğum söylenemez. bu eklentilerin kullanımıyla alakalı tavsiyeleriniz nelerdir? kısaca nelere dikkat ederek yapmak lazım ayarları

Her ayarı ayrı bir konu ve siteden siteye farklılık gösteriyor. Haber sitesi için başka, film sitesi için çok başka, statik site için çok çok başka. Seo sabit bir olay değil, sizin yapınıza göre çalışmalarıda farklılık gösterir. Bu yüzden hakim olmadığınız bir eklentiyi kullanmamalısınız. Daha ötesinde benim sözümle de değil siz kendiniz de kullanmamalıyım demelisiniz. Bu gün 3 dolara domain alınıyor 5 tl ye host. 10 tl ile yedek sitenizi oluşturup deneyebilirsiniz. Çünkü ben size kullanın derim, 9 şeyi açıklar o an 1 şeyi unuturum. O 1 şey sizi bir yerden aşağı çeker. Tam hakimiyet olana kadar bekleyin. Kullanan sitelere bakın ne durumdalar, nasıl kullanıyorlar durum nedir. Bu aşamadan sonra kullanın. Örneğin statik siteye önermiyorum ben. Kullanmadım kullanmıyorum. Çünkü test edildi. Randıman vermiyor. Sizi bir yere getiriyor bu eklentiler, siz de aa süpermiş bak eklenti beni nerelere getirdi diye düşünmeye başlıyorsunuz. Oysa eklenti kukla, siteniz sizi oraya getirdi eklentinin kendisi değil. Yani maharet sitenizin içinde. Tamam da beni bi yere getirdi ama benim için önemli olan bu, diyebilirsiniz. Benim anlatmak istediğim nokta, siz sadece temel Google algoritmalarını gerçekçi yaparsanız zaten o eklentiden daha fazla yarar sağlarsınız. Kötünün iyisi bu tarz eklentiler kısaca. Siz sitenize güvenin.

Ek Olarak:

suhamete adlı üyeden alıntı

Hocam kısa bir soru.Kalıcı bağlantı ayarlarında .html yapan var .htm yapan var yada hiç birşey yapan da var.Hangisini seçmemiz gerekir.Şuan imzamdaki site için söylüyorum bunu, belirteyim dedim.

Kalıcı bağlantı ayarları nedir? Bir url nin yolunu belirleyen karakter yapısıdır. Bizler neden genelde yazı ismi yaparız? Url karakterlerinde aynı kelimeleri bir kez daha geçirmek için. Çünkü, seo konusunda + sağlamaktadır. .hrm nedir? Bir uzantı biçimidir. O halde bu seo tanımlamasına dahil değildir. İsterseniz artistlik yapayım deyip .cgi yapın. fark etmez. Siz .html yapsanızda, .php yapsanızda, .bizeayrimuameleyokmu yapsanızda Google aynı kodu okur.

Dipnot : Seo için artı olsun diye anahtar kelimenizi koymaya kalkmayın .oyun gibi, sizi spama düşürür.

• Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
.bizeayrimuameleyokmu ya cok guldum hocam :) Birkac gun surdu butun yorumlari okumak.Allah razi olsun butun yardimlariniz icin.PM ile atmistim sitem hakkinda elestirilerinizi ogrenmek icerin.Yaklasik bir aydir girmiyorum yazi ve haliyle guncel icerik cok icerik demistiniz bana.Yaklasik 30 icerigim birikti ayrica yeni yazi yazacagim kategoriler ekleyecegim imzamdaki siteye.

Bu icerikleri nasil siklikla gireyim? Hergun 1 tane dediniz diyelim dakikalari dahi ayni olsun mu? Wordpress bu imkani sagliyor cunku.Bu yazilari girerken yani o yaklasik 30 icerik azalirken bir yandan da arttirmayi dusunuyorum hizli bir sekilde.Bu kistaslara gore icerik paylasimi konusunda bir strateji istiyorum sizden.

Ayrica iceriklerin anahtar kelimeleriyle nasil linkleme yapmam gerektigini de yazabilir misiniz? Suan sitede bulunan anahtar kelime linklemesinin durumu nasil?

Hocam ilk 20 30 sayfadaki aktifliginizin olmamasinin sebebi duzgun sorular gelmediginden olabilir mi :) Belki yanlistir ancak gozlemim bu yonde.Kitabinizin tahmini cikis vakti var midir? Siteme bu yazilari yazarken ucretli veya ucretsiz backlink icin neler onerirsiniz? Pmde bâhsetmistim, amacim yazilarimin genel olarak google'dan ziyaretci cekmesi.

Bilmedigim butun bilgiler begendigim yorumlarinizin icinde.Simdi onlari tekrar okuyacagim, hakkinizi helal edin biraz uzun oldu.Hersey icin tesekkurler hocam :)

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

suhamete adlı üyeden alıntı

.bizeayrimuameleyokmu ya cok guldum hocam :) Birkac gun surdu butun yorumlari okumak.Allah razi olsun butun yardimlariniz icin.PM ile atmistim sitem hakkinda elestirilerinizi ogrenmek icerin.Yaklasik bir aydir girmiyorum yazi ve haliyle guncel icerik cok icerik demistiniz bana.Yaklasik 30 icerigim birikti ayrica yeni yazi yazacagim kategoriler ekleyecegim imzamdaki siteye.

Bu icerikleri nasil siklikla gireyim? Hergun 1 tane dediniz diyelim dakikalari dahi ayni olsun mu? Wordpress bu imkani sagliyor cunku.Bu yazilari girerken yani o yaklasik 30 icerik azalirken bir yandan da arttirmayi dusunuyorum hizli bir sekilde.Bu kistaslara gore icerik paylasimi konusunda bir strateji istiyorum sizden.

Ayrica iceriklerin anahtar kelimeleriyle nasil linkleme yapmam gerektigini de yazabilir misiniz? Suan sitede bulunan anahtar kelime linklemesinin durumu nasil?

Hocam ilk 20 30 sayfadaki aktifliginizin olmamasinin sebebi duzgun sorular gelmediginden olabilir mi :) Belki yanlistir ancak gozlemim bu yonde.Kitabinizin tahmini cikis vakti var midir? Siteme bu yazilari yazarken ucretli veya ucretsiz backlink icin neler onerirsiniz? Pmde bâhsetmistim, amacim yazilarimin genel olarak google'dan ziyaretci cekmesi.

Bilmedigim butun bilgiler begendigim yorumlarinizin icinde.Simdi onlari tekrar okuyacagim, hakkinizi helal edin biraz uzun oldu.Hersey icin tesekkurler hocam :)

Merhaba, evet biraz zaman alıyor tarama yapmak, bu biraz benim yüzümden (İlk yardım adımı attığımda bu denli uzun süreceğini kestiremedim yoksa derli toplu konular halinde olurdu) , birazda soru soranlar yüzünden (Sorduğu soru aslında 5 kez sorulmuştur ama konuyu tarayamadığı için tekrar sorma ihtiyacı hissetmiştir ve tekrar cevap vermem gerekmiştir ki, uzakdıkça uzamıştır sayfalar) .

Ne sıklıkla içerik gireyim sorusu : Evet wordpress alt yapısınında zamanlayıcı var ama nedense orta ve küçük siteler kullanmıyor. Bir kerede aynı on dakikada 5 içerik yerine saatlere zamanlasalar daha fazla yararı olacak fakat kullanılmıyor yaygın olarak. Eğer böyle bir durumunuz varsa zamana yayın yayınlanma zamanını. Günde 1 içerik, yok içerikten bir fazlasıdır. Dolayısı ile çok ahım şahım bir olay değildir. Girebiliyorsanız daha fazla girin. Hergün aynı dakikada içerik girmek! Yararı ne olurdu? Belli bir zamandan sonra index almanızın zamanını belirlerdi. Bu size ne kazandırırdı? Hiç. Ha bu gün 22:00’da index almışsınız ha yarın 14:57’de. Önemli olan bir gün önce index almak değil. İndex aldığınızda en azından ilk sayfada hemen gösterilmeniz. Dolayısı ile zaman yerine kaliteyi düşünmek daha önemli. Anında index alıp 5. sayfada olmak size bir fayda sağmaz. 2 gün sonra index alın ama sıranız iyi olsun önemli olan bu. İçerik paylaşımı konusunda (Göreceli olmakla birlikte) içerik sayınız 100-300 civarında olana kadar güncellik önelidir. Bu civara geldikten sonra, eğer index alıpta, o içeriğiniz ilk sayfada değilse, o içeriğe özel seo o aşamadan sonra başlar. Yani, önce doğru içerik, sonra indexlenme. Bu aşamada zaten o içerik çıkması lazım. Eğer çıkmıyorsa seo için 2. aşama başlar. Çünkü 1. aşama yeterli olmamış ki, index almışsınız ve ilk sayfada değilsiniz. 2. aşamada genel değil özel seo uygulanır. O url için yapılır.

İçeriklerin anahtar kelime ile linklemesi : Bir yazı girdiniz. Yazının konusu, derdini söyle derman olayım. Bu içeriği yükseltmek istiyorsunuz. O halde ne yapacaksınız?
1. Bu kelimeyi linkli yapacak ve o içerik url sine yönlendireceksiniz.
2. Dert- Söyle – derman –olayım kelimelerini bu içeriğe yönlendireceksiniz. Varyasyonlarınız ne kadar sağlam olursa, yani anahtar cümlenizde geçen kelimelerin sayısının ne kadar o içeriğe yönlendiği yüzdesi çok olursa, o kadar backlink almanıza gerek olmaz. O kadar etkili olur.

İlk 20-30 sayfada aktifliğimin olmaması : Öncelikle ben pasif değilim. Bunu bilmelisiniz. Sonrasında bilmiyorum gerçekten ben sadece bir soru sorulursa yanıtlamaya çalışıyorum belki ilk 20-30 sayfada forumda yabancı olduğum için tanıma süreci olmuş olabilir.

Kitap ne zaman ya : Bunu sormak, yazmaktan kolay bu kesin. Kitap 2 varyasyon şeklinde çıkıyor. Aslında tekti ama wmaracından sonra 2’ye çıkarmaya karar verdim. Birincisi sizi ilgilendirmiyor. Kurumsal firmalarla alakalı ve fiyatını bir forumda söylemek bile tartışma çıkarır bundan uzak kalmaya çalışıyorum. İkincisi sizinle ilgili, ve bunu ücretsiz şekilde sunma idealindeyim. Fakat bazı sorunlar mevcut, internette seo kitabı iki çeşit, e-kitap, basılı kitap. E kitaplar 20-150 sayfa. Basılı olanlarda sanırım 300 gibi. Seo’yu 20 sayfada özetledim abi diyenler var ve çok merak edip okudum. Sizlere tavsiyem, Seo nedir sorusunun cevabı bile yok! Bu yüzden kitabın yaklasık 1 yıldır tamamlanıyor olmasının sebebi bu. Örneğin backlink nedir? Bir sitenin bir başkasına verdiği linktir! Derseniz, yok, olmadı bu. Haber sitesi için başka, film sitesi için başkadır tanımı, statik içeriğe sahip için çok başkadır tanımı. Sadece backlink nedir başlığı 50 sayfa tutar. Çünkü kitabı alan adam, kendi sektörüne ait açıklama bulamazsa ne yapsınki o kitabı? Ayrıca şunu duydum, seo’nun kitabı olmaz! Olur, olurda piyasadaki gibi olmaz. Altını çizerek belirtiyorum,

Seo değişken bir olay değildir! Seo değişmez. Alt yapısı değişmez. Ama şu güncelleme çıktı? Çıksın o bizi bağlamıyor, o, seo çakmalarının düşüneceği iş. Makale basan, wikiyle uğraşan, bot kullanana, vs vs onlar düşünsün güncellemeyi. Seo yapan kimse güncellemeyi takmaz, sırasıda değişmez. Sanırım 13 olacak yıl, ben bir güncellemede adam olanın sırasının değiştiğini görmedim. Google algoritma değiştiremez. İmkanı yok! Yok yani. İyileştirme yapar sadece. Oda bu wikidir, bottur, footer backlink peşinde koşturandır onları bağlar onları ilgilendirir. Bu gibi onlarca sebepten seo’yu anlamak için, kitap olur. Bu yüzden uyku uyumuyorumda yazıyorum. Bittiğinde sadece wm aracı sitesinden eğer bilmiyorum kafana göre verebiliyormuyuz ama, olursa bu şekilde vermek istiyorum. Fakat yinede yeterli değil. Belki özel üyelere daha doğru olur. Çünkü arayan bulsun istiyorum. Emek harcayan bulsun. Fedakarlık eden bulsun. Önüne gelen bulmasın. Biz yıllarımızı veriyoruz, paylaşıyoruz. Adam iki dakkada olmayacak siteyi o yollarla birinci yapıyor. Bu adaletli bir iş olmaz. Bu gibi konuları çözmeye aşmaya çalışıyorum. Ama dağıtmasam dahi, sizi bir kenara not ettim muhakkak yollayacağım bittiğinde size. Arz, talepten gelir çünkü.

Ücretli ücretsiz backlink : Paranız varsa ücretli (Bütçeniz 5 bin tl - … ve üstü ise) Yoksa ücretsiz. Sezonluk çıkacaksanız ücretli. Benim anlattığım şeyler kalıcı yükselme, bu yüzden ücretsizi tavsiye ediyorum. Sezonluk bir iş ise 100 tl niz varsa yine ücretli alın alabildiğiniz kadar o ayrı.

Genel ziyaretçi amacı : Domainin kendisine çalışın. Güçlü domain bir içerik girerse o içeriğe seo yapmasına gerek yok. O içerik zaten üstte çıkar. Bu yüzden genel aramadan beslenecekseniz ana domaine çalışın.

Hakkım yok sadece incelik göstermişsin ben teşekkür ederim. Hem uzun oldu, hemde bazı konulara değinmeme sebep olduğun için.

• Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

AhmetYılmaz adlı üyeden alıntı

Merhaba, evet biraz zaman alıyor tarama yapmak, bu biraz benim yüzümden (İlk yardım adımı attığımda bu denli uzun süreceğini kestiremedim yoksa derli toplu konular halinde olurdu) , birazda soru soranlar yüzünden (Sorduğu soru aslında 5 kez sorulmuştur ama konuyu tarayamadığı için tekrar sorma ihtiyacı hissetmiştir ve tekrar cevap vermem gerekmiştir ki, uzakdıkça uzamıştır sayfalar) .
.
.
.
Genel ziyaretçi amacı : Domainin kendisine çalışın. Güçlü domain bir içerik girerse o içeriğe seo yapmasına gerek yok. O içerik zaten üstte çıkar. Bu yüzden genel aramadan beslenecekseniz ana domaine çalışın.

Hakkım yok sadece incelik göstermişsin ben teşekkür ederim. Hem uzun oldu, hemde bazı konulara değinmeme sebep olduğun için.

Hocam teşekkür ederim cevabınız için.Online olduğunuzu gördüğüm için hemen aklıma takılan şeyleri sorayım.Derdini söyle derman olayım yazısını yükseltmek için nasıl çalışma yapacağımı söylediniz.O kadar yorumlarınızı okudum, o kadar da cevap yazdınız.Ancak tekrar soruyorum.1-Bazı özel içeriklerimin ileride yükselmesini isterim(nasıl yapılacağını anlattınız) peki domain güçlendirme için rastgele bazı yazılarımın etiketlerini ana domaine mi göndereyim? 2-Günde 1 ahım şahım bir olay değil yapabilirsem 2 ve daha fazlasını yapayım?(zamanlayıcıyı kullanmayı düşünüyordum zaten rastgelmiş oldu)3-Aktiflik pasiflik konusunda kırıcı olduysam affedin hocam.Sadece sorulan soruların içeriği, zorluğu kalitesi vs değiştiği için bir tahmin yürüttüm.Tabiki saygı duyuyorum bütün soru soranların sitelerine.4-Kitap konusunda sizi bir kenara not ettim demiştiniz, bu ben miyim yoksa Wmaraci olarak mı:) 5-Birkaç güne (hiçbir webmaster aracına kaydetmediğim:) ) bir kurumsal sitem yayına çıkacak hocam.İthalat, danışmanlık başka birkaç konu daha var.Temel olarak neler yapmamı önerirsiniz.Site hazır hale gelince zaten tekrar buradan yazarım :)

Ek Olarak: Kurumsal sitemin altyapısı Wordpress.Sitenin ne içerik barındıracağını söylediğimde daha verimli şeyler söylersiniz kanımca.Genelde cevabınız bu oluyor :)

Ek Olarak: Ayrıca şuan fark ettim.Siteme yaptığım yorumlarda isim kısmımda yani 'Süha Mete' ana domainime link göndermiyormuşum. Bu linki ekleyeyim mi faydalı olur mu?

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al