freelance iş ilanları

Sitenizin tüm seo sorunlarını bu başlık altında yanıtlıyorum

876 Mesajlar 166.632 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

AhmetYilmaz AhmetYilmaz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

Süha Mete adlı üyeden alıntı

Hayırlı sabahlar hocam, mesaj alınmıştır. Yavaştan beğendiğim yazıları toplamaya başlıyorum
. Pc'ye geçince gülmek için izleyeceğiz artık. :)

Anlaştık süha(:

Ek Olarak:

jokertr adlı üyeden alıntı

Youtube linkini izledikten sonra SEO olmaya karar verdim. :)
Konunun bir çok kısmını okudum, öncelikle tebrik ediyorum.
Sonra bende buradan bir soru sormak istiyorum.
Likya Yolu üzerinde konaklama hizmeti vermekteyim. Sorularım şöyle.....
1-) "Likya Yolu" aramasında üst sıralarda çıkmak için nasıl bir yol izlemem lazım (Likya Yolu hakkında içeriğinde hiç bilgi olmayan veya 1 video olan siteler benden çok daha üst sitelerde?
2-) Türkçe olarak hazırladığım meta etiketleri diğer dillerde etkili oluyor mu?
Başarılarınızın devamı dileğiyle...

Merhaba,

Seçtiğiniz kelimede hedefiniz 1. sıra ise, bu iyi olmadı. Yerel aramayla birlikte bir yeri ifade ettiği için, bilgi sayfaları öncelikli. Bildiğiniz sağ tarafta bilgileri bulunuyor, wikipedia 1. sırada ve Pr değeri 4, yani burada şunu bilmek gerek, pr 4 diye geçilemez mi? Sorusu olabilir, burada önemli olan nokta ana sitenin pr değeri değil. Sonuçta listenen url nin pr değeri önemli. Sonuçta listelenen url eğer xxx.com ise ana site url si olduğu için ana pr değerini baz alacaksınız, fakat listelenen url xx.com/Likya ise, ana sitenin değil, bu url nin pr değerini baz alacaksınız. Alt sayfanın gücü çok önemlidir. Bu sebeple geçmek ve üste çıkmak 2 katı çalışma gerektire bilir.

Eğer niyetiniz ilk sayfa ise, öncelikle sitenizi görmek gerekiyor. Bunun dışında rakiplere baktığımızda genel olarak şunları söyleyebiliriz. Yükselmeniz mümkün, iç linkleme yaparak bu kelimede yükselebilirsiniz. Elbette bir çok yöntem var fakat ben daha çok sizin yapabileceğiniz tarzda olanları söylüyorum. İç linklemeler ile hedef kelime ve varyasyonlarını bir ağ şeklinde kurarsanız sıralamanız yükselecek.

Türkçe olarak girilen meta etiketleri başka dillere etki elbette eder. Ama burada başka dilden kastınız sadece dil mi, yoksa başka dış aramalarda da etki edip etmediği mi? Eğer dış aramalar ise kastınız, Google.de gibi, co.uk gibi vs her ülkenin algoritması farklı olduğundan tr de 1 olan bır kelimede almanyada 20. Tr de 20. olan bir kelimede Almanyada 1. olabilirsiniz. Peki bunu ne belirliyor?

Ülkeye göre değişiklik gösteren algoritmalar gösteriyor. Örneğin Türkiyede diyelimki,
Backlink %40
PR %30
Ziyaretçiler : %30 önemli olsun.

Almanyada ise
Backlink %20
Pr % 20
Ziyaretçi %60 önemli olsun.

X site de backlinki az, pr si normal ama ziyaretçisi yoğun olsun.

Buna göre aynı site, aynı aramada Türkiye’de ilk 30 da yokken, Almanyada 1. olabilir. Çünkü değerlendirme mekanizmaları farklı. Almanyaya göre sen iyisin, Türkiyeye göre değilsin demektir. Burada önemli olan, tüm farklı algöritmalara uygun olup, hepsinde 1. çıkabilmek. Seo, bu aşamalarda başlıyor aslında zaten. Etiket gir h1 kullan demek seo değil aslında. Onları zaten yapmalısınız, konu, ayrıca ne yapabilirim olmalı. Peki her ülkenin algoritması farklı ise, nasıl olacakta hepsini kapsayacağız? Birine uysak diğerinden düşmez miyiz? Bu soruların cevaplarını henüz soran olmadığı için sonraya bırakıyorum(: Yine uzun oldu zaten cevap dahada bıkkınlık getirmeyelim.

Ek Olarak:

Giyimkabini adlı üyeden alıntı

Hocam websayfam www.giyimkabini.com bakabilirmisiniz bu düşüş alexa değilse neden kaynaklanıyor. iyi çalışmalar.

Sitenize seo adına uyguladığınız işlemleri de iletirseniz inceleyeceğim

Ek Olarak:

yasinolmez adlı üyeden alıntı

Kusura bakma hocam aceleden site ismini unutmuşum sitemin ismi www.antreman.net

Neden üstte olduğunuzu bir önceki mesajımda cevapladım. Kod hatalarını düzeltmen elbette iyi olacaktır. Benim size önerim komple değişim geçirin. Türkiye’nin sayılı siteleri arasına girmek varken küçük çapta kalmamalısınız. Jenerik bir domaininiz var ve kullanmıyorsun. Alırken alıyorsunuz, iş yapacak adama bir tane boşta isim bırakmıyorsunuz, ne size yarıyor ne o kişiye. Projeyi koyup satsan alt limit 50 bin tl, makale adına bir şeyler giriyorsun ama yok bi numarası getirisi yararı öyle yatıyor site. Komple değiştir trend yarat öyle bakalım.

Ek Olarak:

sigma adlı üyeden alıntı

öncelikle değerleri bilgileriniz için teşekkürler,
pek çok imleme araçları var. benim sitelerimden birindede var. mesela bloggerı entegre edip içeriğini link vererek orada yayımlayabiliyorsun. ancak 0prlı doğru dürüst içeriği olmayan blogda linklerimizi yayınlamamız aksine zararlı olmaz mı?

Tek ip den yapmazsanız olmaz. Elbette bahsettiğim rakam şak diye 2 bın link kasmak değil. 100-200 gibi rakamlarda olmaz. Dizinler iyidir orta ve küçük çaplı siteler için. Abartmayın yeter.

wmaraci
reklam

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
Ülkelerin algoritmaları farklı iken bütün aramaları nasıl kaplayacağız? Siteadı.com/tr için ayrı strateji siteadı.com/en için ayrı mı? Baya güldüm hocam bu arada söylemeyi unuttum :D

izmirtabela izmirtabela WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek web tasarımcı,tabelacı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad R** Ş**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
izmirtabela.com
web sitemin index'i google da çıkmıyor alt sayfalardan alakasız bir sayfa çıkıyor.
seo çalışması olarak backlink,footer link, site içi kod düzenlemeler dahil ne gerekiyorsa yaptırdım-yaptım
ama sonuç değişmedi.
4-5 ay kadar önce bu siteyi 301 yönlendirme yapmıştım yaklaşık 3 ay oluyor bunu kaldırdım...4-5 ay kadar önce tüm tabela kelimelerinde türkiye çapında 1. sıradaydım.
tekrar eski yerime nasıl çıkarım.

velidurmaz velidurmaz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Web Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 1, (%100)
Ahmet bey size özelden sitelerin domainlerini gönderdim. İşyerindeki varlığımı sürdürebilmem için desteğiniz lazım.

wmaraci
wmaraci

FilmlerBizden FilmlerBizden Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek SERBEST MESLEK
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 263 / 82
  • Ticaret 2, (%100)

velidurmaz adlı üyeden alıntı

Ahmet bey size özelden sitelerin domainlerini gönderdim. İşyerindeki varlığımı sürdürebilmem için desteğiniz lazım.

Ben buna karşıyım işte... Yapamadığınız bir şeyi başkasının fikirleriyle yapıp birde aldığınız maaşı hakedeceksiniz öylemi... Bilmiyorsanız, yapamıyorsanız o iş yerine, o konumda, görev tanımında girmeseydiniz. Kalarak hakedenlerinde hakkını yemiş oluyorsunuz.

velidurmaz velidurmaz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Web Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşım gösterdiğin tepkiyi genelleyerek yaptığını varsayıyorum. Yoksa insanları bir cümle yazıyla değerlendirip Hak ve hukuk kısmından dem vurmazdınız. Ahmet Beye biraz daha açık yazmıştım durumumu o yüzden burada detaylı anlatmam gerektiğini bilmiyordum. Ben çalıştığım işyerine php yazılımcı olarak girdim zaten ama küçük işyerlerinin genelinde yaşanan, tek kişilik bilgi işlem kadrosunun herşeyi yapabileceği kanısını yıkamadığım için, grafiker olmadığım halde tüm tasarım işlerini, metin editörü olmadığım halde tüm yazıları, seo uzmanı olmadığım halde tüm seo çalışmalarını ve asıl işim olan yazılım kısmını bir arada sürdürmeye çalışıyorum. Ahmet Beyden de yardımcı olabilirse yol göstermesini rica etmiştim. Malum ülkemizde herkez bilgisini bana rakip olur düşüncesiyle sakınıp sakladığı için öğrenme aşamaları çok zor oluyor. Ahmet beyi bu konudaki düşünce yapısından dolayı da tekrardan takdir ediyorum. İyi çalışmalar dilerim.

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
Şu son iki yorum.. Ah önyargılar ah. Hocam bir soru sormuştum ona ilave bir sorum daha var. İmzamdaki siteye tasıdım eski sitemi. Simdi baktım eski sitemin indexleri silinmiş yönlendirme yaptığım için ancak yeni sitemin index sayısı eskisinin yarısı gibi bir değerde. Ayrıca bir iki günlük yazımı google hala indexlememiş. Eski yorumlarda buna benzer konu geçiyordu ancak taşıma sonrası böyle bir şey olduğunu hatırlamıyorum. Özel bir şey var mıdır? Yoksa devam ediyorum içerik girmeye site içi seo yapmaya kısaca :)

Ek olarak: Taşıma 1 hafta kadar önce yapıldı, google'a haber verildi. Yönlendirme iki gün önce yapıldı. Bu aradaki zaman kaybı duplicate content konusunda inşallah başımı ağrıtmaz.

sigma sigma WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad M** İ**
  • Mesajlar 148
  • Beğeniler 19 / 19
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba,
sitelerimize bot ile içerik çekmemizde doğru mu yada tamamen özgün içeriklerle mi beslemeliyiz.

FilmlerBizden FilmlerBizden Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek SERBEST MESLEK
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 263 / 82
  • Ticaret 2, (%100)

velidurmaz adlı üyeden alıntı

Arkadaşım gösterdiğin tepkiyi genelleyerek yaptığını varsayıyorum. Yoksa insanları bir cümle yazıyla değerlendirip Hak ve hukuk kısmından dem vurmazdınız. Ahmet Beye biraz daha açık yazmıştım durumumu o yüzden burada detaylı anlatmam gerektiğini bilmiyordum. Ben çalıştığım işyerine php yazılımcı olarak girdim zaten ama küçük işyerlerinin genelinde yaşanan, tek kişilik bilgi işlem kadrosunun herşeyi yapabileceği kanısını yıkamadığım için, grafiker olmadığım halde tüm tasarım işlerini, metin editörü olmadığım halde tüm yazıları, seo uzmanı olmadığım halde tüm seo çalışmalarını ve asıl işim olan yazılım kısmını bir arada sürdürmeye çalışıyorum. Ahmet Beyden de yardımcı olabilirse yol göstermesini rica etmiştim. Malum ülkemizde herkez bilgisini bana rakip olur düşüncesiyle sakınıp sakladığı için öğrenme aşamaları çok zor oluyor. Ahmet beyi bu konudaki düşünce yapısından dolayı da tekrardan takdir ediyorum. İyi çalışmalar dilerim.

Senin durumun genel olarak karşılaşılan bir durum. elbet benim bahsettiğimden biraz farklı konumdasın. ancak bunu işverenine uygun isanla anlatmazsan her işyerinde aynısını yaşarsın.
işini aldığım birisi bana gugılda ilk sayfada çıkmak istiyorum dediğinde 2 yol sunmuştum. 1 adwords alıp yüksek ücret vereceksin. yada 5-10bin dolar harcayacaksın. çünkü kelimesi sağlam bir kelimeydi. bu konuşmamız onun aklında yer etti. ne birine bu tür bir istekte bulunuyor nede birşey. biliyor yolunu yordamını. sende işverenine bu işin böyle olmadığını, bunun için kurulmuş şirketlerin safi bu işle ilgilendiğini, bu işin önemini, acemi ellerde nelere yol açabileceğini söylersen sanırım iş yükün biraz daha hafifler :) en azından bir arkadaşın olur işyerinde :)

karesibey10 karesibey10 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek gıda teknikeri
  • Konum Adana
  • Ad Soyad H** Ş**
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 17 / 21
  • Ticaret 4, (%100)
ilahidinle100.com bir incelermisiniz

www.burakorganizasyon.com
wmaraci
Konuyu toplam 8 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 8 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al