wmaraci reklam
lidertakipci

Veritabanından Üye Silme Nasıl Yapılır

10 Mesajlar 1.407 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

bitirimci bitirimci Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1170
  • Beğeniler 216 / 214
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar bugün siteme bir anda 18 bin spam üye ve 48 bin spam yazı girişi oldu
sil sil bitmiyor işin kötü tarafı artık silinmiyor zaman aşımı server hatası veriyor.
Bunu veritabanından komut ile veya kısa bir yolu yok mu?

wmaraci
reklam

MrAuTHoR MrAuTHoR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 398
  • Beğeniler 72 / 145
  • Ticaret 1, (%100)
İlk aklıma üye tablosunu sıfırlama kodu olan TRUNCATE geldi fakat bu üye listesinde senin adminliğinde olduğu için sakın bunu bir yerde görürsen kullanma. Bunu yorum tablosunda kullanabilirsin fakat bu seferde bütün yorumların gider.

Senin sorgu oluşturman lazım. Wordpress Mysql veritabanı kullanıyor, ben MSSQL konusunda daha bilgi sahibiyim. O yüzden burada yazman gereken sorguyu doğruluğundan emin olarak yazamıyorum, iş yerinden girdiğim için araştırmada yapamıyorum :) Tarih bazlı sorgu oluşturman lazım. Yani "şu tarihten itibaren sil" tarzında bir "delete", "where" sorgusu olacak. Google'da "mysql tarihe göre veri silme" diye arat. Kesinlikle yedek almayı unutma.

SanalTespit.Com
TemaDownload.Com
ETicaretBul.Com

blueffect blueffect Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Mesajlar 353
  • Beğeniler 29 / 89
  • Ticaret 2, (%100)
delete from contents where content_date>#2/10/2013# gibi bir sql sorgusu kullanmanız lazım ama tablo ve alan isimlerini tam bilemiyorum

Ek Olarak:

blueffect adlı üyeden alıntı

delete from contents where content_date>#2/10/2013# gibi bir sql sorgusu kullanmanız lazım ama tablo ve alan isimlerini tam bilemiyorum

Bu arada yazıdan kastınız yorum mu ? Eğer öyleyse spam yorumları önlemek için hiç bir çalışma yapmadınız mı ?

• Üyelik 20.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1170
  • Beğeniler 216 / 214
  • Ticaret 0, (%0)
Spam yorumlar sorun değil spam üyeler içerik sağlayıcı olarak yazı ekliyor ilk defa bu kadar yoğun giriş oldu üyelik sistemini kapatarak şimdilik engel oldum çözüm arıyorum

wmaraci
wmaraci

FilmlerBizden FilmlerBizden Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek SERBEST MESLEK
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 263 / 82
  • Ticaret 2, (%100)

bitirimci adlı üyeden alıntı

Spam yorumlar sorun değil spam üyeler içerik sağlayıcı olarak yazı ekliyor ilk defa bu kadar yoğun giriş oldu üyelik sistemini kapatarak şimdilik engel oldum çözüm arıyorum

liste kısmında ekran tercihlerinden liste sayısını düşürüp azaltsan ve o şekilde silsen?

• Üyelik 20.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1170
  • Beğeniler 216 / 214
  • Ticaret 0, (%0)

FilmlerBizden adlı üyeden alıntı

liste kısmında ekran tercihlerinden liste sayısını düşürüp azaltsan ve o şekilde silsen?

O şekilde yüz yüz sildim belli bir süre sonra veritabanı şişti galiba şimdi birtane bile silinmiyor clear eklentikerle gereksiz tabloları siliyorum ama hala spam üye ve yazıları silinmiyor bekliyorum bakalım

FilmlerBizden FilmlerBizden Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek SERBEST MESLEK
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 263 / 82
  • Ticaret 2, (%100)

O şekilde yüz yüz sildim belli bir süre sonra veritabanı şişti galiba şimdi birtane bile silinmiyor clear eklentikerle gereksiz tabloları siliyorum ama hala spam üye ve yazıları silinmiyor bekliyorum bakalım

sakıncası yoksa ben deneyebilir miyim silmeyi?

• Üyelik 23.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Mesajlar 353
  • Beğeniler 29 / 89
  • Ticaret 2, (%100)
Eğer çok fazla veri var ise bu nedenle silmede sorun yaşıyor olabilirsiniz hocam MySQL üzerinden silmeyi deneyin diyeceğim ama bu kez de kaş yapayım derken göz çıkarabilirsiniz. Bence buradan güvenilir insanlardan yardım alabilirsiniz tek kişi yerine bir kaç kişi silme işlemi yaparsa daha kısa sürer diye düşünüyorum, güvendiğiniz kişilere admin yetkisi verin 100'er 100'er silme işlemi yapabilirsiniz böylece. Bir elin nesi var iki elin sesi var derler.

Bu arada tüm girdileri sildikten sonra veritabanı optimizasyon çalışması yapmayı unutmayın

• Üyelik 20.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1170
  • Beğeniler 216 / 214
  • Ticaret 0, (%0)

FilmlerBizden adlı üyeden alıntı

sakıncası yoksa ben deneyebilir miyim silmeyi?

Şu an mobilim nete geçince irtibat kurarız

Ek Olarak:

blueffect adlı üyeden alıntı

Eğer çok fazla veri var ise bu nedenle silmede sorun yaşıyor olabilirsiniz hocam MySQL üzerinden silmeyi deneyin diyeceğim ama bu kez de kaş yapayım derken göz çıkarabilirsiniz. Bence buradan güvenilir insanlardan yardım alabilirsiniz tek kişi yerine bir kaç kişi silme işlemi yaparsa daha kısa sürer diye düşünüyorum, güvendiğiniz kişilere admin yetkisi verin 100'er 100'er silme işlemi yapabilirsiniz böylece. Bir elin nesi var iki elin sesi var derler.

Bu arada tüm girdileri sildikten sonra veritabanı optimizasyon çalışması yapmayı unutmayın

Şu an yüz yüz de silinmiyor biraz sunucular toparlansin bakalım dediğiniz şekilde demeyelim olacak mi umarım olur

• Üyelik 23.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Mesajlar 353
  • Beğeniler 29 / 89
  • Ticaret 2, (%100)

Şu an mobilim nete geçince irtibat kurarız

Ek Olarak:

Şu an yüz yüz de silinmiyor biraz sunucular toparlansin bakalım dediğiniz şekilde demeyelim olacak mi umarım olur

Sunucuya bi restart atın bence eğer çok fazla saldırı aldıysanız sunucu da çakılmış olabilir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al