wmaraci reklam

Sitenizin tüm seo sorunlarını bu başlık altında yanıtlıyorum

876 Mesajlar 152.522 Okunma
smmexpress

AhmetYilmaz AhmetYilmaz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

MooNDaY adlı üyeden alıntı

Sadece bir şehre hitap eden firma ekleme sitesi açtım. Meta-tagına evrensel yerine bölgesel olarak seçim yapıp eklesem:

Bunun bana yerel aramalarda + faydası olur mu ?

Dış ülkelerle ziyaretçi bakımından ilişiğiniz yoksa, kullanıla bilir. Fakat artık local bağına gerek kalmayan bir sistem var. Size faydası olur mu konusunda yerel aramalarda olur. Fakat bu fayda büyük çaplı bir fayda olarak algılanmasın. Kullanıp kullanmama konusu tamamen kullanacağınız site ile ilgili. Dünyada, Türkiye nüfusunun en az 3 katı Türk var. Bu kişiler aramalar yapıyor. Sizin siteniz bu çemberin içinde ise yerelde 10 kişi fazla çekerken genelde 50 kişiden olma durumu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Eğer siteniz bu çemberin içinde değil ise kullanabilirsiniz. Örneğin bir ürün satıyorsunuz ve bu ürün zaten her ülkede mevcut. Dış ülkeden müşteri potansiyelin sıfır, o halde kullanabilirsiniz. 50 kuru kalabalık olacağına, 2 müşterim olsun diyebilirsiniz. Fakat bunun dışındaki siteler için konu daha farklı olacaktır. Google com, co.uk, ru vs gibi uzantılarda geri plana itilirsiniz, ki bunu film, oyun, haber gibi siteler istemez.

Her ülkedeki arama motoru algoritmaları farklıdır. Örneğin yahoo! İçin Google arama motoruna yaklaşamaz bile der çoğu kişi, fakat yahoo! Amerika’da Google’dan daha fazla kullanılır. Türkiye’deki algoritması zayıf sadece, o da Türkiye pazarını şu ana kadar ciddi olarak ele alıp üstüne düşmediğindendir. Google Türkiye’ye önem veriyor ve fazlasıyla. Bu yüzden Türkiye’de diğer arama motorlarından daha önde. Siz local yazarken Google arama motoruna değil tüm arama motorlarına local demiş olacaksınız. Aldığınız ziyaretçiler, bing, yandex, yahoo gibi sitelerden hatrı sayılır sayıda ise, bu sefer diğerlerini riske atmış olacaksınız. İşin mantığını anlatmaya çalıştım bu noktada.

Kullanılabilir yada kullanılmamalı diyemeyiz. Kiminin işine yarayacaktır kimine zararlı olacaktır. Burada sitenin kendisi belirleyici etken olur. Her iki durumu da anlattım. Sitenize göre seçim size aittir.
MooNDaY

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

MooNDaY MooNDaY WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 38
  • Beğeniler 15 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Gerçekten çok aydınlatıcı bir cevap oldu. Teşekkür ederim.
AhmetYilmaz

kişi bu mesajı beğendi.

Umutirhan Umutirhan Ares # Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad U** İ**
  • Mesajlar 1958
  • Beğeniler 139 / 206
  • Ticaret 3, (%100)
Genel film ve haber aramalarında 1. sayfada çıkmak istiyorum ve "sinema" etiketinde de 1. sayfada çıkmak istiyorum .. Site bugün 3. gününe girdi :) Siteye 2. gününde 229 ziyaretçi 3. gününde ise 237 ziyaretçi girdi .. Bu sanırım iyi birşey?

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

TRonepiece adlı üyeden alıntı

Genel film ve haber aramalarında 1. sayfada çıkmak istiyorum ve "sinema" etiketinde de 1. sayfada çıkmak istiyorum .. Site bugün 3. gününe girdi :) Siteye 2. gününde 229 ziyaretçi 3. gününde ise 237 ziyaretçi girdi .. Bu sanırım iyi birşey?

Film genel aramaları ve haber aramalarında çıkarmak istediğiniz site adını bana iletmelisiniz. İmzadaki site değil diye düşünüyorum.

“Siteye 2. gününde 229 ziyaretçi 3. gününde ise 237 ziyaretçi girdi .. Bu sanırım iyi birşey?” Demişsiniz. Bu iyi yada kötü bir şey değil. Çünkü 2. gününde 229 ziyaretçiyi arama motorları göndermedi. Siz biryerlerde paylaşmışsınız ve insanlar tıklamış siteye girmiş. Bugün adf . ly a 5 dolar verirseniz sitenin ilk gününde 5 bin, 50 dolar verirseniz sitenin ilk gününde 50 bin ziyaretçi sitenize girmiş olur. O halde sitemin ilk gününde 50 bin ziyaretçi aldım, nasıl? Derseniz, iyi çalışma yapmışsınız, paraya kıymışsınız, helal olsun ilgileniyorsunuz sitenizle derim, ama seo konusunda bunu söyleyemem. Hit ile seo doğrudan ilişkili değil. Anında index almanızda doğrudan seo ile ilişkili değil. Önemli olan index aldığınız gibi üst sırada otomatik olarak sitenin gösterilmesi. Seo, bunlarla ilgilenir.

wmaraci
wmaraci

Umutirhan Umutirhan Ares # Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad U** İ**
  • Mesajlar 1958
  • Beğeniler 139 / 206
  • Ticaret 3, (%100)

AhmetYılmaz adlı üyeden alıntı

Film genel aramaları ve haber aramalarında çıkarmak istediğiniz site adını bana iletmelisiniz. İmzadaki site değil diye düşünüyorum.

“Siteye 2. gününde 229 ziyaretçi 3. gününde ise 237 ziyaretçi girdi .. Bu sanırım iyi birşey?” Demişsiniz. Bu iyi yada kötü bir şey değil. Çünkü 2. gününde 229 ziyaretçiyi arama motorları göndermedi. Siz biryerlerde paylaşmışsınız ve insanlar tıklamış siteye girmiş. Bugün adf . ly a 5 dolar verirseniz sitenin ilk gününde 5 bin, 50 dolar verirseniz sitenin ilk gününde 50 bin ziyaretçi sitenize girmiş olur. O halde sitemin ilk gününde 50 bin ziyaretçi aldım, nasıl? Derseniz, iyi çalışma yapmışsınız, paraya kıymışsınız, helal olsun ilgileniyorsunuz sitenizle derim, ama seo konusunda bunu söyleyemem. Hit ile seo doğrudan ilişkili değil. Anında index almanızda doğrudan seo ile ilişkili değil. Önemli olan index aldığınız gibi üst sırada otomatik olarak sitenin gösterilmesi. Seo, bunlarla ilgilenir.

http://sinemaist.com/ Bi seo çalışması yaptırmak şart sanırım ..

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

TRonepiece adlı üyeden alıntı

http://sinemaist.com/ Bi seo çalışması yaptırmak şart sanırım ..

Seo, teoride her site için gerekli olsa da, en çok sizin siteleriniz için geçerli. Çünkü sizin başka şansınız yok, büyük bütçeleriniz reklam yeteneğiniz yok. Dolayısı ile büyük sitelerde seo kendiliğinden olgunlaşırken, sizin sitelerinizde iş tamamen seo ya kalmış. İkinci bir dez avantajı ise, sizin durumunuz domain aldım wp kurdum olması. Dolayısı ile bunu söyleyen çok sayıda insan var. O halde rakip sayınız çok ama çok fazla. Bu rakiplerin ortak özelliklerinden biri de, genç olmaları. Bu bir dez avantaj. Olgun kişiler, tamam seo yapalımda şu site de adam gibi olsun ama diye düşünüyor, hatayı kendisinde arıyor ve başarıyor. Genç arkadaşlar ise, film izle kelimesinde çıkayım da, gerekirse adam öldürürüm modunda. Hal böyle olunca, hacklinkler, anti seo lar, wiki paketleri havada uçuşuyor ve tüm enerjilerini harcamış oluyorlar. Bunu şu yüzden söylüyorum, seo yap, ama sitenin kendisine de dönüp bir bak. İçeriğin görüntün hızın memnun edici olsun. Bu sayede sayfada kalma oranını arttırırsın ve seo kendiliğinden gelir. Sadece seo ya odaklanıp içi boş site yaparsan refresh algoritması senin bu mutluluğunu 1 ay sürmeden bitirir. Önemli olan sadece 1. olmak değil, 1. kalabilmek.

Kısaca Refresh : Örnek sıralamada 1. siteye girenler ortalama 30 saniyede siteden çıkıyor, 2. siteye girenler ortalama 10 dakikada siteden çıkıyor diyelim. Bu eğer istikrarlı olursa refresh sıralamayı otomatik olarak değiştirir.

Demek ki sadece seo 1 yapabilir ama 1. kalmanızı sağlayamaz. Bu yüzden site içeriğine önem vermelisin. Filmler, başlıklar içerik metni, oyuncular vs

FilmlerBizden FilmlerBizden Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek SERBEST MESLEK
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 263 / 82
  • Ticaret 2, (%100)

Seo, teoride her site için gerekli olsa da, en çok sizin siteleriniz için geçerli. Çünkü sizin başka şansınız yok, büyük bütçeleriniz reklam yeteneğiniz yok. Dolayısı ile büyük sitelerde seo kendiliğinden olgunlaşırken, sizin sitelerinizde iş tamamen seo ya kalmış. İkinci bir dez avantajı ise, sizin durumunuz domain aldım wp kurdum olması. Dolayısı ile bunu söyleyen çok sayıda insan var. O halde rakip sayınız çok ama çok fazla. Bu rakiplerin ortak özelliklerinden biri de, genç olmaları. Bu bir dez avantaj. Olgun kişiler, tamam seo yapalımda şu site de adam gibi olsun ama diye düşünüyor, hatayı kendisinde arıyor ve başarıyor. Genç arkadaşlar ise, film izle kelimesinde çıkayım da, gerekirse adam öldürürüm modunda. Hal böyle olunca, hacklinkler, anti seo lar, wiki paketleri havada uçuşuyor ve tüm enerjilerini harcamış oluyorlar. Bunu şu yüzden söylüyorum, seo yap, ama sitenin kendisine de dönüp bir bak. İçeriğin görüntün hızın memnun edici olsun. Bu sayede sayfada kalma oranını arttırırsın ve seo kendiliğinden gelir. Sadece seo ya odaklanıp içi boş site yaparsan refresh algoritması senin bu mutluluğunu 1 ay sürmeden bitirir. Önemli olan sadece 1. olmak değil, 1. kalabilmek.

Kısaca Refresh : Örnek sıralamada 1. siteye girenler ortalama 30 saniyede siteden çıkıyor, 2. siteye girenler ortalama 10 dakikada siteden çıkıyor diyelim. Bu eğer istikrarlı olursa refresh sıralamayı otomatik olarak değiştirir.

Demek ki sadece seo 1 yapabilir ama 1. kalmanızı sağlayamaz. Bu yüzden site içeriğine önem vermelisin. Filmler, başlıklar içerik metni, oyuncular vs

Ustadım filmlerbizden.net te 10k lardan fecı hade 100e kadar. Dusus yasadım. Herhangı bır degısılık yapmadım. Ancak sunucuda 1 gunluk bır kesıntı olmustu ve gugılın hayvanat bahcesı guncellemesıde aynı zamana denk gelıyor. Hemen hemen. Sızce bu dususun nedenı bırden bıre ne olabılır. Ve yahut ne yapmalıyım.

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
Hocam kısa bir soru.İmzamdaki site için soruyorum.Footer'da kendi ismime link verdim ve etiketsiz.Birkaç yorum öncesinde no,do follow etiketsiz ve muse i anlattıniz.Hangi türde ve hangi kelimeyle ana sayfama link gondereyım?İnceleme yapmıstınız ancak tekrardan emin olmak istedim.Footer lınkı önemli diye :) Dedıklerınızı yapmaya başladım diyebilirim bir iki hafta sonra ikinci aşamaya bakarız inşallah :)
Mobıldeyım imzam gözükmüyor. Site adresi http://www.always-ahead.org

Ek Olarak: Ayrıca hocam facebook profilim 'herkese kapalı' sitem için sayfa açmam daha mantıklıdır mı yoksa bir sorun oluşturmaz mı? Her yazıyı profılımde paylasmayabılırım.

YKaraaslan YKaraaslan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 15 / 20
  • Ticaret 3, (%100)
Merhabalar Hocam.

Ben kişisel bir blog oluşturdum.İmzamdada görüldüğü gibi yusufkaraaslan.com adında.Hocam benim web sitem çok yavaş gelişiyor.Ancak gözlemlerime göre eski web sitelerimin domaini açıldığı anda yapıldığı için daha hızlı gelişiyordu.Bu domaini aldıktan sonra açtım kapadım 2 ay sonra tekrar açtım.Ancak beklediğim performansı alamıyorum.Sizce bu Google'ın yeni sitelere verdiği avantajın gerçek olduğunumu gösteriyor bize.

heaton11 heaton11 hokkanindibi.com Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 137
  • Beğeniler 12 / 14
  • Ticaret 19, (%100)

Öncelikle %100 özgün içerik olmaz. %100 özgün demek, a sosyal bir web sitesi demektir. %100 özgün içeriklerin kıstası bellidir. Uzmanlık dalında belli bir konuya odaklı demektir. Dolayısı ile aramalarda belli bir kesime hitap ediyor olursunuz. Özgün içerik %100 olmaz öncelikle bunu unutmayın. Alıntılar yaparak sitenizde paylaşın. Tavsiyem, kendini ispatlamış sitelerden olması. Alıntılar yap, kopya içeriği birkaç cümle değiştirerek ve değiştirdiğin kısmı ya başı, ya sonu olsun. google gözünde siten sosyal olmalı etkileşime açık olmalı.

Kelimende 6. sırada olmanın sebebi sitenin pr si ve gücü değildir. Öyle olsaydı, bu gün tüm aramalarda en baba siteler hep birinci olurdu ve arama motorlarının varoluş sebebi ortadan kalkardı. Sitenin pr si ve gücünün yanında daha önemli bir kıstas vardır. Bu da o kelimeyle alaka düzeyin + ziyaretçinin alaka düzeyi = ?

Bu ikisinin sonucunda sıralaman belli olur. Web siten kelimende geriledi ise elbette siteyi analiz etmek gerekir en doğru kanaat için ve hangi kelime olduğunu bilmek gerekir, ki, sanırım imzada php dersleri yazıyor sanırım kelimen "php dersleri" (NOT:text linkleri asla büyük yapmamalısın) Ana sebepler şunlar olabilir,

Web sitenin rakipleri senden daha fazla çalışıyor olabilir.
Sen diğer zamanlara göre daha az çalışıyor olabilirsin.
Girdiğin yeni içeriklerle sitenin genel veri yüzdesinde anahtar kelimenin dilimi düşmüş olabilir.
Gereğinden fazla backlink almaya çalışmış, ve bu backlinklerin ortak özelliği kalitesiz ve pr si 0 dan alt, yani -1 olabilir.
6. sırada iken bulunduğun konumu iyi kullanamayıp hemen çıkma oranını arttırmış ve bu diğer aramalara göre anahtar kelimende daha yoğun olmuş olabilir. refresh algoritması domainleri ara ara yer değiştirerek hangi domainin daha iyi performans gösterdiğini inceleyip kalıcı sırayı domainde buna göre belirler. Yani 1.sin diyelim.

100 aramanın 60'ı sana geliyor ve ilk 10 saniyede çıkıyor
Kalan 20 arama 2. sıradakine gidiyor ama 2 dakika kalıyor ziyaretçi.

İşte tam olarak bu şekilde bir durumla hemen çıkma oranına maruz kalmış olabilirsin.

Hep cezalardan bahsettik moralini bozma çünkü başka bir algoritma daha var.

Turustrank. Eğer sen akıllıca hareket etmiş kaliteli içerik girmiş ve doğru yolda ilerliyorsan, aman bozma. Çünkü bu algoritma seni test eder. Çünkü google senin gerçekten kaliteli iş yapıp yapmadığını ve arama motorları için yapıp yapmadığını test eder. Amaç açık. geriye düşünce güncellik biterse, o siteyi ayağa zor kaldırırsın. Çünkü arama motorları için açtın o siteyi demek olur bu. Bunu görmek için gelecek vaad eden domainleri her zaman bir dönem geri sıralara atar google. testi geçersen, hem sıralaman yükselir hem trustrankın.

Ek Olarak:

İmleme siteleri hem site sahibi, hem de bu hizmeti kullanan site sahipleri için çok ama çok yararlıdır. Pr katkısı olmaz ama pr nin adı var. Hızlı index, domainin sosyalliği konusunda çok yararlıdır. Sahip olduğun web sitesine gelince, imle kelimesi çok önemli bir kelime değil. Genelde bu hata site sahipleri çok düşer. Seo'da kelimenin illaki kendisi diyemezsiniz. Bazı kelimeler vardır ki başlı başına o kelime birşey ifade etmez. İmle kelimesi de bunlardan biri. Yapman gereken şey seni arayan kişinin seni bulmasını sağlamak. O halde seni arayan kişi arama motoruna ne yazar? Hemen örnekleyeyim, ayrıca bu, doğru etiket girme konusunun da cevabı olmuş olur.

Eğer imleme sitesi isen seo için çıkman gereken kelime öbekleri şu şekilde olmalıdır;

site imle
site imleme
siteni dizinlere ekle
siteni dizine ekle
siteni dizine kaydet

Bu aramalarda çıktığında alanında söz sahibi bir siten olur. Peki bu kelimeleri nasıl seçiyoruz. Çok ama çok basit. anahtar kelime öbeğini arama motoruna yaz ve bir boşluk ver, zaten hali hazırda google bizlere o konu hakkında en çok arananları kendisi veriyor. Ve genelde rakiplerin senin gibi kelimenin kendisine odaklandıkları için, hem daha az rekabet edip daha kolay sıralamanı yükselteceksin, hem de asıl o alanın ziyaretçisini sen kapacaksın. dolayısı ile o alanda insanlar senin siteni öbeklerde tercih ettikleri için, kelimenin kendisinde de zaten ilk sıralara google kendi taşıyacak seni.

Ne tür bir çalışma sorusunu da şöyle izah edeyim. Backlinkle çok fazla ilgilenme. Öbekleri kullanarak yola çık tek kelime üzerinden gitme. imle olarak değilde siteni imle, imleme siteleri gibi kelimelere odaklan. Çünkü ben imleme sitesine domainimi kayıt edeceksem imleme siteleri diye aratırım. imle demem, neyi imle :D Ziyaretçinin yerine koy kendini yani ve öbeklere yoğunlaş, kısa zamanda anlayacaksındır zaten faydasını.

Hocam bizim tamda böyle 100% saf içerik olan bir sitemiz var.Kendi yazdığımız seri ve kısa öyküleri paylaşıyoruz 8-9 yazar arkadaş olarak.Site ismi hokkanindibi.com içeriğe bakabilirsiniz sizin asosyal olarak sınıflandırdığınız sitelere giriyor sanırım.Böyle bir site için google sıralamasında yükselme ihtimali nedir?Biz bu siteyi kendimizi gelecek yorumlarla daha hızlı bir şekilde geliştirmek amaçlı açtık.Bu sebepten dolayı bir süre kendimiz çalıp, kendimiz oynasakta en azından belirli bir ziyaretçi kitlemiz ve yorum sayımız olmalı ki site amacına ulaşsın.Sizce böyle bir sitenin yükselmesi için ne yapılmalı?Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

http://wmaraci.com/forum/ucretli-wp-temalari/ucretli-wp-temasi-hazirlanir-89772.html
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al