freelance iş ilanları

Sitenizin tüm seo sorunlarını bu başlık altında yanıtlıyorum

876 Mesajlar 166.389 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

AhmetYilmaz AhmetYilmaz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

suhamete adlı üyeden alıntı

Hocam teşekkür ederim cevabınız için.Online olduğunuzu gördüğüm için hemen aklıma takılan şeyleri sorayım.Derdini söyle derman olayım yazısını yükseltmek için nasıl çalışma yapacağımı söylediniz.O kadar yorumlarınızı okudum, o kadar da cevap yazdınız.Ancak tekrar soruyorum.1-Bazı özel içeriklerimin ileride yükselmesini isterim(nasıl yapılacağını anlattınız) peki domain güçlendirme için rastgele bazı yazılarımın etiketlerini ana domaine mi göndereyim? 2-Günde 1 ahım şahım bir olay değil yapabilirsem 2 ve daha fazlasını yapayım?(zamanlayıcıyı kullanmayı düşünüyordum zaten rastgelmiş oldu)3-Aktiflik pasiflik konusunda kırıcı olduysam affedin hocam.Sadece sorulan soruların içeriği, zorluğu kalitesi vs değiştiği için bir tahmin yürüttüm.Tabiki saygı duyuyorum bütün soru soranların sitelerine.4-Kitap konusunda sizi bir kenara not ettim demiştiniz, bu ben miyim yoksa Wmaraci olarak mı:) 5-Birkaç güne (hiçbir webmaster aracına kaydetmediğim:) ) bir kurumsal sitem yayına çıkacak hocam.İthalat, danışmanlık başka birkaç konu daha var.Temel olarak neler yapmamı önerirsiniz.Site hazır hale gelince zaten tekrar buradan yazarım :)

Ek Olarak: Kurumsal sitemin altyapısı Wordpress.Sitenin ne içerik barındıracağını söylediğimde daha verimli şeyler söylersiniz kanımca.Genelde cevabınız bu oluyor :)

Ek Olarak: Ayrıca şuan fark ettim.Siteme yaptığım yorumlarda isim kısmımda yani 'Süha Mete' ana domainime link göndermiyormuşum. Bu linki ekleyeyim mi faydalı olur mu?

Rasgele değil, senin işine yarayacak kelimeleri yönlendir. Evet 2 ve daha fazlası. Ne kadar çok o kadar iyi. Aktiflik pasiflik konusu şakaydı takılma hiç ben gülerek yazdım(: Kitap konusunda sizi kastettim. Yeni siteniz için, site yapın. Site gibi site olsun. Eskiden mynet in dağıttığı mysite gibi olmasın. İçeriğine önem verin. Kaliteli yazın içerikleri. Ziyaretçi gözüyle bakın sitenize. Öncelikle sitte sizi tatmin etsin. Yazılar içerikler başlıklar tasarım kolaylık kurumsal imaj vb. Sonrasında seo ile ilgilenin teknik anlamda. Doğrudur iyi takip etmişsin kanınca(: Yorumlarınıza link göndermeyin.

wmaraci
reklam

rozkol rozkol WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** Ö**
  • Mesajlar 84
  • Beğeniler 14 / 10
  • Ticaret 5, (%100)
merhabalar yemek tarifi sitem var kendimce seo yapmaya çalışıyorum fakat sanıyorum artık tıkandı daha fazla gidemiyor. Sitemi inceleyip bu aşamadan sonra yapmam gerekenleri bana iletirseniz çok memnun olurum. Teşekkürler.

Site pm ile iletilmiştir.

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

rozkol adlı üyeden alıntı

merhabalar yemek tarifi sitem var kendimce seo yapmaya çalışıyorum fakat sanıyorum artık tıkandı daha fazla gidemiyor. Sitemi inceleyip bu aşamadan sonra yapmam gerekenleri bana iletirseniz çok memnun olurum. Teşekkürler.

Site pm ile iletilmiştir.

Örneğin köfteler kategorimiz var, ve diyor ki, “köfteler kategorisindeki yazılar” buradaki “yazılar” kelimesini “yemek tarifleri” kelimesi ile değiştirin. “Köfteler kategorisindeki yemek tarifleri” şeklinde tam cümle bu halde görünsün.

Sitemap ı robots.txt dosyasına ekleyelim.

Yazılarımızdaki anahtar kelimeleri kategorilere linkleme yapalım. Yaprak köfte içinde geçen köfte kelimesini köfteler kategori url yoluna.

Tarif içinde geçen kıyma kelimesini de köfte etiketine linkleme yapalım.

Tarif içlerindeki kırmızı renkleri kaldıralım.

Yazım hatalarından uzak duralım. Örneğin maddeler küçük harfle başlıyor.

Temamızı tamamen Türkçeleştirelim.

Tariflerimize yorum yapalım.

Yazı içi sağ blok kategorileri üste reklamı alta alalım.

Resimlerdeki alt etiketleri cümle olarak girelim.

Kırık linklerimizi ya düzeltelim ya kaldıralım.

Tarif gönder linkini “yemek tarifini gönder” olarak değiştirelim.

Sitemap dosyamızı footer alanında linkli şekilde gösterelim.

Anahtar kelimemize link verirken muse etiketini kullanalım.

Logomuzu footer kısmında da bulunduralım görselin etiketi girilmiş olarak.

İlk göze çarpanlar bunlar.

• Üyelik 22.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** Ö**
  • Mesajlar 84
  • Beğeniler 14 / 10
  • Ticaret 5, (%100)

AhmetYılmaz adlı üyeden alıntı

Örneğin köfteler kategorimiz var, ve diyor ki, “köfteler kategorisindeki yazılar” buradaki “yazılar” kelimesini “yemek tarifleri” kelimesi ile değiştirin. “Köfteler kategorisindeki yemek tarifleri” şeklinde tam cümle bu halde görünsün.

Sitemap ı robots.txt dosyasına ekleyelim.

Yazılarımızdaki anahtar kelimeleri kategorilere linkleme yapalım. Yaprak köfte içinde geçen köfte kelimesini köfteler kategori url yoluna.

Tarif içinde geçen kıyma kelimesini de köfte etiketine linkleme yapalım.

Tarif içlerindeki kırmızı renkleri kaldıralım.

Yazım hatalarından uzak duralım. Örneğin maddeler küçük harfle başlıyor.

Temamızı tamamen Türkçeleştirelim.

Tariflerimize yorum yapalım.

Yazı içi sağ blok kategorileri üste reklamı alta alalım.

Resimlerdeki alt etiketleri cümle olarak girelim.

Kırık linklerimizi ya düzeltelim ya kaldıralım.

Tarif gönder linkini “yemek tarifini gönder” olarak değiştirelim.

Sitemap dosyamızı footer alanında linkli şekilde gösterelim.

Anahtar kelimemize link verirken muse etiketini kullanalım.

Logomuzu footer kısmında da bulunduralım görselin etiketi girilmiş olarak.

İlk göze çarpanlar bunlar.

çok teşekkür ederim hocam not aldım birazdan tek tek düzeltmeye başlayacağım. Belirttiğim sitede 400+ tamamı ile özgün tarif olmasına rağmen istenilen hite ulaşmış değil, hit 200 civarlarında seyrediyor. Gerçekten çok emek verdiğim bir site. Bir tane kopya içerik bulunmuyor. Belirttiğim kelimelerde daha üstlere çıkmam için bu söylediklerinizin haricinde neler yapabilirim.
(temanın gerçek yorum kısmında hata olduğu için bir yorum eklentisi kurmuştum onun zararı olur mu )
anasayfada anahtar kelime yoğunluğum uygun mu ?
Kelimelerimde yükselmek için ne tavsiye edersiniz bunların haricin.

Üşenmeden bugüne kadar yazdıklarınızın tamamına okuyacağım. Şuan yarıladım. Bilginize,emeğinize sağlık teşekkür ederim.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

çok teşekkür ederim hocam not aldım birazdan tek tek düzeltmeye başlayacağım. Belirttiğim sitede 400+ tamamı ile özgün tarif olmasına rağmen istenilen hite ulaşmış değil, hit 200 civarlarında seyrediyor. Gerçekten çok emek verdiğim bir site. Bir tane kopya içerik bulunmuyor. Belirttiğim kelimelerde daha üstlere çıkmam için bu söylediklerinizin haricinde neler yapabilirim.
(temanın gerçek yorum kısmında hata olduğu için bir yorum eklentisi kurmuştum onun zararı olur mu )
anasayfada anahtar kelime yoğunluğum uygun mu ?
Kelimelerimde yükselmek için ne tavsiye edersiniz bunların haricin.

Üşenmeden bugüne kadar yazdıklarınızın tamamına okuyacağım. Şuan yarıladım. Bilginize,emeğinize sağlık teşekkür ederim.

Eklentinin bır zararı olmaz. Yoğunluk normal. Kelime bazlı çalışmayı içeriyor bu saydıklarım. Önce bunları yapın ve durumunuza bakalım. Belki site gücü başlı başına yeterli gelecek. Rakipr siteleri gözden geçireceğiz. Sıralamalar kaliteye göre değil, rakiplere göre belirlenir. Kısa zamanda halletmeye bakın. Sitenin temel yapısı sağlam olmadan teknik seo ya girmek anlamsız olacak. Yapabildiğiniz kadarını yapın. Yapamadığınız olursa yine birlikte bakar yaparız. Sitenin sıralamasına göre 2. aşamaya geçeriz. Bunun haricinde zaten konuda birçok teknik mevcut onları da inceleyebilirsiniz. Okuyabildi iseniz helal olsun(: Baya uzun gerçekten bir günde bitmiyor göz gezdirmek. Yinede teşekkür ederim. Gerçekten.

• Üyelik 22.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** Ö**
  • Mesajlar 84
  • Beğeniler 14 / 10
  • Ticaret 5, (%100)

Eklentinin bır zararı olmaz. Yoğunluk normal. Kelime bazlı çalışmayı içeriyor bu saydıklarım. Önce bunları yapın ve durumunuza bakalım. Belki site gücü başlı başına yeterli gelecek. Rakipr siteleri gözden geçireceğiz. Sıralamalar kaliteye göre değil, rakiplere göre belirlenir. Kısa zamanda halletmeye bakın. Sitenin temel yapısı sağlam olmadan teknik seo ya girmek anlamsız olacak. Yapabildiğiniz kadarını yapın. Yapamadığınız olursa yine birlikte bakar yaparız. Sitenin sıralamasına göre 2. aşamaya geçeriz. Bunun haricinde zaten konuda birçok teknik mevcut onları da inceleyebilirsiniz. Okuyabildi iseniz helal olsun(: Baya uzun gerçekten bir günde bitmiyor göz gezdirmek. Yinede teşekkür ederim. Gerçekten.

evet hocam okumaya devam edeceğim gerçekten çok güzel bilgiler vermişsiniz. Ayrıca çalışmalara başladım kısa sürede tamamlayacağım inşallah. Bir de mesela yazılarda kırmızı kaldır vs dediniz bunu demişe dönük mü düzelteceğim? Çünkü 400'den fazla tarif var nasıl biter :)

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

evet hocam okumaya devam edeceğim gerçekten çok güzel bilgiler vermişsiniz. Ayrıca çalışmalara başladım kısa sürede tamamlayacağım inşallah. Bir de mesela yazılarda kırmızı kaldır vs dediniz bunu demişe dönük mü düzelteceğim? Çünkü 400'den fazla tarif var nasıl biter :)

Bana sorarsan, hepsini düzelt. Düzelt ki gece gündüz gına gelsin, düzelt ki bundan sonra "abi bi yerde okudum bi teknik varmış dur hemen sitemde yapayım" deme! Bir musibet bin nasihattan iyidir. Bak bende böyle yapıyorum. Otomatik olma şansı bile varsa elle yapıyorum tek tek. Ki unutmayayım bu çektiğimi. Kendinize ceza verin. Bu kötü değil. Sizi doğruya yaklaştırır. 400 içeriği tek tek düzelt. Yok dersen site senin. Karar senin. Bundan sonraki içerikleri o şekilde yapma diyebilirim ancak. Sitelerin tutmaması, para kazanamamanız, bakın dost acı söyler, acı çekmemeniz yüzünden. Uykusuz kalın 1 ay, başınıza ağrılar girsin. Tek tek girin. Bakın ondan sonra işler nasıl değişiyor. Kurumsal olmayan, site sahibi webmaster olan yani, adam 10 liraya almış domaini basmış wordpresi bu kişiler, hala wiki paketleri peşinde ömür çürütüp gençliklerini harcıyorlar. Siz o hataya düşmeyin diyorum ben. 1 ayınızı düzenleme için feda edin gerekirse, yoksa bir ömür zaten birşey yok zaten. Ben yakın zamanda bir hata yaptım destek verdiğim bir sitede. 3225 fotoğrafı yanlış yükledim tek seferde, ve tek seferde düzeltme şansım var tekrar. 4 gündür 3225 fotoğrafı teeeek tek yüklüyorum yarısını yeni geçtim daha göz beyin kalmadı. Neden? Unutmayayım bir daha gelişi güzel iş yapmayayım diye. Site sahipleri içeriklerinden üşenmesin. Sitenizi ekmek kapısı olarak görün. Yeni bir dükkan açtığınızı varsayın. Heyecanlı olun. Müşterilerim geldiğinde memnuniyetsiz gönderemem aman nasıl daha iyi olabilirimin derdine düşün. Seo sitenin kendisinden başlar. Bu yüzden tüm içerikleriniz standartlara uysun, ki, ileri seviye seo da sıkıntı çekmeyin.

Not : Sana söylüyorum kızım, gelinim sen anla! Misali, sorduğun sebep oldu genele yazdım bu yazıyı şahsınla bağdaştırma sakın öyle bir niyette hiç olmadım. Sen saydıklarımı halletmeye çalış önce sonrasına birlikte bakacağız zaten.

• Üyelik 22.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** Ö**
  • Mesajlar 84
  • Beğeniler 14 / 10
  • Ticaret 5, (%100)

Bana sorarsan, hepsini düzelt. Düzelt ki gece gündüz gına gelsin, düzelt ki bundan sonra "abi bi yerde okudum bi teknik varmış dur hemen sitemde yapayım" deme! Bir musibet bin nasihattan iyidir. Bak bende böyle yapıyorum. Otomatik olma şansı bile varsa elle yapıyorum tek tek. Ki unutmayayım bu çektiğimi. Kendinize ceza verin. Bu kötü değil. Sizi doğruya yaklaştırır. 400 içeriği tek tek düzelt. Yok dersen site senin. Karar senin. Bundan sonraki içerikleri o şekilde yapma diyebilirim ancak. Sitelerin tutmaması, para kazanamamanız, bakın dost acı söyler, acı çekmemeniz yüzünden. Uykusuz kalın 1 ay, başınıza ağrılar girsin. Tek tek girin. Bakın ondan sonra işler nasıl değişiyor. Kurumsal olmayan, site sahibi webmaster olan yani, adam 10 liraya almış domaini basmış wordpresi bu kişiler, hala wiki paketleri peşinde ömür çürütüp gençliklerini harcıyorlar. Siz o hataya düşmeyin diyorum ben. 1 ayınızı düzenleme için feda edin gerekirse, yoksa bir ömür zaten birşey yok zaten. Ben yakın zamanda bir hata yaptım destek verdiğim bir sitede. 3225 fotoğrafı yanlış yükledim tek seferde, ve tek seferde düzeltme şansım var tekrar. 4 gündür 3225 fotoğrafı teeeek tek yüklüyorum yarısını yeni geçtim daha göz beyin kalmadı. Neden? Unutmayayım bir daha gelişi güzel iş yapmayayım diye. Site sahipleri içeriklerinden üşenmesin. Sitenizi ekmek kapısı olarak görün. Yeni bir dükkan açtığınızı varsayın. Heyecanlı olun. Müşterilerim geldiğinde memnuniyetsiz gönderemem aman nasıl daha iyi olabilirimin derdine düşün. Seo sitenin kendisinden başlar. Bu yüzden tüm içerikleriniz standartlara uysun, ki, ileri seviye seo da sıkıntı çekmeyin.

Not : Sana söylüyorum kızım, gelinim sen anla! Misali, sorduğun sebep oldu genele yazdım bu yazıyı şahsınla bağdaştırma sakın öyle bir niyette hiç olmadım. Sen saydıklarımı halletmeye çalış önce sonrasına birlikte bakacağız zaten.

Haklısın hocam aynen dediğin gibi oldu. Bu işleri öğrenmek için sürekli makale okuyorum ve sanıyorum ki her okuduğuma inanıyorum ve siteme uyguluyorum. Bu aşamada bizim için belirttiğiniz gibi belirli bir standarda çevirmek olacak işimiz. Baştan aşağı hepsini düzelteceğim fakat bir daha geri dönmemek için bana bir şablon verir misiniz. Mesela ben tariflerin üzerinde hit gelecek kelimeleri sıralıyorum vs. bu doğru mu. Bunu da bir yerde okumuştum.?
Etiketleri tekrar gözden geçireyim mi ?
Tarifleri içerisinde anahtar kelime kullanımları nasıl olmalı (altı çizili italik bold olması gerektiğini okumuştum yine)
Bir de başlık yazarken Mercimek Çorbası mı yoksa Mercimek Çorbası Tarifi şeklinde mi yazmalıyım.
Biliyorum çok soru sordum gece gece kusura bakmayın. :)

Ek olarak: Şimdi kontrol ediyorum az önce verdiğiniz listeye göre, 404 sayfam yok ama 400 kodlu sayfalarım var. (resimler genellikle bunları nasıl düzeltirim . Örnek url'yi atıyorum pm'den.)

MertKoseoglu MertKoseoglu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek x
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 659
  • Beğeniler 120 / 168
  • Ticaret 3, (%100)
Bloğum Adına SEO Açısından Neler Önerirsiniz ?
Bu Aralar Pek Güncel Tutamadım. Onun Dışında Tavsiyeleriniz Neler ?

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

Rasgele değil, senin işine yarayacak kelimeleri yönlendir. Evet 2 ve daha fazlası. Ne kadar çok o kadar iyi. Aktiflik pasiflik konusu şakaydı takılma hiç ben gülerek yazdım(: Kitap konusunda sizi kastettim. Yeni siteniz için, site yapın. Site gibi site olsun. Eskiden mynet in dağıttığı mysite gibi olmasın. İçeriğine önem verin. Kaliteli yazın içerikleri. Ziyaretçi gözüyle bakın sitenize. Öncelikle sitte sizi tatmin etsin. Yazılar içerikler başlıklar tasarım kolaylık kurumsal imaj vb. Sonrasında seo ile ilgilenin teknik anlamda. Doğrudur iyi takip etmişsin kanınca(: Yorumlarınıza link göndermeyin.

Tamamdır hocam.Beğendiğim mesajları tavsiyelerinize uydukça, uyguladıkça şuanki sitem için ve diğer site yayına çıktığında diğer sitem için tekrar burada olacağım.Kitap konusunda talep var hocam dediğiniz gibi :) Sağolun hocam bilgiler için, kolay gelsin işlerinizde :)

wmaraci
Konuyu toplam 9 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 9 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al